Ból zęba

Lek bez recepty

Antidol 15 tabletki

Produkt w kategorii: ośrodkowy układ nerwowy, leki przeciwbólowe, inne leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (kategoria ATC N02BE).

Lek bez recepty

Apap Extra tabletki powlekane

Apap to tabletki powlekane zawierające paracetamol w zwiększonej dawce. Przeznaczony do stosowania w bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, zębów, bóle menstruacyjne) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy (gorączka, bóle kostno-stawowe).

Wyrób medyczny

Apap Ice Chłodzący Plaster Żelowy plaster

Produkt w kategorii: różne, pozostałe produkty nieterapeutyczne, pozostałe produkty nieterapeutyczne (kategoria ATC V07AY).

Lek bez recepty

Aspirin tabletki

Aspirin to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym do stosowania doustnego. W skład preparatu wchodzi kwas acetylosalicylowy. Wskazany do leczenia bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu oraz przeciwgorączkowo. Lek dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Aspirin Effect granulat (do wytworzenia płynu)

Aspirin Effect to granulat do rozpuszczania. Zawiera kwas acetylosalicylowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Wskazany do stosowania w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy oraz bólu różnego pochodzenia. Lek dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Aspirin Ultra Fast tabletki musujące

Aspirin Ultra Fast to tabletki musujące zawierające kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo. Stosowany w leczeniu bólu różnego pochodzenia o łagodnym i umiarkowanym nasileniu (bóle głowy, zębów, mięśni i stawów) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy. Lek dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Cefalgin tabletki

Cefalgin to preparat złożony, zawierający paracetamol, propyfenazon oraz kofeinę. Lek ten można stosować jako środek przeciwgorączkowy oraz przeciwbólowy w bólach o małym lub umiarkowanym nasileniu.

Lek bez recepty

Dexak tabletki powlekane

Dexak to lek przeciwbólowy, którego substancją aktywną jest deksketoprofen. Preparat stosuje się krótkotrwałym leczeniu umiarkowanego bólu różnego pochodzenia, np. kostno-mięśniowego.

Lek bez recepty

Dexak Sl granulat (do wytworzenia płynu)

Produkt w kategorii: układ mięśniowo-szkieletowy, leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne, niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne (kategoria ATC M01AE).

Lek bez recepty

Efferalgan tabletki musujące

Preparat o działaniu przeciwbólowym, zawierający substancję czynną - paracetamol. Lek wskazany do uśmierzania bólu i gorączki (pomocniczo można go stosować w przeziębieniu i przy objawach grypopodobnych).

Lek bez recepty

Efferalgan Forte tabletki musujące

Efferalgan Forte to tabletki musujące zawierające paracetamol. Przeznaczony do stosowania w bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, zębów, bóle menstruacyjne) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy (gorączka, bóle kostno-stawowe). Lek dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Ibum kapsułki

Substancją czynną preparatu ibum jest ibuprom - niesteroidowy lek zapalny. Lek ten stosowany jest słabych/umiarkowanych bólach, np. migrenowych, nerwobólach, także w bolesnym miesiączkowaniu.

Lek bez recepty

Ibum Forte kapsułki

Ibum Forte to miękkie kapsułki zawierające ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Przeznaczony do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia o lekkim i umiarkowanym nasileniu. Łagodzi bóle głowy, zębów, mięśni i stawów, menstruacyjne. Preparat OTC dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Ibuprom tabletki powlekane

Lek o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym do stosowania doustnego. W skład preparatu wchodzi ibuprofen. Wskazany do krótkotrwałego leczenia bólu i gorączki. Lek z grupy OTC - dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Ibuprom Max Sprint kapsułki

Ibuprom Max Sprint to kapsułki do stosowania doustnego zawierające ibuprofen o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Wskazany do krótkotrwałego leczenia bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, stawów, menstruacyjne) o łagodnym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączki w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek z grupy OTC - dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Ibuprom RR tabletki powlekane

Ibuprom RR to tabletki powlekane do stosowania doustnego zawierające ibuprofen o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Wskazany do krótkotrwałego leczenia bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, stawów, menstruacyjne) o łagodnym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączki w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek z grupy OTC - dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Ketesse 25 tabletki powlekane

Ketesse 25 to preparat zawierający niesteroidowy lek przeciwzapalny - deksketoprofen. Lek ten stosuje się w leczeniu bólu o małym/umiarkowanym nasileniu (ból zębów, mięśni, ból związany z bolesnym miesiączkowaniem).

Lek bez recepty

Ketesse Sl granulat (do wytworzenia płynu)

Produkt w kategorii: układ mięśniowo-szkieletowy, leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne, niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne (kategoria ATC M01AE).

Lek bez recepty

Ketonal Active kapsułki

Ketonal Active to dostępny bez recepty lek zawierający substancję czynną – ketoprofen – w dawce 50 mg. Substancja ta należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i znajduje zastosowanie w leczeniu dolegliwości bólowych różnego pochodzenia o umiarkowanym nasileniu.

Lek bez recepty

Lizymax tabletki powlekane

Lizymax Forte to tabletki powlekane zawierające ibuprofen w połączeniu z lizyną, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Stosowany w leczeniu bólu różnego pochodzenia o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Łagodzi bóle głowy, kostno-stawowe, menstruacyjne, zębów, pourazowe, a także gorączkę w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek OTC dostępny bez recepty.

Wyrób medyczny

Nexcare Coldhot Comfort kompres

Produkt w kategorii: różne, pozostałe produkty nieterapeutyczne, pozostałe produkty nieterapeutyczne (kategoria ATC V07AY).

Lek bez recepty

Nurofen tabletki powlekane

Nurofen to lek przeciwbólowy zawierający ibuprofen, zaliczany do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Lek stosuje się w leczeniu słabego/umiarkowanego bólu oraz gorączki różnego pochodzenia.

Lek bez recepty

Nurofen Express Forte kapsułki

Nurofen Express Forte to kapsułki miękkie zawierające ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Stosowany w leczeniu bólu różnego pochodzenia o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Łagodzi bóle głowy, kostno-stawowe, menstruacyjne, zębów, pourazowe, a także gorączkę w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek OTC dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Nurofen Ultima tabletki powlekane

Nurofen Ultima to tabletki powlekane o kompleksowym składzie. Zawierają paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym oraz ibuprofen o dodatkowym działaniu przeciwzapalnym. Stosowane w leczeniu umiarkowanego bólu różnego pochodzenia (bóle mięśni, stawów, migrenowe, menstruacyjne). Łagodzi również objawy przeziębienia i grypy.

Lek bez recepty

Panadol Extra tabletki powlekane

Produkt w kategorii: ośrodkowy układ nerwowy, leki przeciwbólowe, inne leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (kategoria ATC N02BE).

Lek bez recepty

Paracetamol Biofarm tabletki

Paracetamol Biofarm to tabletki zawierające paracetamol. Przeznaczony do stosowania w bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, zębów, bóle menstruacyjne) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy (gorączka, bóle kostno-stawowe). Lek dostępny bez recepty.

Wyrób medyczny

Prel Blue plaster

Produkt w kategorii: różne, pozostałe produkty nieterapeutyczne, pozostałe produkty nieterapeutyczne (kategoria ATC V07AY).

Lek bez recepty

Pyralgina tabletki

Metamizol - substancja czynna preparatu Pyralgina - to silnie działający lek przeciwbólowy. Preparat wskazany jest w leczeniu bólu o dużym nasileniu, gdy leczenie innymi środkami jest przeciwwskazane lub gdy inne leki nie przyniosły efektów.

Lek bez recepty

Solpadeine kapsułki

Produkt w kategorii: ośrodkowy układ nerwowy, leki przeciwbólowe, inne leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (kategoria ATC N02BE).

Lek bez recepty

Solpadeine tabletki

Produkt w kategorii: ośrodkowy układ nerwowy, leki przeciwbólowe, inne leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (kategoria ATC N02BE).

Lek bez recepty

Solpadeine tabletki musujące

Preparat złożony, zawierający kofeinę, kodeinę oraz paracetamol. Lek stosuje się w słabym/umiarkowanym bólu różnego pochodzenia, np. bólu głowy, zębów, stawów.

Ból zębów może zdarzyć się u każdej osoby. Często jest wyjątkowo nieprzyjemny, przeszywający. Warto wiedzieć, jak sobie z nim radzić.

Podczas bólu zęba można zastosować produkty w formie tabletek musujących - zadziałają one najszybciej, kapsułek oraz oczywiście tradycyjnych tabletek. Warto również przyłożyć zimny okład, który pomoże zmniejszyć obrzęk i zmniejszyć odczucia bólowe. Preparaty te mogą zawierać np. paracetamol i paracetamol w połączeniach z kofeiną lub kodeiną, deksketoprofen, ketoprofen, kwas acetylosalicylowy.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 10.01.2019 20:19:30

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Najnowsze pytania

SKUDEXA 75 MG+25 MG
CZY JEST ZAMIENNIK BEZ RECEPTY ?
odpowiada Angelika Talar-Śpionek

Na Twoje pytania w temacie ból zęba odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.