kiki (anonim, 89.64.38.) Warszawa 18 miesięcy temu

Czy powinnam się obawiać skutków ubocznych Duloksetyny, jeśli moja reakcja na Paroksetynę była bardzo silna (po przyjęciu 5 mg miałam objawy, które zdaniem lekarza występują przy przedawkowaniu i natychmiast zalecono mi odstawienie)?

Lekarz przepisał mi depratal, ponieważ escitalopram nie przynosił zadowalających efektów. Czy powinnam się obawiać skutków ubocznych duloksetyny, jeśli moja reakcja na paroksetynę (parogen) była bardzo silna (po przyjęciu 5 mg miałam objawy, które zdaniem lekarza występują przy przedawkowaniu i natychmiast zalecono mi odstawienie)?

3 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Kosińska Farmaceutka, Redaktorka

43 dni temu

Duloksetyna należy do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI). Paroksetyna i Escitalopram - SSRI. Trudno jest przewidzieć reakcję organizmu na lek na podstawie jednostkowej reakcji na inną substancją leczniczą, natomiast - biorąc pod uwagę poprzednie doświadczenia - na pewno należy wprowadzać wszystkie preparaty przeciwdepresyjne bardzo stopniowo.

Paulina  (anonim, 37.30.122.) 44 dni temu

Nie bardzo rozumiem. Escitalopram to jest SSRI. Przejście na Duloksetyne nie powinno być problemem w tym przypadku. Jeśli jednak przechodzisz z Paroksetyny na Duloksetyne to już inna historia bo inna grupa leków i powinna przerwa.

Katarzyna Kosińska Farmaceutka, Redaktorka

18 miesięcy temu

Duloksetyna należy do innej grupy leków niż paroksetyna - nie są to odpowiedniki. Nie sposób ocenić możliwości wystąpienia objawów nadwrażliwości na duloksetynę na podstawie doświadczeń z Parogenem. Obie substancje czynne są stosowane w leczeniu zaburzeń depresyjnych, ale ich mechanizm działania jest trochę odmienny. Nie u każdego muszą wystąpić działania niepożądane opisane przez producenta.

Zachęcam do poczytania:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły