Szym (anonim, 88.199.147.) Warszawa 3 lata temu

Jakie leki przeciwbólowe stosować w trakcie terapii Velaxin ER i Trittico?

Dzień dobry, biorę VELAXIN ER 37,5mg rano, Trittico 75mg na noc, jakie leki przeciwbolwe i przeciwzapalne mogę bezpiecznie stosować (pyralgina, nurofen, Olfen 100 SR, ketonal)?

32 odpowiedzi, 2 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Stosując leki Velaxin ER i Trittico doraźnie stosować można leki przeciwbólowe z paracetamolem lub metamizolem sodu (np. Pyralgin).

Stosowanie leków zawierających ibuprofen (np. Nurofen), diklofenak (np. Olfen), ketoprofen (Ketonal) nie jest wskazane, gdyż zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, takich jak krwawienia z przewodu pokarmowego (zwłaszcza u osób z czynną chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy).

Dodatkowo pragnę nadmienić, iż łączenie leków takich jak Velaxin i Trittico może prowadzić do wystąpienia groźnych zaburzeń rytmu serca, a także poważnych objawów niepożądanych określanych jako zespół serotoninowy (np. wymiotów, bólów i zawrotów głowy, gorączki, wysokiego ciśnienia krwi, drgawek, halucynacji, dreszczy, zlewnych potów, niepokoju, nadpobudliwości, duszności, nieregularnego rytmu serca, omdleń). Dlatego jeśli leki przepisał ten sam lekarz, należy ściśle przestrzegać dawkowania, a w razie wystąpienia wyżej opisanych objawów, skontaktować się ze specjalistą.

Przesyłam linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-przyjmowanie-kilku-lekow-jednoczesnie-jest-bezpieczne

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

3 lata temu

Do @ Hyzia:

Stosowanie leku Miansec powinno odbywać się wyłącznie w sposób zalecony przez lekarza prowadzącego.

Hyzia (anonim, 5.173.178.) 3 lata temu

Biorę velaxin od 6dni ale czuję się jakbym miała zaraz stracić przytomność i czy doraźnie mogę brać również miances ?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Mechanizm działania leków jest taki, jak opisałam poniżej, poprawa stanu pacjenta następuje, gdy podnosi się poziom serotoniny i noradrenaliny.
Jeśli chodzi o zasadność łączenia leków z grupy SNRI (wenlafaksyny) i SSRI (paroksytyny) w Pana przypadku, należy poradzić się lekarza. W praktyce, u osób dobrze tolerujących wenlafaksynę, ale z niewystarczającą odpowiedzią na leczenie dodaje się paroksetynę celem poprawy skuteczności terapii.

M.m (anonim, 188.147.112.) 3 lata temu

No więc pregabalina co daje skoro welafaksyna podnosi noradrenalinę iserotonine ? Bo co jest dawana więc jako dodatek ?
Jak już niżej wspomniałem myślałem że dzięki lekom adrenalina spada blokuje się ją dzięki czy człowiek jest spokojniejszy

M.m (anonim, 188.147.112.) 3 lata temu

Więc na jakiej podstawie lekarz zamienia lek z parogenu na welafaksyne ? Bo lepiej działa tak ? Czytałem że blokują receptory i a tu czytam że wydzielają więcej hmmmm

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Podstawowa różnica między paroksetyną i wenlafaksyną polega na mechanizmie działania tych leków.
Wenlafaksyna, m.in. podnosi poziom noradrenaliny i serotoniny w ośrodkowym układzie nerwowym, paroksetyna podnosi jedynie poziom serotoniny. Noradrenalina odgrywa ważną rolę w regulacji czynności bioelektrycznej kory mózgowej, w procesach uczenia się i pamięci, w procesach snu i czuwania, w regulacji koncentracji i uwagi. Może ona brać również udział w regulacji czynności ruchowych, łaknienia oraz czynności hormonalnych. Serotonina bierze udział w kontroli rytmu snu i czuwania oraz wpływa na funkcje poznawcze (intelektualne), percepcję czuciową (w tym odczuwanie bólu), regulację temperatury organizmu, aktywność ruchową, łaknienie, zachowania seksualne, wydzielanie hormonów oraz nastrój. Spadek poziomu serotoniny i noradrenaliny w ośrodkowym układzie nerwowym uważany jest za jeden z czynników rozwoju depresji, stanów lękowych, fobii.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Rzeczywiście, niewłaściwe stosowanie leku może prowadzić do rozwoju tolerancji na dawkę leku i wymagać zmiany schematu dawkowania.
Aby temu zapobiec, należy ściśle przestrzegać dawkowania ustalonego przez lekarza.

M.m (anonim, 37.47.233.) 3 lata temu

Który lek jest mocniejszy paroksetyna czy welefaksyna ? Są z tej samej grupy? Działają podobnie ? Jaka jest różnica i czy znaczna ?

M.m (anonim, 188.147.112.) 3 lata temu

Czytam że pregabalina mocno uzależnia jak Xanax że się bierze 150 później 300 później 600 bo leki nawracają ale czy to prawda nie wiem tak tylko na forach piszą ci co brali ..

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Do @M.m:
Jeśli nie jest Pan pewny co do sensu stosowania w Pana przypadku tego typu połączenia, warto przedyskutować przebieg terapii ze swoim lekarzem. Pregabalina jest skutecznym lekiem, m.in. w zwalczaniu objawów zaburzeń lękowych. Jak pokazują badania w porównaniu z wenlafaksyną pregabalina była porównywalnie skuteczna, jednak po zastosowaniu pregabaliny obserwowano szybkie zmniejszenie somatycznych objawów lęku.

M.m (anonim, 188.147.69.) 3 lata temu

Ta pregabalina jako dodatkowy lek jest przypisywana .. po co ? Skoro lekarz dał jakiś główny ? Jaki to ma związek ?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Do @M.m:
Najprawdopodobniej z wywiadu z pacjentem, obserwacji przebiegu choroby, towarzyszących symptomów i przebiegu leczenia.

M.m  (anonim, 188.147.103.) 3 lata temu

A skąd np.lekarka wie że mam słabe neuroprzekaźniki i daje pragabaline do wzmocnienia Velaxinu ?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Do @Konrad:
Jeśli Ibuprom przyjął Pan doraźnie i lek nie jest stosowany przewlekle, dodatkowo nie cierpi Pan na chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, można bezpiecznie przyjąć Trittico już dzisiaj.

Konrad (anonim, 5.173.200.) 3 lata temu

Pani Angeliko, wspomniała Pani, że nie należy łączyć ibuprofenu z trittico cr. Otóż zaczynam farmakoterapię i mam zakupiony trittico (75mg a godzinę przed snem) oraz Elicea (5mg rano). Jeszcze nic nie wziąłem. Dziś o 14:00 przyjąłem kapsułkę Ibuprom sprint (200mg ibuprofenu). Po jakim czasie mogę bezpiecznie zażyć Trittico? Czy dziś o 22 będzie już OK, czy lepiej dopiero jutro?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Do @M.m:
Jej działanie zależy od dawki - inne będzie dawkowanie u osób z epilepsją, inne w przypadku bólu neuropatycznego. Pregabalina, ma strukturę podobną do naturalnego neuroprzekaźnika, kwasu gamma-aminomasłowego (GABA). Neuroprzekaźniki są związkami chemicznymi, które umożliwiają komórkom nerwowym komunikowanie się ze sobą. Dokładny sposób działania pregabaliny nie jest w pełni znany, ale uważa się, że ma ona wpływ na sposób wnikania wapnia do komórek nerwowych. Zmniejsza to aktywność niektórych komórek nerwowych w mózgu i rdzeniu kręgowym, co z kolei zmniejsza uwalnianie innych neuroprzekaźników związanych z bólem, padaczką i zaburzeniami lękowymi.

M.m (anonim, 188.147.68.) 3 lata temu

Hej ta pregabalina jaki związek ma w stanach lękowych skoro jest dodatkiem do leku ? A drugie pytanie jak on działa na co skoro jest typowo lekiem przeciwpadaczkowym. To cierpiący ludzie na padaczkę zażywając go zarazem leczą "głowę" ?

Max (anonim, 188.147.68.) 3 lata temu

Czy lek pregabalina wspomaga leczenie jak się bierze no Velaxin czy jest tylko jak ktoś ma dolegliwość "trzesiakwi"

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Podczas stosowania leku Velaxin nie wskazane jest rozpoczęcie starań o dziecko. Lek może wpływać na rozwijający się płód, powodując, m.in. objawy uzależnienia dziecka od leku, rozwój nadciśnienia płucnego u noworodków, zaburzenia snu, płaczliwość, drażliwość.

Arczi36 (anonim, 188.147.68.) 3 lata temu

Mam pytanie z innej beczki czy podczas kuracji Velaxin można się starać o dziecko ? W parogenie nie można było :/

Arczi 36 (anonim, 188.147.69.) 3 lata temu

Czyli pregabalina nie wchodzi w reakcje ale też nie jest uwzględnione w tamtym linku poście że też jest na leczenie leków nie tylko padaczki

Arczi 36 (anonim, 188.147.69.) 3 lata temu

Psychiatra dlatego daje na noc tritico żeby podbił działanie Velaxinu co daje się rano .już wiem :)

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Do @Arczi 36:
Odpowiedź na bardzo podobne pytanie została już udzielona na naszym forum i można ją znaleźć tutaj: https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/11935/pregabalin-czy-mozna-jednoczesnie-stosowac-leki-velaxin-oraz-pregabalin

Arczi 36 (anonim, 188.147.69.) 3 lata temu

A Velaxin z pregiola75 można ?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Do @Archi 36:
Niestety nie będę mogła już więcej pomóc, o dawkowaniu leków dostępnych na receptę decyduje lekarz. Farmaceuta nie ma kompetencji w tym zakresie.

Arczi 36 (anonim, 188.147.69.) 3 lata temu

Albo zmiejsze do 75 jak Szymon bo widzę też ma Tritico i zobaczę co będzie ...?:(

Arczi 36 (anonim, 188.147.69.) 3 lata temu

A Pani Angelika:) i napisała że zaburza to rytm serca. boje się a mam zacząć od 150 a za trzy dni 300 na noc tritico zamiast deprexolanu.jestem w kropce przepisuje mi te leki zapewne aby zmniejszyć na początku niepożądane dolegliwości przy Velaxinie .nie wiem co robić nie mogę się z doktor skontaktować bo wizytek mam dopiero za dwa tygodnie. Na mocne napady w razie co mam hydro i afoban ( afobany nie chce brać wiem co to jest .) Proszę o doradzenie nie radzę sobie już nawet samochodem nie jeżdżę bo nie mogę się skupić :( głowa boli i w klatce ciężko może toi głowa roni a może że dopiero 3 tys biorę Valexin , początkowo po 1 już biorę 4 po tygodniu.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Do @Arczi 36:
Rzeczywiście łączenie Velaxin i Trittico nie jest zalecane - proszę zapoznać się z moją poprzednią wypowiedzią na dole strony.

Arczi36 (anonim, 188.147.69.) 3 lata temu

Ja biorę Velaxin 2x2 i na wieczór mam od dziś brać 150 tritico .lekarz ogólny powiedział że tritico z velaxinem to masło maślane.co mam robić pomocy

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Do @Szym:
Nie ma przeciwwskazań do doraźnego stosowania leku Solpadeine z Velaxin i Trittico.

Szym (anonim, 88.199.147.) 3 lata temu

Czy można brać przy VELAXIN i Trittico lek przeciwbólowy Solpadeine Max?

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Kategorie

Dodaj produkty do koszyka, aby zobaczyć, w których aptekach kupisz je najtaniej - z odbiorem lub dostawą 👇

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły