Leki na alkoholową chorobę wątroby

W leczeniu alkoholowej choroby wątroby stosowane są leki dostępne wyłącznie na receptę, a leczenie przebiega pod kontrolą lekarza psychiatry, ze względu na psychiczny charakter uzależnienia. Stosowane są leki z grupy antagonistów opioidowych działających na receptory zlokalizowane w ośrodkowym i obwodowym układzie nerwowym, blokujących dostęp egzogennych opioidów do tych receptorów. Zaliczamy do nich naltrekson, nalmefen. Stosuje się również leki działające uspokajająco i nasennie.

Przegląd ulotek dla pacjentów

Poniżej ulotki dla pacjentów, które zawierają treść związaną z tematem. Bierzemy pod uwagę wszystkie ulotki dostępne w wersji tekstowej1.


Doxepin Teva doxepin
kapsułki, produkt na receptę, N06AA

Lek metabolizowany jest w wątrobie (powstaje m.in. aktywny metabolit demetylodoksepina).

Wskazania do stosowania: stany depresyjne z lękiem i niepokojem w przebiegu psychoz, w tym depresja inwolucyjna i faza depresyjna w chorobie afektywnej dwubiegunowej; depresje i stany lękowe w przebiegu zaburzeń somatycznych oraz chorób organicznych; zespoły depresyjno-lękowe w przebiegu choroby alkoholowej; zaburzenia nerwicowe z objawami depresji lub lęku.

w 88% aptek | znajdź Doxepin w aptekach

Coldrex Maxgrip C
tabletki, lek bez recepty, R05X

u osób z niewydolnością wątroby lub ciężką niewydolnością nerek, u osób z chorobą alkoholową, u osób przyjmujących zydowudynę (stosowaną w leczeniu zakażeń wirusem HIV), u osób przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodni po ich ostatnim zastosowaniu.

w 66% aptek | znajdź Coldrex w aptekach

Pangrol 25000 pancreatin
kapsułki, lek bez recepty, A09AA

Takie zaburzenia mogą np. wystąpić w następujących okolicznościach: przewlekłe zapalenie trzustki niezależnie od przyczyny (na tle alkoholowym, urazowym, autoimmunologicznym, polekowym, zwapnienia tropikalnego, samoistnego); swoistej nieprawidłowej czynności trzustki (mukowiscydoza); zwężenie przewodu trzustkowego spowodowanego np. przez ...

w 6% aptek | znajdź Pangrol w aptekach

identyczne wyniki: Pangrol 10000

Chcesz wyszukać wśród leków dowolnego terminu?

Przejdź do wyszukiwarki w ulotkach

1 Wszystkie ulotki w formacie PDF, które zawierają treść tekstową (nie obraz). Wyszukiwanie jest automatyczne, Gdzie po lek nie ponosi odpowiedzialności za treść w ulotkach.

Potrzebujesz recepty lub konsultacji lekarza?

umów wizytę Internista