Krążki dopochwowe, opinie i pytania

15 pytań o Krążki dopochwowe. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Anna (anonim, 94.254.149.)
około 15 dni temu, Warszawa

Jak przechowywać krążek Nuvaring podczas wyjazdu?

Wyjeżdżam na majówkę w góry. Przypada mi na środek wyjazdu dzień zmiany krążka nuvaring. Jak uchronić krążek przed wilgocią, gdyby padało? Na plecak mam pokrowiec przeciwdeszczowy. Czy starczy by krążek był w oryginalnym opakowaniu i plastikowym pojemniku? Może włożyć tam jeszcze pochłaniacz wilgoci? Temperatury powyżej 30° raczej nie przewiduję, więc tym się nie martwię

Anna (anonim, 94.254.149.)
około 16 dni temu, Warszawa

Czy zaprzestanie przyjmowania witaminy C wpływa na skuteczność antykoncepcji hormonalnej?

Stosuję nuvaring. Przez całą zimę (ok.3 miesiące) stosowałam rutinacea max( tabketka dziennie). Ostatnio 2 dni z rzędu nie wzięłam rutinacei. Czy w tym wypadku spadek poziomu witaminy c może wpłynąć na nagły spadek poziomu estrogenów i obniżyć skuteczność antykoncepcji?

Anna (anonim, 94.254.144.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy wgnieciony Nuvaring jest mniej skuteczny?

Krążek nuvaring na łączeniu ma wgniecenie. Drugi krążek, z tej samej serii również. Mój ginekolog twierdzi, że nie obniża to jego skuteczności, ja jednak się martwię. Czy jest czym?

Anna (anonim, 94.254.154.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak długo zabezpieczać się po opóźnionym założeniu krążka?

Jeśli przez opóźnienie w założeniu krążka powinnam się zabezpieczać 7 dni, to czy dobrze rozumiem, że jeśli zaaplikowałam krążek we wtorek o 21, to jestem zabezpieczona od następnego wtorku o 21? Czy dobrze liczę?

Anna (anonim, 5.173.51.)
około miesiąca temu, Warszawa

Co zrobić jeśli przerwa w aplikacji krążka Nuvaring została wydłużona o jeden dzień?

Omyłkowo założyłam nuvaring dobę za późno (powinnam w poniedziałek o 21, założyłam we wtorek o 21). Czy wystarczy 7 dni dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatywy, by antykoncepcja działała? (Nie miałam stosunku od 2 tygodni poprzedzających to wydarzenie, więc o działanie "wstecz" się nie martwię). Proszę o odpowiedź

Anna (anonim, 5.173.43.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Czy można stosować leki przeciwbólowe i przeciwzapalne razem z Ginoring?

O 11 wziełam 2 tabletki ibupromu i tabletkę strepsils intensive. O 17 powtórzyłam. Później dowiedziałam się, że nie należy łączyć tych dwóch leków. Chciałam zapytać, czy to połączenie mogło obniżyć skuteczność antykoncepcyjną ginoring? Jeśli tak, ile czasu dodatkowo się zabezpieczać?

Kasia (anonim, 5.173.232.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Jak przechowywać Ginoring?

Czy jeśli wg ulotki ginoring nie ma specjalnych warunków przechowywania odnośnie temperatury, to czy bezpieczne było dla niego leżenie w pomieszczeniu, gdzie było 12-13 stopni? Leżał tam ok. doby. Spotkałam się z opinią, że brak wymagań odnośnie temp. oznacza temp. pokojową (15-25°C). Jak to w końcu jest, mogę użyć tego krążka? Swoją drogą, czy jeśli latem mam w domu wysokie temperatury, to czy mogę trzymać go w lodówce?

Daria (anonim, 5.173.41.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Jak sprawdzić, czy krążek Ginoring uległ uszkodzeniu?

Wyjęłam dziś na chwilę po stosunku krążek ginoring. Okazał się lekko uszkodzony na łączeniu. Otrzymałam tu wcześniej odpowiedzi, że nie należy wyjmować krążka (nawet by sprawdzić, czy nie ma uszkodzeń). Mogę zatem prosić o jakiś pomysł, jak bez wyjmowania sprawdzać, czy krążek uszkodzeń nie ma? Nadmienię, że mój ginekolog mówi, że krążek wyjąć można, jeżeli będzie to czas nieprzekraczający 3 godzin na dobę.

Daria (anonim, 5.173.41.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy Ginoring można codziennie wyjmować z pochwy?

Ginoring można wyjąć na 3h w ciągu doby, np. na czas stosunku, jeśli przeszkadza. Czy mogę wyjąć krążek np. rano na godzinę i wieczorem na godzinę?

Daria (anonim, 5.173.41.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy podczas stosowania krążka Ginoring, można "od czasu do czasu" palić papierosy?

Czy sporadyczne palenie papierosów obniża skuteczność ginoring? Wiem, że może powodować problemy zdrowotne, ale czy obniża skuteczność antykoncepcji?

Daria (anonim, 5.173.41.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy krążek dopochwowy Ginoring można wyjmować codziennie?

Czy mogę codziennie wyjąć ginoring na chwilę? (By go opłukać i sprawdzić, czy się nie uszkodził? Czy takie wyjmowanie wpłynie na skuteczność?

Anna (anonim, 5.173.56.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy krążek Ginoring powinien być przechowywany w lodówce?

Czy krążek ginoring w aptece powinien być przechowywany w lodówce? (Wiem, że Nuvaring tak, ale nie jestem pewna odnośnie ginoringu, pan farmaceuta wyjął opakowanie ginoring z szuflady)

Krążki dopochwowe
Krążek antykoncepcyjny (pierścień dopochwowy) to jedna z najnowszych metod antykoncepcji. Charakteryzuje się ona dużą skutecznością i wygodą stosowania.


Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 19 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 4 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Andrzej Polski, dr n. farm.
farmaceuta, redaktor
Marcin Szczesio, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator
Bartlomiej Owczarek
administrator
Karolina Zygmunt, mgr farm.
farmaceuta, redaktor