---

Asia (anonim, 83.20.247.) Warszawa 3 lata temu

Przyjęłam dwie tabletki antykoncepcyjne jednego dnia - czy skuteczność będzie zachowana?

Witam przyjmuje tabletki antykoncepcyjne skróci mi się cykl o 1 dzień ponieważ wzielam 2 tabletki tego samego dnia,czy antykoncepcja mimo to będzie zachowana ?

131 odpowiedzi, 2 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

1 rok temu

Zażycie 2 tabletek antykoncepcyjnych jednego dnia nie wpływa na skuteczność antykoncepcyjną leku. Kolejne tabletki należy stosować regularnie o stałej porze.

Zastosowanie 2 tabletek spowoduje przesunięcie cyklu o 1 dzień co może spowodować przesunięcie krwawienia z odstawienia. Należy bezwzględnie pamiętać, że nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych rozpocznie się o 1 dzień wcześniej.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

13 dni temu

Do @Love:

Ochrona antykoncepcyjna mogła być osłabiona. Aby wykluczyć ciążę, należy wykonać test ciążowy, np.:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/97388/pink-test-ciazowy-strumieniowy-super-czuly-domowe-laboratrium-test/apteki

Love  (anonim, 101.56.62.) 15 dni temu

Cześć, wzięłam pigułkę, którą miałam wziąć dzień wcześniej rano, a potem wieczorem wzięłam jedną dnia, aż skończyłam paczkę, przyszła miesiączka, ale miałam niezabezpieczony stosunek podczas okresu. Czy mogą być konsekwencje?

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

20 dni temu

Do @Mi aiuti per favore:

Przyjęcie 2 tabl. Xanaxu w krótkim odstępie czasu może prowadzić do nasilenia działań niepożądanych. Xanax należy do grupy leków zwanych benzodiazepinami. Przyjmowanie go zgodnie z zaleceniami lekarza jest kluczowe, a przyjęcie podwójnej dawki może prowadzić do objawów, w tym senności, osłabienia mięśni, trudności w mówieniu czy utraty równowagi.

Zaleca się skonsultowanie się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub niepokojących objawów, a także unikanie samodzielnego zmniejszania dawki leku. Jeśli nie ma Pani możliwości skonsultowania się ze swoim lekarzem, tutaj można skorzystać z teleporady:
https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja

Mi aiuti per favore  (anonim, 93.37.200.) 21 dni temu

Cześć, potrzebuję informacji, biorę Xanax od 0,50 2 razy dziennie, ale dziś rano przez pomyłkę wziąłem go 2 razy w odstępie godziny, co się dzieje?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

31 dni temu

Do @Miska:

Charakterystyka produktu leczniczego Euthyrox wskazuje możliwość wystąpienia zaburzeń miesiączkowania, ale tylko w sytuacji przedawkowania/stosowania zbyt dużych dawek leku. Zachęcam do lektury: https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-zaburzenia-miesiaczkowania

Miska (anonim, 195.117.24.) 31 dni temu

Dzień dobry czy jeśli zażywam euthrox 25 czy może zaburzyć miesiączkę?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

33 dni temu

Do @Victoria:

Może Pani rozpocząć kolejne opakowanie zgodnie ze schematem - nie jest konieczne przesunięcie. Ochrona antykoncepcyjna pozostaje zachowana.

Victoria  (anonim, 84.194.70.) 33 dni temu

Witam!
Mam pytanie odnośnie stosowania Regulonu: tak się złożyło, że wypiłem 1 tabletkę więcej (straciłem rachubę, bo pewnego dnia nie miałem opakowania, ale wziąłem go z zapasu, a potem stamtąd nie wziąłem..). Czy to źle? (( Dzisiaj powinien być 1 dzień (z 7) przerwy. Co dalej? Zrób jutro pierwszy dzień przerwy, a harmonogram spotkań przesuń na 1 dzień? Czy powinnam zacząć nowe opakowanie dokładnie tydzień później, pomimo tej jednej dodatkowej pigułki? Będę wdzięczny za odpowiedź

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

35 dni temu

Do @Kasia:

1) Czy jeżeli podczas tych czterech dni przyjmowałam tak jak zawsze tabletki o 21 ale jednocześnie przyjmowałam dodatkową dawkę o różnych godzinach: 17, 19 i 10 może mieć to wpływ na skuteczność antykoncepcji?

Tak, opisane zachowanie może mieć wpływ na skuteczność antykoncepcji. Przyjmowanie kilku tabletek w ciągu jednego dnia może zwiększyć ryzyko zajścia w ciążę ze względu na wahania poziomu hormonów. Ponadto przyjęcie większej ilości tabletek antykoncepcyjnych jednego dnia może zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych leku, jak np. ból głowy i brzucha, nudności oraz plamienia.

W takiej sytuacji zaleca się stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych, takich jak prezerwatywy, przez pierwsze 7 dni po rozpoczęciu nowego opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli w ciągu 7 dni poprzedzających przyjmowanie kilku tabletek dziennie odbyła Pani stosunek, należy wziąć pod uwagę ryzyko zajścia w ciążę.

Jeśli istnieje podejrzenie ciąży, należy wykluczyć ją za pomocą testu ciążowego lub skonsultować się z lekarzem. Więcej o tym, jaki test ciążowy wybrać, pisaliśmy tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

2) czy w tej sytuacji mogę zmienić godzinę przyjmowania tabletek z 21 na 23 bez wpływu na skuteczność antykoncepcji?

Jeśli chodzi o zmianę pory przyjmowania tabletek z 21:00 na 23:00, to dopuszczalne jest przesunięcie pory o kilka godzin, jednak zaleca się konsultację z lekarzem, aby zapewnić ciągłość skuteczności środka antykoncepcyjnego.

Kasia (anonim, 94.254.130.) 37 dni temu

Witam, od kilku miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Liberella. W ubiegłym tygodniu zdarzyło mi się jednego dnia przyjąć 3 tabletki, później przez 2 dni przyjmowałam po jednej po czym znowu przez kolejne 3 dni przyjęłam po dwie tabletki w ciągu dnia. Obecnie od poniedziałku znowu przyjmuje po jednej tabletce dziennie zgodnie ze schematem, o godz 21. Czy jeżeli podczas tych czterech dni przyjmowałam tak jak zawsze tabletki o 21 ale jednocześnie przyjmowałam dodatkową dawkę o różnych godzinach: 17, 19 i 10 może mieć to wpływ na skuteczność antykoncepcji? W obecnym cyklu żadnej tabletki nie pominęłam ani nie spóźniłam sie z przyjeciem, dobieranie kolejnej pigułki w ciągu dnia było spowodowane nieuzasadnionymi wątpliwościami z mojej strony. Chciałabym się również zapytać czy w tej sytuacji mogę zmienić godzinę przyjmowania tabletek z 21 na 23 bez wpływu na skuteczność antykoncepcji?

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

42 dni temu

Do @Meggie:

Pominięcie 1 tabletki pod koniec 2. tygodnia stosowania leku Vibin nie wpływa na skuteczność stosowanej antykoncepcji hormonalnej.

Prawidłowo powinna Pani przyjąć zapomnianą tabletkę tak szybko jak było to możliwe. A następnie o stałej porze przyjąć kolejną tabletkę. Niepotrzebnie przyjęte zostały 2 tabletki po zapomnieniu.

Aktualnie może Pani kontynuować stosowanie preparatu o stałej porze. Może Pani zastosować również tabletki placebo. Nie należy wydłużać czasu stosowania tabletek placebo. Skrócenie czasu przyjmowania tabletek aktywnych wpłynie na przesunięcie Dnia wystąpienia krwawienia z odstawienia a także Dnia rozpoczęcia nowego opakowania.

Załączam link umożliwiający sprawdzenie dostępności leku oraz dokonanie rezerwacji w wybranej aptece:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/82280/vibin-tabletki-powlekane/apteki

Meggie (anonim, 83.6.37.) 43 dni temu

Witam , pominełam jedną tabletke Vibin dwuskładnikowa pod koniec drugiego tygodnia cyklu . Mineło ponad 12 godz od pominięcia i na drugi dzień rano wzięłam dwie na raz . Tego samego dnia wzięłam trzecią tabletke o 20 stej tak jak zawsze biore . Nadal kontynuuje branie tabletek . Teraz brakuje mi jednej do końca blistra . Czy ochrona jest zachowana? Odrazu napisze ,że nie stosowaliśmy dodatkowej antykoncepcji . Czy w takiej sytuacji mam brać tabletki placebo ? Czy zacząć nowe opakowanie ? Namieszałam i teraz nie wiem co robić :( proszę o szybką odpowiedź

Gaja.. (anonim, 195.117.24.) 50 dni temu

Czy muszę powtórzyć betę HCG z krwi jeszcze?

Gaja.. (anonim, 195.117.24.) 50 dni temu

11 tygodni od stosunku wykonałam test beta HCG z krwi wyszła 0.2 . Od tego czasu wystąpiły trzy krwawienia czy mogę wykluczyć ciaze?

Gaja.. (anonim, 195.117.24.) 50 dni temu

Witam. 11 tygodni od stosunku zrobiłam betę HCG z krwi wynik 0.2 od tego czasu miałam trzy krwawienia czy mogę wykluczyć ciaze ? Czy muszę ponownie zrobić betę HCG z krwi?

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

50 dni temu

Do @Andziaki:

Jeżeli stosunek przerywany odbył się 10.12, a test ciążowy wykonany 27 grudnia dał wynik negatywny, pozwala to wykluczyć prawdopodobieństwo ciąży.

Test ciążowy z krwi - beta hCG, można wykonać po 10 dniach od ewentualnego zapłodnienia, a test ciążowy paskowy można zrobić po około 14 dniach od ewentualnego zapłodnienia. W przypadku opóźnienia miesiączki zaleca się powtórzenie testu po kilku dniach, jeśli pierwszy test dał wynik negatywny.

Andziaki (anonim, 104.28.131.) 51 dni temu

Dzień dobry.
Moje pytanie dotyczy zeszłego miesiąca. Przyjmuje tabletki belara. W grudniu powinnam wziąć pierwszą tabletkę w piątek (15.12) o godzinie 19:00. Do piątku rano trwało krwawienie z odstawienia z początku cyklu (pierwszy dzień cyklu 11.12). Zapomniałam jednak o tej pierwszej tabletce po 7dniowej przerwie. W sobotę rano, około 8:00 wzięłam piątkową tabletkę i wieczorem sobotnia. Producent tabletek pisze, żeby mieć na uwadze stosunek do tygodnia wstecz. Taki stosunek odbył się (stosunek przerywany 10.12). 27 grudnia zrobiłam test ciążowy- wynik negatywny. Czy powinnam mimo to obawiać się ciąży? Dodam, że kolejne krwawienie z odstawienia powinnam dostać za 3 dni (08.01)

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

51 dni temu

Do @Pietro:

Kolejne tabletki należy stosować o stałej porze, bez pomijania. Przyjęcie dodatkowej tabletki nie wpływa na skuteczność antykoncepcyjną stosowanego leku.

Pietro (anonim, 151.36.168.) 51 dni temu

Witam, moja dziewczyna jak co wieczór wzięła pigułkę, ale przez pomyłkę następnego ranka (12h później) wzięła kolejną, myśląc, że zapomniała o niej poprzedniej nocy, kiedy tak nie było, a potem, nie odkrywszy błędu, jeszcze tego samego wieczoru wzięła kolejną, czyli tę dnia, dopiero następnego dnia zdała sobie sprawę z błędu, Co powinien zrobić?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

2 miesiące temu

Do @Kate:

Zalecałabym stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez co najmniej pierwsze 7 dni przyjmowania tabletek z nowego blistra.

Kate (anonim, 188.146.251.) 2 miesiące temu

Dzień dobry, przyjęłam przedostatnią tabletkę Bonadea z 24 godzinnym opóźnieniem tj. razem z ostatnią tabletką z blistra i zrobiłam 7 dniową przerwę. Czy po regularnym stosowaniu tabletek z nowego opakowania skuteczność antykoncepcji jest zachowana, czy należy stosować dodatkową metodę antykoncepcyjną do zakończenia całego blistra?

Kate (anonim, 188.146.251.) 2 miesiące temu

Dzień dobry, przyjęłam przedostatnią tabletkę Bonadea z 24 godzinnym opóźnieniem tj. razem z ostatnią tabletką z blistra i zrobiłam 7 dniową przerwę. Czy po regularnym stosowaniu tabletek z nowego opakowania skuteczność antykoncepcji jest zachowana, czy należy stosować dodatkową metodę antykoncepcyjną do zakończenia całego blistra?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

2 miesiące temu

Do @Izabela:

Kolejną pigułkę należy przyjąć o normalnej porze.

Izabela (anonim, 37.248.161.) 2 miesiące temu

Witam, mam pytanie czy przyjęcie 2 tabletek Levomine spowoduje że będą się one utrzymywać dłużej w organizmie i wtedy powinnam brać kolejną pigułkę o normalnej porze czy później ? Pozdrawiam Izabela

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

2 miesiące temu

Do @Right:

W przypadku rozpoczęcia stosowania po 9-dniowej przerwie, konieczne będzie stosowanie dodatkowego zabezpieczenia (np. prezerwatyw) w czasie przyjmowania tabletek z tego opakowania.

Right  (anonim, 109.201.252.) 2 miesiące temu

Po siedmiodniowej przerwie nie zaczęłam brać tabletek. Czy mogę zacząć 9 dnia? Czy od następnej minstruacji jest lepiej?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

3 miesiące temu

Do @Yuliaa:

Może Pani przyjąć dodatkową tabletkę z zapasowego opakowania.

Yuliaa (anonim, 94.254.128.) 3 miesiące temu

Dzień dobry, Przyjęłam dwie tabletki antykoncepcyjne jednego dnia na piątek teraz nie mam pigułki, co robić?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

3 miesiące temu

Do @Natalia:

Nie, przyjęcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych jednego dnia nie stanowi zagrożenia dla zdrowia - nie ma powodu do obaw.

Natalia  (anonim, 31.0.65.) 3 miesiące temu

Witam dnia poprzedniego nie zazylam tabletki antykoncepcyjnej a była to ostatnia z listka natomiast dziś się wystraszyłam i wzięłam 1 tabletkę i rozpoczęłam również następne opakowanie czy coś może się stać ?

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

4 miesiące temu

Do @Mariee:

W takim przypadku należy przyjąć dodatkową tabletkę, ponieważ istnieje duże ryzyko, że zwymiotowana tabletka nie wchłonęła się prawidłowo.

W przypadku, gdy uzupełni Pani tabletkę z zapasowego opakowania to nie wpłynie to na termin krwawienia z odstawienia oraz nie zmieni się dzień rozpoczęcia nowego opakowania leku.

W przypadku przyjęcia kolejnej tabletki z danego opakowania może nastąpić przesunięcie krwawienia z odstawienia. Zmieni się również dzień rozpoczęcia nowego opakowania leku.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

4 miesiące temu

Do @Anonim:

Kolejną tabletkę leku Microgynon-21 należy przyjąć o stałej porze (w środę).

W przypadku, gdy pominie Pani tabletkę ze środy to odstęp pomiędzy kolejnymi tabletkami wyniesie ponad 12 h co może wpłynąć na skuteczność stosowanej antykoncepcji hormonalnej.

Załączam link umożliwiający sprawdzenie dostępności leku oraz dokonanie rezerwacji w wybranej aptece:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/48863/microgynon-21-tabletki-powlekane/apteki

O tym, jak prawidłowo stosować antykoncepcję przeczyta Pani w artykule:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje

Mariee (anonim, 46.204.109.) 4 miesiące temu

Witam mam pytanie, wczoraj o 21 wzięłam normalnie tabletkę antykoncepcyjna niestety o 22:30 zwymiotowałam więc wzięłam kolejną, czy w takiej sytuacji krwawienie mi się przesunie?

Anonim (anonim, 89.64.56.) 4 miesiące temu

Dzień dobry,
Wczoraj (wtorek) o 16:30 wzięłam tabletkę normalnie, natomiast dzisiaj o 1 nad ranem wzięłam tabletkę ze środy, ponieważ myslalam, że pominęłam tabletkę we wtorek. Czy powinnam wzięć kolejna tabletkę w środę? Czy następną tabletkę wziąć dopiero w czwartek? Tabletki, której biorę to Microgynon 21.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

5 miesięcy temu

Do @Aniania:

Dzisiaj należy przyjąć kolejną tabletkę aktywną z blistra. W przypadku przyjęcia tabletki do 12 h wcześniej przed standardową godziną stosowania leku nie byłoby takiej potrzeby. W Pani przypadku dodatkowa tabletka została zażyta na ok. 20 h przed godziną standardową (czyli 7 rano).

Może Pani przyjąć kolejną tabletkę z blistra. Nie ma potrzeby "dobierania" tabletki z nowego opakowania. Może Pani zakończyć cykl na 20 tabletkach aktywnych. W ten sposób przesunie się Pani dzień rozpoczęcia nowego opakowania oraz dzień wystąpienia krwawienia z odstawienia.

Więcej o tym, jak prawidłowo stosować antykoncepcję, pisaliśmy w artykule:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje

Aniania (anonim, 176.111.126.) 5 miesięcy temu

Czytam Państwa komentarze, ale nie umiem ich dopasować do swojej sytuacji. Więc zapytam.

Wczoraj (poniedziałek) przypadkowo zażyłam dwie tabletki Kontraceptu - z poniedziałku i wtorku - było to o godz. powiedzmy 7 i 11 (zapominając, że już zażyłam).

Czy dzisiaj muszę przyjąć kolejną tabletkę (środową)?

Czy jeśli nie zażyję środowej to podejmuję ryzyko osłabienia antykoncepcji?

Czy (jeśli jednak muszę zażyć tą środową) muszę napocząć owe opakowanie i przyjąć z niego jedną tabletkę? Wolałabym unikać sytuacji, że za każdym razem napoczynam nowe opakowanie żeby dokończyć miesięczne dawkowanie, ale jeśli będzie trzeba no to oczywiście się dostosuję...

Proszę o szybką pomoc... Dziękuję.

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

5 miesięcy temu

Do @Xpau:

Biorąc pod uwagę, że przyjęła Pani tabletkę ok. 12h wcześniej, to może Pani nie przyjmować kolejnej tabletki dzisiaj, a dopiero następnego dnia. W ten sposób cykl pozostanie bez zmian.

W przypadku większości tabletek antykoncepcyjnych opóźnienie w przyjęciu tabletki do 12h nie wpływa na skuteczność antykoncepcji.

Xpau (anonim, 83.29.90.) 5 miesięcy temu

Czy jeżeli wzięłam tabletkę vibin mini przypadkowo rano o 7 , a zawsze biorę o 19 , czy mam wziąć dziś drugą tabletkę o stałej porze o 19 czy już kolejnego dnia ?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

6 miesięcy temu

Do @Pati:

Jeśli wzięła Pani tabletkę o 8 lub później, to nie trzeba już dzisiaj przyjmować kolejnej tabletki.

Pati (anonim, 88.156.133.) 6 miesięcy temu

Dzień dobry, dziś rano wzięłam tabletkę za niedziele bo widzę ze jest nie wzięta. Pomyliłam się, wzięłam ostatnia z blistra a wczorajsza wzięłam jednak poprawnie, o 20. Czyli wzięłam tabletkę za wcześnie. Czyli powinnam nadal wziąć tabletkę za dziś o 20 i tym samym skrócić cykl o jeden dzień czy dzisiejsza mogę pominąć? Tabletki madinette.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

6 miesięcy temu

Do @Magda:

W przypadku, gdy przyjęła Pani tabletkę Rigevidon z dodatkowego opakowania po 3 h od pory stosowania leku może Pani wykonać normalnie 7-dniową przerwę. Ochrona antykoncepcyjna została zachowana.

Magda (anonim, 83.8.42.) 6 miesięcy temu

Dobry wieczor, nie jestem pewna, czy przyjelam ostatnia tabletke z blistra, mianowicie mialam wrazenie, ze wpadla do butelki z woda, jednak nic nie zauwazylam, po 3 godzinach zauwazylam, ze w butelce jest duzo drobych bialych granulek, jakby rozpuscila sie tabletka. Wzielam odrazu dodatkową z zapasowego blistra. Jutro powinnam rozpoczac 7 dniowa przerwe, czy w tej sytuacji nic sie nie zmienia? Dotyczy to leku Rigevidon

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

6 miesięcy temu

Do @Ellena:

Nie, przyjęcie większej dawki (dwóch tabletek) nie wpływa na skuteczność antykoncepcji.

Ellena (anonim, 37.248.215.) 6 miesięcy temu

Witam, po bardzo obfitym obiedzie u teściowej a 2 h po tabletce antykoncepcyjnej zwymiotowałam. Wzięłam kolejną z blistra. Natomiast następnego dnia miałam wątpliwości czy na pewną ją wzięłam mimo że w blistrze jej nie było. Postanowiłam zrobić przerwę na okres. Okres dostałam normalnie ale moje pytanie brzmi czy ta większa dawka ostatniego dnia nie wpłynie na dalszą skuteczność od nowego blistra ? Pozdrawiam Ellena

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

7 miesięcy temu

Do @ewa:

Biorąc pod uwagę, że przyjęła Pani tabletkę ok. 11h wcześniej, to może Pani nie przyjmować kolejnej tabletki dzisiaj, a dopiero następnego dnia, czyli 35h od omyłkowego przyjęcia tabletki. W ten sposób cykl pozostanie bez zmian.

@ewa (anonim, 176.96.167.) 7 miesięcy temu

Witam stosuje tabletki Atywia. Wczoraj przyjęłam omyłkowo dwie tabletki. Jedna była przyjęta o stałej porze o godzinie 9.00 a druga o godzinie 22 przez pomyłkę myśląc ze zapomniałam rano zażyć. Czy powinnam dziś zjeść o stałej porze a cykl zacznie mi się szybciej? Tabletki po 7 dniowej przerwie zaczynalam blister w czwartek to znaczy ze teraz będę kolejne opakowanie zaczynac we środę?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

7 miesięcy temu

Do @Kasia:

Jakie tabletki antykoncepcyjne Pani stosuje? W przypadku większości tabletek antykoncepcyjnych opóźnienie w przyjęciu tabletki do 12h nie wpływa na skuteczność antykoncepcji (w Pani przypadku opóźnienie wyniosło 7h).

Kasia  (anonim, 31.0.91.) 7 miesięcy temu

Jeżeli w czwartek odbyłam stosunek i normalnie zdążyłam tabletkę antykoncepcyjną ale a piątek zapomniałam zażyć jej o stałej porze (tj. 22) i zdążyłam ją o 5 rano w sobotę to czy są szanse na ciąże ? Jestem obecnie w 7 dniu cyklu .

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Dodaj produkty do koszyka, aby zobaczyć, w których aptekach kupisz je najtaniej - z odbiorem lub dostawą 👇

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły

)