Produkty
-
Augmentin SR, tabletki
amoxicillin+clavulanic acid
Produkt na receptę, dostępny w 1% aptek
-
Augmentin 875 mg + 125 mg, tabletki powlekane
amoxicillin+clavulanic acid
Produkt na receptę, refundowany, dostępny w 98% aptek
-
Augmentin (400 mg + 57 mg)/5 ml, proszek (do wytworzenia zawiesiny)
amoxicillin+clavulanic acid
Produkt na receptę, brak ofert
-
Solpadeine, tabletki musujące
caffeine+codeine+paracetamol
Lek bez recepty, dostępny w 99% aptek
-
Efferalgan Codeine, tabletki musujące
codeine+paracetamol
Produkt na receptę, dostępny w 86% aptek
-
Apap, tabletki powlekane
paracetamol
Lek bez recepty, dostępny w 100% aptek
Wydarzenia związane z produktami
Augmentin SR
|
2021-02-09
Zgodnie z informacją uzyskaną w dniu dzisiejszym od firmy - GlaxoSmithKline - podmiot podjął decyzję o dyskontynuacji sprzedaży leku. Produkt leczniczy Augmentin SR będzie dostępny w aptekach do wyczerpania zapasów.
Powiązane artykuły
Jak rozpoznać i leczyć depresję?
Andrzej Śniegurski, mgr farm.
Smutek, przygnębienie, apatia, lęk i brak energii, by z tym walczyć. Każdy z nas doświadczał podobnych stanów w swoim życiu. Czasem jest to tylko krótkotrwały spadek formy, a niekiedy stan ten trwa tygodniami, miesiącami, latami… Depresja zbiera swoje żniwo w postaci straconych szans, rozbitych rodzin, a nierzadko doprowadza do sytuacji, kiedy nie ma już sił, by stawić czoła życiu. Jak reagować?
Schizofrenia
Marta Janocha, mgr farm.
Schizofrenia, nazywana inaczej psychozą schizofreniczną, najczęściej uaktywnia się między 15 a 25 rokiem życia. Dotyka ponad 50 mln osób na całym świecie. Przyczyny rozwoju choroby nie są do końca poznane, jednak ryzyko zachorowania na schizofrenię w rodzinie osoby chorującej jest dużo wyższe. Wprawdzie schizofrenia jest uznawana za nieuleczalną chorobę psychiczną, lecz i tak należy, a nawet trzeba, ją leczyć.
Choroba afektywna dwubiegunowa (CHAD)
Marta Janocha, mgr farm.
Zaburzenia afektywne dwubiegunowe (CHAD) występują u ok. 2% ludzi na całym świecie. Nawracające epizody podwyższonego (mania) i obniżonego nastroju (depresja) są głównym objawem schorzenia. Choroba najczęściej zaczyna się w okresie wczesnej dorosłości i wymaga regularnego, trwającego wiele lat leczenia.
Leki na grypę
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
Grypa objawia się wysoką gorączką, bólem mięśni i stawów, bólem gardła, biegunką, kaszlem i katarem. W zwalczaniu wirusa grypy wykorzystuje się leki dostępne w aptece na receptę. Dla złagodzenia objawów towarzyszących chorobie stosuje się także leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwbiegunkowe czy przeciwkaszlowe, które można kupić w aptece bez recepty.
Zaburzenia lękowe (nerwica)
Marta Janocha, mgr farm.
Lęk jest podstawowym symptomem chorób nerwicowych. Zaburzenia lękowe należą do najczęściej występujących problemów psychicznych. Dotyczą one ponad 20% wszystkich ludzi. Najczęściej na nerwicę chorują osoby między 24 a 44 rokiem życia. Niepokój, bezsenność, zawroty głowy, to zaledwie kilka objawów, które mogą towarzyszyć tym zaburzeniom.
Leki przeciwbólowe
Olga Sierpniowska, mgr farm.
Męczy Cię czasem ból głowy, zęba albo brzucha? W aptece można kupić bez recepty wiele leków przeciwbólowych w postaci tabletek lub kapsułek doustnych, maści, żeli i plastrów czy zawiesin lub granulatów.
Domowa apteczka
Katarzyna Borkowska, mgr farm.
Domowa apteczka powinna być dobrze zaopatrzona niezależnie od pory roku. Nigdy nie wiadomo, kiedy dopadnie nas przeziębienie, ból lub niestrawność. Może okazać się pomocna także w przypadku drobnych skaleczeń, oparzeń czy innych urazów.
Fakty i mity o antybiotykach
Maciej Klimczyk, mgr farm.
Antybiotyki towarzyszyły nam w przyrodzie od zawsze i aż dziwne, że odkryliśmy ich zbawienne działanie dopiero w XX wieku. Początkowa radość szybko przerodziła się jednak w strach, ponieważ już wkrótce znane nam antybiotyki mogą przestać działać z powodu ich nierozważnego stosowania. Dlaczego tak się dzieje? Czy powinniśmy sięgać po antybiotyk przy każdym przeziębieniu? A leki osłonowe - ostatecznie lepiej je brać, czy to nie ma sensu? Wokół antybiotyków obrosło wiele mitów, więc gdzie leży prawda?
Czy bać się działań niepożądanych leków?
Olga Sierpniowska, mgr farm.
Po wykupieniu leku przeczytałeś ulotkę i przeraziła Cię liczba wymienionych w niej działań niepożądanych. Nie wiesz co o tym myśleć i zastanawiasz się być może, czy w ogóle powinieneś ten produkt zażywać. A może zacząłeś stosować lek i wydaje Ci się, że źle się po nim czujesz? Przeczytaj, co należy wiedzieć na ten temat.
Czy można łączyć leki ze sobą?
Olga Sierpniowska, mgr farm.
Stosujesz kilka różnych leków i zastanawiasz się, czy można przyjąć wszystkie jednocześnie? Czym grozi niewłaściwe łączenie leków i jakich połączeń warto unikać, żeby sobie nie zaszkodzić? Jakie leki warto brać razem, aby zwiększyć skuteczność farmakoterapii? - tego dowiecie się z naszego artykułu!
Skuteczne sposoby na zapalenie zatok
Natika Karolak, mgr farm.
Zapalenie zatok to dokuczliwa i często bolesna przypadłość towarzysząca zwykle przeziębieniu. Możemy ją leczyć domowymi sposobami, ale co zrobić w przypadku, gdy te metody zawiodą?
Jak żyć ze schizofrenią?
Karolina Zygmunt, mgr farm.
Schizofrenia – bardzo poważna choroba umysłu, charakteryzująca się zaburzonym postrzeganiem rzeczywistości. Trudno jest zrozumieć zmianę zachowania czy absurdalny sposób myślenia chorego, zwłaszcza gdy takie objawy pojawiają się nagle. Czym jest schizofrenia i jak ją rozpoznać? Jak wygląda leczenie?
Ból głowy i migrena
Klaudia Błaszczyk, mgr farm.
Bóle głowy miewa prawie każdy - częściej lub rzadziej, mocniejsze lub słabsze, pulsujące, tępe, migrenowe. Mogą nas dopaść w najmniej spodziewanym momencie. Warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić oraz które preparaty dostępne w aptece bez recepty można zażyć.
Ból zęba
Klaudia Błaszczyk, mgr farm.
Ból zębów może zdarzyć się u każdej osoby. Często jest wyjątkowo nieprzyjemny, przeszywający. Warto wiedzieć, jak sobie z nim radzić.
Depresja
Karolina Zygmunt, mgr farm.
Uczucia smutku i przygnębienia, utrata radości z życia oraz brak energii do wykonywania codziennych czynności - objawy te, jeżeli utrzymują się dłużej niż 2 tygodnie, mogą świadczyć o depresji.
Jakie leki przeciwbólowe stosować?
Olga Sierpniowska, mgr farm.
Ból to doświadczenie, którego każdy z nas pragnie uniknąć. Chociaż pełni on ważną funkcję ostrzegawczą, jeśli jest nasilony lub przewlekły - staje się doznaniem wyłącznie negatywnym. Ból zabiera radość życia, ogranicza, a czasami nawet uniemożliwia codzienną aktywność. Jak walczyć z bólem?
Antybiotyki
Karolina Siayor-Pietrzak, mgr farm.
Antybiotyki są stosowane w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Większość z nich, ale nie wszystkie, dostępnych jest w aptekach na receptę. Kiedy i jak stosować antybiotyki? Przeczytaj o najważniejszych zasadach antybiotykoterapii.
Skonsultuj się z lekarzem on-line
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację
Podobne pytania:
Czy można łączyć leki Fevarin i Gardan?
3
odpowiedzi
Abc,
około 8 miesięcy temu
Czy Sumamed jest lekiem na COVID-19?
8
odpowiedzi
Człowiek,
około 4 miesięcy temu
Czy Apap, Furaginum, Ibuprom i Urosept wpływają na skuteczność Vines?
5
odpowiedzi
Nadia,
około 8 miesięcy temu
Czy Apap zaburzy skuteczność antykoncepcji?
4
odpowiedzi
Hania ,
około 11 dni temu
Dlaczego coraz trudniej dostać Sulfarinol w aptekach?
8
odpowiedzi
Jola,
około roku temu
Czy lek Skudexa może uzależniać?
7
odpowiedzi
gbv,
około roku temu
Czy mogę łączyć leki Skudexa i Betaloc ZOK 50, jeśli przepisał mi je lekarz podczas telekonsultacji?
5
odpowiedzi
au,
około 11 miesięcy temu
Jakie leki przeciwbólowe stosować w trakcie terapii Velaxin ER i Trittico?
21
odpowiedzi
Szym,
około 27 dni temu
Ile kosztuje lek Aimovig?
5
odpowiedzi
Anna,
około roku temu
Ile kosztuje lek Aimovig w specjalnym programie?
5
odpowiedzi
Anna,
około roku temu
Czy termometry elektroniczne są mniej dokładne niż rtęciowe?
7
odpowiedzi
Wujo,
około roku temu
Po jakim czasie zażyć Nimesil, jeśli na czczo przyjmę omeprazol?
7
odpowiedzi
Julia,
około 11 miesięcy temu
Czy podczas wykonywania testu na koronawirusa mogło dojść do uszkodzeń ciała skutkujących bólem głowy?
12
odpowiedzi
Anna,
około 7 miesięcy temu
Czy leczenie psychiatryczne jest mi potrzebne jeśli na ogół czuję się dobrze?
6
odpowiedzi
Rang,
około 6 dni temu
Jakim lekiem można zastąpić Apo-Flutam 250 mg?
6
odpowiedzi
kedegaj@wp.pl,
około roku temu
Ostatnio aktywni specjaliści: