Vines, opinie i pytania

133 pytania o Vines. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Coco (anonim, 217.96.185.)
wczoraj, Warszawa

Czy plamienie występujące przy 14 pigułce pierwszego opakowania leku Vines są powodem do niepokoju?

Stosuje moje pierwsze opakowanie tabletek vines, pierwsza tabletkę przyjęłam w pierwszym dniu miesiączki. Tabletki biorę regularnie stałe o tej samej porze. Aktualnie jestem przy 14 żółtej tabletce. Dwa dni temu odbyłam stosunek z partnerem bez zabezpieczenia jednak był on przerywany. Dzisiaj zauważyłam u siebie plamienie czy może być to jakiś niepokojący objaw np spowodowany tym że tabletki nie działają prawidłowo?

Asia (anonim, 83.21.31.)
około 5 dni temu, Warszawa

Czy możliwe są plamienia przy 3-4 zielonej pigułce leku Vines?

Witam. Biorę tabletki vines już rok od dwóch trzech miesięcy plamienia dostaje na 3 lub 4 tabletce zielonej trwa on do rospoczecia nowego opakowania żółtych czy to jest możliwe? Dziękuję bardzo za informację dodam jeszcze że zażywam regularnie. Pozdrawiam serdecznie.

Paulina (anonim, 89.76.161.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy dwumiesięczny brak krwawienia z odstawienia podczas stosowania leku Vines jest powodem do niepokoju?

Witam, od dwóch lat stosuje tabletki antykoncepcyjne Vines. Krwawienia występowały przy ostatniej zielonej tabletce. Zdarzało sie, że krwawienie nie występowało, jednak zawsze w kolejnym miesiącu się regulowało. Tym razem krwawienia nie ma drugi miesiąc . Ciąża jest wykluczona. Czy jest to powód do niepokoju czy nadal zażywać tabletki? Pozdrawiam

Anonim (anonim, 5.173.20.)
około 3 dni temu, Warszawa

Czy ból w klatce piersiowej może być skutkiem ubocznym przyjmowania preparatu Vines?

Witam, biorę moje pierwsze opakowanie tabletek Vines. Jestem przy 4 żółtej tabletce, jednak po około godzinie od zażycia kazdej żółtej tabletki mam ból w klatce po stronie serca. Czy możliwe są tak szybkie skutki uboczne, czy powinnam przerwać przyjmowanie tabletek?

Marta (anonim, 37.47.93.)
około 5 dni temu, Warszawa

Czy bóle głowy, plamienia i luźne stolce pojawiające się przez pierwszy miesiąc przyjmowania tabletek Vines są powodem do ich odstawienia?

Od miesiąca biorę tabletki Vines. Cały miesiąc miałam plamienia, ból brzucha, czasami ból głowy, luźniejszy stolec. Dzisiaj zaczęłam kolejne opakowanie, boli mnie głowa i brzuch w dalszym ciągu, krwawienie z odstawienia (placebo) powoli się kończy ale przez 3 dni było bardziej obfite niż powinno.. Mam brać nadal tabletki i czekać aż to minie bo wkoncu organizm przyjmuje coś nowego, musi się przyzwyczaić itd? Czy odstawić? Nie mam możliwości skontaktowania się z lekarzem ze względu na epidemie :/ co robić?

Violet (anonim, 62.244.149.)
około 9 dni temu, Warszawa

Czy krwotoki, ból brzucha i piersi, nastrój depresyjny przez 28 dni przyjmowania leku Vines z czasem ustąpią?

Przez 28 dni przyjmowania tabletek vines ciągle towarzyszy mi okres. I nie widać końca. Krwotoki, ból brzucha, ból piersi, okropne skrzepy, stany depresyjne i wiele innych dolegliwości. Co z tym zrobić lub kiedy to ustanie? Pójście do ginekologa na tą chwilę sytuacji światowej jest wykluczone.

Marta26
około 5 dni temu, Warszawa

Czy normalne jest zalecenie przyjmowania podwójnej dawki tabletek antykoncepcyjnych?

Tabletki Vines otzymałam na wyregulowanie bolesnej miesiączki i ze względu na zdiagnozowany pęcherzykowy torbiel jajnika .
Zaczełam zażywać je tak jak zalecane od pierwszego dnia miesiączki.
Już 10 dzień kiedy powinno skończyć mi się krwawienie ,lecz ona nadal trwa. Są to ciemne skrzepy. Oprócz tego dostałam trądziku, występują bóle brzucha i głowy. Zasięgając telefonicznej porady ginekologa , zalecił mi pdwojenie dawki. Czy może ktoś mi wyjaśnić czy to normalne przy występujących objawach ubocznych ?

Marta26
około 5 dni temu, Warszawa

Dlaczego lekarz kazał mi podwoić dawkę Vines?

Tabletki Vines otzymałam na wyregulowanie bolesnej miesiączki i ze względu na zdiagnozowany pęcherzykowy torbiel jajnika .
Zaczełam zażywać je tak jak zalecane od pierwszego dnia miesiączki.
Już 10 dzień kiedy powinno skończyć mi się krwawienie ,lecz ona nadal trwa. Są to ciemne skrzepy. Oprócz tego dostałam trądziku, występują bóle brzucha i głowy. Zasięgając telefonicznej porady ginekologa , zalecił mi pdwojenie dawki. Czy może ktoś mi wyjaśnić czy to normalne przy występujących objawach ubocznych ?

Anna Lewandowski (anonim, 31.60.114.)
około 6 dni temu, Warszawa

Czy tabletki Vines mogą powodować kamienie nerkowe?

Witam ,czy tabletki Vines mogly spowodować u mnie kamienie nerkowe? Przed braniem vines miałam czyste nerki a teraz po roku brania stwierdzono u mnie kamienie nerkowe. Dziękuję bardzo za odpowiedź

xpaulug (anonim, 5.173.41.)
około 8 dni temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli zgubiłam trzecią tabletkę placebo leku Vines?

Co się stanie jak pominę trzecią zieloną tabletkę Vines? Nie mam pojęcia jak, ale sreberko zabezpieczające przedarło mi się i dzisiaj zauważyłam, że trzecia zielona tabletka mi wypadła. Powinnam przyjąć kolejną tabletkę, tzn czwartą zieloną zamiast tej zagubionej?

Katarynianka (anonim, 5.173.210.)
około 9 dni temu, Warszawa

Czy 9-godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki Vines może wywołać krwawienie z odstawienia?

W niedzielę bralam tabletkę o godzinie 12.00 w poniedziałek zaś wzięłam ostatnią żółtą o 21. I w tym samym momencie dostałam krwawienia ? Czy to normalne, że dostałem miesiaczke w ostatni dzień brania żółtej tabletki ?

Zosia (anonim, 37.47.147.)
około 9 dni temu, Warszawa

O czym może świadczyć krwawienie poza czasem przyjmowania tabletek placebo?

Dobry wieczór,
Biorę tabletki Vines od 5ciu miesięcy. Niestety pojawia się problem tego typu, że dostaje okres przed zaczęciem brania tabletek placebo (5-6 dni wcześniej, jeszcze w trakcie przyjmowania żółtych tabletek). Czy powinnam zmienić tabletki? O czym to może świadczyć?

Magdalenna (anonim, 37.7.105.)
około 9 dni temu, Warszawa

Czy biały, ciągnący się śluz z nitkami krwi zamiast krwawienia z odstawienia może świadczyć o ciąży?

Witam
Przyjmuje tabletki Vines, powinnam dzisiaj mieć krwawienie, a zamiast tego jest biały ciągnący śluz z nitkami krwi. Tabletki bralam codziennie, zdarzało się zapomnieć, ale max. Do 2-4 godzin. Czy jest możliwość ciąży ?

Marta (anonim, 37.7.105.)
około 9 dni temu, Warszawa

Zmiana tabletek z Belara na Vines a ciąża

Witam po 7dniowej przerwie brania tabletek belara(brałam 8miesiecy), zaczęłam brać nowe tabletki Vines. W pierwszym tygodniu współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia , dzisiaj powinnam już mieć 3 dzień okresu , a nadal brak. Czy jest możliwość zajść w ciążę?

Małgosia00 (anonim, 89.151.33.)
około 10 dni temu, Warszawa

Czy brak krwawienia z odstawienia "o czasie" może świadczyć o ciąży?

Witam, od 4 miesięcy stosuję tabletki dwuskładnikowe vines 24+4. Wczoraj wziełam pierwszą tabletkę placebo. Dzisiaj o 22 przyjmę drugą tabletkę placebo. Martwię się ponieważ jeszcze nie wystąpiło krwawienie z odstawienia. A za każdym razem kiedy wzielam pierwszą tabletkę krwawienie występowało od razu na drugi dzień. Zawsze kiedy współżyję z moim partnerem używamy prezerwatywy. Ponieważ bardzo boję się ciąży. Jednak ostatnio odbyliśmy stosunek bez prezerwatywy ale partner nie doszedł we mnie. Dodam że tabletki przyjmuję systematycznie o tej samej godzinie, i nigdy nie pominełam żadnej tabletki. Bardzo się martwię że mogę byc w ciąży jednak mój chłopak twierdzi że za bardzo panikuję. Bardzo się martwie i proszę o odpowiedź dlaczego tego krwawienia nie ma? Czy jeśli nie wystąpi to powinnam rozpocząć 5-te opakowanie tabletek? Czy możliwe jest jednak to że jestem w ciąży. Proszę o odpowiedź. Mam 20 lat. Małgosia

Aga (anonim, 5.173.247.)
około 10 dni temu, Warszawa

Co mam zrobić, jeśli pigułkę Vines przyjęłam o złej porze?

Przyjmuję tabletki vines codziennie o 20.00. Przez pomyłkę wzięłam następną o 8.00 rano. Co mam teraz zrobić. Czy wieczorem wziąść normalnie

lila.MA (anonim, 81.190.143.)
około 10 dni temu, Warszawa

Czy współżycie po przyjęciu 4 tabletki placebo leku Vines wiąże się z ryzykiem zajścia w ciążę?

Jeśli współżyłam w 4 dzień brania tabletek Placebo i on zakończył we mnie, a biorę regularnie tabletki o jednakowej porze od 1 dnia miesiączki czy mogę być w ciąży ?

Kasia (anonim, 5.173.252.)
około 11 dni temu, Warszawa

Czy Nurofen, Neosine forte, Nimesil i Flixonase wpływają na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Vines?

Dzień dobry
Byłam chora tydzień brałam Nurofen oraz neozine forte 3× dziennie było to w trakcie trzeciego tygodnia przyjmowania antykoncepcji vibin. Potem zrobiłam przerwę i miesiączka pojawiła się punktualnie. Następnie byłam zmuszona do brania leku nimesil 2xdziennie oraz flixonase. Zaczęłam je brać drugiego dnia rozpoczęcia nowego blistra tabletek.
5 dnia nowego blistra tabletek vibin współczułam z prezerwatywa z chłopakiem raczej nic nie powinno się wydarzyć ale gdyby plemniki dostały się do mojego organizmu czy byłam w trakcie fazy w której antykoncepcja była nie pełna
Zależy mi na odpowiedzi

Wika (anonim, 83.20.220.)
około 11 dni temu, Warszawa

Dlaczego krwawienie z odstawienia rozpoczyna się u mnie po przyjęciu ostatniej pigułki leku Vines?

właśnie kończę 3 opakowanie tabletek i krwawienie powinno zacząć się 2 dni przed zakończeniem tabletek aktywnych a u mnie zawsze rozpoczyna się po zażyciu ostatniej tabletki placebo.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 minut temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 13 godzin temu
Bartlomiej Owczarek
administrator
Barbara Mierzwinska
ekspert
Maciej Jakubczyk
administrator
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 20 minut temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 9 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Karolina Siayor-Pietrzak, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 20 godzin temu