Nuvaring, opinie i pytania

171 pytań o Nuvaring. Odpowiadają farmaceuci: czy wgnieciony Nuvaring jest mniej skuteczny, co zmniejsza jego skuteczność, czy przechowywać w lodówce, i inne.

Tematy nadrzędne: Ginekolog, Antykoncepcja, Antykoncepcja hormonalna, Krążki dopochwowe, Jakie leki osłabiają skuteczność antykoncepcji?, Jak prawidłowo stosować antykoncepcję?.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
smerfetka (anonim, 213.156.109.)
około 7 godzin temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli nieprawidłowo przeszłam z Nuvaring na Atywia Daily?

Dzień dobry. W zeszłym miesiącu przeszłam z Nuva Ring na Atywia Daily. Planowo krwawienie z odstawienia po NuvaRingu miałam dostac 27.03, ale zaczęłąm krwawić tydzień wcześniej (20.03). Nuva Ring wyjęłam z siebie według schematu 27.03. Krwawienie łącznie trwało 2 tygodnie, do 2.04. Kolejnego dnia, 3.04 zaczęłam przyjmować Atywię, bo po prostu pomyliłam się co oznacza "1 dzień cyklu". Kiedy będę poprawnie chroniona przed ciążą, jeśli zaczęłam brać tabletki w złym dniu cyklu (pomijając fakt wystąpienia wcześniejszego krwawienia zaczęłam brać Atywię w 7. dniu cyklu)? Czy powinnam brać białe tabletki 3 tygodnie czy lepiej wyrównać do wcześniejszego cyklu i brać 2 tygodnie białe i przejść na zielone? Bardzo proszę o poradę, dziękuję.

Alicja (anonim, 83.11.166.)
około 4 dni temu, Warszawa

Czy partner może stosować prezerwatywy, jeśli używam NuvaRing?

Kilka pytań dotyczących NuvaRing

Dzień dobry, zmieniam tabletki antykoncepcyjne Axia na krążek NuvaRing. Lekarz poradził abym zaaplikowała krążek 3 dnia od przyjęcia ostatniej tabletki ponieważ wtedy występuje u mnie krwawienie z odstawienia. Czy mogę to jednak zrobić po 7 dniach od zażycia ostatniej tabletki z blistra?

Czy partner może stosować prezerwatywy kiedy używam krążka?
Czy stosowanie żelu Feminum i Multi gyn actigel wpływa na działanie krążka?
Lekarz powiedział że mogę nie robić przerw na krwawienie podczas stosowania krążków- czy to prawda?
Czy podczas używania krążka mogę stosować tampony?
Czy muszę przechowywać krążek w lodówce? Tak powiedziała mi pani w aptece, ale na opakowaniu jest informacja że do kilku miesięcy można przechowywać w temp do 30 stopni.

sunsunsun
około 9 dni temu, Warszawa

Czy nawrót grzybicy może być spowodowany krążkiem Nuvaring który miałam założony podczas leczenia zakażenia?

Czy po leczeniu grzybicy można jakoś dokładniej obmyć krążek dopochwowy wodą?
Nie pozostają na nim bakterie mimo wyleczenia?
Aktualnie leczę nawracającą grzybicę Macmiror complex 500 i zastanawiam się, czy nawrót nie jest spowodowany przez właśnie krążek, który mam cały czas od poprzedniej grzybicy (ponieważ nadal nie minęły 3 tygodnie) {być może nie doleczyłam jej do końca poprzednio mimo zużycia opakowania z 8 globułkami

K (anonim, 83.187.169.)
około 11 dni temu, Warszawa

Czy skrzepy podczas krwawienia z odstawienia przy Nuvaring są normalne?

Witam stosuje system nuvaring i pojawiły mi się skrzepy podczas miesiączki czy jest to normalne? Dodam iż mam te skrzepy już 3 raz pod rząd byłam badana 4 miesiące temu poprzez usg i wszystko było w porzadku jednak martwią mnie te skrzepy

Ola (anonim, 94.154.96.)
około 25 dni temu, Warszawa

Czy dolegliwości związane z krążkiem ustąpią?

Krążek powoduje u mnie niekończące się wzdęcia i ból podbrzusza. Są to działania niepożądane z ulotki. Krążek używam od 5 dni, czy to minie kiedy organizm się przyzwyczaić do krążka? Wcześniej stosowałam tabletki antykoncepcyjne.

Aneta (anonim, 5.173.72.)
około 17 dni temu, Warszawa

Czy to normalne, że podczas stosowania Nuvaring zdarzyło mi się płakać bez powodu i nie mogłam tego stanu zahamować?

Czy to normalne, że podczas stosowania Nuvaring zdażyło mi się płakać bez powodu i nie mogłam tego stanu zachamowaniu?
Nigdy wcześniej nie zdażyło mi się coś takiego, nie leczę się na depresje, nie mam stanów depresyjnych, co więcej nawet przykre sytuacje bardzo rzadko wywołują u mnie reakcje lzową.

Jolla (anonim, 83.26.159.)
około 18 dni temu, Warszawa

Czy podczas stosowania NuvaRing mogę aplikować Iladian albo Zenellę Med?

Czy podczas stosowania NuvaRing mogę przyjmować Iladian albo Zenelle ? Poszukuję dobrego środka bez recepty na nawilżenie stref intymnych czy mogą mi Państwo coś polecić co będę mogła używać z NR? Podczas stosunku często dochodzi do obtarć, podrażnień i dyskomfortu ?? Z góry dziękuję za odpowiedź

Jolla (anonim, 83.26.159.)
około 19 dni temu, Warszawa

Czy Nuvaring jest szkodliwy i może mi się coś po nim stać?

Stosuję od ponad tygodnia krążek NR narazie skutki uboczne są do zniesienia, nie spodziewałam się że będzie to aż tak oddzialowywalo na moje samopoczucie. Czy to minie? Czytałam również o poważniejszych skutkach ubocznych w internecie czy są częste? Czy krążek jest szkodliwy? Boje się że coś może mi się stać ?

Matylda (anonim, 89.64.63.)
około 19 dni temu, Warszawa

Czy silne mdłości i ból żołądka są wskazaniami do odstawienia Nuvaring?

Wczoraj pierwszy raz założyłam krążek Nuvaring i w nocy wystąpiły u mnie objawy w postaci silnych mdłości, bólu żołądka. Czy w takiej sytuacji powinnam zaprzestać stosowanie tej metody i skontaktować się z lekarzem w celu dobrania innej?

Matylda (anonim, 5.173.169.)
około 21 dni temu, Warszawa

Czy krążek jest właściwie założony i działa?

Czy krążek jest właściwie założony i działa?
Stosuje Nuvaring pierwszy miesiąc, nigdy wcześniej nie używałam innego rodzaju antykoncepcji hormonalnej. Przy sprawdzaniu położeni krążka jest on zazwyczaj na głębokości około 5-6 cm od wejścia do pochwy zewnetrznego. Czy aby napewno jest dobrze położony i działa? Czy jeśli pierścieni położony byłby w przedsionku pochwy to nadal działa?

Karolina (anonim, 92.34.74.)
około 23 dni temu, Warszawa

Czy duże ilości śluzu podczas stosowania Nuvaring znikną po okresie adaptacyjnym?

Stosuje Nuvaring od 2 miesiący. Zauważyłam duże ilości mlecznego śluzu, który pojawia się od pierwszego dnia po założeniu do wyciągnięcia na czas miesiączki. Jest to bardzo niekomfortowe, czy te objawy miną kiedy cialo się przyzwyczai? Czy to raczej infekcja?

AleksandraOla (anonim, 31.0.75.)
około 25 dni temu, Warszawa

Czy po 7 dniach od założenia krążka NuvaRing w piątym dniu cyklu będę chroniona przed ciążą?

Czy aplikując po raz pierwszy krążek NuvaRing i nie stosując wcześniej środków antykoncepcyjnych takich jak np tabletki, nadal stosując się do wskazówek na ulotce po 7 dniach od założenia krążek działa już prawidłowo?
Nie stosowałam nigdy wcześniej antykoncepcji hormonalnej, a zakładając pierwszy krążek, założyłam go w 5 dniu miesiączki - według ulotki powinien zadziałać po 7 dniach, ale mnie nadal zastanawia, czy kiedy jest on pierwszym moim założonym krążkiem to, czy zadziała po tych 7 dniach? Nie wiedząc tego czuję pewnego rodzaju niepewność, więc bardzo proszę o pomoc i odpowiedź :)

Nadia (anonim, 31.0.123.)
około 27 dni temu, Warszawa

Czy wyniesienie krążków Nuvaring na balkon mogło zmniejszyć ich skuteczność?

Witam, mam nietypowe pytanie. Moja mama dziś rano myła lodówkę, a w niej trzymam 3pak krążków antykoncepcyjnych nuvaring, w opakowaniu zostały dwa krążki. Mama wszystkie rzeczy z lodówki na czas jej umycia wyniosła na balkon,w tym też opakowanie krążków na max (10-15min), gdzie rano temperatura wynosiła ( 1 stopień celcjusza) na plusie. Czy taka zmiana temperatury mogła uszkodzić lub osłabić działanie krążków? Pytam bo chce się upewnić czy zostawić je i używać w kolejnych miesiącach, czy po takiej zmianie temperatury wyrzucić je do kosza?

Kaja (anonim, 37.248.159.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Moviprep oraz kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym nie wpływają na skuteczność Nuvaring?

Czy stosowanie leku przeczyszczającego moviprep przed badaniem kolonoskopi i badanie (wykonane w znieczuleniu ogólnym) osłabia lub wpływa jakoś niekorzystnie na działanie krążka antykoncepcyjnego nuvaring?

NuvaVicto (anonim, 31.60.95.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy przy stosowaniu krążków pojawiają się pęcherzyki na jajniku?

Nuvaring a Victoza
Dzień dobry od listopada2020 stosuje lek Victoza w iniekcjach. Od 29.01.2021 stosuje również Nuvaring. Czy oba leki ze sobą nie kolidują ? Czy przy stosowaniu krążków pojawiają się pecherzyki na jajniku ? 17 dni przed wyjęciem ringa lekarz stwierdził 16mm pęcherzyk

ZaniepokojONA (anonim, 80.51.24.)
około miesiąca temu, Warszawa

Dlaczego zsuwa mi się krążek antykoncepcyjny?

Dzień dobry,
Stosuję krążek Nuvaring już 2 miesiąc i zauważyłam, że cały czas mi się zsuwa do samego ujścia pochwy (ok 1/2 cm od wejscia). Wkładam go zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania, a mimo to nie ważne jak daleko go popchnę zawsze w przeciągu kilkunastu minut znowu się zsuwa, czy to obniża jego skuteczność? Czym to może być spowodowane?

Dwa tygodnie od momentu założenia 2 krążka zauważyłam również obfity, płynny, biały jak mleko śluz wyciekający z pochwy. Czy to normalne przy antykoncepcji hormonalnej? Czy to może obniżać skuteczność krążka? Wizytę u ginekologa mam dopiero za miesiąc.

Loora (anonim, 188.146.128.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można jednocześnie stosować Dexak i Nuvaring?

Dzien dobry
Dopiero pierwszy raz uzywam nuvaring, zalozony pierwszy raz wczoraj. Pierwszego dnia mojego cyklu. Dzis przypada drugi dzien, i wystepuje wtedy największe krwawienie, jednak krew jest badzo skąpa i czuje sie fatalnie. Jednak towarzyszy mi dalej silny bol brzucha standardowo jak na te dni. Czy mogę brać leki dexak razem z nuva ring?

Ania (anonim, 89.64.127.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Almozen wpływa na działanie Nuvaring?

Czy lek na migrenę almozen może wpływać na działanie antykoncepcyjne krążka Nuvaring?
Poprzez teleporadę zmieniono mi lek na migrenę ale zapomniałam o to dopytać.

Ola2098
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Nuvaring i Polaring mogą być stosowane zamiennie?

Czy krążki nuvaring i polaring można stosować zamiennie?
Pytam, ponieważ lekarz wypisał mi polaring, natomiast pani w aptece dała mi nuvaring i zastanawiam się, czy przy następnym opakowaniu mogłabym kupić już polaring.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 34 minut temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 4 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 20 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 21 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 22 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor