Telmizek, opinie i pytania

55 pytań o Telmizek. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Kardiolog, Problemy z sercem, Nadciśnienie, Refundacja.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Cylonka (anonim, 79.189.203.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy można łączyć leki Sertranorm, Telmizek i Sympramol?

Witam. Lekarz zmienił mi lek na nadciśnienie z Vivace 10 mg na dobę na Telmizek 80 mg raz na bobę. Ponadto od 12 kwietnia tego roku zaczęłam brać Sertranorm 50 mg ale z uwagi ,że on od razu nie działa wieczorem biorę Sympramol 50mg na wyciszenie, uspokojenie. Nadmieniam, że miałam zawał mięśnia sercowego w marcu 2019r. Obecnie wieczorem ciśnienie tentnicze wzrasta do 165/82 . Proszę o odpowiedź i dziękuję.

-ona- (anonim, 176.97.31.)
około 6 dni temu, Warszawa

Proszę mnie uświadomić czy ilości i sposób w jaki zalecono mi je zażywać nie spowodują, że odbije się to na moim zdrowiu?

Witam. Mam 70 lat. Od wielu leczę się na nadciśnienie i podwyższony cholesterol. Teraz doszły mi problemy z kręgosłupem (przepuklina odcinka szyjnego w 4-ch kręgach) Żeby nie wchodzić w szczegóły zapytam wprost. Dwóch lekarzy (lekarz pierwszego kontaktu i neurochirurg) i takie przepisane lekarstwa: 1. Diclo-Duo Combi S. 0-0-1, 2. Sirdalud 4 mg S. 0-0-1, 3.Milgamma 100 S. 1-0-1, 4.EZEHRON 0,01 S. 1-0-0 co drugi dzień, 5. Telmizek 0,04 G S. 1-0-0, 6. Atorvastatin Bluefish AB 40 mg S.0-0-1, 7. Concor cor 2,5 S. 1/2-0-1/2, 8. ACARD s. 0-0-1.
Sporo tego! Lekarz pierwszego kontaktu wiedział o lekach przepisanych przez neurochirurga. Proszę mnie uświadomić czy ilości i sposób w jaki zalecono mi je zażywać nie spowodują, że odbije się to na moim zdrowiu.

Boni (anonim, 89.64.120.)
około 9 dni temu, Warszawa

Czy przyjmowanie wielu leków na nadciśnienie, niedoczynność tarczycy, cukrzycę i depresję może być niebezpieczne?

biorę dużo leków. , ebivol25 mg, euthyrox75, yelmizek80 mg, zahron, synformin xr500. Mam depresję i lekarz przepisał mi pregabalin 450 mg i dodatkowo asentre25 mg. Boję się że moje serce nie da rady. Nie mogę się dodzwonić do P. dr

Justyna (anonim, 81.190.249.)
około 18 dni temu, Warszawa

Czy można łączyć leki Dexaven, Skudexa i Telmizek?

Dzień dobry. Mąż dostał zastrzyki na rwe kulszową Dexaven 4mg/10 dni a brał leki skudexa 75mg+ 25mg. Oczywiście nie wypytał czy musi odstawić skudexe. Czy biorąc zastrzyki mozna brac inne leki przeciwbólowe? Skudexe , albo cos innego? Nawet nie wiem jak przy nadciśnieniu. Mąż ma nadciśnienie i przyjmuje telmizek a doczytalam ze to przeciwskazanie do zastrzyków Dexaven , bede wdzięczna za odpowiedź.

Greg (anonim, 185.29.84.)
około 23 dni temu, Warszawa

Czy mogę stosować telmizek przy problemach z nerkami?

Witam!!mam przepisany lek Telmizek 40 ale mam problem z nerkami czy mogę go brac czy tez poszukać alternatywy tego leku jakto to jakiej będę wdzięczny

Dawid (anonim, 46.204.2.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Telmizek, Nedal i Hydroxyzinum to dobre połączenie?

Witam doktor zamienił mi vivace10mg na temizek40 plus nedal5 do tego bo vivace nie trzymał jak trzeba czasem było idealnie czasem dół wchodził w 100 , przy tym biorę hydroksyzynę na stres 3-10mg czy to dobre laczenie

Darek (anonim, 31.0.64.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy lek Telmizek można podać 15-letniemu dziecku?

Czy lek telmizek 40mg można podać dziecku w wieku 15lat ponieważ przy mierzeniu ciśnienia wyskakuje 156/100 tętno 100 aparat mówi że podejrzenie arytmii? Kiedyś przyjmował lek eneral 5mg. Proszę o odpowiedź.

Kajtek (anonim, 188.147.39.)
około 3 miesięcy temu, Śródmieście

Czy mogę zastosować Mel, Ibuprom lub Apap na ból podczas rwy kulszowej?

Dzień dobry.Czy na ból rwy kluszowej mogę zastosować MEL jeśli biorę tabletki na nad ciśnienie Telmizek80? I czy jeśli po zastosowaniu Mel ból nadal będzie się utrzymywał mogę do tego wziąść np Apap lub Ibuprom?

JP (anonim, 89.231.79.)
około 4 miesięcy temu, Dalików

Czy bóle głowy w okolicach skroni mogą wynikać z przyjmowania leków Telmizek HCT oraz Bisocard?

Biorę Telmizek 40+12,5 rano i w dzien Bisocard 2,5 Od 2-3 tygodni odczuwam lekki nazwijmy to szmer w skroniach Leki biorę od 3-miesiecy Mam 69 lat i nigdy przedtem nie odczuwałem bólu głowy Po prostu nie wiedziałem jak boli głowa Czy te jakby lekkie bole w skroniach mogą powodowac w/w leki Puls to od 54-64

Ania (anonim, 212.87.242.)
około 6 miesięcy temu, Częstochowa

Który zamiennik leku Polsart 40 mg można dzielić?

Proszę o informacje, który zamiennik leku polsart 40 mogę kupić. Mam dawkowanie po pół tabletki rano i wieczorem, lek ten ma podziałkę na tabletkach. Niestety często jest problem z jego dostępnością, kiedyś zaproponowali mi w aptece zamiennik, niestety w domu okazało się że tabletki nie mają podziałki i na ulotce jest opis, że nie wolno ich dzielić. Pytałam w niektórych aptekach ale nikt nie wie czy tabletki są podzielne w innych zamiennikach ponieważ opakowania są zamknięte i nie mogą tam zajrzeć

Barbara (anonim, 78.8.44.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy telmizek wywołuje zapalenie pęcherza i skurcze?

Dzień dobry,
Przez kilka lat brałam na wysokie ciśnienie Valtap. Po wycofaniu leku lekarz zamienił mi na Telmizek 80 mg. raz dziennie. Biorę ten lek ok. 3 lat i często miewam zapalenie pęcherza oraz skurcze palców stóp, czy może to miec związek z przyjmowanym lekiem?

Magda (anonim, 89.64.35.)
około roku temu, Warszawa

Co robić, jeśli pies przypadkowo połknął tabletkę leku na nadciśnienie Telmizek?

Witam moja sunia zjadła tabletkę telmizak na nadciśnienie dzisiaj rano o godz.6 teraz jest 16 nic jej nie jest a lekarz weterynarii powiedział żeby obserwować bo upłynęło dużo czasu od polkniecia( 8 godz) .Co robić???

401@wp.pl (anonim, 185.53.155.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Na ile leki Telmizek i Amlozek wspomagają swoje działanie?

Znajomemu (91 lat) lekarz przepisał na nadciśnienie leki AMLOZEK i TELMIZEK . Znajomy bardzo źle się poczuł. Szczegółowo przestudiowałem obie ulotki. Mam pytanie: na ile oba te leki się wspomagają? Czy oba są potrzebne? Telmizek ma wiele groźnych skutków ubocznych. Przeraziły mnie. Na razie podpowiedziałem mu, aby zrezygnował z Telmizka. Obaj jesteśmy mieszkańcami DPS. Ja 81 lat. Jakoś się musimy wspomagać. ;-)

Helena (anonim, 37.248.161.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Czy zamienniki leku Telmizek 80 mg mają ten sam skład? Czy lek ten powinnam przyjmować z Bisoratio 5 mg i Torsemed 5 mg codziennie rano?

Mam receptę na Telmizek 80 mg. Są tańsze zamienniki. m.in. Zanacodar, Tezeo, Actelrsar, Telmisartan Mylan i Telmisartan Egis. Czy mają ten sam skład? Mam zażywać razem z Bisoratio 5 mg i Torsemed 5 mg codziennie rano? Dziękuję za szybką odpowiedź. Razem to spory koszt przy długim stosowaniu.

Torwik (anonim, 83.30.204.)
około 12 miesięcy temu, Warszawa

Czy lek Telmizek pomoże mi znieść skutki uboczne, jakie dotykają mnie podczas terapii preparatem Tolura, skoro leki te są swoimi odpowiednikami?

Po długim stosowaniu leku tolura na nadciśnienie pojawił się uporczywy kaszel, bóle ścięgien w nogach i świąd skóry na plecach. Kardiolog zamienił mi lekarstwo na telmizek. Przeczytałem w ulotkach, że obydwa lekarstwa mają identyczny skład. Czy ta zamiana mi pomoże? Jestem mężczyzną, mam 89 lat...

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 16 minut temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 4 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 20 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 23 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor