Mirena, opinie i pytania

28 pytań o Mirena. Odpowiadają farmaceuci: jaka różnica między Mirena a wkładką Kyleena, jak działa z tabletką po, jaka jest cena Mirena i in.

Tematy nadrzędne: Ginekolog, Wkładki domaciczne, Jakie leki osłabiają skuteczność antykoncepcji?, Jak prawidłowo stosować antykoncepcję?.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Kola (anonim, 94.254.235.)
około 4 dni temu, Warszawa

Czy przy karmieniu i nadciśnieniu mogę mieć założoną wkładkę Mirena?

Witam,czy jeśli mam dziedziczone nadciśnienie tętnicze cała ciążę i do teraz kiedy karmię biore dopegyt może założyć wkładkę domaciczna ??

Pati (anonim, 31.60.84.)
około 8 dni temu, Warszawa

Jaka jest szansa na ciążę po wyjęciu wkładni Mirena, jeśli podczas jej stosowania nie mam owulacji?

Witam, od 10 lat używam wkładki Mireny i od początku nastąpiło zatrzymanie owulacji. Nie mam miesiączki. Pomiędzy pierwszą a drugą wkładką nie mialam plamień. Jaka jest szansa, że od czasu jej ściągnięcia mogłabym zajść w ciążę. Widzę, że pytanie w ogóle nie pojawia się na żadnych z forum. Dziękuję z góry za interpretację.

Gosia (anonim, 85.221.129.)
około 16 dni temu, Warszawa

Jeśli podczas stosowania wkładki Mirena pojawią się u mnie skutki uboczne, to jak ocenić, kiedy one miną?

Witam, zdecydowałam się na wkładkę mirena którą nie długo będę miała założoną. Obawiam się działań niepożądanych innych niż plamienia. Takie problemy jak tycie, spadek libido czy trądzik (itp wymienione w ulotce) miną z czasem? Unormuje się to tak jak i plamienia? Czy na przykład jeżeli zaczną wypadać mi włosy to już tak zostanie do póki system nie zostanie wyciągnięty?

Kasia 35 (anonim, 89.64.50.)
około 20 dni temu, Warszawa

Czy mogę stosować jednocześnie wkładkę Mirena i pigułki antykoncepcyjne, jeśli po wkładce tyję, a po tabletkach nie?

Po 3 miesiącach od założenia wkładki mirena przytyłam 15 kg. Wcześniej stosowałam tabletki antykoncepcyjne Sylvie 30 i nie miałam takich problemów. Nie zmieniłam diety. Ćwiczę a nie chudnę. Nie jem więcej. Czy mogę przyjmować tabletki antykoncepcyjne mając założona mirene?

Magda (anonim, 5.173.235.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy po zmianie wkłądki z Levosert na Mirena będą także borykać się z krwawieniami na początku stosowania?

Dzień dobry, w tej chwili mam wkładkę Mirena, ale będę ją wymieniać na wkładkę Levosert. Czy znów będę borykać się z krawaiwniem jak, to było na początku założenia Mireny, ok 6 miesięcy?, czy dla mojego organizmu będzie to kontynuacja hormonu i nie odczuję zmian? Dlaczego tak trudno jest dostępna wkładka Levosert?

Panikara (anonim, 84.10.76.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy przy stosowaniu wkładki Mirena możliwe są interakcje z innymi lekami?

Witam.Czy przy wkładce Mirena możliwe są interakcje z innymi lekami i preparatami tak jak przy stosowaniu pigułki antykoncepcyjnej? Wiem, że hormon przy wkładce uwalniany jest domiejscowo ale zastanawia mnie jak to jest z tymi antybiotykami,przeciwdepresantami i innymi preparatami niewskazanymi przy antykoncepcji hormonalnej?

Magda (anonim, 79.184.123.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Od kiedy mozna bezpiecznie współżyć mając założoną wkładkę Mirena?

Witam,
Moje pytanie dotyczy wkładki Mirena, 1 lutego dostalam miesiączki natomiast 5 lutego mialam zakladana wkładke, od kiedy moge bezpiecznie współzyc?? Na ulotce jeat napisane ze działa od razu, jednak doktor zalecila aby przez tydzień nie współzyc, tak też zrobilam. Jednak obawiam sie czy wkladka spelnia swoją funkcję bo dzis tj 14 dzien cyklu wystąpił sluz płodny, a wczoraj mialam stosunek przerywany

WIOLA (anonim, 89.64.77.)
około 3 miesięcy temu, Rumia

Do kiedy można założyć wkładkę Mirena z datą ważności do kwietnia tego roku?

Witam
planuję zakpu wkładki domacicznej MIRENA jednak mój farmaceuta poinformował mnie że ma ona datę ważności do końca kwietnia tego roku. Czy ma to jakieś znaczenie skoro mam ją założyć jeszcze w tym miesiącu? Czy może trzeba szukać takiej z dłuższym terminem ważności?

Alina (anonim, 31.0.66.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Jaka jest różnica pomiędzy wkładką Mirena i Kyleena? Czy wkładka hormonalna może zatrzymać krwawienie miesiączkowe?

Witam.mam założona zwykła wkładkę miedziana i z uwagi że mija czas 3 lat chce założyć nową.Waham się pomiędzy mirena a kylena.Dodam że mam obfite i długie miesiączki i liczę na to że nowa wkładka zmniejszy krwawienie.lekarz namawia mnie na kylene gdyż mirena może spowodować przybranie na wadze.Czy jest szansa że nowa wkładka unormuje moje cykle i miesiączki mogą się zatrzymać?czy działanie tych dwóch wkładek jest takie samo

Pati (anonim, 89.68.143.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Czy przy założonym systemie Mirena można stosować lek Lenzetto?

Witam. Mam 47 lat i regularny okres. Od 4 miesięcy mam wkładkę Mirena. Wciąż plamie i to bardzo. Lekarz zalecił mi Lenzetto aby to uspokoić. Mam mieszane uczucia. Proszę o pomoc

Alutka (anonim, 46.169.78.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Czy EllaOne osłabia antykoncepcyjne działanie wkładki Mirena?

Czy jeśli pomimo założonej wkładki mirena wzięłam 2 razy w miesiącu ellaone to oslabilo jej działanie? powinnam się dodatkowo zabezpieczyć?Bardzo proszę o odpowiedź

Ruda34 (anonim, 37.248.165.)
około rok temu, Głogów

Jaka jest cena preparatu Mirena?

Witam. Jestem zdecydowana właśnie na Mirenę. Tylko zastanawia mnie to,że w aptece kosztuje 600zl A lekarz powiedział mi 1200zl... O co tutaj chodzi?...

Ruda34 (anonim, 37.248.165.)
około rok temu, Głogów

Z czego wynika różnica w cenie wkładki Mirena?

Witam. Jestem zdecydowana właśnie na Mirenę. Tylko zastanawia mnie to,że w aptece kosztuje 600zl A lekarz powiedział mi 1200... O co tutaj chodzi?...

koliber (anonim, 109.231.63.)
około 1 lat temu, Białystok

Jak działa spirala Mirena?

Dzień dobry zastanawiam się nad zmianą spirali. Mam Nova T3880 i czas ją wymienić i chwiałabym na Mirenę tylko nie wiem jak z tymi hormonami będzie, czy mój organizm nie zwariuje ;-) . Najbardziej zależy mi na krótszych dniach okresu 1-2 to brzmi cudownie z Nova mam 6 dni. Opinie o Mirenie są różne dlatego się trochę boję. Ktoś może mi odpisać żeby mnie uświadomić ;-)
pozdrawiam

basia
około 2 lat temu, Polska

Jak założyć spiralę?

Witam. Ostatnio zastanawiałam się nad różnymi metodami antykoncepcyjnymi i zainteresowała mnie spirala, bo nie trzeba o niej ciągle pamiętać. Proszę mi powiedzieć jakie są do wyboru w aptekach i jak to założyć? Czy można to zrobić samemu na podstawie instrukcji, czy trzeba koniecznie iść do lekarza? Pozdrawiam

Fiona
około 2 lat temu, Katowice

Czy jest jakaś różnica między wkładkami Kyleena czy Mirena?

Nie mam głowy do tabletek antykoncepcyjnych, które mniej więcej raz w tygodniu zapominam..., ani tym bardziej do dzieci, dlatego zastanawiam się nad wkładką.

Ginekolog pewnie będzie mnie zachęcał, bo to dla niego dodaktowa kasa, a jakie są wasze opinie? Czy taka spirala jest wygodna? Czy jest jakaś różnica między wkładkami Kylena i Mirena, czy można wybrać najtańszą?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 24 minut temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 7 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Katarzyna Jutrzonka, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 20 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Agata Zięba, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Karolina Zygmunt, mgr farm.
farmaceuta, redaktor