Ellaone, opinie i pytania

143 pytania o Ellaone. Odpowiadają farmaceuci: czy można kupić Ellaone na receptę farmaceutyczną, czy Ellaone jest dostępna na e-receptę, czy można kupić tabletkę "po" bez recepty i in.

Tematy nadrzędne: Ginekolog, Antykoncepcja, Antykoncepcja hormonalna, Tabletka po, czyli antykoncepcja awaryjna, Tabletka po.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Julia (anonim, 194.28.34.)
około 6 dni temu, Warszawa

Czy powinnam wziąć tabletkę po?

A mianowicie pominęłam wczoraj (20.11) tabletkę z blistra, zorientowałam się dziś kiedy miałam przyjąć dzisiejszą tabletkę. Minęło 24 godziny i tak jak na ulotce jest napisane, wzięłam dwie tabletki od razu.
W tygodniu nie współżyłam, jedynie przed wczoraj (19.11) dosłownie chwilę, nie trwało to nawet minuty (z powodu mojego dyskomfortu)
bez wytrysku w środku.
Czy mogło się coś złego wydarzyć, czy to pominięcie ma wpływ na minione dni?
Bardzo proszę o odpowiedz, jestem bardzo zaniepokojona.
Czy powinnam przyjąć tabletkę dzień po? Skoro upłynęło już trochę czasu?

Wiktoria (anonim, 176.221.120.)
około 8 dni temu, Wrocław

Czy przyjęcie ellaOne 10 minut po stosunku to nie za szybko?

Dzień dobry,
Wczoraj współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia, 10 min po stosunku do razu przyjęłam tabletkę ellaOne. Zastanawia mnie czy to był odpowiedni czas (nie za krótki na przyjecie jej)

Pozdrawiam

Misia (anonim, 31.182.202.)
około 29 dni temu, Warszawa

Ile jest ważna recepta na Escapelle?

Dzień dobry moja recepta na Escapelle wystawiona została 23ego września. Dziś jest 30 października czy mogę ja zrealizować?

mani (anonim, 109.173.216.)
około miesiąca temu, Poznań

Jakie jest ryzyko ciąży, jeśli ellaOne została zażyta 70 godzin po stosunku?

Witam,
Trzy dni temu odbyłam z partnerem stosunek, który zakończył się ejakulacją. Wczoraj niestety zapomniałam przyjąć 6 tabletki antykoncepcyjnej z blistra - przyjęłam ją dzisiaj po południu w sumie z 19-godzinnym opóźnieniem. Zdecydowałam się również na wzięcie antykoncepcji awaryjnej Ella one (która została przyjęta około 70 godzin po odbytym stosunku).
Jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę biorąc pod uwagę fakt, że przyjęłam tabletkę z prawie 20-godzinnym opóźnieniem, a Ella one zostało przyjęte prawie 3 dni po stosunku?
Czy ta przerwa między prawidłowym wzięciem 5 tabletki z blistra, a przyjęciem Ella one (w dniu 7) jest wystarczająca aby spowodować owulację i zajście w ciążę?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Maria (anonim, 109.173.216.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jakie jest ryzyko ciąży, jeśli ellaOne została zażyta 70 godzin po stosunku?

Witam,
W czwartek 8.10 odbyłam stosunek z moim partnerem. W sobotę 10.10 zapomniałam przyjąć 6 tabletki antykoncepcyjnej (Yasminelle) z blistra. Wzięłam ją następnego dnia po południu - w sumie z 19-godzinnym opóźnieniem. Tego samego dnia przyjęłam Ella one (w sumie 70 godzin po stosunku).
Czy Ella one może obniżyć działanie Yasminelle (5 prawidłowo wziętej tabletki lub tej spóźnionej tabletki 6), co zwiększyłoby ryzyko ciąży? Czy powinnam normalnie kontynuować blister Yasminelle przez resztę cyklu? Jak bardzo obniżona jest skuteczność Ella one biorąc pod uwagę fakt, że przyjęłam ja 70 godzin po stosunku?
Czy jest możliwe że przerwa między terminowym zażyciem Yasminelle w 6 dniu a przyjęciem Ella one byłaby wystarczająca żeby spowodować owulację i zapłodnienie?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Monika19 (anonim, 85.221.159.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy preparat ellaOne powoduje uszkodzenie wątroby?

Witam,
Przeczytałam ostatnio artykuł na temat wycofania leków z octanem uliprystalu w leczeniu mięśniaków macicy. Chciałabym zapytać jak wygląda sytuacja z lekiem ellaone. Zażyłam tabletkę około 9 miesięcy temu, czy również jest możliwość że mogłam uszkodzić wątrobę? Czy powinnam wykonać jakieś badania kontrolne? Mimo wszystko dawka ellaone to 30mg, a tamtych leków 5mg

załamana (anonim, 87.171.206.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy jednorazowe wypróżnienie ma wpływ na skuteczność ellaOne?

Hej. Wzięłam tabletkę ellaone około 2.5h po stosunku. Po około 3 h musiałam iść do toalety ale tylko raz. Następnego dnia znowu około 20 h od pierwszego razu. Czy to sprawi ze tabletka nie zadziała ? Biorę też anty ale mimo tego nie popozwalalam partnerowi kończyć we mnie więc nie wiem czy są skuteczne. Ostatni okres miałam około 4 mc temu więc nawet nie wiem jaki mam cykl. Boję się ze będę mieć bachora. Wtedy bym się zalamala. Nie mogę spać przez to.

Ja (anonim, 89.64.38.)
około 2 miesięcy temu, Raszyn

Jakie jest ryzyko, że mogę być w ciąży, jeśli zażyłam EllaOne?

Witam, stosunek był uprawiany w 8 dniu cyklu, była prezerwatywa, ale możliwe, ze preejakulat, tabletkę ellaone przyjęłam po mniej niż 48 godzinach, czyli w 10 dni cyklu. Moje cykle trwają około 30 dni, a dwa ostatnie trwały 32. Jestem prawie pewna, że byłam przed owulacją(śluz był płodny, ale nie przypominał kurzego jajka i nie było go aż tak duzo jak jest okołoowulacji bezpośrednio), ale No właśnie prawie. Jakie są szanse, ze zaszłam w ciąże? Czy moge wykonać najbardziej czuły test ciążowy już 14 dni po stosunku? Pozdrawiam

Odnowica (anonim, 89.200.231.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży, jeśli 3 godziny po przyjęciu ellaOne wystąpiła biegunka i bóle miednicy?

Dzień dobry. Podczas stosunku kilka razy pękła prezerwatywa podczas normalnego stosunku - bez wytrysku (w 6 dniu cyklu). Po około 30 godzinach wzięłam ellaone. Po 3 godzinach od wzięcia miałam biegunkę, a przez resztę dnia miałam bóle miednicy, które czasami wracają (a minęło już 5 dni od wzięcia tabletki). I stąd pytanie czy duże prawdopodobieństwo jest ciąży i czy tabletka się wchłonęła jak powinna a to wszystko to skutki uboczne..?

czaudi (anonim, 89.64.57.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy można stosować EllaOne i Escapelle jednocześnie?

Dzien dobry,
02.09, w 25 dniu cyklu pękła mi prezerwatywa. Po okolo 18h zazyłam tabletkę escapelle ale po konsultacji z inny lekarzem zwymiotowałam ją po niecałej godzinie i po 4h zażyłam tabletkę Ellaone. Mam pytanie, czy jeśli nie zwymiotowałam całej tabletki escapelle lub jesli zdązyła się wchonąć, to czy dzialanie EllaOne może być osłabione? Czy po 12h od zazycia ellaone mogę wypalic papierosa? W poprzednim cyklu tez bylam zmuszona zastosowac tabletke Ellaone.

Bashi (anonim, 95.160.142.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę być w ciąży?

Witam kochalam się z partnerem w dzień owulacji jednak prezerwatywa się zsuneła do środka a był wytrysk,zażyłam ellaone po 5h czy mog3 być w ciąży

Jutaa (anonim, 83.23.240.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Co mam zrobić, jeśli karmiłam dziecko piersią po zażyciu tabletki ellaOne?

Witam wczoraj ginekolog przepisał mi tabletki ellaone o 12 godzinie i kazał od tego czasu nie karmić piersią dopiero następnego dnia. Tabletkę wiezialam o 23 a karmić zaczęłam o 15. Tylko że na ulotce jest napisane nie karmić przez tydzień. Jakie mogą być konsekwencje dla dziecka 1,5 miesiąca?

Mirella (anonim, 82.145.212.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Ile czasu muszę czekać, aby EllaOne wywołała poronienie?

Mam pytanie uprawiałam seks bez zabezpieczenia z chłopakem w poniedzałek popołudniu wzełam tabletke ile musze czekac rzeby wywołac poronienie

Mama dwójki (anonim, 46.148.89.)
około 3 miesięcy temu, Chudów

Co zrobić, jeśli muszę zastosować tabletkę EllaOne podczas karmienia piersią?

Witam. Musze zastosować tabletkę EllaOne a karmię piersią. Syn ma już rok. Problem w tym że jestem na urlopie i nie mam przy sobie laktatora żeby odciągać pokarm. Mogę podać mleko modyfikowane tylko wtedy boję się że mój pokarm zaniknie co zrobić w tej sytuacji?

Kasiaaa94 (anonim, 83.28.209.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy EllaOne mogła być przyczyną skąpej miesiączki z rozrzedzoną krwią?

Zastosowałam tabletkę dzień po do 20 h od stosunku dostałam okres 1/2 dni później w planowanym terminie jednak jest bardzo skąpy i krew jest rozrzedzona, czy to może być przyczyna hormonów ( ellaOne)

. (anonim, 37.7.75.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Jakie jest prawdopodobieństwo, że będę w ciąży, jeśli współżyłam w dni płodne i zażyłam EllaOne godzinę po stosunku?

Podczas stosunku z chłopakiem zsunęła się prezerwatywa i skończył we mnie. Akurat byliśmy za granicą, gdzie tabletki ellaOne można kupić bez recepty. Tabletkę przyjęłam po około godzinie od całej sytuacji. Byłam w trakcie dni płodnych. Jaka jest szansa, ze tabletka zadziałała i nie będę w ciąży?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 39 minut temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Monika Alaszkiewicz, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 17 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 17 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 21 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 23 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor