Wyrostek robaczkowy ma prawdopodobnie znaczenie immunoloigiczne w początkowym okresie życia człowieka. Niestety stanowi tez miejsce rozwoju zapalenia, które może wystąpić w każdym wieku, ale najczęściej dotyczy osób 20-30-letnich. Przyczynami mogą być zamknięcie jego światła przez kamień kałowy, obecność pasożytów, ucisk, infekcja bakteryjna. Leczenie jest zwykle operacyjne. Niepodjęcie leczenia może skutkować perforacją co objawia się dużym nasileniem bólów brzucha i objawów miejscowych, ponieważ rozwija się wówczas rozlane lub ograniczone zapalenie otrzewnej. ">

Leki na zapalenie wyrostka robaczkowego

Wyrostek robaczkowy ma prawdopodobnie znaczenie immunoloigiczne w początkowym okresie życia człowieka. Niestety stanowi tez miejsce rozwoju zapalenia, które może wystąpić w każdym wieku, ale najczęściej dotyczy osób 20-30-letnich. Przyczynami mogą być zamknięcie jego światła przez kamień kałowy, obecność pasożytów, ucisk, infekcja bakteryjna. Leczenie jest zwykle operacyjne. Niepodjęcie leczenia może skutkować perforacją co objawia się dużym nasileniem bólów brzucha i objawów miejscowych, ponieważ rozwija się wówczas rozlane lub ograniczone zapalenie otrzewnej.

Przegląd ulotek dla pacjentów

Poniżej ulotki dla pacjentów, które zawierają treść związaną z tematem. Bierzemy pod uwagę wszystkie ulotki dostępne w wersji tekstowej1.


Piperacillin/tazobactam Kabi 4 g + 0,5 g piperacillin+tazobactam
iniekcja, produkt na receptę, J01CR

Piperacillin/Tazobactam Kabi stosuje się u dzieci w wieku od 2 do 12 lat w leczeniu zakażeń w obrębie jamy brzusznej, w tym zapalenia wyrostka robaczkowego, zapalenia otrzewnej (zakażenie płynu i błony wewnątrz narządów jamy brzusznej), zapalenia pęcherzyka (woreczka) żółciowego.

w 1% aptek | znajdź Piperacillin/tazobactam w aptekach

identyczne wyniki: Piperacillin/tazobactam Kabi 2 g + 0,25 g

Piperacillin/tazobactam Actavis 4 G + 0,5 G piperacillin+tazobactam
iniekcja, produkt na receptę, J01CR

Piperacillin/Tazobactam Actavis stosuje się u dzieci w wieku od 2 do 12 lat w leczeniu zakażeń w obrębie jamy brzusznej, w tym zapalenia wyrostka robaczkowego, zapalenia otrzewnej (zakażenie płynu i błony wewnątrz narządów jamy brzusznej), zapalenia pęcherzyka (woreczka) żółciowego.

w 1% aptek | znajdź Piperacillin/tazobactam w aptekach

Piperacillin/tazobactam Sandoz 4 g/0,5 g piperacillin+tazobactam
iniekcja, produkt na receptę, J01CR

Lek Piperacillin/Tazobactam Sandoz 4 g/0,5 g stosuje się u dzieci w wieku od 2 do 12 lat w leczeniu zakażeń w obrębie jamy brzusznej, takich jak zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie otrzewnej (błony wyścielającej ściany jamy brzusznej) i zapalenie pęcherzyka żółciowego.

w 1% aptek | znajdź Piperacillin/tazobactam w aptekach

Piperacillin/tazobactam Noridem 4 g + 0,5 g piperacillin+tazobactam
iniekcja, produkt na receptę, J01CR

Lek Piperacillin/Tazobactam jest stosowany u dzieci w wieku od 2 do 12 lat w leczeniu zakażeń w obrębie jamy brzusznej, np. zapalenia wyrostka robaczkowego, zapalenia otrzewnej (zakażenia płynu znajdującego się we wnętrzu jamy brzusznej i błony wyścielającej wnętrze jamy brzusznej), a także zakażeń pęcherzyka żółciowego.

w 1% aptek | znajdź Piperacillin/tazobactam w aptekach

identyczne wyniki: Piperacillin/tazobactam Noridem 2 g + 0,25 g

Piperacillin/tazobactam Stravencon 4 g + 0,5 g piperacillin+tazobactam
iniekcja, produkt na receptę, J01CR

Piperacillin/Tazobactam Stravencon stosuje się u dzieci w wieku od 2 do 12 lat w leczeniu zakażeń w obrębie jamy brzusznej, w tym zapalenia wyrostka robaczkowego, zapalenia otrzewnej (zakażenie płynu i błony wewnątrz narządów jamy brzusznej), zapalenia pęcherzyka (woreczka) żółciowego.

w 1% aptek | znajdź Piperacillin/tazobactam w aptekach

Okteva octreotide
iniekcja, lek na receptę do zastrzeżonego stosowania

Stosowanie leku Okteva pomaga łagodzić te objawy: w leczeniu guzów neuroendokrynnych zlokalizowanych w jelicie (np. w wyrostku robaczkowym, jelicie cienkim lub okrężnicy); Guzy neuroendokrynne są rzadko występującymi guzami, umiejscowionymi w różnych częściach organizmu.

Lek Okteva stosuje się również do hamowania wzrostu tego typu guzów, jeśli są one zlokalizowane w jelicie (np. w wyrostku robaczkowym, jelicie cienkim lub okrężnicy); w leczeniu guzów przysadki wydzielających zbyt dużą ilość hormonu tyreotropowego (TSH); Zbyt duża ilość hormonu tyreotropowego (TSH) prowadzi do nadczynności tarczycy.

w 1% aptek | znajdź Okteva w aptekach

Sandostatin Lar octreotide
iniekcja, produkt na receptę, H01CB

w leczeniu guzów neuroendokrynnych zlokalizowanych w jelicie (np. w wyrostku robaczkowym, jelicie cienkim lub okrężnicy) Guzy neuroendokrynne są rzadko występującymi guzami, umiejscowionymi w różnych częściach ciała.

Lek Sandostatin LAR stosuje się również w celu hamowania wzrostu tego typu guzów zlokalizowanych w jelicie (np. w wyrostku robaczkowym, jelicie cienkim lub okrężnicy).

w 1% aptek | znajdź Sandostatin w aptekach

Chcesz wyszukać wśród leków dowolnego terminu?

Przejdź do wyszukiwarki w ulotkach

1 Wszystkie ulotki w formacie PDF, które zawierają treść tekstową (nie obraz). Wyszukiwanie jest automatyczne, Gdzie po lek nie ponosi odpowiedzialności za treść w ulotkach.

Potrzebujesz recepty lub konsultacji lekarza?

umów wizytę Internista