Microgynon, opinie i pytania

114 pytań o Microgynon. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Ginekolog, Antykoncepcja, Antykoncepcja hormonalna, Refundacja, Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Anna (anonim, 46.148.92.)
około 21 godzin temu, Warszawa

Dlaczego ulotka leku Microgynon 21 podaje, że jak wystąpią wymioty w ciągu 4 godzin od przyjęcia tabletki, to należy wziąć druga tabletkę, skoro w ChPL jest napisane, że lek osiąga maksymalne stężenie w osoczu już po 2 godzinach?

Witam, w ulotce a raczej w charakterystyce produktu leczniczego microgynon 21 pisze ze maksymalne stężenie leku w krwii pojawia się w ciągu 2 h od przyjęcia, że jest szybko i całkowicie wchłaniany. W takim razie dlaczego ukotka podaje że jak wystąpią wymioty w ciągu 4h należy wziąć druga tabletke skoro w chpl pisze ze 2h wystarcza...

Kasia kęp (anonim, 31.0.36.)
około dnia temu, Warszawa

Czy plamienie podczas stosowania Microgynon 21 może być efektem obecności pęcherzyka Graffa, czy 3-dniowej biegunki?

Wiatm Państwa. Ostatnio bylam u ginekologa rutynowe badanie wszystko powiedział wporzadku lecz zobaczyl pęcherzyk na jajniku , powiedział że to graffa. Jestem tydzień przed miesiączką a już trochę zauważylam brązowy śluz na bieliźnie (nitki) doktor wspomnial że jak będa plamienia mogę wsiąść dwie tab.madinette bo takie stosuje. Jedną z blistra które biore a druga z nowego (opakowania) moje pytanie brzmi do Państwa czy to może te plamienia być z tym pęcherzykiem?)??czy może związane będzie z tym że miałam 3dni biegunkę .może tym obnizylam dzialanie??? Pozdrawiam życzę dużo zdrowia

Gość (anonim, 5.173.226.)
około 4 dni temu, Warszawa

Czy mogę przejść z tabletek Vines na Microgynon w dowolnym dniu cyklu?

Witam . Jestem na trzeciej tabletce vines i chce zmienić na inne - Microgynon21( bo po vines tyje i to mocno- stosując dietę i ćwicząc). Czy mogę tak zaszaleć ( mam 46 lat)

Nieznajoma (anonim, 37.47.44.)
około 11 dni temu, Warszawa

Czy podczas stosowania antykoncepcji możliwe jest występowanie większych ilości śluzu?

Biorę te tabletki już drugi miesiąc( praktycznie kończę) i chciałam się zapytać czy większą ilość śluzu jest normalna przy braniu tych tabletek? A jeśli nie czy może to świadczyć o możliwej ciąży? Również przez parę dni stosowałam Clotrimazolum ze względu na pieczenie i dyskomfort w tych miejscach,czy to może być spowodowane również ta maścią?.Biorę podwójną dawkę ze względu na padaczkę i mimo podwójnej dawki powinnam się tak bać?

Anonim2 (anonim, 37.47.253.)
około 12 dni temu, Warszawa

Czy Microgynon faktycznie jest taki mocny, jak go opisują?

Otrzymałam receptę na tabletki microgynon 19 po przebytym zabiegu histeroskopii. Mam pewne obawy co do tego leku ponieważ słyszałam opinie że tabletki są mocne. Przeczytałam też ulotkę i zastanawiam się jakie jest ryzyko udaru lub innych niepokojących objawów? Czy faktycznie lek jest tak mocny jak go opisują?

Afmm (anonim, 89.64.50.)
około 17 dni temu, Warszawa

Czy normalne są plamienia w pierwszych miesiącach przyjmowania Microgynon 21?

Witam serdecznie. Jestem po laparotomii usunięcia mięśniaków. Po operacji dostałam tabletki antykoncepcyjne microgynon 21, które mam brać przez 3 MSC bez żadnej przerwy. Po miesiącu stosowania zaczęły występować u mnie krwawienia, przypomina to lekki okres, przy którym występują bóle brzucha.Chcialam zapytać czy to normalne.Nadmuenuam,iż nigdy nie stosowałam antykoncepcji w tabletkach.

Kasia12 (anonim, 83.20.247.)
około 21 dni temu, Warszawa

Czy dodatkowe dawki hormonów mogą zaburzać coś w organizmie?

Witam stosuje tabletki microgynon, na początku stycznia musiałam zażyć dodatkową tabletkę i teraz kilka dni temu również musiałam zażyć dodatkową tabletkę czy dodatkowe dawki hormonów mogą zaburzać coś w organizmie? Nawet jeśli ta tabletka nie była potrzebna a ja przyjęłam ją „w obawie” Czy zamiast tego mogłam nie brać tabletki i stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Kasia12 (anonim, 37.225.39.)
około 21 dni temu, Warszawa

Czy dodatkowe dawki hormonów mogą zaburzać coś w organizmie?

Witam stosuje tabletki microgynon na początku stycznia musiałam zażyć dodatkową tabletkę i teraz kilka dni temu również musiałam zażyć dodatkową tabletkę czy dodatkowe dawki hormonów mogą zaburzyć skuteczność ? Nawet jeśli tabletka nie była potrzebna a ja przyjęłam ją „w obawie” czy zamiast tego mogłam nie brać dodatkowej tabletki i stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Maja Kos (anonim, 89.231.140.)
około 24 dni temu, Warszawa

Czy może być spowodowane plamienie podczas pierwszego blistra Microgynon 21?

Rozpoczęłam stosowanie leku Microgynon 21 wraz z pierwszym dniem okresu. Okres trwał 5dni jak zazwyczaj, po od 6 dnia stosowania do 10dnia stosowania występowało plamienie, natomiast 11dnia nie pojawiło się. 12dnia współżyłam i podczas stosunku nastąpiło krwawienie (nie był to mój pierwszy raz współżycia). Czym może to być spowodowane?

Kasia (anonim, 37.47.201.)
około 25 dni temu, Warszawa

Czy lepiej przyjąć tabletkę po odczekaniu miesiąca, czy można zażyć ją w 4 dniu cyklu?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie tabletek Microgynon 21.
Biorę je aby moje miesiączki były lżejsze, o antykoncepcję mi nie chodzi w tym przypadku.

Spóźniłam się z wykupieniem tabletek, moja przerwa będzie wynosiła 11 dni, w poniedziałek otrzymam receptę a powinnam zacząć je stosować wczoraj. Czy lepiej, abym poczekała pełny miesiąc ze stosowaniem, czy lepiej wziąć je spóźnione po czterech dniach (7+4 łączna przerwa wyniesie 11 dni).
Zapewnie plamienie srodcykliczne będzie duże jeśli wezmę je po czterech dniach od daty poprawnego stosowania.
Czy jeśli zaprzestanę teraz stosowania, moja pierwsza po odstawieniu miesiączką będzie bardzo obfita, czy jeszcze hormony nie powrócą do swojej normy sprzed stosowania tabletek?
Dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam

Cindy 13 (anonim, 87.161.154.)
około 25 dni temu, Warszawa

Które obecnie dostępne pigułki antykoncepcyjne nie powodują tycia?

Które obecnie dostępne pigułki antykoncepcyjne nie powodują tycia. Mam 38 lat i stosuję Microgynon 21 od paru miesięcy. Wydaje mi się że znacznie po nich przytyłam. Chcę zmienić na inne. Pozdrawiam

Maja (anonim, 37.248.163.)
około 26 dni temu, Warszawa

Kiedy ustąpi plamienie po rozpoczęciu stosowania leku Microgynon 21?

Mam 17 lat i od 11 dni zażywam lek Microgynon 21. Miesiączka trwała 5 dni i od 6dni codziennie występuje obfite plamienie. Kiedy to się skończy? bardzo przeszkadza mi to w moim aktywnym trybie życia.
Zdecydowałam się na tabletki antykoncepcyjne w celu współżycia z moim kilku letnim partnerem, przez to plamienie nie możemy sobie na to pozwolić.

Ania (anonim, 31.60.158.)
około 26 dni temu, Warszawa

Co zrobić, jeżeli przyjęłam dodatkową tabletkę MIcrogynon 21 po wystąpieniu biegunki? Czy przyjęcie dodatkowej tabletki wpłynęło na skuteczność preparatu?

Przyjmuję tabletki microgynon 21 wczoraj zażyłam 2 tabletkę z pierwszego tygodnia jednak po godzinie wystąpiła delikatna biegunka dla bezpieczeństwa przyjęłam tabletkę (z dodatkowego blistra) (5 minut po skończonej biegunce),czy mam przyjmować normalnie tabletki do końca opakowania i zrobić przerwę na krwawienie i czy ta dodatkowa tabletka (może nawet nie była koniecznością ) nie zaburzyła nic w stosowanej antykoncepcji?

Ola 20 (anonim, 31.60.137.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Czy Microgynon jest szkodliwy dla kobiet, u których występuje migrena z aurą?

Czy lek Microgynon jest szkodliwy dla kobiet, u których występuje migrena z aurą? Czy każde tabletki antykoncepcyjne są dla nich szkodliwe? Ja ostatni atak miałam około 2 lata temu. Kiedyś miałam go częściej, nawet co tydzień ale od 16 r. Życia bardzo zwolniła i pojawiała się co rok lub dwa lata. Jestem przed wzięciem pierwszej tabletki leku Microgynon 21 i wystraszyłam się czytając ulotkę. Zapomniałam powiedzieć mojej pani ginekolog, że miewałam migreny z aurą i wciąż jest pewnie prawdopodobieństwo ich wystąpienia oraz że zażywam lek na alergię Zyrtec pół tabletki dziennie. Niestety nie mogę się dodzwonić do mojej pani doktor. Mam też pytanie czy mogę nadal zażywać codziennie kurkumę w tabletkach przy tej antykoncepcji? Nie ma przeciwwskazań?

Anna (anonim, 46.148.92.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę zażyć tabletkę Microgynon 21 kilka godzin wcześniej od zwyczajnej pory zażycia i pozostać przy tej nowej godzinie?

Dzień dobry, zażywam microgynon 21.Chcialabym zmienić godzinę brania tabletki na wcześniejszą. Zwykle zażywam tabletkę o godzinie 18 a chciałabym o 12. Czy mogę zamiast o godzinie 18 przyjąć tabletkę o 12 i już na tej godzinie zostać? Każdy kolejny dzień brać o 12.

Asia (anonim, 46.148.92.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę zmienić godzinę przyjmowania tabletek na wcześniejszą?

Witam, biorę tabletki microgynon 21. Moja stała godzina brania to godzina 18-19. Czy mogę tabletkę wziąć wcześniej o godzinie 12 i pozostać już przy tej godzinie?

Magda (anonim, 46.77.151.)
około miesiąca temu, Warszawa

Która tabletka leku Microgynon 21 jest pierwsza?

Pytanie o Microgynon 21.Ktora tabletka w blistrze jest pierwszą? Nie jest to dla mnie 100 procentowo pewne. Czy to jest dolny prawy róg (środa)?

Agata (anonim, 37.248.172.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy stres i brak snu mogą być przyczyną krwawień śródcyklicznych?

Witam. Mikrogynon 21 biorę od 2 lat. Wszystko było ok. Na początku stycznia przeżyłam śmierć siostrzenicy. Krwawienie wystąpiło tydzień przed terminem i trwało 2 tyg. W lutym to samo. Dziś jest już ponad dwa tyg jak krwawie. Nie zrobiłam przerwy w braniu tabletek bo liczyłam że szybciej się skończy(to jest pierwszy raz gdy nie robiłam przerw w braniu tabletek). Czy tak wielki stres, brak snu itd może być powodem mojego krwawienia?

Kinga (anonim, 37.47.222.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Prokit i grejpfruty wpływają na skuteczność Microgynon 21 podczas 7-dniowej przerwy?

Czy jeżeli stosuję Microgynon 21 i jestem teraz na 7dniowej przerwie czy podczas przerwy mogę przyjmować Prokit? Prokit upośledza wchłanianie się tabletek, ale skoro ich nie biorę to teoretycznie nie powinno być problemu, prawda? Tak samo jedzenie przykładowo grejpfrutów podczas przerwy od brania tabletek. Lekarz przypisał mi te tabletki, gdy zapytałam się czy mogę je stosować podczas brania tabletek antykoncepcyjnych powiedział, że nie ma problemu, natomiast po sprawdzeniu w internecie problem jednak chyba jest.

Natalia (anonim, 31.60.140.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy jeśli stosunek odbył się przy 20 tabletce Microgynon 21, a pierwszą tabletkę po przerwie przyjmie się o jeden dzień później niż powinno, to jest ryzyko zajścia w ciąże?

Witam czy jeśli stosunek odbył się przy 20 tabletce a pierwszą tabletkę po przerwie przyjmie się o jeden dzień później niż powinno być jest ryzyko zajścia w ciąże ?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 7 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Bartlomiej Owczarek
administrator
ostatni post około godziny temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 7 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 16 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 16 godzin temu