Paroxetine, opinie i pytania

12 pytań o Paroxetine. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Jak rozpoznać i leczyć depresję?, Refundacja.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
marta_anna (anonim, 5.173.112.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy podwojenie dawki sertraliny zredukuje częstotliwość napadów lękowych?

Biorę od 11 lat sertralinę w dawce 50mg. Mam napady panicznego lęku i sertralina pomogła mi w dużej mierze się ich pozbyć. Są jednak sytuacje kiedy lęki konsekwentnie sie pojawiają - zawsze kiedy zależy mi by dobrze wypaść - np kiedy pływam na czas (trenuję pływanie). Tę sytuację dało mi się oswoic kiedy przez kilka tygodni brałam paroksetynę, ale musiałam lek ten odstawić bo powodował spadek kondycji i siły mięśniowej. Zapytałam więc psychiatrę czy podobny efekt (tzn eliminację napadów lęku w czasie wyścigu pływackiego) osiągnę podwajając dawkę sertraliny. Lekarka powiedziała tylko, że mam spróbować. No więc od tygodnia próbuję i jestem być może nieco spokojniejsza w czasie pływania. Ale efekt nie jest taki jak przy paroksetynie. Wiem jednak, że na pełny efekt leczniczy trzeba zaczekać dłużej. Moje pytanie: czy sertralina w dawce 100mg powinna być skuteczna w leczeniu napadowego lęku, czy jest szansa że lęk ten w sytuacjach napięcia zniknie? Czy podwojenie dawki z 50 na 100mg może i powinno przynieść taki skutek?

marta_anna (anonim, 5.173.97.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego proksetyna zmniejsza sprawność fizyczną i czy to mija w trakcie leczenia?

Dzień Dobry

Mam zaburzenia depresyjno lękowe i brałam przez miesiąc paroksetynę. Generalnie dobrze ją tolerowałam, ale zdecydowałam się odstawić z uwagi na jedno działanie niepożądane które było dla mnie kluczowe: pogorszenie wyników w pływaniu wyczynowym. Pływam w sekcji pływackiej dla dorosłych i uczestniczę w ruchu pływackim Masters. Moje osiągi w pływaniu są dla mnie bardzo bardzo ważne. W czasie zażywania paroksetyny znacząco pogorszyła się kondycja i zmniejszyła siłą mięśni. Znikneła też precyzja ruchów która w sporcie pływackim (technicznym!) jest bardzo ważna.

Po trzech tygodniach brania nie wytrzymałam, bo z każdego treningu wracałam zapłakana i bardzo podupadło moje poczucie wartości jako sportowca. Czytałam wypowiedzi sportowców którzy twierdzili, że biorąc paroksetynę nigdy nie odzyskiwali formy i że wracali do dawnych wyników dopiero w jakieś dwa tygodnie po jej odstawieniu.

MOJE PYTANIE: co jest takiego w paroksetynie co spowodowało moje gorsze osiągi? Czy to wynika z mechanizmu działania tego leku i nigdy by nie przeszło czy było tylko chwilowym efektem niepożądanym i powinnam była mieć więcej cierpliwości?

rozczarowany (anonim, 188.146.232.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Leki przeciwdepresyjne a szumy uszne.

W trakcie leczenia środkiem antydepresyjnym Seroxat pojawiły Mi się szumy, które nie ustąpiły po zakończeniu leczenia i trwają od kilku lat. Czy paroksetyna jest ototoksyczna i jest jakieś panaceum na to?

Bo (anonim, 83.28.211.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Jak rozpocząć stosowanie leku Legalon?

Lekarz przepisał mi Lamegon, ale nie powiedział, jak przejść z dotychczas branego Paxtinu na ten nowy lek... Czy jesli rano wzięłam Paxtin, to wieczorem tego samego dnia mogę zacząć brać lamegon?

cheems (anonim, 188.146.54.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Czym spowodowane są zaburzenia seksualne występujące po odstawieniu leków przeciwdepresyjnych?

Dzień dobry. Jestem po 11-miesięcznej kuracji paroksetyną, zakończyłam leczenie 2 tygodnie temu, wszystko pod kontrolą psychiatry. Biorę jeszcze lamotryginę. Podczas leczenia paroksetyną pojawiły się u mnie zaburzenia seksualne - totalne niezainteresowanie seksem, brak odczuwania jakiejkolwiek przyjemności. Nie jest to kwestia partnera, ponieważ uważam go za atrakcyjnego, ponadto jesteśmy blisko. Nie jest to także kwestia zaburzeń depresyjnych ani lękowych, ponieważ paroksetyna na tym polu zadziałała wzorowo. Wiem, że to efekt uboczny leku. Moje pytanie brzmi: kiedy moje libido wróci do stanu sprzed leczenia? Ile to średnio zajmuje? Czy jest sposób, aby przyspieszyć ten proces? Bo w tym momencie mimo obustronnych chęci z mojej i partnera strony, sytuacja jest przykra. Nie jestem w ogóle responsywna seksualnie. Mam 21 lat, a te zaburzenia bardzo mnie martwią, bo nie są dobrą prognozą na przyszłość, jeśli chodzi o kwestię damsko-męską. W tym momencie bardzo zależy mi na przyspieszeniu procesu odzyskiwania libido. Co może mi w tym pomóc? Słyszałam, że rzekomo żeń-szeń i miłorząb japoński pomagają, czy to prawda? Czy pomogą mi po kuracji? Zastanawiam się, czy nie jest to kwestią zbyt małej ilości dopaminy będącej konsekwencją zbyt dużej ilości serotoniny. Czy branie lamotryginy ma z tym związek?

Andrzej (anonim, 31.0.46.)
około roku temu, Warszawa

Czy mogę wziąć Sulpiryd lub Arketis, gdy skończył mi się lek Venlectine?

Skaczyl mi sie Venlectine a nie mam mozliwosc isc do lekarza a mam w domu sulpiryd lub i arketis czy do momentu pojscia do lekarza mozna zamiennie brac ktorys z nich przez pare dni? Te leki bralem poprzednio

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 36 minut temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 17 godzin temu
Maciej Jakubczyk
administrator
ostatni post około 20 godzin temu
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor