Vines, opinie i pytania

639 pytań o Vines. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
R (anonim, 83.4.64.)
około 8 godzin temu, Warszawa

Czy jeśli zostały mi dwa dni do tabletek placebo, normalne jest z...

Czy jeśli zostały mi dwa dni do tabletek placebo, normalne jest ze mam brązowy śluz+ normalnie takie plamienie jak przy okresie?

Ania (anonim, 83.30.208.)
około dnia temu, Warszawa

Jakie są działania niepożądane leku Vines?

Czy mogą wystopic bóle w podbrzuszu i jaknikow przy braniu vines zaczęłam dokładnie pierwsze opakowanie

Anonim (anonim, 83.10.190.)
około 4 dni temu, Warszawa

Kiedy najwcześniej mogę zrobić test ciążowy, jeśli 17 tabletkę leku Vines popiłam gorącą herbatą, a potem wspołżyłam?

Czy jeśli została pominieta( nie wiem czy zadziałała przez popicie gorąca Herbatą) 17 tabletka, a następna wzięłam następnego dnia tak jak zwykle, nie jestem chroniona przed ciąża?
Kiedy najwcześniej mogę zrobić test ciążowy? Jeśli brałam ja dwa dni temu, a wczoraj odbyłam stosunek?

Marci (anonim, 188.147.42.)
około dnia temu, Warszawa

Jak przejść z tabletek Mercilon na Vines?

Jak przejsc z tabletek Mercilon na tabletki Vines? Wiem, ze w dniu krwawienia, ale kiedy mogw najpóźniej przyjac pierwszą tabletkę Vines tak aby zachowac stałą ochronę?

Miki (anonim, 188.146.96.)
około dnia temu, Warszawa

Czy Asertin zaburza działanie Vines?

Od dwóch miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Vines, natomiast od trzech tygodni biorę Asertin 50 raz dziennie, dzisiaj lub wczoraj powinno rozpocząć się krwawienie, nie dostałam krwawienia, ciąża jest niemożliwa ponieważ oprócz tabletek stosowane były prezerwatywy, czy łączenie tych leków może zaburzać działanie?

Marcix (anonim, 46.204.35.)
około dnia temu, Warszawa

Czy to normalne, że przyjmując tabletki z 3 opakowania Vines dostałam plamienia?

Jestem na 3 opakowaniu tabletek vines , został mi jeszcze tydzień do tabletek placebo , czy to normalne ze podbrzusze boli mnie lekko jak przy okresie i wystąpiło plamienie?

D (anonim, 195.117.164.)
około 4 dni temu, Warszawa

Dlaczego plamię pod koniec blistra Vines?

Jestem na ostatniej tabletce aktywnej, jutro zaczynam placebo. Zauważyłam od kilku dni lekkie plamienie, a dzisiaj trochę krwi i boli mnie brzuch jak przy okresie. Co to może oznaczać? Trochę się obawiam

Anna (anonim, 5.173.82.)
około 3 dni temu, Warszawa

Jakie są szkodliwe skutki uboczne odatawienia tabletek Vines po 9 dniach stosowania?

9 dni temu rozpoczęłam pierwszy raz w życiu branie tabletek Vines, jednak podjęłam decyzję o zaprzestaniu ich stosowania. Jakie mogą być skutki uboczne zaprzestania zażywania tabletek po tak krótkim czasie? To niewiele ponad tydzień, czy organizm zareaguje szkodliwie na odstawienie/

Qwertyr (anonim, 87.99.47.)
około 3 dni temu, Warszawa

Jakie jest ryzyko ciąży, jeśli spóźniłam się z przyjęciem 15 tabletki leku Vines i w tym czasie wspołżyłam?

Zapomniałam wziąć 15tą tabletkę antykoncepcyjną (pierwsza z 3go rzędu) Vines (24+4). Zwykle biorę tabletki regularnie o 9:20, natomiast tą przyjęłam z opóźnieniem o 23:00. Stosunek odbył się w tuż przed przyjęciem zapomnianej tabletki. Kolejnego dnia wzięłam jak normalnie o 9:20. Jakie jest ryzyko ciąży w tej sytuacji?

Anonim (anonim, 83.10.210.)
około 5 dni temu, Warszawa

Dlaczego tabletek antykoncepcyjnych nie należy popijać mięta i gorąca herbatą?

Dzień dobry, czy jeśli w zeszłym tyg popilam z 3x tabletkę miętą( dopiero dzisiaj dowiedziałam się ze nie powinno się tego robić) jest możliwość na zajście w ciąże? Dlaczego nie powinno się tego robić?
Dodatkowo wczoraj popilam tabletkę dosyć gorącą herbatą i również niepokoje się, ze mogło coś być nie tak z działaniem, a dzisiaj rano odbyłam stosunek :(
Na przyszłość będę już popijała wodą, ale czy mam powody do niepokoju w odniesieniu do powyższych sytuacji?

An (anonim, 5.173.169.)
około 3 dni temu, Warszawa

Czy mogę być w ciąży?

Biorę tabletki drugi miesiąc. Biorąc tabletki z pierwszego bistra zapomnialam 22 tabletki aktywnej, wzięłam ją następnego dnia razem z kolejną tabletka. Następnie 24 dnia znowu zapomniałam tabletki aktywnej i nie zazylam jej. Następnie wybrałam trzy, nie cztery tabletki placebo. Następnie znowu zaczęłam opakowanie i biorę tabletki regularnie. W 11 dniu kolejnego blistra doszło do współżycia. Czy moglam zajsc w ciążę?

xyz (anonim, 109.95.201.)
około 3 dni temu, Warszawa

O której godzinie przyjąć Vines po zmianie czasu?

Czy mam wziac tabletke normalnie o godz 11(mojej wyznaczonej porze) czy o 10
poniewaz wczoraj byla zmiana czasu i czy to ma jakis wplyw?

pa_39XQ (anonim, 80.49.254.)
około 3 dni temu, Warszawa

Czy mogę rozpocząć nowe opakowanie Vines, jeśli krwawienie z odstawienia się nie pojawi? Czy Urosept wpływa na skuteczność Vines?

Dzień dobry, kończę właśnie opakowanie tabletek Vines, dziś zaczynam tabletkę placebo, chce też przyjmować tabletki Urosept, czy wpłynie to na moje tabletki antykocepcyjne oraz czy mogę rozpocząć nowe opakowanie od razu po skończeniu starego czy muszę czekać na nastepny okres?

Gg (anonim, 46.134.59.)
około 4 dni temu, Warszawa

Czy jeśli po tabletekach antykoncepcyjnych źle się czuję, mogą być nieskuteczne?

Dzień dobry, mam zle dobrane tabletki antykoncepcyjne, jednak muszę dokończyć to opakowanie aby móc wrócic do poprzednich. Mam bóle głowy, brzucha, sennosc, i mdlosci jednak nie wymiotuje co nie oslabia leku. Czy one moga nie dzialac przez to ze są zle dobrane? Obawiam sie poniewaz partner skonczyl na moim brzuchu ale boje sie ze troche spermy moglo dostac sie w okolice warg sromowych(byl to stosunek bez penetracji) prosze o odpowiedz i uspokojenie czy w tym przypadku ryzyko ciazy jest znikome

Ww (anonim, 83.10.190.)
około 4 dni temu, Warszawa

Czy pominięcie 17 tabletki leku Vines sprawia, że ryzyko ciąży jest zwiększone?

Jeśli pominę tabletkę vines w 17 dniu i tak, jak zaleca producent nie zrobię przerwy, tylko pomijając tabletki placebo, rozpocznę kolejne opakowanie, czy ochrona zostanie zachowana? Bo i tak właściwie jeszcze 7 tabletek będę brała z aktywna zawartością, czy będzie to miało jakiś sens? Dzień po pominięciu odbyłam stosunek

claudia (anonim, 46.204.48.)
około 5 dni temu, Warszawa

Czy dobrze zrobiłam, jeśli pominęłam ostatnią tabletkę czynną leku Vines i wspołżyłam?

Dobry wieczór. Pominęłam ostatnią aktywną tabletkę z opakowania vines. Następnego dnia wzięłam normalnie placebo, ale odbył się tez stosunek. Czy dobrze zrobiłam czy jest możliwość ciąży?

J (anonim, 83.23.228.)
około 5 dni temu, Warszawa

Czy plamienie tydzień przed krwawieniem z odstawienia może świadczyć o ciąży?

Czy plamienie tydzień przed okresem może świadczyć o ciąży, mimo że przyjmuje tabletki Vines regularnie od 7 miesięcy i z partnerem uprawiamy stosunek przerywany?

Natalia (anonim, 89.64.85.)
około 5 dni temu, Warszawa

Czy wymioty mogą być spowodowane przyjmowaniem Vines? Czy powinnam odstawić lek?

Biorę Vines od 6 dni i zaczęłam w dniu rozpoczęcia krwawienia. Wczoraj w nocy ok. 6-7 godzin po wzięciu kolejnej tabletki zaczęły się u mnie wymioty, które trwają do teraz. Czy mogą być one spowodowane przyjmowaniem tabletek? Czy powinnam dalej je brać?

Wer (anonim, 83.4.242.)
około 6 dni temu, Warszawa

Czy mogę popić lek Vines herbatą?

Czy jeśli przyjęłam tabletkę vines i popilam ja dosyć ciepła herbata, to może coś być nie tak? Nie miałam niestety wody pod ręką a musiałam ja na szybko przyjąć :/

Kaarolina7 (anonim, 31.178.122.)
około 5 dni temu, Warszawa

Czy żeby zajść w ciążę muszę odstawić Vines czy mogę do dalej brać?

Zazywam Vines na regulację miesiączki. Czy żeby zajść w ciążę muszę go dostawić czy mogę ten lek brać? Jeśli muszę go odstawic to jaki inny lek moge brac by utrzymac regularnosc miesiaczek?

Ada (anonim, 31.60.118.)
około 6 dni temu, Warszawa

Dlaczego plamię, jeśli przyjęłam ciągiem 2 opakowania leku Vines bez przerwy na krwawienie?

Jestem 2 dni przed tabletkami placebo, wcześniej opóźniłam krwawienie. Czy to normalne że od kilku dni mam lekkie plamienie oraz trochę boli mnie brzuch? Może to objaw zbliżającego się krwawienia?

Zuza (anonim, 83.25.104.)
około 7 dni temu, Warszawa

Czy czarna plamka na bieliźnie może świadczyć o ciąży?

Mam ogromny dylemat, dzisiaj wzięłam 4 tabletkę placebo, dziś dostałam plamkę wielkości paznokcia i to w dodatku czarna! Jutro powinnam otworzyć nowy blister (punkt 13). Nie wiem czy ta plamkę traktować jako krwawienie z odstawienia , czy nie. Otwierać nowy blister ? Czy to może świadczyć o ciąży ?

Natala (anonim, 109.95.145.)
około 7 dni temu, Warszawa

Czy alkohol wypity 30 minut przed przyjęciem tabletki antykoncepcyjnej wpływa na jej skuteczność?

Czy alkohol wypity 30 minut przed zabraniem tabletki antykoncepcyjnej osłabia jej działanie? Był to jeden drink z colą? bez wymiotów

Justyna (anonim, 109.95.145.)
około 8 dni temu, Warszawa

Czy prawidłowo zmieniłam Vines na inne tabletki antykoncepcyjne?

Przeszlam z tabletek vines na inne tabletki. Pierwsza tabletke nowego leku zabrałam 28 dnia vines(przy 3 tabletce placebo) bo wtedy prawdopodobnie dostalam krwawienia z odstawienia. Jesli jednak to bylo jakies plamienie a nie krwawienie z odstawienia to czy zabrałam tabletki prawidlowo i jestem odpowiednio zabezpieczona? Jestem juz przy 9 nowej tabletce i mam wątpliwości

Elżbieta (anonim, 188.146.228.)
około 7 dni temu, Warszawa

Jaką witaminę C można przyjmować podczas stosowania Vines?

Jaką witaminę C można brać podczas przeziębienia przy stosowaniu tabletek Vines? Jakie są bezpieczne dawki tej witaminy, aby nie zaburzyć działania tabletki Vines? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Sympatyczna (anonim, 37.248.160.)
około 7 dni temu, Warszawa

Czy przy tabletkach Vines można pominąć krwawienie z odstawienia?

Czy przy tych tabletkach można pominąć krwawienie z odstawienia? Zaczynając od razu następne opakowanie? Przy starym typie tabletek była możliwość nie robienia przerwy na krwawienie. Wiec czy można tak zrobić przy Vines?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 23 godzin temu
Maciej Jakubczyk
administrator
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Iwona Napierała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor