Vixpo, opinie i pytania

194 pytania o Vixpo. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Ginekolog, Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe, Produkty Polpharma.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Emily (anonim, 89.64.84.)
około 6 godzin temu, Warszawa

Czy podczas brania placebo antykoncepcja jest zachowana czy lek d...

Czy podczas brania placebo antykoncepcja jest zachowana czy lek działa tylko przy braniu tabletek różowych?

lm (anonim, 213.124.215.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy skuteczność leku Vixpo będzie zachowana, jeżeli skrócę okres przyjmowania tabletek placebo z 4 do 3 dni?

Czy skuteczność leku vixpo będzie zachowana, jeżeli skrócę okres przyjmowania tabletek placebo z 4 do trzech dni?
Wiem, że w ten sposób można zmienić dzień przyjmowania kolejnych blistrów tabletek, czy jednak skuteczność antykoncepcji pozostanie równie wysoka?

Iza (anonim, 37.30.50.)
około 5 dni temu, Warszawa

Czy jest możliwość, że nie wystąpiła ochrona antykoncepcyjna i mogło dojść do zapłodnienia, jeśli godzinę po przyjęciu pigułki miałam biegunkę, a następnego dnia odbyłam niezabezpieczony stosunek?

Dzień dobry, od 4 miesięcy przyjmuje tabletki vixpo. Data ostatniej miesiączki to 23.03. Pierwsza różowa tabletkę przyjelam 24.03. W 17 dniu cyklu (8.04) wystąpiła biegunka, okolo godzinę po przyjęciu tabletki. W 18 dniu cyklu (9.04) mial miejsce stosunek bez zabezpieczenia. Czy jest możliwość że tego dnia nie wystąpiła ochrona antykoncepcyjne i moge dojść do zapłodnienia? Od dwóch dni miewam też ból w podbrzuszu. Dodam, że wszystkie poprzednie tabletki zostały przyjęte prawidłowo i o stałej porze.

Ania (anonim, 83.25.232.)
około 9 dni temu, Warszawa

Czy po 7-dniach po stosowaniu antybiotyku muszę się dodatkowo zabezpieczać?

Czy podczas brania tabletek placebo moge nornalnie współżyć? Przez tydzień bralam antybiotyk i potem przez 7 dni zabezpieczalam sie prezerwatywa, teraz zaczely mi sie tabletki placebo czy moge juz współżyć bez zabezpieczenia? Dodam ze wszystkie tabletki rozwowe brałam reguralnie

Ania (anonim, 83.25.232.)
około 9 dni temu, Warszawa

Czy mogę współżyć bez zabezpieczenia jeśli minęło 7 dni od zakończenia antybiotykoterapii i teraz biorę tabletki placebo?

Czy podczas brania tabletek placebo moge nornalnie współżyć? Przez tydzień bralam antybiotyk i potem przez 7 dni zabezpieczalam sie prezerwatywa, teraz zaczely mi sie tabletki placebo czy moge juz współżyć bez zabezpieczenia? Dodam ze wszystkie tabletki rozwowe brałam reguralnie

Marysia (anonim, 195.116.228.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy jeśli nie mam krwawienia w czasie tabletek placebo, to istnieje ryzyko ciąży?

Witam, zaczęłam dzisiaj piąty blister leku vixpo i nadal nie wystąpiło krwawienie. Do tej pory krwawienie występowało przy przyjmowaniu ostatniej tabletki placebo lub pierwszej tabletki aktywnej. Czy mam obawiać się ciąży? Nie wystąpiły wymioty, biegunka, tabletki przyjmowałam regularnie dwa razy przyjęłam o nie cała godzinę później.

Figa (anonim, 31.0.88.)
około 11 dni temu, Warszawa

Co mogło spowodować piekący ból jajników i piersi podczas stosowania krążka antykoncepcyjnego i dodatkowego przyjęcia tabletki Vixpo?

Witam.
Stosuję adaring 1,5 roku. Po siedmiodniowej przerwie kolejny krążek założyłam 27.03. kochałam się bez zabezpieczenia 29.03. Dzień wcześniej kąpałam się w nadmanganianie potasu, myśląc że to w jakiś sposób uszkodziło krążek po seksie nie wyjmując tego krążka dodatkowo wzięłam tabletkę vixpo. Na drugi dzień kupiłam i założyłam nowy krążek A-daring. Od piątku do niedzieli miałam piekący ból jajników i piersi, co to może oznaczać? Nie spotkałam się z tym. Proszę o odpowiedź

Wiktoria3333 (anonim, 89.64.12.)
około 23 dni temu, Warszawa

Od których tabletek mam rozpocząć stosowanie Vixpo? Białych czy różowych?

Po raz pierwszy będę brała tabletki antykoncepcyjne. Ginekolog zapisał mi Vixpo i powiedział, że pierwszą tabletkę mam wziąć w pierwszym dniu miesiączki, tylko, że nie wiem czy mam wziąć białą (placebo) czy różową?

Laura (anonim, 31.0.74.)
około 24 dni temu, Warszawa

Czy jednorazowe przyjęcie 2 pigułek Vixpo zwiększa ryzyko wystąpienia zakrzepicy?

Dzień dobry. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Vixpo od 3 miesięcy, zawsze przyjmowałam je na czas co do minuty, nigdy nie wystąpiły biegunki ani wymioty. Wczoraj jednak (22 marca) pierwszy raz zdarzyło mi się pominąć tabletkę, była to pierwsza tabletka z 4 rządku, trzecia przed rozpoczęciem przerwy (przyjmuje tabletki 24+4). Przeczytałam w ulotce, ze w wypadku pominięcia tabletki w ostatnim tygodniu ryzyko jest największe, tak wiec z dwóch zaproponowanych rozwiązań (1-nadrobienie zapomnianej tabletki, dokończenie tabletek aktywnych i od razu przejście do nowego blistra pomijając tabletki placebo, oraz 2-nie przyjmowanie zapomnianej tabletki i zrobienie od razu przerwy) wybrałam przyjmowanie dwóch blistrow pod rząd, gdyż wydawało mi się to bezpieczniejsze. Tabletki biorę zawsze o 21, zapomnianą tabletkę przyjęłam gdy tylko się obudziłam o 7 rano (a wiec z opóźnieniem 10 h). A więc dziś rano 23 marca przyjęłam tabletkę z wczoraj, dziś wieczorem przyjmę tabletkę z dziś, jutro skończę ten blister i od razu przejdę do nowego opakowania. W zeszłą środę (17 marca) odbył się stosunek bez żadnego innego zabezpieczenia, z wytryskiem w środku. Chciałam zapytać, czy po połączeniu faktów wybrałam dobre rozwiązanie? Czy taka odległość od stosunku i zapomnienia tabletki z ostatniego rzędu może doprowadzić do ciąży? Czy w ogóle ta sytuacja, zakładając regularne przyjmowanie kolejnych tabletek może doprowadzić do ciąży? Czy należy przez kolejnych 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie?
Mam jeszcze pytanie, gdyż bardzo obawiam się wystąpienia u siebie zakrzepów - czy taka sytuacja nie doprowadzi do zbyt wysokiego stężenia hormonów i to ryzyko nie będzie podwyższone?

Ania (anonim, 83.11.253.)
około 25 dni temu, Warszawa

Przez ile czasu muszę się dodatkowo zabezpieczać przyjmując Afasutral?

Witam od 2 lat przyjmuje tabletki vixpo regularnie
Teraz przez problemy z pęcherzem dostalam recepte na antybiotyk Afastural
Zaczne go brac od środy przez ile czasu musze sie zabezpieczac dodatkowo? Od kiedy bede mogla współżyć bez zabezpieczenia dodam ze mam napisane o 2 opakowaniach

Niecozestresowana (anonim, 78.156.177.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy powinnam skrócić czas przyjmowania tabletek leku Vixpo jeśli pominęłam tabletkę z 3 tygodnia i przyjęłam tabletkę "dzień po"?

Witam, pisałam ostatnio o takiej sytuacji https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/44505/jak-duze-jest-ryzyko-ciazy-jesli-pomijam-i-nieregularnie-przyjmuje-tabletki-anty?utm_source=email&utm_medium=qa . Dziś mam przyjąć przedostatnią (3) tabletkę placebo VIXPO i uprawiałam seks bez prezerwatywy. 10 marca przyjęłam tabletkę "dzień po". Ginekolog u której miałam wizytę powiedziała że mogę wziąć tabletki placebo i później zacząć nowe opakowanie. Czy powinnam w takim razie wziąć jednak dzisiaj tabletki z nowego opakowania?

Anita (anonim, 89.64.51.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy utrata wagi może wywoływać plamienia śródcykliczne?

Dzień dobry. Biorę 6 opakowanie tabletek Vixpo. W 5 opakowaniu wystąpiło krwawienie brązowe srodcykliczne (4 dni przed wzięciem tabletek placebo) w 6 opakowaniu wystąpiło ono znowu w 2 tygodniu blistra i trwa już dwa tygodnie. W ostatnim czasie jestem na diecie i schudłam 8kg. Czy może mieć to wpływ na te krwawienia? Nie brałam żadnych ziół ani antybiotyków które mogłyby osłabiać antykoncepcję. Nie wystąpiły wymioty ani biegunki. Cytologia prawidłowa robiona 2 msc temu. Niestety ale wizyta u lekarza dopiero za 2 tygodnie.

Abcc (anonim, 193.186.39.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy zmiana tabletek z Vines na Vixpo może przesunąć krwawienie z odstawienia?

Witam, zmieniałam tabletki z vines na vixpo I jest to mój pierwszy miesiąc stosowania tabletek vixpo. Przy vines krwawienie występowało zawsze w 3 dniu tabletek placebo. Przy vixpo ono nie wystąpiło, czy zmiana tabletek może jakoś przesunąć to krwawienie lub może się ono nie pojawić?

Karola (anonim, 89.64.24.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jakie tabletki antykoncepcyjne spełnią swoją rolę i oprócz złagodzenia bóli miesiączkowych nie spowodują spadku libido?

Witam. Od roku stosuje tabletki antykoncepcyjne Vixpo. Zostały mi przepisane ze względu na bolesne miesiączki. Jednak od pewnego czasu nie mam zupełnie ochoty na seks. Jakie tabletki antykoncepcyjne spełnią swoją rolę i oprócz złagodzenia bóli miesiączkowych nie spowodują spadku libido?

Kaja (anonim, 195.117.208.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Biotebal Max i selen wpływają na skuteczność Vixpo?

Czy mogę stosować tabletki antykoncepcyjne Vixpo razem z Biotebal Max i Selen ? Czy te tabletki mogą obniżyć skuteczność stosowania tabletek antykoncepcyjnych ?

Ciekawa (anonim, 83.20.42.)
około miesiąca temu, Warszawa

Dlaczego podczas przyjmowania środków antykoncepcyjnych bolą mnie piersi?

Witam od roku brałam tabletki antykoncepcyjne Vixpo. Przez ostatnie 4 miesiące bardzo zaczęły boleć mnie piersi. Ginekolog dwa tygodnie temu zmieniła mi tabletki na Belarę, jednak ból piersi nadal występuje i jest bardzo uciążliwy. Ból ustaje zawsze podczas krwawienia. Proszę o radę, dlaczego tak może być? Czy jest powód do niepokoju? Na chwilę obecną niestety nie mogę udać się do lekarza.

aaaaaa (anonim, 176.221.120.)
około miesiąca temu, Warszawa

Od kiedy jestem zabezpieczona przed ciążą po rozpoczęciu stosowania leku Vixpo?

Biorę tabletki antykoncepcyjne od 6 dni, (vixpo) wzięłam w pierwszy dzień miesiączki jednak trwała ona 3 dni. Czy działanie zapobiegające ciąży już działa?

Iza (anonim, 91.192.2.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak długo należy zażywać Vixpo, aby móc po nich zacząć współżyć bez obaw o zajście w ciążę?

Jak długo należy zażywać Vixpo aby móc po nich zacząć współżyć, bez obaw o zajście w ciąże ? Zostałam poinformowana, żeby zacząć brać tabletki od rozpoczęcia kolejnej miesiączki ale nie zadałam lekarzowi powyższego pytania.

xyz (anonim, 83.20.42.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy powinnam się martwić, jeśli bolą mnie piersi po zmianie antykoncepcji?

Od poniedziałku zmieniłam tabletki antykoncepcyjne z Vixpo na Belare. W tym dniu też standardowo dostałam miesiączkę. Od vixpo bardzo bolały mnie piersi jednak teraz nawet po trzech tabletkach Belary czuję, że bolą mnie znów, co prawda w innym miejscu. Co może być tego powodem? Czy jest czym się martwić?

Ana (anonim, 185.23.12.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy białko dla sportowców obniża skuteczność leku Vixpo?

Czy białko przeznaczone dla sportowców w którego skład wchodzą między innymi amylaza, celulaza, lipaza, laktaza i proteaza moze wplywac jakkolwiek na skutecznosc tabletek vixpo?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 7 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Maciej Jakubczyk
administrator
ostatni post około 14 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor