Mirena, opinie i pytania

88 pytań o Mirena. Odpowiadają farmaceuci: jaka różnica między Mirena a wkładką Kyleena, jak działa z tabletką po, jaka jest cena Mirena i in.

Tematy nadrzędne: Ginekolog, Wkładki domaciczne, Jakie leki osłabiają skuteczność antykoncepcji?, Jak prawidłowo stosować antykoncepcję?.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Kasia (anonim, 85.144.31.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy spirala Mirena może mieć wpływ na moja wagę?

Czy spirala Mirena może mieć wpływ na moja wagę ? Od dłuższego czasu odżywiam się zdrowo oraz jestem aktywna fizycznie a efektów odchudzania nie widać . Czy ma to jaskis związek ze sobą ?

Fiona
około 3 lat temu, Katowice

Czy jest jakaś różnica między wkładkami Kyleena czy Mirena?

Nie mam głowy do tabletek antykoncepcyjnych, które mniej więcej raz w tygodniu zapominam..., ani tym bardziej do dzieci, dlatego zastanawiam się nad wkładką.

Ginekolog pewnie będzie mnie zachęcał, bo to dla niego dodaktowa kasa, a jakie są wasze opinie? Czy taka spirala jest wygodna? Czy jest jakaś różnica między wkładkami Kylena i Mirena, czy można wybrać najtańszą?

Anna (anonim, 87.116.197.)
około 10 dni temu, Warszawa

Czy po 7 tabletkach leku Estrofem mite mogę krwawić? Czy krwawienia i plamienia zmniejsza się przy stosowaniu wkładki Mirena i leku Estrofem mite?

Witam, od 3 miesięcy mam założoną wkładkę Mirena, w tym czasie ciągle krwawię lub plamię (z krótką przerwą kiedy przyjmowałam Exacyl). Obecnie lekarz przepisał mi Estrofem Mite na 21 dni z przerwą 7 dni i znów 21 dni. Biorę go od 7 dni i ciągle krwawię. Czy może tak być przy Estrofem? czy może z czasem coś się poprawi?

Kasia (anonim, 89.79.85.)
około 25 dni temu, Warszawa

Czy stosowanie Mireny może wpływać na pojawienie się niechcianych włosków na żuchwie?

Witam,
Od 3 lat mam założoną wkładkę Mirena i od 2 tygodni zauwazyłam, że na mojej żuchwie pojawiły się włoski podobne do zarostu męskiego. Nie jest ich dużo ale co dziennie muszę się depilować bo wyrastają coraz mocniejsze. Przeglądałam różne fora i nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na pytanie, czy stosowanie Mireny może wpływać na pojawienie się niechcianych włosków na żuchwie.
Bardzo proszę o odpowiedź.

Klll (anonim, 46.169.146.)
około 27 dni temu, Warszawa

Czy po wyjęciu wkładki Mirena mogę mieć problemy z zajściem w ciążę?

Hej mam 21 lat i nie rodziłam chce założyć sobie wkładkę mirene i czy w późniejszym czasie za kilka lat moge mieć problem z zajściem w ciążę??

Zmartwiona A. (anonim, 79.185.59.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego mam obfitą miesiączkę po założeniu wkładki Mirena, skoro lekarz powiedział, że będą skąpe?

Witam, 29 października miałam założona wkładke Mirena, 3 listopada dostałam bardzo obfitej miesiączki (zawsze miałam obfite miesiączki ale lekarz zapewniał że po założeniu wkładki jej obfitość powinna się zmniejszyć). Taki obfity okres trwał prawie 10 dni.. A teraz nadal codziennie mam krwawe plamienia co wymaga ciągłego chodzenia we wkładkach lub podpaskach. Czy coś jest nie tak? Czy to może jeszcze się uregulować? Nie na takim efekcie antykoncepcji mi zalezalo 😔

Wiki (anonim, 37.30.25.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy stosując Mirenę lub Levosert muszę uważać w trakcie dni płodnych?

Witam. Czy majac wkładkę Mirena bądź Levosert jest potrzeba uważać podczas dni płodnych? Czy wkładka tak samo chroni przez cały cykl. Mam wkładkę jyz pol roku. I caly czas występowały regularnie co 28 dni takie skąpe krwawienia . W ubiegłym miesiącu przesunęło się o tydzień i jeszcze bardziej skąpe. Czy możliwe,że te krwawienia/ plamienia zanikna jyz całkiem do końca stosowania wkladki
Pozdrawiam

Ewa (anonim, 83.5.246.)
około miesiąca temu, Warszawa

Która spirala będzie dla mnie?

Mam 47 lat ,21 lat temu rodziłam aktualnie mam normalną spirale którą muszę wymienić .Która spirala będzie dla mnie ,mam bardzo bolesne owulacje .

Ew@aa (anonim, 37.225.19.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy wyjęcie wkładki Mirena jest bolesne?

Witam. Wczoraj miałam zakładana wkładkę mam dziecko urodził się przez cc. Założenie było okropne bolalo.. Po wyjściu powiedziałam że nigdy więcej. Mam pytanie czy wyciągnięcie jej też jest bolesne? . Lekarz po założeniu powiedział że to dlatego że nie rodziłam SN i że moja szyjka jest długa i wąska. Proszę o odpowiedź bo już się martwię o wyjecie 😲🙊

... (anonim, 79.185.161.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy założenie Mireny jest bardzo bolesne?

Czy założenie mireny jest bardzo bolesne?

Megi (anonim, 46.204.50.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy grozi współżycie po 4 godzinach od założenia wkładki?

Witam, od środy mam założona wkładkę mirena. Lekarz po założeniu powiedział że dopiero zacznie działać po 7 dniach. Nic nie mówił od kiedy można współżyć. I od razu około 4 godzin po założeniu odbyłam zabezpieczony stosunek. Czytalam że trzeba dobe odczekać. Czym to może skutkować? Przesunięciem tej wkladki? Dodam że dobrze się czuje i nic mnie nie boli. Takie leciutkie pobolewanie podbrzusza, ale mówił że tak moze być...

Dagmara (anonim, 86.19.71.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy wraz z upływem czasu stosowania wkładki Mirena zwiększa się częstość działań niepożądanych?

Witam. W październiku ważność mojej wkładki się kończy. Praktycznie od początku nie miesiączkuje, nie mam zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Przynajmniej nie miałam do tej pory. Od paru tyg odczuwam ból w dole brzucha, taki który zwykle towarzyszy miesiączce. Mam również nabrzmiałe piersi. Czekam na konsultacje z lekarzem ale bardzo się denerwuje. Czy jest to możliwe ze mimo tego ze przez ten cały czas nie miałam PMS nagle zaczęłam? Bo to jak się czuje, ból brzucha i piersi przypomina bóle przed miesiączka. Ktoś mi powiedział ze przy „końcu życia wkładki” takie zmiany są normalne. Dziękuje.

Joanna (anonim, 205.201.55.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy władka jest zdrowsza niż tabletki i czy lepiej leczy?

Witam.Czy wkładka Mirena jest bezpieczniejsza dla organizmu niż tabletki?Lekarz proponuje wkładkę w celu leczenia rozrostu endometrium.Przyjmowałam 3miesiace tabletki i po kontrolnej abrazji wyszedł fragment polipa. Lekarz naciska na wkładkę, czy ona lepiej leczy ?Czy jest zdrowsza niż tabletki?

Alutka (anonim, 46.169.78.)
około roku temu, Warszawa

Czy EllaOne osłabia antykoncepcyjne działanie wkładki Mirena?

Czy jeśli pomimo założonej wkładki mirena wzięłam 2 razy w miesiącu ellaone to oslabilo jej działanie? powinnam się dodatkowo zabezpieczyć?Bardzo proszę o odpowiedź

Kaya (anonim, 85.221.149.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy przy wkładce Mirena może być założony cewnik przed operacją, czy trzeba usunąć wkładkę?

Witam, czy przy wkładce Mirena może być założony cewnik przed operacją, czy trzeba usunąć wkładkę?

Ruda (anonim, 37.30.28.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy są tu jakieś kobiety, co mają wkładkę Mirena?

Mam 40lat i mam miesniaki lekarz polecił wkladke mirene czytam opis produktu i opinie i troszkę mam obawy czy dobrą podjęłam decyzję czy są tu jakies kobiwty co mają tą wkładkę

Ania (anonim, 37.47.250.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Ile czasu po wyjęciu wkładki organizm oczyszcza się z hormonów?

Dzień dobry chciałabym się dowiedzieć po wyciągnięciu wkładki jaki czas organizm potrzebuje czasu aby oczyścić się po hormonie chodzi mi konkretnie kiedy powrócić mi okres który mi się zatrzymał

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 19 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor