← powrót do głównej strony opinii i pytań

Anna (anonim, 5.173.224.)
około 12 dni temu, Warszawa

Czy suplement diety Multiwitamina Colfarm + Żeń-Szeń obniżają skuteczność dwuskładnikowej antykoncepcji doustnej?

Czy w suplemencie multiwitamina colfarm, biopierwiastki+witaminy z żeń-szeniem są jakieś składniki mogące zaburzyć dwuskładnikową antykoncepcję hormonalną,(leverette) czy mogę go stosować ze spokojem?

Wielkość dawek składników zawartych w suplemencie nie powinna wpłynąć na skuteczność dwuskładnikowej antykoncepcji doustnej.
Nie ma jednak dostatecznych danych dotyczących wyciągów z żeń-szenia bądź z korzeni Maca. Dlatego też w razie wszelkich obaw można zastosować dodatkową antykoncepcję, np. w postaci prezerwatyw.

Produkt w swym składzie zawiera witaminy z grupy B, których wchłanianie może być zaburzone przez tabletki antykoncepcyjne. Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani w poniższym wątku: https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/9484/leverette-czy-codzienne-stosowanie-witamin-z-grupy-b-zaburza-skutecznosc-antyko.

O tym jakie leki, suplementy diety oraz inne czynniki mogą wpływać na skuteczność antykoncepcji, można natomiast przeczytać w poniższym artykule, do czego zachęcam:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji

Leverette to lek stosowany w celu zapobiegania ciąży. Substancjami czynnymi zawartymi w preparacie są lewonorgestrel i etynyloestradiol.

Dołączam ulotkę leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/43263/leverette-tabletki-powlekane/ulotka

Polecam również lekturę poniższych artykułów, które mogą okazać się interesujące:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja-hormonalna
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/tematy/tabletki-antykoncepcyjne-dwuskladnikowe