Axia, opinie i pytania

317 pytań o Axia. Odpowiadają farmaceuci: jak szybko Axia zaczyna działać, czy trądzik po stosowaniu minie, czy jest zamiennik Axia, jakie są efekty uboczne, i inne.

Tematy nadrzędne: Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Mka (anonim, 95.40.84.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy Burn4all wpływa na skuteczność Axia Conti?

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne Axia CONTI 0,02 mg + 3 mg, 28 tabletki powlekane
Od około 2 tyg zaczęłam brać spalacz tłuszczu BURN4ALL
Czy spalacz może zmniejszyć skuteczność antykoncepcji?

Monika (anonim, 5.173.32.)
około 4 dni temu, Warszawa

Czy istotna jest kolejność przyjmowania tabletek Axia?

Od ponad pół roku stosowałam tabletki antykoncepcyjne axia conti w której było 28 tabletek. Ostatnio jednak zostały mi przepisane tabletki axia, a w opakowaniu jest nie 28 a 21 tabletek. Niestety wzięłam tabletkę w niedziele, a na odwrocie blistra tabletka ta była podpisana poniedziałkiem. Do ginekologa niestety nie mogłam się dodzwonić, więc zaczęłam każdego dni przyjmować po jednej tabletce po kolei. Czytając ulotkę wychodzi na to że każda z tabletek jest taka sama, chyba że coś mi umknęło. Więc moje pytanie brzmi- co w tej sytuacji zrobić? Czy popełniłam ogromny błąd? Czy jednak nic się nie stało, ponieważ nie pominęłam żadnej tabletki, a pomyłka to tylko jeden dzień?
Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

Sylwia (anonim, 77.115.17.)
około 5 dni temu, Warszawa

Dlaczego po zastosowaniu zamiennika tabletek antykoncepcyjnych mam wcześniej krwawienie z odstawienia?

Bralam axia Conti przez jakieś 3 lata, teraz Pani w aptece zaproponowała mi Drosfemine, po pierwszym opakowaniu krwawienia dostałam w sobotę (skończyłam opakowanie w piątek), a teraz po 2 opakowaniu krwawienia dostałam rano w piątek a ostatnia tabletkę biorę o 18. Czy jest to normalne? Przy tabletkach axia nie miałam tego problemu, krwawienia dostawałam na około 3 dzień po skończeniu opakowania.

M (anonim, 37.248.127.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę być w ciąży jeśli pominęłam tabletkę placebo?

Witam. kończę drugie opakowanie tabletek axia conti. Dzisiaj zapomniałam wziąć 2 tabletkę placebo a w tym samym dniu współżyłam. Czy jest ryzyko zajścia w ciąże ?

. (anonim, 31.0.41.)
około 22 dni temu, Warszawa

Czy Aviomarin wpływa na skuteczność antykoncepcji?

Dzień dobry, czy przy tabletkach Axia Conti mogę przyjąć tabletki Aviomarin (1 tabletka zawiera 50mg dimenhydraminy)? Czy może to zaburzyć działanie antykoncepcji?

Stokrotka (anonim, 95.49.132.)
około 26 dni temu, Warszawa

Czy jeśli mówi się o skuteczności poszczególnych rodzajów antykoncepcji, to badanie uwzględnia dochodzenie partnera w ciele kobiety?

Witam, mam dwa pytania i będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :-)
1. W jaki sposób mogę przesunąć sobie okres (krwawienie z odstawienia)? Wiem dokładnie w jakie dni będę je miała, a wypadło mi coś ważnego (w lipcu) i chciałabym przesunac sobie okres, ponieważ słyszałam że jest to możliwe, ale nie wiem do końca jak? Bardzo proszę o wyjaśnienie mi, jak to można zrobić. I czy owe przesunięcie nie wpłynie na skuteczność pigułek? Czy ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana? Czy następne krwawienie wystąpi już normalnie, nic się nie zaburzy?

2. Czy jeśli mówi się o skuteczności poszczególnych rodzajów antykoncepcji, np pigułek (dokładnie ja używam axia Conti) uwzględnia się dochodzenie partnera w ciele kobiety? Czy jezeli mój partner we mnie dojdzie, pozostawi tam normalnie swoje nasienie dalej zajęcie w ciążę jest niemalże niemożliwe? Czy wówczas skuteczność jakoś się zmniejsza? Pytam, ponieważ mimo brania axia Conti stosuje z partnerem stosunek przerywany, po prostu mimo zażywania przeze mnie tabletek on dochodzi poza moim ciałem. Czy jego dojście we mnie by było "zagrożeniem" Niechciana ciaza?

Beti (anonim, 31.0.39.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy nie będę mieć działań niepożądanych po leku Levomine, jeżeli choruję na nadciśnienie?

Dzień dobry. Wcześniej brałam Axia forte. Mam nadciśnienie ale przy axia nie miałam żądnych objawów z tym związanych. Jak będzie przy Lavomine?

Marlena (anonim, 5.206.241.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy podczas stosowania Axia Forte Plus można prowadzić dietę ketogeniczną?

Witam, czy pod zaś przyjmowania axia forte plus można stosować dietę ketogeniczna? W ulotce jest napisane, że nie można stosować tych tabletek gdy pacjentka ma podwyższone steze ie tłuszczów w krwi oraz przy nadwadze. Mam 9 kg nadwagi i jestem na diecie wysoko tłuszczowej niskoweglowodanowej. Czy powinnam zrobić badania zanim zacznę brać tabletki? Bardzo proszę o odpowiedź.

Emila (anonim, 176.58.18.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy przyjęcie tabletki placebo rano zamiast wieczorem ma wpływ na skuteczność tabletek Axia plus?

Biorę tabletki Axia plus. Aktualnie biorę blister z białymi tabletkami. Wczoraj wzięłam tabletkę o normalnej porze, jednak dziś obudziłam się i wpadłam w panikę, że zapomniałam. Nie zwracając uwagi na blister wzięłam kolejna tabletkę która powinnam zarzuć wieczorem. Co teraz? Czy coś się może stać?

Emila (anonim, 176.58.18.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy skuteczność Axia Plus jest obniżona, jeśli zapomniałam przyjąć pigułki placebo?

Zażywam tabletki Axia Plus, aktualne biorę blister biały aby wywołać miesiączkę. Wczoraj zapomniałam wziasc tabletki o regularnej porze tylko wzięłam dziś. Chciałam się dowiedzieć co teraz? Na ulotce nic nie pisze. Czy zmniejsza skuteczność, czy może być brak miesiączki?

Ania :) (anonim, 195.14.117.)
około roku temu, Warszawa

Czy to możliwe, że tabletki Axia skróciły mi okres?

Witam, zaczelam brac tabletki Axia w pierwszym dniu miesiączki, w drugi dzień wystąpiły tylko plamienia, czy to możliwe, że przez tabletki skrócil mi sie okres?

Luiza (anonim, 46.204.17.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy bolesna miesiączka, podczas której rozpoczyna się stosowanie antykoncepcji jest wskazaniem do konsultacji z lekarzem?

Witam zaczęłam stosować Axia plus od pierwszego dnia okresu. W drugim dniu miałam bardzo mocne krwawienia przy korzystaniu z toalety krew leciała ciurkiem, mija 5 dzień a ja nadal krwawie nie tak mocno jak w dn 2 gim, ale miesiączka nadal jest, do tego doszły bóle podbrzusza bóle krzyża, ud, i piersi oraz mocne nocne poty. Wszystkie symptomy takie jakie zawsze miałam przed okresem. Czy powinnam udać się do ginekologa czy natychmiast odstawić lek?

Axia (anonim, 95.49.188.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy sól gorzka w małych ilościach może wpływać na tabletki antykoncepcyjne Axia?

Czy sól gorzka w małych ilościach może wpływać na tabletki antykoncepcyjne Axia ? Wypiłam niepełna łyżkę rozpuszczoną w szklance wody z 4 godzinnym odstepep od tabletki. Nie wystąpiła biegunka.

Dorcia (anonim, 46.204.23.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Axia Plus ma wpływ na zaostrzenie się bądź pogłębienie nerwicy?

Witam od 3 dni zaczęłam zazywac przypisany mi lek AXIA PLUS, nurtuje mnie kilka pytań z nim związanych. Choruje na Nerwice lękowa, leczę się tylko suplementami które bardzo mi pomagają. Jest to olejek konopny, wszystkie Wit Z gr B oraz minerały i Aloes dla oszyszczenia organizmu i jelit. Suplementy stosuje z samego rana olejek o godz 7. 00 a reszta Wit o godz 9.. 10. Natomiast antykoncepcję stosuje o godz 20.00. Moje pytanie brzmi czy te suplementy mogą osłabić działanie hormonów?? I pytanie drugie czy środki Axia plus mają wpływ na zaostrzenie się bodź pogłębienie nerwicy?

Kizia mizia (anonim, 46.204.23.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy witaminy z grupy B, minerały, aloes i olejek konopny osłabiają skuteczność antykoncepcji?

Witam zaczęłam stosować Axia plus biorę go o godz 20. 00 Rano od godz 7 zaczynam stosować suplementy, aloes do picia, minerały i wt z gr b, Wit b12 i kwas foliowy, oraz olejek konopny. Moje pytanie brzmi czy te suplementy nie osłabia działania antykoncepcji?

Natalia (anonim, 79.185.227.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak mogę sprawdzić, czy nie popełniam błędów w stosowaniu antykoncepcji?

Co swiadczy o prawidlowym stosowaniu tabletek Axia plus?
Terminowe pojawianie sie krwawienia?
Zastanawia mnie w jaki sposob moge „sprawdzic” czy nie popelniam bledow w stosowaniu tej antykoncepcji.

Justa (anonim, 91.146.240.)
około miesiąca temu, Warszawa

W jakim czasie może pojawić się krwawienie z odstawienia?

Witam.
Wczoraj przyjęłam 3 tabletkę placebo. Zażywam tabletek antykoncepcyjnych axia plus i niestety nie pojawiło się krwawienie z odstawienia. W jakim czasie może pojawić się krwawienie?

Dzwonek (anonim, 5.173.153.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak i kiedy przyjmować Axia Forte Plus?

Witam, po raz pierwszy w życiu biorę tabletki antykoncepcyjne. Dostałam od ginekologa AXIA FORTE PLUS. Mam pytanie od kiedy mam zacząć brać? I z tego co wiem to mam zacząć od żółtego koloru i trwa to 21 dni A później białe?

Joanna (anonim, 83.11.175.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak przyspieszyć wystąpienie krwawienia z odstawienia, jeśli aktualnie powinnam przyjmować pigułki placebo leku Axia Conti?

Dzień dobry biorę axia conti i teraz powinnam wziąć białe tabletki ale za 9 dni mam operację i chciałabym przyspieszyć okres czy powinnam wziąć pierwszą z kolejnego blister i pominąć białe?

Nastolatka (anonim, 95.49.200.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak przesunąć godzinę przyjmowania Axia Conti na wieczór?

Witam. Biorę axia conti codziennie o stałej porze. Równo o 8:45 rano.
Chciałabym przesunąć godzinę przyjmowania tabletek na wieczór.
Jak to zrobić, by skuteczność byla zachowana?

Maturzystka (anonim, 95.49.49.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy wcześniejsze przyjęcie tabletki Axia Conti wpłynie na jej skuteczność?

Witam. Codziennie przyjmuje axia conti o 8:45. Jednakże na mojej drodze przez najbliższe trzy dni staną egzaminy, które uniemożliwia mi wzięcie tabletki o stałej porze. Czy branie tabletek przez te trzy dni o godzinie 8 (45 minut wczesniej niż zwykle) wpłynie na skuteczność pigułek? Po trzech dniach znów wróciłabym do brania ich o 8:45. Po prostu przez najbliższe trzy dni jestem zmuszona brać je o 8. Czy to zmniejszy ich skutecznosc? Coś zaburzy?

Justa (anonim, 91.146.240.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy częste parcie na pęcherz podczas stosowania Axia Plus jest normalne?

Witam. Od ponad tyg zażywam tabletek antykoncepcjych axia plus. Zauważyłam że od kiedy je zażywam mam straszne parcie na pęcherz częste muszę korzystać z toalety jak podczas ciąży. Czy to normalne?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 9 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 9 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 14 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 14 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 18 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator