Zyrtec, opinie i pytania

41 pytań o Zyrtec. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Alergolog, Alergia, Refundacja, Alergie, Leki przeciwhistaminowe, Astma, Domowa apteczka, Doustne preparaty na alergię, Ochrona przeciw komarom i kleszczom, Łagodzenie ukąszeń i użądleń, Czy alergię można wyleczyć?, Alergia w ciąży, Alergia przy karmieniu piersią, Nietolerancja a alergia pokarmowa, Atopowe zapalenie skóry (AZS).

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Ela (anonim, 87.207.200.)
około dnia temu, Warszawa

Czy preparaty przeciwalergiczne wpływają na skuteczność antykoncepcji?

Dzień dobry, czy preperaty przeciwalergiczne np. Allegra, Zyrtec, Allertec mają wpływ na działanie antykoncepcji? Nie odnalazłam stosownej informacji w ulotce. Aktualnie przyjmuję tabletki Slinda.

Alergik (anonim, 109.95.146.)
około 4 dni temu, Warszawa

Czy w przypadku zażywania leku Zyrtec w okresie, na który nakłada się przyjęcie dwóch dawek szczepionki Pfizer Biontech przeciw Covid-19, powinienem zaprzestać jego zażywania w pewnym okresie przed i po szczepieniu?

Witam. Czy w przypadku zażywania leku Zyrtec w okresie pylenia pyłków drzew i traw, na który nakłada się okres przyjęcia dwóch dawek szczepionki Pfizer Biontech przeciw Covid-19, powinienem zaprzestać jego zażywania w pewnym okresie przed i po szczepieniu? Czy lek ten nie ma wpływu na skutki niepożądane związane z przyjęciem szczepionki?

Dakk (anonim, 37.7.131.)
około 20 dni temu, Warszawa

Czy mogę zastosować u dziecka antybiotyk Azycyna i krople Zyrtec?

Witam.Czy mogę podawać synowi zyrtec krople i antybiotyk azacyna.?Mój syn jest alergikiem i zawsze stosujemy połączenie antybiotyki i kropli na alergię A teraz nie usłyszałam odpowiedzi

Alicja (anonim, 188.146.130.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy bycie apatycznym i nieswoim jest objawem przejściowym po podaniu kropli Zyrtec? Jak długo może trwać i czy ewentualnie można zmniejszyć dawkę do trzech kropli na noc?

Witam,mojej 8 miesięcznej wnuczce alergolog zapisał Zyrtec,3 krople 2x dziennie.Po podaniu kropli ,wnuczka stała się apatyczna i nieswoja.Chcialam zapytać czy jest to objaw przejściowy,jak długo może trwać i czy ewentualnie można zmniejszyć dawkę do trzech kropli na noc?

. (anonim, 83.31.86.)
około 29 dni temu, Warszawa

Czy mogę łączyć Duspatalin Retard i Mesopral i jak dawkować te leki jeśli biorę jeszcze Vibin mini i Zyrtec?

Dzień dobry,dziś zadałam pytanie dotyczące duspatalinu retard i mesopralu,chciałabym zadać jeszcze kilka pytań odnośnie nich bo w tamtym poście mogą umknąć.
1. Czy mogę je przyjmować razem czy powinnam zachować odstęp?
2. Czy w przypadku gdy wieczorami muszę przyjąć 4 leki takie godziny będą prawidłowe: duspatalin i mesopral około 18, 20 min przed kolacją. Później o 21:15 Vibin mini oraz po 22/23 Zyrtec?
3. Czy w przypadku gdy idę na przyjęcie na którym planuje spożywać alkohol kolejność podana w punkcie 3 również będzie prawidłowa? Czy powinnam zachować odstęp czasowy między przyjmowaniem tych lekow A sieganiem po alkohol? A może całkowicie zrezygnować z alkoholu? Póki co mam pod ręką tylko duspatalin i nie znalazłam tam przeciwwskazań dlatego wolę dopytać.
Dziękuję

Paulinaa (anonim, 87.205.142.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Jak radzić sobie z opuchnięciem oczu w trakcie alergii?

Witam, od pewnego czasu mecze się z oczami. Byłam uokulisty lekarza swojego i niestety prawdopodonie mam alergie. Teraz tak mam wpisane alergia i niedozyt nosa. Okulistę mam za miesiąc dopiero. Przepisała pani Doktor mi krople oraz zyrtec trochę lepiej ale nadal krwinki lekko pęknięte jak i czerwona skóra wokół oczu, a obrzęk oczu jaki był taki jest. Wizyta u alergologa dopiero za 3 tyg. Proszę mi pomóc może ktoś miał to samo jak się radził z tym. Najbardziej chodzi mi o ten obrzęk oczu...???

Anna (anonim, 5.184.212.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę łączyć Zyrtec i Nasivin Kids?

Witam dwa tyg temu u córki stwierdzono Marsz alergika(kaszel był duszący ale mokry co jakiś czas pojawiał się katar który nie chciał zejść) Dostała zyrtec 10 kropli oraz zostały zlecone inhalacje dwa razy dziennie z soli fizjologicznej. W pierwszym tygodniu duża poprawa kaszel prawie całkiem zniknął ale od 2 tyg pojawił się za to katar siedzi w nosku. Czy mogę jednocześnie podawać zyrtec i navisin kids? Bo już szczerze nie wiem co z tym katarem zrobić.

Martyna (anonim, 37.47.61.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy jeśli zażyłam rano Clatrę, to wieczorem mogę zażyć jeszcze inny lek przeciwalergiczny, np. Zyrtec?

Dzień dobry. Zwracam się z takim pytaniem, jeśli wzięłam Clatrę rano, czy mogę tego samego dnia przyjąć Zyrtec? Jeżeli nie, czy ewentualnie mogłabym wziąć jakiś inny lek antyhistaminowy na dokuczliwy świąd skóry? Z góry dziękuję za odpowiedź.

AnnaP (anonim, 91.232.27.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Co podawać 16- miesięcznej córce na katar jeśli Zyrtec jest nieskuteczny?

Witam. Podaję córce (16 miesięcy) Zyrtec 10 kropli na wieczór. Lek został przypisany przez pediatrę na ciągły katar. Lek podaję już od jakichś 3 miesięcy, jednak nie widzę żadnej poprawy. Czy jest może jakiś inny lek lepszy dla małego dziecka wart uwagi?

Dorcia (anonim, 83.25.223.)
około roku temu, Warszawa

Jakie są metody radzenia sobie z nietolerancją histaminy?

Witam mam wysypke na całym ciele od Maja czrrwonw siedzące bable najpierw dostałam zyrtec później clarte tergerx 180 i nadal prawie nie ppmaha alergplpg stwierdził
Nie tolerancję na histamine Ale leki nie pomagają

Irena (anonim, 37.248.213.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Czy Delortan i Zyrtec można podawać dziecku na zmianę?

Czy Delortan i Zyrtek mozna podawać dziecku na zmianę?I czy to może zaskutkować gdyż Zyrtek pomogł tylko w zwalczeniu kaszlu A katar i kichanie zostało?

ameliaimama (anonim, 82.44.38.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Po jakim czasie działa lek Zyrtec?

Moja 3 letnia córka dostała bardzo silnej reakcji alergicznej. Szybko wykonaliśmy testy i okazało się że jest uczulona między innymi na trawę i zboża. dostała zyrtec w syropie. jest podawany już od tygodnia. Ale jej skóra wciąż przypomina w dotyku tarke. po jakim czasie lek zacznie działać? córka ciągle się drapie i jest cała w plamach

asia (anonim, 193.32.194.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy podczas uczulenia na preparat Provag mogę przyjąć Zyrtec?

Stosuje antykoncepcję novynette do tego biare tabletki provag nieswty dostałam uczulenia czy mogę brać również zyrtec w tabletkach? Nie obniży to skuteczności tabletek antykoncepcji?

Anhia (anonim, 83.23.251.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Czy Triderm i Zyrtec obniżają skuteczność Novynette?

Czy mogę przy tabletkach antykoncepcyjnych novynette brać tabletki Zyrtec jak i smarować maścią Triderm obrzęki w postaci swędzące wysypki? Nie obniża skuteczności antykoncepcji?

Ewwlkma (anonim, 83.23.251.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Czy można łączyć leki Novynette, Zyrtec i Maxicortan?

Biare tabletki antykoncepcyjne 2 opakowanie novynette. Od 6 dni biare tabletki na alergie Cltare niestety muszę zmienić na Zyrtec czy taka zmiana nie spowoduje zmniejszonej skuteczności tabletek antykoncepcyjnych? Również stosuje maxicortan miejscowo na obrzęki. Można równocześnie smarować jak i brać tabletki na alergie przy tabletkach novynette?

Xaax (anonim, 178.43.177.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Czy Clatra, Zyrtec lub Claritine mogą wpływać na skuteczność krążka Ginoring?

Ginoring a tabletki przeciwko alergii.
Czy tabletki na alergie mają negatywny wpływ na krążek?
Chodzi przede wszystkim o takie tabletki jak clatra, claritine czy zyrtek.

Maria (anonim, 77.252.47.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Czym mogę zastąpić produkty Fencarol, Sorbolong i Celestoderm B?

Witam
Prze długi czas stosowałam takie leki jak Fencarol (Quifenadine)
Sorbolong (kserożel kwasu metylokrzemowego (300 mg), inulina (100 mg))
i krem lub maść Celestoderm B (betamethasone)
W tej chwili nie widzę danych leków w dostępności
Proszę o pomóc czym mogę ich zamienić?
Jakie z nich będą na receptę&
Dziękuję

Magda (anonim, 89.64.28.)
około roku temu, Warszawa

Jaki lek podać dziecku na mokry kaszel, jeśli nie pomaga kuracja zlecona przez lekarza?

Witam tydzień temu 3 letnia córka miala gęsty katar i straszny kaszel w nocy, najpierw mokry a potem suchy taki oskrzelowy. I takie dostałam zalecenia po ekonskultacji :proponuję od jutra(czyli od niedzieli 22.03) rozpocząć inhalacje Nebbudem 2x1/2 amp rozcieńczone w 1 ml soli fizjologicznej (ostatnia inhalacja najpóźniej 3 godziny przed snem), Zyrtec nadal 2x5 kropli, Calcium dla alergików Hasco 2x2,5 ml, Hederasal 3x2,5 ml (podawalam hedussin) Oczyszczanie noska, Ectorhin nadal.
Gdyby kaszel w nocy był nadal bardzo nasilony, można podać Levopront 1x3 ml.
Po tej kuracji, córka nadal ma katar i wczoraj po inhalacji z soli w nocy znowu mokry kaszel ją męczył. Jak tylko się położy do snu, to wydzielina jej spływa. Wygląda na to jakby ta wydzielina nie chciała się rozrzedzić. Boję się żeby nie przeszło to na płuca. Od dwóch dni znowu podaje hedussin i flegamine i rano inhalacje. Co mogłaby Pani doradzić?

Kaki1124 (anonim, 5.173.235.)
około roku temu, Warszawa

Czy leki stosowane w przebiegu infekcji mogą spowodować zwiększony apetyt u dziecka?

Dzień dobry, moja 2 letnia córka przez 3 ostatnie tygodnie chorowala miala pseudokrupa, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli i obustronne zapalenie ucha stosowalam po wizytach cotygodniowych u lekarzy
1 tydzien
inhalacja nebud,dicoflor,amotaks,deflegmin,solik,nasivin kids i fenistyl
2 tydzien
dicoflor, polowe nebbudu, amotaks,zyrtec
3 tydzien
Dicoflor, inhalacja nebbud,Augmentin,clemastinum,
Sinecod, tabletki encorton, tantum verde i ibufen forte
Bardzo duzo po tych wszystkich lekach je w nocy budzi sie co 2 godziny na mleko zje po 120 ml nutramigenu w dzien znowu najmniej 3 razy sie wypróżnia ktory lek to spowodowal i kiedy to minie czy mozna to czyms zmienic?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 46 minut temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 4 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Klaudia Ćwiąkała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu
Justyna Bartoń , mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 15 godzin temu
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor