---

Karolina (anonim, 5.173.64.) Warszawa 3 lata temu

Dlaczego nie mam krwawienia z odstawienia między drugim a trzecim opakowaniem leku Slinda?

Dzień dobry.
Dzisiaj zaczynam trzecie opakowanie tabletek Slinda, ale nadal nie dostałam krwawienia. Tabletki biorę zawsze o tej samej porze, nigdy żadnej nie pominęłam ani nie zdarzyło się nic, co mógłby osłabić ich działanie. Czy powinnam się martwić brakiem krwawienia? Z góry dziękuję.

39 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

1 rok temu

Nie, nie powinna Pani udawać się do ginekologa. Cechą charakterystyczną tabletek jednoskładnikowych, do których należy Slinda jest brak krwawienia z odstawienia. Krwawienia mogą też pojawiać się od czasu do czasu.

Monia (anonim, 109.173.149.) 1 rok temu

Witam,
Stosuję lek slinda i właśnie zaczynam 3 opakowanie tabletek. Po pierwszym opakowaniu wystąpiło krwawienie z odstawienia, nastomiast teraz nie. Czy powinnam od razu udać się do ginekologa?

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @Klaudia: aby zajść w ciążę konieczne jest wystąpienie owulacji. Jeśli nie stosuje już Pani tabletek Slinda, to jajeczkowanie może nastąpić w dowolnym momencie, a jeśli jest Pani aktywna seksualnie to może dojść w związku z tym do ciąży. Brak krwawienia podczas stosowania Slinda jest zjawiskiem normalnym i nie można na tej podstawie przesądzać, kiedy powróci u Pani płodność. Owulacja poprzedza miesiączkę, więc gdyby zaszła Pani w ciążę w najbliższym czasie, to krwawienie oczywiście nie pojawi się.

Klaudia  (anonim, 155.133.35.) 2 lata temu

A czy jest taka możliwość ze ja w tym czasie mogę zajść w ciążę?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @Klaudia:
Rzeczywiście brak krwawienia podczas stosowania Slinda występuje nawet u 20-26% pacjentek stosujących lek. Ponieważ z Pani opisu wynika, iż krwawienie nie występuje już od ponad pół roku, ciężko określić, po jakim czasie od odstawienia tabletek może ono wystąpić. Można przypuszczać, iż na kilka dni po odstawieniu leku pojawi się plamienie lub krwawienie związane ze spadkiem poziomu hormonu we krwi. Jednak tak jak zaznaczyłam, czas powrotu do standardowego cyklu miesiączkowego po odstawieniu tabletek jest kwestią indywidualną.

Klaudia  (anonim, 31.60.78.) 2 lata temu

Witam mam pytanie od listopada 2020 zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne slinda i od tamtego czasu nie mam okresu lekarz powiedział mi że to normalne ale postanowiłam z mężem strać się o dziecko i odstawiłam tabletki i się tak zastanawiam kiedy mogę się spodziewać okresu po tak długim czasie jak go nie miałam... spytałam bym się lekarza ale jest na urlopie A bardzo mnie to ciekawi za odpowiedź bardzo dziękuję

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @Zebra:
jeśli krwawienie nie wystąpi także w kolejnym cyklu, warto skontaktować się z ginekologiem, który pomoże zdiagnozować przyczynę braku krwawienia.

Zebra (anonim, 5.173.40.) 2 lata temu

Biorę tabletki vibin mini od bardzo długiego czasu zawsze w tych samych godzinach (20-22) i dodatkowo zabezpieczamy się z partnerem prezerwatywą dziś pierwszy raz nie wystąpiło u mnie krwawienie z odstawienia czy powinnam się martwić

Katarzyna Domagała Farmaceuta

2 lata temu

Krwawienie wynika z jednego dnia "extra przerwy" - zaprzestała Pani bowiem stosowania leku, a spadek poziomu hormonów w organizmie doprowadził do krwawienia.

Proszę pamiętać, że zaburzyła Pani w ten sposób ochronę antykoncepcyjną i należy korzystać z prezerwatywy.

Marysia  (anonim, 46.204.23.) 2 lata temu

A jesli skończyło się opakowanie był jeden dzień extra przerwy i po rozpoczęciu następnego opakowania przy 11 tabletce wystąpiło krwawienie to jest normalne? Czytałam ulotkę i wiem że mogą wystąpić nieregularne krwawienia. Dodam że karmie piersią.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Nie, Pani Syliwo. Podczas stosowania leku Silnda nie wykonuje się przerw. Należy przyjąć wszystkie tabletki aktywne, wszystkie placebo i od razu rozpocząć następne opakowanie. Taki schemat stosowania leku stosuje się zawsze, bez względu na to, który to blister leku.

Nadzieja (anonim, 94.251.246.) 3 lata temu

Do Sylwii
Przy slinda nie robi się przerwy Bierzemy 24 białe aktywne tabletki i 4 zielone tabletki placebo ( one są według mnie przerwa ponieważ nie zawierają substancji czynnych) Po wzięciu ostatniej zielonej tabletki zaczynamy nowy blister bez żadnych przerw

MONIA (anonim, 188.147.34.) 3 lata temu

Do Sylwii.
Nie wiem skąd ma Pani takie informacje, ale tabletki Slinda zażywa się bez żadnych przerw. Czyli kończy się jedno opakowanie i od razu dnia następnego zaczyna się nowe. W ulotce również podana jest informacja na ten temat. Pozdrawiam

Sylwia (anonim, 88.156.140.) 3 lata temu

Witam,
Zaczęłam brać tabletki slinda. Chciałam tylko upewnić się ze robię dobrze tzn 1 opakowanie brak przerwy 2 opakowanie 7 dniowa przerwa 3 opakowanie 7 dniowa przerwa i tak dalej przy kolejnych opakowaniach tak ?

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Dziękujemy za podzielenie się tą informacją.

Nadzieja (anonim, 94.251.246.) 3 lata temu

Do Karolina i innych zaniepokojonych kobiet.

Miałam się tu odezwać jak po wizycie u lekarza,a więc właśnie wróciłam.
Brak krwawienia jest jak najbardziej normalny ,pani doktor powiedziała że u mnie to na plus,mam się nie stresować i nie latać po testy😁 (o ile biorę regularnie tabletki oczywiście) Na badaniu wszystko ok,pani doktor mi powiedziała że jest to bezpieczny lek dla kobiet po 35 roku życia jeśli chodzi o wszelkie skutki uboczne. Pozdrawiam

Karolinka  (anonim, 83.23.106.) 3 lata temu

Dziekuje :)

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Tak, może odstawić Pani lek po 7 dniach stosowania. Po zakończeniu przyjmowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych występuje tzw. "krwawienie z odstawienia", będące reakcją organizmu na odstawienie hormonów. Zwykle jest ono mniej obfite od miesiączki. Często pojawia się już kilka dni po odstawieniu tabletek, jednak jest to sprawa indywidualna - w przypadku leku Slinda takie krwawienie po odstawieniu nie musi wystąpić.

Po odstawieniu antykoncepcji owulacja może nastąpić nawet z 2-tygodniowym opóźnieniem, co oznacza, że pierwsza naturalna miesiączka również może wystąpić później niż oczekiwano, czyli później niż po 28-35 dniach.

Jeśli jest Pani zdecydowana odstawić lek, to nie widzę ku temu przeszkód. Nie zaszkodzi Pani sobie.

Karolinka  (anonim, 83.23.106.) 3 lata temu

Pani Katarzyno dziekuje , zadałam jeszcze paniom jedno pytanie ale nie otrzymałam odpowiedzi jeszcze wiec pozwoliłam sobie ponowić , czy moge odstawić lek po 7 dniach stosowania , mam straszne bols głowy i szczypanie w łydkach ? Kiedy powinna pojawić sie miesiączka ? I czy w tym cyklu owulacja sie pojawi czy od kolejnego cyklu ?:)czy bardzo sobie zaszkodzę przerywając po 7 dniach ?dziekuje z góry za odpowiedz .

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Dokładne wyjaśnienie wspomnianej przez Panią kwestii znajduje się tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/26548/slinda-czy-lek-slinda-zwieksza-ryzyko-zylnej-choroby-zakrzepowo-zatorowej-zchz

Z uwagi na to, że przedstawione przez Olę argumenty są wynikami licznych badań, jestem w tej kwestii zgodna z koleżanką. W wyborze leku nie podam więc Pani swojej subiektywnej opinii na temat tych dwóch leków, ponieważ osobiście ich nie stosowałam, a jako specjalista opieram się na danych uzyskanych w wynikach badań klinicznych.

Karolinka (anonim, 37.248.160.) 3 lata temu

Pani Katarzyno , prosze o pani opinie odnośnie tabletek cerazette ( dawka 0,075 mg ) a slinda ( 4 mg) , wiem ze to kwestia indywidualna ale zastanawia mnie ta ilośc hormonu w leku slinda 4 mg?pozatym różnią sie generacja hormonu czy można tu powiedzieć ktiry jest korzystniejszy ( bezpieczniejszy dla mnie z żylakami ? ) chwalony jest ten drugiej generacji np we wkładce mirena .. czy pigułka jednoskładnikowa jest bezpieczniejsza ?:)

Karolinka  (anonim, 37.248.160.) 3 lata temu

Pani Katarzyno , zgoda w 100 procentach , mam świadomość tego ze to co piszą to trzeba dzielić na 10 ale mimo tego zaglądam i pózniej stres 😉ślicznie dziekuje za wszystkie cenne uwagi i informacje , pozwolę sobie na skorzystanie z pan wiedzy :)
Karlina .. dziekuje rownież :)

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Drogie Panie, zamiast czytać "w internetach", zawsze możecie zadać pytanie na naszym forum :) W swoich odpowiedziach opieramy się na danych potwierdzonych badaniami i aktualnych wytycznych, więc możecie mieć pewność, że otrzymacie rzetelną wiedzę :)

Karolina  (anonim, 93.159.136.) 3 lata temu

D dimery.
To badanie zostało mi zalecone przed stosowaniem antykoncepcji. Skoro masz żylaki to może powinnaś tez je zrobić? Ja chyba tez powinnam ograniczyć internet 😛

Karolinka  (anonim, 83.23.177.) 3 lata temu

Nie nie robiłam , wcześniej brałam plastry evra 4 mies ze względu na pojawiające sie torbiele na jajnikach ( w 4 mies brania miałam epizod bolu kończyn dolnych i skurcze - jednorazowy ale wystarczył abym sie zmartwiła i odstawiłam , ginekolocznid juz ok i ost na wizycie lekarz zaproponował mi slinde niby bezpieczniejszy bo nie ma estrogenów ( większe ryzyko zakrzepicy) przy mojej żylakowej dolegliwości hmm to nowy lek , zawierający hormon 4 generacji i tez sie w necie naczytałam o tej nowej generacji ze jest krótko mówiąc mniej bezpieczna od drugiej ale podobno tylko w sytuscji w połączeniu z estrogenami .. oby ;).. jakie badania robiłaś przed ? U mnie lekarz nie widzi przecieskazan ( przy mini pigułkach ) chirurg naczyniowy tez nie tłumacząc ze większe ryzyko jest przy dodatkowo innych czynnikach np gdybym do tego chorowała na cukrzyce nadciśnienie była otyła paliła papierosy .. chyba powinnam ograniczyć internet 😉

Karolina  (anonim, 93.159.136.) 3 lata temu

Jazda nie zauważyłam żadnego szczypania u siebie.
A robiłaś jakiekolwiek badania przed? Ja miałam sprawdzane d diamery i wyszły dobre. Może powinnaś to sprawdzić?

Karolinka  (anonim, 83.23.177.) 3 lata temu

A czy któraś z was miała szczypanie w łydkach , kłucie?:) ja mam żylaki w zasadzie wszystko w porządku dopler itp przepisano mi tabletki jednoskładnikowe bez estrogenów bo da rzekomo bezpieczniehszej dla osób min z takim schorzeniem , ciagle myśle o ryzyku wystąpienia zakrzepicy hmm moze te szczypanie to moje urojenia ?;)nie wiem co mam myślec , poobserwuje :)

Nadzieja (anonim, 5.173.168.) 3 lata temu

Karolina mam identycznie
Tylko że ja wogole nie miałam krwawienia ani po pierwszym ani po drugim blistrze,żadnych plamień też, nic. Czuję się dobrze Doktorka mi mówiła że mogę nie mieć krwawień. Idę do niej w przyszłym tygodniu bo jest na urlopie chce żeby mnie zbadała i ogólnie porozmawiać.

Karolina  (anonim, 93.159.136.) 3 lata temu

Ja na początku miałam dosyć częste bóle głowy i wahania nastroju.
Co do wahań nastroju to nie mogę powiedzieć czy to na 100% wina Slindy. Sporo było tez zawirowań w moim życiu i możliwe ze była to naturalna reakcja bądź Slinda to zintensyfikowała, nie wiem. Teraz jest już spokojniej, zaczęłam trzecie opakowanie i zobaczymy. Bóle głowy ustąpiły, waga bez zmian, cera ok. Jedynie te krwawienia, a raczej ich brak, nadal nie jestem pewna co o nich myśleć.

Karolinka  (anonim, 83.23.176.) 3 lata temu

:) takze mam obawy , lekarz mi je ostatnio przepisał , troszke poczytałam o tym hormonie 4 generacji co jest składem slindy i mam mieszane uczucia ..prosze dajcie znac jak sie po nich czujecie :)

Karolina (anonim, 93.159.136.) 3 lata temu

Jasne, ze dam znać.
To tez moje pierwsze tabletki i w sumie, nie ukrywam czułabym się spokojniej gdyby nie była to nowość na rynku... Niewiele o nich opinii, komentarzy. Ja wczoraj zaczęłam trzeci blister. Pozdawiam

Nadzieja (anonim, 94.251.246.) 3 lata temu

Karolina mam takie same odczucia napewno napisze,jak coś to też napisz każda informacja jest dla mnie cenna.bo nie mam żadnego porównania bo są to moje pierwsze tabletki w życiu,czuję się dobrze tylko ten brak krwawień.jutro zaczynam trzeci blister.pozdrawiam.

Karolina  (anonim, 93.159.136.) 3 lata temu

Hej Nadzieja
Proszę Cię daj znać tutaj jak tam po wizycie. Ja planowałam wybrać się dopiero po trzecim opakowaniu, ale nie ukrywam ze chyba bede musiała to zrobić wcześniej. Nie wyobrażam sobie robić testu po każdym opakowaniu i się stresować. Nie mam sobie nic do zarzucenia jeśli chodzi o punktualne branie tabletek, ale i tak przed zrobieniem testu chodziłam bardzo zestresowana. Na dodatek nadal jestem. Nie dostałam krwawienia i niby to jest możliwe, ale z drugiej chciałabym wiedzieć ze moje ciało reaguje dobrze na tabletki i regularne krwawienie z powodu brania tabletek placebo by mnie uspokoiło. Pozdrawiam

Nadzieja (anonim, 94.251.246.) 3 lata temu

Karolina mam to samo
Nie dostałam krwawienia po pierwszym blistrze Nie dostałam teraz po drugim,przy tych tabletkach może tak być że krwawienie nie występuje. Jutro umawiam się na wizytę do ginekologa jak będę to wszystko dokładnie wypytam bo Nie mam zamiaru się stresować to raz,co tydzień robic test ciążowy to dwa Bo albo tabletki mnie chronią albo nie Bo niby chronią ale pierwsze co każdy powie to czy zrobiłam test. Więc chronią czy nie? Przy prawidłowym dokładnym braniu bo ja co do sekundy dosłownie zażywam je.wszystko wypytam .pozdrawiam

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Nie martwiłabym się zatem, lecz rozpoczęła nowy blister, a przy tym uważnie obserwowała swój organizm, czy coś Panią nie niepokoi. Jeśli krwawienie z odstawienia nie pojawi się na koniec trzeciego blistra, proszę skontaktować się z lekarzem.

Karolina (anonim, 93.159.136.) 3 lata temu

Tak, wynik był negatywny.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Czy wykonywała Pani test ciążowy?

Karolina  (anonim, 5.173.64.) 3 lata temu

Wspomnę, ze między pierwszym a drugim opakowaniem krwawienie wystąpiło.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Dodaj produkty do koszyka, aby zobaczyć, w których aptekach kupisz je najtaniej - z odbiorem lub dostawą 👇

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.