Vibin, opinie i pytania

801 pytań o Vibin. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Ginekolog, Antykoncepcja, Antykoncepcja hormonalna, Migrena - niezwykły ból głowy, Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe, Jakie leki osłabiają skuteczność antykoncepcji?, Produkty Polpharma.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
K (anonim, 46.204.18.)
około 2 dni temu, Warszawa

Jak opóźnić krwawienie z odstawienia przy leku Vibin mini?

Dzień dobry,
Czy stosując tabletki vibin mini można przesunąć krwawienie o pare dni przyjmując kilka tabletek aktywnych z nowego blistra? Np. Po 21 dniach tabletek aktywnych przyjąc kolejne 5 tabletek aktywnych z nowego opakowania,następnie przejść do siedmio-dniowej przerwy i dokończyć przyjmowanie wcześniej rozpoczętego blistra?

Sandra (anonim, 188.147.49.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy możliwy jest brak krwawienia z odstawienia podczas rozpoczęcia kuracji tabletkami Vibin mini?

Czy możliwy jest brak plamienia z odstawienia przy pierwszym pudełku tabletek antykoncepcyjnych? Biorę Vibin mini. Nigdy nie ominęłam ani jednej tabletki, wszystkie brałam o tej samej porze. W międzyczasie rozchorowałam się (gorączka, brak węchu, ostry katar) i brałam leki takie jak Polopiryna, Cholinex, Ibuprom, które nie powinny mieć wpływu na działanie środków. Mimo tego, że jestem na 3 tabletce placebo a krwawienia nadal nie ma.

conte (anonim, 82.177.118.)
około 3 dni temu, Warszawa

Czy jeśli stosowałam Vibin mini o różnych porach działanie leku mogło być zmniejszone i mogę być w ciąży?

vibin mini, ostatnie kilka tabletek przyjęte nie o stałej porze, połowa blistra tzn pozostało 7 + 7. Współżyję regularnie, bez dodatkowego zabezpieczenia, planuję odstawić vibin, od 2 mies przyjmuję kwas foliowy aby po skończonym opakowaniu starać się o dziecko. Dziś wystąpił silny ból w podbrzuszu. Czy to może już być ciąża czy lepiej udać się do lekarza na badania?

Anonim (anonim, 185.233.24.)
około 4 dni temu, Śródmieście

Co zrobić jeśli spóźniłam się z tabletką Vibin więcej niż 12 godzin?

Witam biorę tabletki Vibin pierwsze opakowanie. W 3 tyg spóźniłam się z żółta tabletka o jakieś 16 godz ale zażyłam odrazu i kolejńa mam zażyć dziś. Czy mam robić 7 dniowa przerwę czy pominąć białe tabletki i zacząć odrazu po skończeniu żółtych nowe opakowanie? Czy ochrona przed ciaza jest zachowana ?

Anonim (anonim, 89.64.41.)
około 4 dni temu, Śródmieście

Co zrobić, jeśli w 3 tygodniu spóźniłam się z żółtą tabletką o jakieś 16 godzin?

Witam biorę tabletki Vibin pierwsze opakowanie. W 3 tyg spóźniłam się z żółta tabletka o jakieś 16 godz ale zażyłam odrazu i kolejńa mam zażyć dziś. Czy mam robić 7 dniowa przerwę czy pominąć białe tabletki i zacząć odrazu po skończeniu żółtych nowe opakowanie? Czy ochrona przed ciaza jest zachowana ?

Aga (anonim, 37.248.175.)
około 19 dni temu, Warszawa

Jakie jest ryzyko ciąży jeśli pominęłam pierwszą tabletkę z nowego opakowania?

Pominęłam pierwsza tabletka w nowym cyklu po krawieniu z odstawienia (1 tabletka w 1 tygodniu),czyli w poniedziałek. Dzisiaj się zorientowałam I wzięłam ją po 20h opóźnienia. Jakie jest ryzyko zajscia w ciążę? Biorę vibin mini.

Gosia (anonim, 46.204.21.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak metronidazol wpływa na skuteczność antykoncepcji?

Witam. Biorę vitabin mini, przy 12 tabletce zaczęłam brać antybiotyk Metronidazol Polpharma doustnie, skończyłam go brać rano przy 26 tabletce (białej), a współżyłam wieczorem przy 3 tabletce z nowego blistra, czyli niepełne 5 dni. Czy może być jakieś prawdopodobieństwo zajscia w ciążę? Pozdrawiam

Anonim 1234 (anonim, 91.241.24.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy biały śluz i widoczne żyły na piersiach mogą być oznaką ciąży?

Dzień dobry mam pytanie
Stosując vibin mini 4op ,czy widoczne zyly na piersiach i biały śluz nie jest oznaką ciazy ?

Laura (anonim, 91.90.56.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy przy początku stosowania tabletek antykoncepcyjnych może wydłużyć się krwawienie i pojawić się plamienia?

Od poniedziałku zeszłego tygodnia ( 18.01) zaczęłam brać pierwszą antykoncepcję hormonalną. Przyjmuje tabletki Vibin mini. Zaczelam przyjmować tabletki od pierwszego dnia okresu i regularnie o 23 przyjmuje codziennie. Przed przyjmowaniem antykoncepcji mój okres trwał 7 dni. Niestety zauważyłam że pierwsza miesiączka od przyjmowania leku mi się przedłuża - jeszcze dzisiaj (25.01) miałam krwawienie (lub plamienie - nie za bardzo jestem w stanie rozróżnić).
Czy tak powinno być? Mam się czym przejmować?

Natalia2012
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy dobrze wzięłam pierwszą tabletkę vines?

Dostałam od lekarza tabletki antykoncepcyjne - vibin mini. Wczoraj około 22 miałam lekkie plamienie, dziś wstając o 7 miałam na bieliźnie krew to znaczy że faktyczny 1 dzień cyklu jest dzis? Czy jeśli zaczęłam brać pierwsze tabletki w dniu dzisiejszym o 16 to zadziałają prawidłowo czy za późno wzięłam?

Kasiaa (anonim, 31.0.126.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Pominęłam tabletkę antykoncepcyjną, czy mogę zajść w ciążę?

Czy mogłam zajść w ciążę po pominięciu tabletki antykoncepcyjnej?

Witam, od 3 lat stosuje tabletki antykoncepcyjne vibin mini.
Biorę je zawsze o 18:00.
W czwartek zaczęłam nowe opakowanie. W piątek zapomniałam wziąć drugiej tabletki z 1 blistra. W tym dniu tez współżyłam. (Był wytrysk w środku). Tabletkę wzięłam w sobotę o godz 18:00
Jaka jest realna szansa tego, że mogło dojść do zapłodnienia?

xyz (anonim, 188.147.35.)
około 5 dni temu, Warszawa

Czy luźny stolec osłabia działanie antykoncepcyjne preparatu Vibin mini?

Witam, czy jeżeli wystąpił luźny stolec po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej vibin mini to jest ona traktowana jako pominięta nie wzięłam drugiej , bo nie miałam biegunki tylko trochę luźniejszy stolec ?

Marysia (anonim, 5.173.112.)
około 5 dni temu, Warszawa

Czy to mogą być objawy ciąży?

Witam , bo od zeszłego tygodnia gdy odbyłam stosunek klika dni po tym zaczęły mnie boleć piersi stały się tkliwe i pieką,i po lekkim naciśnięciu pojawia się biały lepki płyn pojawiły się również uderzenia gorąca w okolicach klatki piersiowej , zgaga, teraz też pojawiły się bóle w okolicach łopatek nie mogę się wyprostować czy to mogą być objawy ciąży , biorę również tabletki antykoncepcyjne vibin mini lecz w 3 tyg nwm czy się wchłonęła przedostania tabletka bo miała biegunke ale ostatnią przyjęłam nie było biegunek zrobiłam 7 dniową przerwe i teraz nie wiem czy doszło do owulacji czy jak . Bardzo proszę o szybką odpowiedź .

Gabriela (anonim, 5.173.250.)
około 5 dni temu, Warszawa

Jak zmienić porę przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień dobry, przyjmuję tabletki Vibin od czterech miesięcy, o godzinie 8.30. Chciałabym zmienić tą godzinę na 11. Jak mogę to zrobić w bezpieczny sposób?

Anozim (anonim, 83.11.75.)
około 6 dni temu, Warszawa

Jak mogę zmienić godzinę stosowania tabletek?

Czy zmieniając czas brania tabletki vibin mini z 10:30 na 9:30 codziennie biorąc ja szybciej o 10 minut aż dojdę do 9:39 muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Patrycja (anonim, 89.64.1.)
około 5 dni temu, Polska

Jak zacząć stosowanie Vibin mini?

Dzień Dobry.
Zacznę brać tabletki Vibin Mini. I moje pytania. Od której tabletki zaczynam od tej zwykłej czy placebo ? I czy jak mam okres przez 5 dni to i tak biorę przez 7 dni tabletki placebo ?

Xana (anonim, 5.173.169.)
około 6 dni temu, Warszawa

Czy powinnam się niepokoić jeśli przy 5 i 6 opakowaniu Vibin mini wystąpiły plamienia podczas stosowania tabletek aktywnych?

Dzień dobry,
czy jest to normalne że plamienie przy vibin mini zaczyna się już przy trzeciej od końca różowej tabletce? Czy powinno ono występować tylko na białych? I czy może to świadczyć że tabletki są źle dobrane jesli stosuję je prawidłowo? Biorę już
6 opakowaniee i taka sytuacja zdarzyła się przy dwóch ostatnich 🙁

Justyna (anonim, 194.49.106.)
około 7 dni temu, Warszawa

Czy ból brzucha może być spowodowany rozpoczęciem przyjmowania Vibin mini?

Dziś mija drugi dzień odkąd biorę tabletki vibin mini. To mój trzeci dzień okresu a brzuch boli mnie jakby to był pierwsze. Zawsze było tak ze tylko w pierwszy dzień mnie bolał później już albo wcale albo lekko. Teraz boli bardziej. Czy to przez tabletki czy co może być powodem?

Marika (anonim, 155.133.115.)
około 8 dni temu, Warszawa

Czy to normalne, że mam brązowe plamienia?

Zaczęłam brać tabletki vibin mini, ostatnia miesiączka zakończyła się 29 marca 2021. Od tamtej pory mam brązowe upławy. Czy to normalne?

Kobieta (anonim, 5.173.112.)
około 9 dni temu, Warszawa

Czy ból piersi niecały tydzień po stosunku świadczy o tym, że zaszłam w ciążę?

Dzień dobry , mam pytanie bo biorę tabletki antykoncepcyjne vibin mini skończyłam pierwsze opakowanie i w ostatnim tygodniu brania pierwszego opakowania niestety nie pamiętam w którym dniu miałam luźniejszy stolec ale nie wzięłam dodatkowej tabletki i po tym tygodniu miałam 7 dniową przerwe i potem normalnie zaczełam brać tabletki z drugiego opakowania bez żadnych biegunek i teraz jest 2 tydzień jak biore te z drugiego opakowania i pierwszym tygodniu brania tego drugiego opakowania odbyłam stosunek i od tego momentu zaczęły mnie boleć piersi czy to możliwe żebym była w ciąży( ból pojawił kilka dni po stosunku nie minął jeszcze tydzień) , są tkliwe i pieką i moje pytanie jest takie czy tabletki prawidłowo działają jeżeli w ostatnim tygodniu brania pierweszego opakowania wystąpiła lekka biegunka i zakłóciło to funkcjonowanie tabletek Pozdrawiam .

Kobieta (anonim, 5.173.112.)
około 9 dni temu, Warszawa

Czy ból piersi niecały tydzień po stosunku świadczy o tym, że zaszłam w ciążę?

Dzień dobry , mam pytanie bo biorę tabletki antykoncepcyjne vibin mini skończyłam pierwsze opakowanie i w ostatnim tygodniu brania pierwszego opakowania niestety nie pamiętam w którym dniu miałam luźniejszy stolec ale nie wzięłam dodatkowej tabletki i po tym tygodniu miałam 7 dniową przerwe i potem normalnie zaczełam brać tabletki z drugiego opakowania bez żadnych biegunek i teraz jest 2 tydzień jak biore te z drugiego opakowania i pierwszym tygodniu brania tego drugiego opakowania odbyłam stosunek i od tego momentu zaczęły mnie boleć piersi , są tkliwe i pieką czy to możliwe żebym była w ciąży( ból piersi pojawił się kilka dni po stosunku nie minął jeszcze tydzień ) i moje pytanie jest takie czy tabletki prawidłowo działają jeżeli w ostatnim tygodniu brania pierweszego opakowania wystąpiła lekka biegunka i zakłóciło to funkcjonowanie tabletek Pozdrawiam .

Justyna (anonim, 194.49.106.)
około 9 dni temu, Warszawa

Czy przyjęcie tabletki aktywnej i placebo jednego dnia będzie miało jakieś negatywne skutki?

Zaczęłam dziś stosowac antykoncepcję i zamiast wziąć różową tabletkę wzielam białą i po pół godziny dopiero zorientowałam się ze trzeba było inaczej zrobic i przyjęłam różową. To mój pierwszy dzień miesiączki. Czy to będzie miało jakieś negatywne skutki

Ola (anonim, 80.54.231.)
około 10 dni temu, Warszawa

Czy skurcze oraz kłucie żołądka i jelit osłabiają skuteczność Vibin?

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne vibin od kilku dni mam skurcze i kłucie żołądka i jelit najprawdopodobniej ze stresu. Nie występują biegunka ani wymioty. Czy te dolegliwości mogły wpłynąć na wchłanianie się tabletek antykoncepcyjnych?

Mamama (anonim, 91.236.137.)
około 11 dni temu, Warszawa

Czy jeśli po pierwszej tabletce z nowego blistra Vibin dostałam biegunkę i przyjęłam drugą tabletkę ochrona jest zachowana?

Dzień dobry. Biorę antykoncepcje Vibin od lipca 2020, jestem pierwszy dzień po przerwie na krwawienie, więc to była moja pierwsza tabletka w tym tygodniu, dostałam biegunki, ale wzięłam od razu druga zapasowa tabletkę, czy jestem zabezpieczona? Czy muszę się dodatkowo zabezpieczać prezerwatywa?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Aleksandra Mroczkowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 4 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 8 godzin temu
Bartlomiej Owczarek
administrator
ostatni post około 10 godzin temu
Marianna Krajewska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor