Daylette, opinie i pytania

27 pytań o Daylette. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Ginekolog, Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Asia (anonim, 31.60.67.)
około 17 dni temu, Warszawa

Czy po 4 miesiącach stosowania leków osłabiających skuteczność antykoncepcji tabletki Daylette będą całkiem osłabione?

Witam, chciałam się zapytać jeśli stosuje tabletki Daylette i mam zamiar schudnąć przez Ok 3/4 miesiące i stosować produkty obniżające działanie anty to czy po 4 miesiącach tabletki będą osłabione całkiem czy wystarczy po odrzuceniu tych produktów tylko 7 dni zabezpieczać?

Weronika (anonim, 46.169.141.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy brak krwawienia przy Daylette oznacza ciążę?

Dnia 12.02.2021 uprawiałam stosunek z chłopakiem
Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne i uprawiamy stosunek z prezerwatywą biorę antykoncepcję daylette ( przed tabletkami daylette brałam tabletki yasminele tabletek daylette jest to moje pierwsze opakowanie z tych leków wcześniej były stosowane yasminele ) i jestem na 3 tabletce placebo (3 z 4 zielonej) i dalej nie dostałam miesiączki
Czy to oznacza że jestem w ciąży ?
Kiedy mi się pojawi krwawienie ?
Za każdym razem okres pojawiała się normalnie a teraz go nie ma

Anonim1234 (anonim, 46.204.16.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Jak duże jest ryzyko ciąży, w przypadku zażycia Daylette 12h później?

Jeżeli 5 dnia brania leku daylette odbyłam stosunek Z PREZERWATYWĄ, a 7 dnia wzięłam
Tabletkę 12h później czyli wzięłam ja 8 dnia rano, to jest ryzyko ciąży? Potem przyjmowałam tabletki regularnie oraz nie odbywałam stosunków.

AnonimowaAA (anonim, 46.134.107.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy biegunka, która wystąpiła po 4 godzinach od zażycia Daylette wpłynęła na skuteczność leku?

Biegunka która wystąpiła po ponad 4h od zazycia tabletki antykoncepcyjnej daylette (zazylam o 12, biegunka o 16.30) Czy została wchłonieta i działa? Czy jednak zazyc tabletkę z zapasowego blistra zgodnie z instrukcją?? To moje 1 opakowanie leku który zaczęłam brać w 1 dzień miesiączki

bvia. (anonim, 46.76.22.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Jaki jest tańszy odpowiednik Axia Conti?

Witam chciałabym się zapytać jakie są zamienniki tabletek antykoncepcyjnych Axia Conti na tańsze? Farmaceutka mi mówiła że są tańsze drosfemine o takim samym składzie lecz gdyby zabrakło tego leku w aptece to co jeszcze jest tańszego? Z góry dziękuję za odpowiedź. Axia Conti u mnie kosztuje za jedno opakowanie 22.99 zł.

Juxa (anonim, 89.64.30.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Jak stosować lek Daylette w momencie wystąpienia krwawienia z odstawienia?

Dzień dobry. Od października stosuje tabletki antykoncepcyjne Daylette (24+4). 1 tabletkę placebo przyjęłam w poniedziałek 09.11. Po 3 tabletce wystąpiło krwawienie miesiączkowe. Czy jutro mam przyjąć ostatnia tabletkę placebo czy tabletkę z hormonem z nowego blistra?

Jumil (anonim, 89.64.30.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy to normalne, że krwawienie z odstawienia wystąpiło podczas pierwszej aktywnej tabletki z nowego opakowania Daylette?

Od 16.10 stosuję antykoncepcję hormonalną tabletki Daylette (24+4) krwawienie nie wystąpiło w trakcie brania tabletek placebo. Czy to normalne, że pojawiło się dopiero podczas spożycia 1 tabletki z nowego blistra-z hormonem?

Karola (anonim, 5.173.218.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy jak pominęłam tabletkę Daylette, a właśnie wtedy wypadał mi dzień płodny, to współżyjąc mogłam zajść w ciążę?

Witam czy jak brałam tabletki antykoncepcyjne daylette przez 10 dni i jednego dnia nie wzięłam a współżyłam a na tamten dzień wypadał mi drzewny płodny czy jest możliwość że zaszłam w ciążę ?

Weronika S. (anonim, 79.186.241.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy Parogen i Imovane osłabiają skuteczność Daylette?

Dobry wieczór.

Zaczęłam kurację Parogenem plus doraźnie Imovane, czy stosowanie tych leków obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych (Daylette)?

Kasia (anonim, 37.248.210.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Jak sprawdzić czy jestem w ciąży, jeśli przyjmuję tabletki antykoncepcyjne?

Witam,
Jestem w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych Daylette, dziś skończę drugie opakowanie. 28.09.2020 odbyłam stosunek z mężem (stosunek przerywany). Od pewnego czasu czuje bardzo mocne zawroty głowy, nudności, po każdym posiłku jest mi niedobrze. W dniu wczorajszym, tj 07.10.2020 wykonywałam test ciążowy i wyszedł negatywny, w dniu dzisiejszym zaczęłam krwawić z odstawienia (Dziś zazyje 4 tabletkę placebo, 28 tabletkę z opakowania). Moje pytania są następujące:
1. Czy pomimo brania tabletek Daylette i praktykowania stosunku przerywanego mogę być w ciąży?
2. Czy test wykonany po 8 dniach z wynikiem negatywnym jest miarodajny i wiarygodny?
3. Czy pojawienie się po 9 dniach od stosunku krwawienia z odstawienia całkowicie wyklucza ciążę ?
4. Jakie badania powinnam wykonać w przypadku wykluczenia ciąży, by sprawdzić swój obecny stan?
Pragnę dodać, że niestety nie wysypiam się w nocy, w ciągu dnia zajmuje się 4 miesięcznym dzieckiem, jestem bardzo zmęczona. Czy w związku z tym mogą to być objawy zmęczenia?
Pozdrawiam

Kasia (anonim, 94.246.156.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Czy Cefox osłabia działanie tabletek Daylette i czy istnieje ryzyko zajścia w ciąże jeśli dodatkowo zastosowałam EllaOne?

Witam, 28 sierpnia doszło do stosunku między mną i mężem, jednak mąż nie jest pewien czy zdążył wyciągnąć penisa przed wytryskiem, czy troszkę jednak nie wytrysnelo do środka. Tego dnia brałam 114 tabletkę Daylette, jednak byłam również w czasie brania antybiotyku Cefox. Chcąc uniknąć ciąży, po 13h od stosunku zastosowałam tabletkę Ellaone. Czy po 7 dniach od tego stosunku mogę odczuwać już jakieś potencjalne objawy ciąży czy pojawiająca się tkliwosc piersi jest skutkiem hormonalnym? Czy szansa na zajscie w ciąże w taki przypadku jest duża?
Pozdrawiam

Ania (anonim, 109.95.203.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy przyjęcie tabletki Daylette z 8-godzinnym wyprzedzeniem osłabi jej skuteczność?

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Daylette Daily. Zażywam je od 3 miesięcy ok godziny 17. Mam niedoczynność tarczycy więc codziennie rano przyjmuję też letrox 75mg i dzisiaj omyłko zamiast leku na tarczycę połknęłam tabletkę z z 8 godzinnym wyprzedzeniem. Co należy zrobić? Czy ochrona jest zachowana czy trzeba się dodatkowo zabezpieczać? O której godzinie należy przyjąć tabletkę następnego dnia?

Anka (anonim, 5.173.121.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić w przypadku pominięcia tabletki Daylette z 3 tygodnia?

Witam,
Zapomniałam przyjąć tabletki antykoncepcyjnej w 3 tygodniu brania. Dwa dni temu przyjęłam dwie tabletki zgodnie z zaleceniami na ulotce. Dzisiejszego dnia miałam przyjąć ostatnia tabletkę i od soboty mieć 4 dni przerwy, ale zgodnie z ulotka zalecili kontynuowanie kolejnego opakowania tabletek bez robienia przerwy. Dzisiejszego dnia (piątek) dostałam plamienia oraz objawów takich jak przy miesiączce. Czy to normalne objawy po przyjęciu dwóch tabletek? Czy to możliwe ze dostałam miesiączkę mimo, ze przyjęłam dwie tabletki jednego dnia?

Ania (anonim, 109.95.203.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Jak postąpić, kiedy 21 tabletkę leku Daylette przyjęłam z 24-godzinnym opóźnieniem, a przy 24 pigułce wystąpiło u mnie krwawienie?

Witam,

Przyjmuję antykoncepcję doustną Daylette (24+4), zapomniałam przyjąć tabletki 21 ( minęły 24h). Zgodnie z zaleceniami na ulotce następnego dnia przyjęłam dwie tabletki naraz. Na ulotce przy pominięciu tabletki w 3 tygodniu zalecili rezygnację z przerwy i od razu przyjmowanie kolejnego opakowania Daylette. Czy tak powinnam zrobić?Dodatkowo przy 24 tabletce dostałam okres. Czy jest to możliwe oraz czy jest to prawidłowy objaw i czy w takiej sytuacji mogę pominąć przerwę i przejść do brania aktywnych tabletek?

Pozdrawiam

Asik (anonim, 77.65.104.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Czy po 3 latach stosowania Daylette może wystąpić obfite i przedłużające krwawienie?

Witam serdecznie.
Biorę tabletki Daylette od ok 3 lat,jestem z nicg bardzo zadowolona. Teraz, chyba przez zaistniałą sytuację na świecie, wirus, nie chodzę do pracy już prawie 2 miesiące. Mój okres zaczął się w poniedziałek i nadal trwa, krwawienie jest dość mocne. Dlaczego?

Czarna (anonim, 37.47.141.)
około 2 lat temu, Poznań

Jak przyjmować tabletki Daylette, jeśli pojawiła się miesiączka?

Witam , stosuje tabletki Daylette dzisiaj wziełam 22 tabletke białą z blistra dostałam miesiączkę.. Do końca blistra zostały mi 2tabletki białe i 4 zielone czy dalej brac tabletki fo konca czy co zrobić???

malinka (anonim, 94.42.171.)
około 4 lat temu, Warszawa

Jakie są tańsze zamienniki tabletek Lesiplus?

Witam,

Jakie są tańsze zamienniki tabletek Lesiplus, które działają dokładnie w ten sam sposób nie powodując skutków ubocznych? Ponieważ cena tego leku notorycznie wzrasta.

Z góry dziękuję za odp.

Ola (anonim, 2.125.50.)
około 4 lat temu, Warszawa

Jak otrzymać tabletki Lesinelle w Anglii?

Witam serdecznie
Mieszkam w Anglii od 2 lat. Przez pierwsze 1.5 roku latałma do polski domowego ginekologa i brałam lesinelle. Te tabletki były dla mnie perfekcyjne. Od pół roku chodzę do GP. Daje mi już 3 rodzaj innych tabletek i za każdym razem zadaje mi pytanie jakie tabletki pani chce..... bardzo proszę o pomoc bo te które obecnie mam działają na mnie bardzo negatywnie. Pomocy

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 14 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor