danuta (anonim, 83.26.200.)
około roku temu, Warszawa

Co może być przyczyną podpuchnięcia oczu podczas stosowania leku Skudexa?

Zażyłam jedną tabletkę Skudexa na ból stawu biodrowego,rano mam podpuchnięte oczy .Biorę również tabletki na nadciśnienie Nedal iTermisartan iTrittico na sen 3/4 tabletki.Czy połączenie tych leków mogło spowodować obrzęk oczu?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Każdy lek może spowodować wystąpienie działań niepożądanych, chociaż nie u każdego one wystąpią. Sam lek Skudexa może powodować obrzęk w okolicy oka (przy czym jest to efekt występujący niezbyt często - wystąpi u nie więcej niż u 1 na 100 pacjentów).

Skudexa zawiera połączenie tramadolu z deksketoprofenem. Ten drugi składnik należy do tak zwanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Podczas podawania substancji z tej grupy może wystąpić zatrzymanie płynów i obrzęki oraz zwiększenie ciśnienia krwi. Na możliwość osłabienia efektu leczniczego (przeciwnadciśnieniowego) stosowanych leków krążeniowych (w szczególności Telmisartanu) warto zwrócić uwagę w Pani przypadku. Właśnie z powodu możliwości wystąpienia interakcji (wzajemnego oddziaływania) połączenia lekowe można bezpiecznie zażywać wówczas, jeśli leki zostały przepisane przez jednego lekarza, lub jeśli lekarze przepisujący te preparaty byli poinformowani o tym, jakie inne leki pacjent już zażywa oraz na jakie dodatkowe schorzenia cierpi.

Obrzęk twarzy może być także objawem reakcji alergicznej, natomiast w takim przypadku zwykle opuchnięta jest większa część twarzy. Jeśli obrzęknięte jest też gardło, język, pojawiają się trudności w połykaniu lub oddychaniu, należy pilnie skontaktować się z lekarzem. Z Pani wpisu nie wynika jednak, aby sytuacja była aż tak poważna. Chociaż trudno powiedzieć z całą pewnością, jaka jest przyczyna zauważonego obrzęku, jeśli ten objaw jest nasilony, to warto wziąć pod uwagę powyższe informacje i w razie konieczności udać się do lekarza.

Działania niepożądane, jak też ich podejrzenie można zgłaszać także indywidualnie:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Załączam dodatkowe informacje, które mogą być przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92348/skudexa-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92348/skudexa-tabletki-powlekane
https://www.gdziepolek.pl/produkty/92348/skudexa-tabletki-powlekane/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba