Bóle menstruacyjne

Przeciętnie kobieta miesiączkuje 450 razy w ciągu swojego życia. Okres trwa kilka dni, a więc czas ten w sumie to kilka lat życia. Nierzadko szczególnie początkowe dni są trudne - ból, skurcze, dyskomfort w brzuchu. Preparaty z apteki mogą pomóc w przetrwaniu tego okresu.

W aptece znajdziemy preparaty przeciwbólowe, przeciwskurczowe oraz okłady, które w tych dniach mogą być szczególnie pomocne.
Lek bez recepty

Apap tabletki powlekane

Apap to tabletki powlekane zawierające paracetamol przeznaczony do stosowania w bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, zębów, bóle menstruacyjne) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy (gorączka, bóle kostno-stawowe). Preparat odpowiedni dla wegan i wegetarian.

Dostępny w 100% aptek.

Lek bez recepty

Apap Extra tabletki powlekane

Apap Extra to lek w postaci tabletek powlekanych zawierających paracetamol w zwiększonej dawce. Preparat przeznaczony jest do stosowania w bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, zębów, bóle menstruacyjne) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy (gorączka, bóle kostno-stawowe).

Dostępny w 100% aptek.

Wyrób medyczny

Apteo Care termofor pojemnik

Apteo Care termofor to pojemnik do napełniania gorącą wodą. Służy do miejscowego ogrzewania ciała w celach leczniczych i profilaktycznych. Pomocny w łagodzeniu dolegliwości bólowych (w chorobach kostno-stawowych, bólach menstruacyjnych, skurczach mięśni) oraz objawów przeziębienia.

Dostępny w 14% aptek.

Lek bez recepty

Buscopan tabletki powlekane

Buscopan to tabletki działające rozkurczowo. Zawiera hioscynę, która rozkurcza mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, moczowo-płciowe i drogi żółciowe. Preparat łagodzi ból brzucha i ucisk w nadbrzuszu. Stosowany w bolesnym miesiączkowaniu, kolkach, zespole jelita drażliwego i skurczach mięśni przewodu pokarmowego.

Dostępny w 67% aptek.

Lek bez recepty

Deespa tabletki

Deespa to lek spazmolityczny, stosowany w stanach skurczowych przewodu pokarmowego, dróg żółciowych oraz moczowych. Substancją czynną preparatu jest drotaweryna o działaniu rozkurczającym na mięśnie gładkie.

Dostępny w 44% aptek.

Lek bez recepty

Dexak SL granulat (do wytworzenia płynu)

Dexak SL to granulat do rozpuszczania, który może być stosowany w krótkotrwałej terapii dolegliwości bólowych o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Preparat zawiera diklofenak odpowiadający za jego działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwreumatyczne i przeciwgorączkowe.

Dostępny w 97% aptek.

Lek bez recepty

Ibuprom tabletki powlekane

Ibuprom to lek w postaci tabletek o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym do stosowania doustnego, w których skład wchodzi ibuprofen. Preparat wskazany jest do krótkotrwałego leczenia bólu i gorączki.

Dostępny w 100% aptek.

Lek bez recepty

Ibuprom Max drażetki

Ibuprom Max to drażetki do stosowania doustnego zawierające ibuprofen o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Wskazany do krótkotrwałego leczenia bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, stawów, menstruacyjne) o łagodnym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączki w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek z grupy OTC - dostępny bez recepty.

Dostępny w 72% aptek.

Lek bez recepty

Ibuprom Max Sprint kapsułki

Ibuprom Max Sprint to kapsułki do stosowania doustnego zawierające ibuprofen o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Wskazane są do krótkotrwałego leczenia bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, stawów, menstruacyjne) o łagodnym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączki w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Dostępny w 94% aptek.

Lek bez recepty

Metafen tabletki

Metafen to doustny lek zawierający ibuprofen i paracetamol. Preparat wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe, może być stosowany w bólach o różnym pochodzeniu, np. lędźwiowo-krzyżowych, migrenowych czy kostno-stawowych.

Dostępny w 98% aptek.

Lek bez recepty

No-Spa tabletki

No-Spa to tabletki rozkurczające mięśnie gładkie. Zawiera drotawerynę, która działa na mięśnie układu pokarmowego, moczowo-płciowego i drogi żółciowe. Preparat łagodzi bóle menstruacyjne, kolki, bolesne parcie na mocz i stany skurczowe jamy brzusznej.

Dostępny w 99% aptek.

Lek bez recepty

No-Spa Comfort tabletki powlekane

No-Spa Comfort to tabletki rozkurczające mięśnie gładkie. Zawiera drotawerynę, która działa na mięśnie układu pokarmowego, moczowo-płciowego i drogi żółciowe. Preparat łagodzi bóle menstruacyjne, kolki, bolesne parcie na mocz i stany skurczowe jamy brzusznej.

Dostępny w 36% aptek.

Lek bez recepty

No-Spa Max tabletki powlekane

No-spa Max to preparat działający rozkurczająco w stanach skurczowych przewodu pokarmowego, a także dróg żółciowych i moczowych. Substancją czynną leku jest drotaweryna - syntetyczna pochodna papaweryny.

Dostępny w 99% aptek.

Lek bez recepty

Nurofen tabletki powlekane

Nurofen to lek przeciwbólowy zawierający ibuprofen, zaliczany do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Lek stosuje się w leczeniu słabego lub umiarkowanego bólu (bóle głowy, bóle kostno-stawowe, bóle menstruacyjne, ból zębów, bóle pourazowe) oraz gorączki.

Dostępny w 80% aptek.

Lek bez recepty

Nurofen Express Forte kapsułki

Nurofen Express Forte to kapsułki miękkie zawierające wysoką dawkę ibuprofenu, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Lek stosowany jest w leczeniu bólu różnego pochodzenia o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu (bóle głowy, bóle kostno-stawowe, bóle menstruacyjne, ból zębów, bóle pourazowe) oraz gorączki.

Dostępny w 98% aptek.

Lek bez recepty

Panadol tabletki powlekane

Panadol to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, zawierający paracetamol. Preparat zaleca się w leczeniu bólu różnego pochodzenia, a także w stanach przeziębienia i grypy.

Dostępny w 38% aptek.

Lek bez recepty

Panadol Femina tabletki powlekane

Panadol Femina to tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Zawiera hioscynę o działaniu rozkurczającym mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, układu moczowo-płciowego i dróg żółciowych. Ponadto zawarty paracetamol łagodzi ból i gorączkę. Preparat stosowany w łagodzeniu bólu menstruacyjnego, kolki, zespołu jelita drażliwego i stanów skurczowych przewodu pokarmowego.

Dostępny w 66% aptek.

Lek bez recepty

Paracetamol Biofarm 1000 mg tabletki powlekane

Paracetamol Biofarm to tabletki zawierające paracetamol. Przeznaczony do stosowania w bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, zębów, bóle menstruacyjne) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy (gorączka, bóle kostno-stawowe). Lek dostępny bez recepty.

Dostępny w 26% aptek.

Lek bez recepty

Pyralgina tabletki

Pyralgina to lek w postaci tabletek z metamizolem sodu. Preparat wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i spazmolityczne, dlatego znalazł zastosowanie, m.in. w leczeniu silnego bólu (np. pourazowego, pooperacyjnego), gorączki, a także kolek. Lek może być stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 15. roku życia (o wadze ciała > 53 kg).

Dostępny w 100% aptek.

Wyrób medyczny

Sanity termofor w pokrowcu pojemnik

Sanity termofor w pokrowcu to pojemnik do napełniania gorącą wodą. Służy do miejscowego ogrzewania ciała w celach leczniczych i profilaktycznych. Pomocny w łagodzeniu dolegliwości bólowych (w chorobach kostno-stawowych, bólach menstruacyjnych, skurczach mięśni) oraz objawów przeziębienia.

Dostępny w 11% aptek.

Lek bez recepty

Scopolan drażetki

Scopolan to drażetki działające rozkurczowo. Zawiera hioscynę, która rozkurcza mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, moczowo-płciowe i drogi żółciowe. Preparat łagodzi ból brzucha i ucisk w nadbrzuszu. Stosowany w bolesnym miesiączkowaniu, kolkach, zespole jelita drażliwego i skurczach mięśni przewodu pokarmowego.

Dostępny w 78% aptek.

Lek bez recepty

Scopolan Compositum drażetki

Scopolan Compositum to drażetki działające rozkurczowo. Zawiera hioscynę, która rozkurcza mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, moczowo-płciowe i drogi żółciowe, a metamizol działa przeciwbólow, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Preparat łagodzi ból brzucha i ucisk w nadbrzuszu. Stosowany w bolesnym miesiączkowaniu, kolkach, zespole jelita drażliwego i skurczach mięśni przewodu pokarmowego.

Dostępny w 89% aptek.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 10.01.2019 20:19:58

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Czy Paracetamol Aurovitas można stosować przy bólach menstruacyjnych?
Czy paracetanol aurovitas można stosować przy bólach menstruacyjnych?
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy mogę stosować Mesopral i No-Spę max?
Jeżeli biorę Lek Mesopral to mogę brać Nospe Max Forte.
odpowiada Anna Tyrańska

Czopki Paracetamol Hasco - godzinę po podaniu temperatura zamiast spaść- wzrosła.
Czopki Paracetamol Hasco godzinę po podaniu temperatuara zamiast spaść wzroła z 37,8 st C do 38,4 st C nie rozumiem
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy można brać ibuprofen na gorączkę przy zakażeniu COVID-19?
Jak to w końcu jest z tym ibuprofenem przy covid-19, brać na gorączke czy nie jest to wskazane? Pozdrawiam
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy mogę wziąć Palgotal, jeśli po Dexaku się źle czuję?
Dzień dobry rano o 8 wzięłam dexak 25 mg przepisany przez neurologa i boli mnie brzuch ciagnie mnie na wymioty czy mogę wziaśc tabletkę palgotal 57 ...
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy można łączyć Pyralginę z Aspiryną?
Czy może po aspirynie wziąć pyralgine ? Jaki powinnam zachować odstęp między łąkami? Dziękuję za info
odpowiada Aleksandra Mroczkowska

Na Twoje pytania w temacie bóle menstruacyjne odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.