rafal (anonim, 46.134.24.) Warszawa 4 lata temu

Czy lek Trittico 75 mg można jednorazowo połączyć z Zolpidemem 10 mg?

Witam, czy lek trittico(75mg) mozna jednorazowo połaczyć z zolpidemem(10mg)? Pozdrawiam

3 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Dziękujemy za podzielenie się swoim przypadkiem. W niektórych przypadkach nasilenia działania poprzez łączenie leków może być intencjonalne i wówczas należy zaufać lekarzowi. Jednak jak Pan słusznie zauważył - nie należy tych leków przyjmować razem na własną rękę.

Amigo (anonim, 31.0.43.) 4 lata temu

To ja osobiście mam przepisany łącznie i zolpidem 10mg (zdarzyło się zażyć więcej nawet 3x więcej) i trittico. Biorę codziennie od dawna, trittico 50mg. 75mg to dla mnie za dużo. Czuję się odrealniony przy długim stosowaniu z dawką 75mg. W każdym razie łączę trittico z zolpidemem i nie ma żadnych problemów. Oczywiście nie u każdego tak bedzie. Jednak obydwa leki są bezpieczne. To nie żadne depresyjne siekiery. A i zolpidem to lek nowej generacji. Nie benzodiazepina. Choć profil działania ma podobny. Jednak takie połączenie musi być kontrolowane przez lekarza. Absolutnie samemu nie należy tego łączyć. Komuś innemu może zaszkodzić.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Oba leki może Pan zastosować łącznie tylko wówczas, jeśli Pana lekarz uważa to za bezpieczne. Leku Trittico nie należy stosować, jeśli pacjent jest pod wpływem leków nasennych, a leki zawierające zolpidem należą do preparatów działających w ten sposób.

Leki nasenne, uspokajające, przeciwlękowe mogą działać silniej, jeśli zostaną zastosowane razem z trazodonem (składnikiem aktywnym leku Trittico).

Jak widać istnieją istotne przeciwwskazania do łączenia tych leków, nawet przy przyjęciu jednorazowym.

Załączam dodatkowe informacje, które mogą być interesujące:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/80016/trittico-cr-tabletki/ulotka https://www.gdziepolek.pl/produkty/80016/trittico-cr-tabletki/apteki/w-warszawie https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-depresje https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-poradzic-sobie-z-nerwica https://www.gdziepolek.pl/tematy/skuteczne-sposoby-na-stres https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba https://www.gdziepolek.pl/tematy/bezsennosc

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły