Symbella, opinie i pytania

15 pytań o Symbella. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
olag (anonim, 83.29.165.)
około 8 dni temu, Warszawa

Czy powinnam przyjąć dodatkową tabletkę Symbella, jeśli pół godziny po jej zażyciu wystąpiły "luzy" i intensywniejszy stolec?

Czy powinnam wziąć kolejna tabletkę?
Pół godziny po wzięciu tabletki symbella zaczął mnie strasznie boleć brzuch i musiałam iść do toalety, wystąpił luzy i taki "intensywniejszy stolec". Nie wiem teraz czy powinnam brać dodatkowa tabletkę, jak tak to z obecnego opakowania i wtedy zacznę przerwie dzień wcześniej?

pytajaca123 (anonim, 83.29.160.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy dobrze przeszłam z Vines na Symbella?

Dzień dobry, ostatnio przeszłam z tabletek vines (24+4) na symbella (21+7). Z ostatniego opakowania vines wzięłam tabletki placebo i po nich od razu zaczęłam tabletki symbella. Czy zrobiłam to dobrze i ochrona jest zachowana?

Werka (anonim, 83.21.85.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy przy każdej miesiączce mam robić 7-dniowa przerwę, czy to się tyczyło tylko pierwszej miesiączki?

1. Biorę lek dopiero jeden, nie cały, miesiąc. Niedługo zaczyna mi się okres i stąd moje pyatnie- czy przy każdej miesiączce mam robić 7 dniowa przerwę czy to się tyczyło tylko pierwszej miesiączki (z racji rozpoczęcia przyjmowania leku)?
2. Czy są jakieś przeciwwskazania przyjmowania tego leku z lekiem trittico cr?

Ania20002 (anonim, 31.60.232.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy plamienie po pół roku przyjmowania leku Symbella osłabia jego skuteczność?

Biorę Symbellę już pół roku. Jestem w połowie cykli i wystąpiło u mnie różowawo-brązowo-żółte planlmienie/śluz. Czy to oznacza, że antykoncepcja jest osłabiona? Czy to raczej nic strasznego? Nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego.

Ania20002 (anonim, 78.88.172.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy Zentel osłabi działanie antykoncepcyjne leku Symbella?

Czy lek Zentel osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych Symbella? Mam poczekać z Zentelem to 7dniowej przerwy dla bezpieczeństwa?

Ewelina (anonim, 37.190.177.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę pominąć przerwę w przyjmowaniu leku Symbella 2 razy z rzędu?

Wczoraj przyjęłam dwie tabletki antykoncepcyjne symbella jednego dnia ponieważ zapomniałą przyjąć ją w niedziele. Jest to mój 4 tydzień więc według ulotki powinnam nie robić przerwy , jednak w zeszłym miesiącu nie robiłam przerwy ze względu na wyjazd. Czy powinnam tą przerwę również pominąć ?

Yoko (anonim, 31.0.69.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy zmiana tabletek z Symbella na Vibin mini wymaga zastosowania dodatkowej antykoncepcji i jak prawidłowo rozpocząć przyjmowanie Vibin mini?

Dzień dobry
Widzę wiele sprzecznych informacji na portalach z poradami lekarzy. Czy przy zmianie tabletek antykocnepcyjnych z symbelli na vibin mini (vibin mini ma mniejszą dawke estrogenów) trzeba się dodatkowo zabezpieczać? Ja zrobiłam normalną 7 dniową przerwę po symbelli i w dniu w którym miałabym zacząć normalnie nowe opakowanie symbelli wzięlam vibin mini (czyli po 7 dniowej przerwie). Czy w takim wypadku skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana? Niektórzy piszą że przy zmianie tabletek z silniejszych na słabsze nie powinno sięrobić 7 dniowej przerwy i bardzo się stresuję. Natomiast w ulotce vibin mini pisze że przy zmianie tabletek należy przyjąć tabletke vibin mini najlepiej od razu po zakończeniu starych tabletek ale nie później niż po 7 dniowej przerwie. Proszę o pomoc i wyjaśnienie bo już nie wiem którw informacje są wiarygodne i skąd taka rozbieżność

Emilia (anonim, 89.64.60.)
około roku temu, Warszawa

Co mam zrobić jeśli po leku Asertin wystąpiły u mnie dziwne objawy?

Witam, biorę asertin od tygodnia bardzo dziwnie się przez niego czuje. Pojawiły mi się plamki na skórze( małe jak po wbiciu igły), miałam biegunkę, czuje dziwne uczucie w głowie, pojawiają mi się pajączki na nogach. Mam czkawkę. Moj psychiatra nie odpisuje i nie wiem czy mogę przerwać branie leku. Albo co zrobić, żeby lepiej się czuć. Biorę również sandoz, chlorprothixen zentiva. Antykoncepcję Synbella.

Yoko (anonim, 5.172.236.)
około roku temu, Warszawa

Jak należy postąpić w przypadku pominięcia tabletki antykoncepcyjnej Symbella?

Dzień dobry, Zażywam tabletki dwuskładnikowe symbella. Jednak nocując i chlopaka nie wzięłam ze sobą opakowania. Zwykle przyjmuje tabletki około 21:00, ale czesto około 22:00 a nawet 23:00. Tego dnia tabletke zamiast w tych godzinach wieczornych wzięłam około godziny 10:00 rano - nie wiem czy antykoncepcja jest zachowana. Tabletka którą przyjęłam z opóźnieniem była 16 z opakowania. O 22:00 przyjąłam tabletke w terminie. Jak mam interpretować możliwosc przyjęcia tabletki z 12 godzinnym opozniebiem? Jak interpretować to spoznienie z tabletką u mnie? Jako 12 czy więcej godzin? Czy dzialanie tabletek zostało znacząco zmniejszone? Na brytyjskich stronach (o ile eobrze rozumiem) pisze ze w przypadku pominięcia jednej tabletki należy ją przyjąć i kolejną już w terminie i że nie potrzebne dodatkowe zabezpieczenie. U mnie od chwili wzięcia ostatniej tabletki minęło nieco ponad 24 godziny, czy jest duże ryzyko zajścia w ciąze?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Monika Alaszkiewicz, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 8 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Aleksandra Mroczkowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 14 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 19 godzin temu