Axia, opinie i pytania

113 pytań o Axia. Odpowiadają farmaceuci: jak szybko Axia zaczyna działać, czy trądzik po stosowaniu minie, czy jest zamiennik Axia, jakie są efekty uboczne, i inne.

Tematy nadrzędne: Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Wiktoria (anonim, 83.5.185.)
około 12 dni temu, Warszawa

W jaki sposób zastosować lek Axia Conti po przyjmowaniu innego środka antykoncepcyjnego, który miał 21-tabletek?

Od zawsze brałam tabletki które miały 21 tabletek, dostałam teraz Axia conti jako odpowiednik moich. Są tu 4 tabletki białe a reszta różowe. Myślałam, że będzie tu 7 tabletek białych czyli placebo. Teraz nie mam pojęcia jak je brać, ponieważ od następnego miesiąca będę mieć znów 21 tabletek. Czy mam wziąć 21 tabletek i zostawić 3 różowe i 4 białe, czy może mam wziąć całe opakowanie ponieważ od następnego miesiąca będę mieć 21 nie wiem jak to zrobić.

Zuza (anonim, 5.173.254.)
około 12 dni temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli przyjęłam z opóźnieniem pigułkę Axia Conti?

Co zrobić gdy zapomniałam wziąć różowej tabletki axia conti o 22 ale wzięłam ją rano o godzinie 13.30. Czy należy coś zmienić? Czy dalej do końca różowych tabletek brać planowo ( zostały mi 4 tabletki) i następnie brać tabletki placebo?

Zuza (anonim, 5.173.254.)
około 12 dni temu, Warszawa

Jak postąpić, gdy spóźniłam się z przyjęciem tabletki Axia Conti?

Czy w momencie gdy o 22 zapomniałam wziąć różowej tabletki axia conti ale wzięłam ją rano o 13 należy coś zmienić w antykoncepcji? Za 4 dni placebo

m (anonim, 37.47.155.)
około 15 dni temu, Warszawa

Jaka postępować w przypadku wymiotów podczas brania Axia Conti?

Przyjmuje tabletki axia conti od 2 miesięcy. W czwartek wystąpiły u mnie wymioty z powodu zatrucia pokarmowego 4h po przyjęciu tabletki. Uznałam to za sytuacje taka sama jak w przypadku pominięcia tabletki. Na ulotce wymienione są dwa sposoby postępowania w przypadku pominięcia tabletki z ostatniego rzędu blistra i wybrałam rozpoczęcie przyjmowania tabletek placebo. W tym przypadku pominęłam dwie różowe tabletki (jedna która zwymiotowalam i druga która pozostała do wzięcia w tym cyklu). Chciałam zapytac czy ochrona antykoncepcyjna jest zachowana, a jeśli nie to jaki czas należałoby stosować dodatkowa metodę antykoncepcji?

zmartwiona (anonim, 82.143.129.)
około 18 dni temu, Warszawa

Jak na stałe zmienić dzień występowania krwawienia podczas przyjmowania pigułek Axia Conti?

Dzień dobry, zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne Axia Conti (24+4) 24 lutego (poniedziałek, 1 dzień okresu) i chciałbym na stałe zmienić dzień krwawienia (ma ono wystąpić w sobotę a chciałbym w poniedziałek)
Czy mogę dokończyć blister w niedzielę a nowy zacząć w środę? Jak to wpłynie na ochronę antykoncepcyjną?

Ola (anonim, 31.0.67.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy krwawienie śródcykliczne w trakcie stosowania tabletek Axia Plus jest powodem do niepokoju?

Witam, od roku biorę pigułki axia plus. W czasie przyjmowania różowych tabletek (tj. Przy wzięciu 13 tabletki) dostałam krwawienie. Nadal biorę tabletki zgodnie z blistrem. Wg tego krwawienie powinno nastąpić za jakieś 7 dni. Czy powinnam nadal brać tabletki różowe? Czy zacząć brac tabletki placebo? Czy ochrona przed ciąża jest zachowana?

Agnes (anonim, 87.205.242.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak przesunąć krwawienie z odstawienia w przypadku leku Axia Conti?

Jeśli zażywam tabletki axia Conti i chce pominąć krwawienie ponieważ wypada mi w urlop miesiączka, wystarczy że zacznę nowe opakowanie i nie wezmę białych?

wielikowa (anonim, 37.47.21.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę spodziewać się jakichś skutków ubocznych po odstawieniu Axia Conti?

Chcę przerwać terapię lekami Axia Conti w 3 dniu przyjmowania ze wzgledu na osłabienie i zle samopoczucie, problemy z okresem odrazu po przyjęciu. Czy moge spodziewac sie jakis skutków ubocznych odstawienia?

Bonitka (anonim, 37.248.22.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej Axia Conti z innego dnia tygodnia niesie za sobą jakieś skutki?

Przyjmuje tabletki Axia Conti. Przypadkiem pomyliłam dni i zamiast tabletki z niedzieli wzięłam z poniedziałku z 3 rzędu w blistrze. Czy taka pomyłka czymś skutkuje i powinnam się dodatkowo zabezpieczyć czy nie ma to żadnego wpływu i w poniedziałek mogę wziąć tabletkę z niedzieli?

doooris
około 3 lat temu, Sieradz

Jak działa placebo w AXIA?

dostałam od mojego gina tabletki axia, ale byłam tak zestresowana ze nie zapytałam o wszystkie rzeczy nad ktorymi teraz się glowie :/
chodzi mi konkretnie o to jak działa placebo w tych tabletach? czy mogę wtedy zajść w ciążę? Prosze o szybką odpowiedź!

Karolina (anonim, 155.133.6.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Jaki wpływ na miesiączkę będzie miało odstawienie tabletek Axia Conti po 4 dniach ich przyjmowania?

Zaczęłam brać tabletki axia conti w pierwszym dniu krwawienia. Po czterech dniach stosowania pojawiły się dolegliwości od strony układu pokarmowego. Nadmienię że dwa miesiace przed rozpoczęciem przyjnowania tabletek leczylam się z powodu nadżerek na żołądku. Pojawił się ból w okolicach żołądka, nudności, nieprzyjemny posmak w ustach. Czy powinnam odstawić tabletkiJaki to będzie miało wpływ na pojawienie się miesiaczki.

Anna (anonim, 155.133.6.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Jaki wpływ na miesiączkę będzie miało odstawienie tabletek Axia Conti po 4 dniach ich przyjmowania?

Zaczęłam brać tabletki axia conti w pierwszym dniu krwawienia. Po czterech dniach stosowania pojawiły się dolegliwości od strony układu pokarmowego. Zmuszona byłam odstawić tabletki. Jaki to będzie miało wpływ na pojawienie się miesiaczki

Kat (anonim, 31.0.121.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli zamiast ostatniej tabletki placebo Axia Conti przyjęłam pierwszą tabletkę z nowego opakowania?

Przyjmuję antykoncepcję Axia Conti 24+4. Niestety wczoraj zamiast przyjąć ostatnią tabletkę placebo wzięłam z nowego opakowania tabletkę aktywną. Jak dalej powinno wyglądać przyjmowanie tabletek?

Amelia (anonim, 83.21.109.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Jak postępować w przypadku pominięcia 20 tabletki preparatu Axia Conti?

Zapomniałam wziąć Wczorajszej- 20. tabletki z blistra. Ostatnia tabletkę wzięłam w niedziele o 21 a dzisiaj wzięłam dwie o 18 za wczoraj u dziś. Czy moge zrobic sobie trzydniowa a nie czterodniowa przerwe na okres biorąc klasycznie tabletki placebo? Bo zaraz zaczynaja mi się tabletki placebo, chodzi o tabletki Axia Conti 24x4

Worniak (anonim, 5.173.40.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Kiedy powinnam dostać okres po odstawieniu tabletek Axia Conti?

Przestałam brać tabletki antykoncepcyjne axia conti w połowie opakowania (do tabletek placebo zostało 9 z hormonami). Kiedy powinnam dostać okres? Zaraz po przestaniu brania tabletek jako takie krwawienie z odstawienia i dopiero następne za miesiąc typowy okres czy jak? Dodam że to było moje 2 opakowanie tylko, po pierwszym krwawienie dostałam przy 2 tabelce placebo.

Adrianna (anonim, 195.210.25.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy cofnięcie się treści pokarmowej do gardła, ale bez wymiotów, może osłabić skuteczność antykoncepcyjną pigułek Axia Conti?

Dzień dobry, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne axia i mam takie pytanie jeśli treść pokarmowa cofnie się do gardła, ale jej nie zwymiotuje tylko połknę to czy tabletka będzie skuteczna?

Wiki (anonim, 37.248.209.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy tabletki Axia mogą powodować zawroty głowy, ogólne zmęczenie i niechęć do wykonywania jakiejkolwiek pracy?

Witam. Mam pytanie odnośnie tabletek axia. Biorę je od 5 dni i zauważyłam u siebie zawroty głowy i takie ogóle zmęczenie i nie chęć do wykonywania jakiejkolwiek pracy. Czy powinnam odstawić tabletki czy to jest przyczyną czy szukać gdzie indziej?

Weronika (anonim, 5.173.32.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy 10 godzin opóźnienia w przyjęciu tabletki Axia Conti zmniejsza ochronę antykoncepcyjną?

Codziennie przyjmuje tabletki o 6 rano, raz się zdarzyło że 4 tabletkę z blistra przyjęłam ok 10 h później - o 16. Następne już regularnie o 6. Czy szansa na ciążę jest większa czy zostala zachowana ochrona? Stosuję axia conti. Na opakowaniu jest napisane ze do 24h jesli sie zapomni jednorazowo to ochrona zachowana ale z drugiej strony jest tez informacja, ze pominiecie tabletki od 1 do 7 dnia oznacza konieczność dodatkowej ochrony... czy u mnie bylo pominiecie czy przyjęcie z opóźnieniem i nie mam sie czym martwić?

Kgkddfuybnjg (anonim, 83.24.247.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Jaka jest najlepsza metoda antykoncepcji?

Czytajac te opinie pytania i komentarze na temat leku axia plus to tak samo niesa tabletki wielkim zabezpieczeniem przed ciaza bo tu np pisze ze nawet w pomyleniu godzin brania np tabletki tez mozna zajsc wiec jaka jest najleprza metoda antykoncepcyjna

Jkiuyttfvbj (anonim, 83.24.247.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Do czego służą białe tabletki na blistrze leku Axia Plus?

Jednego nierozumiem w tych tabletkach jest 21 rozowych tabletek i 7 bialych ale zastanawia mnie od czego sa te biale a pytam dlatego ze 23 grudnia zaczelam rozowa pierwsza tabletke przez 7dni mnialam normalnie krew teraz mam taka lekka jakby palemienie calyczas biore rozowe zostalo 3 rozowe i ostatni zadek rozowych i zaczynaja sie biale ale przy bialych pisze na ulotce ze pojawia sie znow krew nierozumiem

Miklas Ola (anonim, 5.173.226.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy opóźnienie w przyjęciu tabletek Axia Conti wpływa na ich skuteczność?

Codziennie przyjmuje tabletki o 6 rano, dzisiaj jednak przyjęłam dopiero o 16. Jutro normalnie przyjmę o 6 rano. Czy ciągłość będzie zachowana i nie muszę stosować dodatkowej metody? Biore axia conti

Miklas Ola (anonim, 5.173.226.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy opóźnienie w przyjęciu tabletek Axia Conti wpływa na ich skuteczność?

Codziennie przyjmuje tabletki o 6 rano, dzisiaj jednak przyjęłam dopiero o 16. Jutro normalnie przyjmę o 6 rano. Czy ciągłość będzie zachowana i nie muszę stosować dodatkowej metody? Biore axia conti

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Katarzyna Jutrzonka, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 8 godzin temu
Karolina Siayor-Pietrzak, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 13 godzin temu
Bartlomiej Owczarek
administrator
ostatni post około 14 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 14 godzin temu