Lesiplus, opinie i pytania

27 pytań o Lesiplus. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Ginekolog.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Julia (anonim, 81.219.15.)
około dnia temu, Warszawa

Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej - czy skuteczność antykoncepcji zostaje zachowana?

Dzień dobry, biorę tabletki antykoncepcyjne lesiplus i zazwyczaj biorę tabletkę o jednakowej porze i jest to godzina 11 a tym razem zapomniałam i wzięłam ją dopiero o 00:40. Jest to pomiędzy 8 a 14 dniem na opakowaniu. Czy coś się zmieniło w ochronie?

Maria (anonim, 178.43.227.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy to możliwe, abym była w ciąży?

Dwa tygodnie temu zmieniłam antykoncepcję. Z tabletek Lesiplus przeszłam na plastry Evra. Krwawienie z odstawienia pojawiło się na 3 tabletce placebo, lecz krwawienie było skąpe i trwało krótko, bo tylko 2 dni. Od tej pory strasznie boli mnie podbrzusze i jajniki. Dodam, że ból utrzymuje się cały czas. Czy możliwe jest to abym była w ciąży? Czy to skutek uboczny ?

Marta (anonim, 37.47.113.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy ból brzucha i mdłości oznaczają, że jestem w ciąży?

Witam, jestem przy 3 opakowaniu Lesiplus. Jestem na 4 rzędzie różowych tabletek od paru dni boli mnie brzuch i jest mi nie dobrze . Czy to oznacza ciaze?

Kasia (anonim, 83.26.155.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy Lecytyna wpływa na skuteczność Lesiplus?

Czy zażywanie suplementu diety - lecytyny - w połączeniu z antykoncepcja (lesiplus) zmniejszy skuteczność antykoncepcyji? W ulotce nie dopatrzyłam się żadnych informacji na ten temat.

Marta (anonim, 83.29.31.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Jak jest obfite krwawienie z odstawienia przy stosowaniu preparatu Lesiplus?

Witam, zazylam 3 tabletke placebo i wystapilo krwawienie z odstawienia, lecz nie było ono takie jak miesiąc temu. W tamtym miesiącu krwawienie było obfite, a w tym krwawienie jest skąpe i trwało 2 dni. Czy mam się czym martwić, czy jest co normalne ?

bvia. (anonim, 46.76.22.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Jaki jest tańszy odpowiednik Axia Conti?

Witam chciałabym się zapytać jakie są zamienniki tabletek antykoncepcyjnych Axia Conti na tańsze? Farmaceutka mi mówiła że są tańsze drosfemine o takim samym składzie lecz gdyby zabrakło tego leku w aptece to co jeszcze jest tańszego? Z góry dziękuję za odpowiedź. Axia Conti u mnie kosztuje za jedno opakowanie 22.99 zł.

patrycja (anonim, 83.26.155.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy śluz przypominający ten podczas owulacji oraz ból piersi świadczą o tym, że tabletki Lesiplus na mnie nie działają?

Lesiplus a śluz i bóle piersi
Dzien dobry, jestem na 2 blistrze leku lesiplus, zauważyłam, że śluz który u mnie wystąpił w okolicach połowy cyklu miał cechy śluzu płodnego. Bardzo mnie to zaniepokoiło, czy to oznacza, że doszło do owulacji? Dodatkowo, w czasie 1. opakowania ból piersi był cały czas jednostajnie duży. Przy drugim zmienia on swoją intensywność,tak jakbym miała normalny cykl. Czy to może świadczyć o tym, że tabletki na mnie nie działają? Dodam że wszystkie przyjmuje prawidłowo

Magda (anonim, 178.43.228.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Jak zmienić tabletki antykoncepcyjne Lesiplus na plastry Evra?

Witam, przechodzę z tabelek antykoncepcyjnych na plastry. Mój ginekolog powiedział, abym zrobiła to w pierwszy dzień krwawienia z odstawienia, czy w takim przypadku będę chroniona od razu, czy trzeba używać prezerwatywy przez tydzien ?

Magda (anonim, 178.43.228.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy wystąpiło osłabienie skuteczności Lesiplus, jeśli wypiłam alkohol?

Witam zażywam tabletki antykoncepcyjne Lesiplus. Byłam na imprezie i wypilam kilka kieliszków wódki przed jak i po zażyciu tabletki. Tabletkę przyjęłam wieczorem, a stosunek odbylam w rano. Czy w tym wypadku wystąpiło obniżenie jej skuteczności? Dodam, że nie wystąpiły wymioty oraz biegunka.

Małgosia (anonim, 178.43.94.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy duże odchylenia czasowe w przyjmowaniu Lesiplus wpływają na jej skuteczność?

Czy stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Lesiplus o innych godzinach obniza jej skuteczność? Naprzyklad jeśli w jednym zazyje je o 18, w następnym o 19.30, a w kolejnym o 22.30, a jeszcze później o 20.

Julia (anonim, 37.248.213.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy plamienie pod koniec opakowania Lesiplus jest normalnym zjawiskiem?

Witam.
Mam pytanie biorę tabletki antykoncepcyjne lesiplus ok.11 miesięcy i teraz przy końcu opakowania dostałam delikatnego jasnoróżowego plamienia. Zaznaczę że tabletki biorę systematycznie, co to może być, czy coś poważnego?

Maria (anonim, 178.43.71.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy wcześniejsze przyjmowanie tabletek Lesiplus wpływa na ich skuteczność?

Witam, czy przyjęcie tabletek abtykoncepcyjnych lesiplus 2h wcześniej obniży jej skuteczność?

Natalia (anonim, 178.43.71.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy po ponad 4 godzinach od przyjęcia tabletka Lesiplus się już wchłonęła?

Witam, zazylam tabletkę antykoncepcyjna Lesiplus o godzinie 20. Po 24 obudził mnie bol brzucha i musiałam udać się do toalety. Czy w takim wypadku tabletka całkowicie się wchlonela ?

Magda (anonim, 37.47.120.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy brak krwawienia z odstawienia przy trzeciej tabletce Lesiplus jest powodem do zmartwienia?

Witam, wczoraj zazylam 3 tabletkę placebo Lesiplus dużego opakowania. Martwię się, ponieważ miesiąc temu o tym czasie już dostałam krwawienia, a teraz cisza. Bolą mnie piersi oraz zdarzyła mi się biegunka przy jednej z placebo ale po 6 godzinach. Tabletki zazywalam regularnie co do minuty. W połowie opakowania byłam u ginekologa i potwierdził, że jamniki są "uśpione ". Kochałam się z partnerem bez prezerwatywy, lecz odbyło się bez wytrysku " we mnie" . Moje pytanie to, czy jest sie czymś martwić?

Pat.12 (anonim, 83.26.155.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Po czym poznać, że dawka hormonów w tabletkach antykoncepcyjnych jest za mała?

Dobry wieczór, po czym można poznać, że przyjmowane dawki hormonów w pigułkach antykoncepcyjnych są zbyt małe? Jestem w trakcie przyjmowania leku Lesiplus, pierwsze opakowanie i nie zauważyłam narazie żadnych zmian oprócz lżejszego okresu. Proszę o odp czy działanie antykoncepcyjne jest na pewno zachowane?

martxf (anonim, 185.143.116.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy stosunki sprzed stosowania antybiotyku Amotaks Dis będą zabezpieczone?

Witam. Biorę 3 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Lesiplus. Aktualnie jestem przy 9 tabletce (drugi tydzień), dzisiaj rozpoczęłam antybiotyk Amotaks Dis. Jestem świadoma ze przez okres brania antybiotku jak i 7 dni po trzeba dodatkowo się zabezpieczać. Natomiast obawiam się, ponieważ wcsoraj, czyli dzień przed rozpoczęciem antybiotku odbyłam stosunek przerywany z partnerem, wytrysk był na zewnątrz, jednak po chwili znowu odbył się stosunek bez wytrysku. Dodam, ze w niedziele i poniedziałek wzięłam 2 tabletki paracetamolu. Tabletki przyjmuje o stałej godzinie, bez pominięcia. Czy te stosunki przed zastosowaniem antybiotyku są zabezpieczone?

Joanna (anonim, 83.238.85.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego mam zabarwiony na różowo śluz, jeśli pominęłam tabletki placebo?

Mam problem. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne już mniej więcej ok 10 miesięcy, jak przy 11 opakowaniu w połowie blistra zaczęłam dostrzegać brązowy i delikatnie różowy śluz. Przy poprzednim opakowaniu zrobiłam tak że pominelam 4 tabletki placebo ponieważ chciałam uniknąć krwawienia i zmienić dzień przyjmowania tabletek placebo.Zaznaczę że tabletki były przyjmowane regularnie, o żadnej nie zapomniałam i mniej więcej o jednakowej porze. I czy ta wydzielina może być spowodowana tym że pominelam krwawienie?

Kasia (anonim, 178.43.75.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy można odróżnić plamienie implantacyjne od krwawienia z odstawienia?

Witam , czy jest możliwe aby pomylić krwawienie implantacyjne z krwawienie odstawienia, jeśli słabe krwawienie wystąpiło po wzięciu 3 tabletki placebo i trwało 3 dni ?

Julia (anonim, 83.238.85.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Co może oznaczać jasnoróżowy śluz przy stosowaniu Lesiplus?

Witam. Biorę już 7 miesiąc tabletki antykoncepcyjne lesiplus, do tej pory było wszystko w porządku. Przy obecnym opakowaniu pojawił się jasnoróżowy śluz. Tabletki żadnej nie ominęłam, przyjmowane są o stałej porze. Czy to może być coś poważnego?

Kobirta (anonim, 188.137.29.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Jakie jest dopuszczalne opóźnienie w przyjęciu tabletki Vixpo?

Witam,
W sobotę pominęłam 19 tabletkę antykoncepcyjna Vixpo. Pominięcie wynosiło 15 godzin. W ulotce jest napisane, że dopuszczalne spóźnienie to 24 godziny, jednak lekarze mówią o 12 godzinach. Czy w takim razie powinnam połączyć opakowania aby ochrona była zachowana, czy nie ma takiej potrzeby? Pozdrawiam

malinka (anonim, 94.42.171.)
około 4 lat temu, Warszawa

Jakie są tańsze zamienniki tabletek Lesiplus?

Witam,

Jakie są tańsze zamienniki tabletek Lesiplus, które działają dokładnie w ten sam sposób nie powodując skutków ubocznych? Ponieważ cena tego leku notorycznie wzrasta.

Z góry dziękuję za odp.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Bartlomiej Owczarek
administrator
ostatni post około godziny temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator
Barbara Mierzwinska
ekspert
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 41 minut temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 15 godzin temu