Leki na menopauzę

W przypadku menopauzy i innych schorzeń okresu menopauzalnego stosowane są leki na receptę oraz produkty bez recepty.

Przegląd ulotek dla pacjentów

Poniżej ulotki dla pacjentów, które zawierają treść związaną z tematem. Bierzemy pod uwagę wszystkie ulotki dostępne w wersji tekstowej1.


Luteina progesterone
tabletki dopochwowe, produkt na receptę, G03DA

Hormonalna terapia zastępcza u kobiet po menopauzie z zachowaną macicą, otrzymujących hormonalna terapię zastępczą, celem ochrony błony śluzowej macicy (endometrium).

w 94% aptek | znajdź Luteina w aptekach

Luteina progesterone
tabletki dopochwowe, produkt na receptę, G03DA

Progesteron jest stosowany u kobiet po menopauzie z zachowaną macicą, otrzymujących hormonalna terapię zastępczą, celem ochrony endometrium.

w 94% aptek | znajdź Luteina w aptekach

Gynoflor estriol+lactobacillus
tabletki dopochwowe, produkt na receptę, G03CA

Nabłonek pochwowy może zostać uszkodzony na skutek wahań stężeń hormonów lub niedoboru hormonów (w szczególności w okresie okołomenopauzalnym i po menopauzie) i infekcji pochwy.

...illus po leczeniu miejscowym lub układowym środkami przeciwinfekcyjnymi lub chemioterapeutykami w leczeniu zanikowego zapalenia pochwy z powodu niedoboru estrogenów w okresie okołomenopauzalnym i po menopauzie lub w leczeniu wspomagającym w hormonalnej terapii zastępczej w leczeniu wydzieliny z pochwy nieznanego pochodzenia (upławy) oraz w leczeniu łagodnych i umiarkowanych przypadków infekcji pochwy, kied...

w 92% aptek | znajdź Gynoflor w aptekach

Oekolp estriol
krem, produkt na receptę, G03CA

Oekolp stosowany jest u kobiet po menopauzie, co najmniej 12 miesięcy po ustaniu naturalnych miesiączek.

Lek Oekolp stosuje się: w celu złagodzenia objawów występujących po menopauzie Podczas menopauzy stopniowo zmniejsza się ilość estrogenów wytwarzanych w organizmie kobiety.

Jeśli przed menopauzą usunięte zostaną operacyjnie jajniki (zabieg zwany owariektomią), wytwarzanie estrogenów zmniejsza się bardzo szybko.

Oekolp łagodzi objawy występujące po menopauzie.

w 86% aptek | znajdź Oekolp w aptekach

Osteogenon
tabletki powlekane, produkt na receptę, M05BX

Lek stosowany jest w osteoporozie różnego pochodzenia (u osób w podeszłym wieku, po menopauzie, po zastosowaniu steroidów) oraz w regulacji równowagi wapniowo-fosforanowej w okresie ciąży i karmienia piersią, a także pomocniczo po złamaniach kości.

w 85% aptek | znajdź Osteogenon w aptekach

Vidisic polyacrylic acid
żel do oczu, lek bez recepty, S01XA

Może być on spowodowany przez wiele czynników, w tym przez pracę w klimatyzowanym pomieszczeniu, pracę przy komputerze, zanieczyszczeniem środowiska, przyjmowaniem niektórych leków, zmianami hormonalnymi w trakcie menopauzy, czy zmniejszeniem produkcji łez w starszym wieku.

w 81% aptek | znajdź Vidisic w aptekach

Ostenil 70 alendronic acid
tabletki, produkt na receptę, M05BA

Wskazaniem do stosowania alendronianu jest leczenie osteoporozy u kobiet po menopauzie, w celu zmniejszenia ryzyka złamań kręgów i szyjki kości udowej oraz leczenie mężczyzn chorych na osteoporozę, w celu zmniejszenia ryzyka złamań w obrębie kręgów i szyjki kości udowej.

w 80% aptek | znajdź Ostenil w aptekach

Activelle estradiol+norethisterone (preparaty jednofazowe)
tabletki powlekane, produkt na receptę, G03FA

Lek Activelle jest stosowany u kobiet po menopauzie, u których upłynął co najmniej rok od wystąpienia ostatniej naturalnej miesiączki.

Lek Activelle jest stosowany w celu: złagodzenia objawów pojawiających się po menopauzie W czasie menopauzy zmniejsza się ilość estrogenów produkowanych w organizmie kobiety, co może powodować takie objawy jak uczucie gorąca na twarzy, szyi i klatce piersiowej („uderzenia gorąca”).

Activelle łagodzi te objawy po menopauzie.

Lek Activelle może zostać zalecony pacjentce tylko, gdy objawy znacznie utrudniają jej codzienne życie; zapobiegania osteoporozie Po menopauzie u niektórych kobiet rozwija się kruchość kości (osteoporoza).

Jeśli pacjentka jest narażona na zwiększone ryzyko złamań z powodu osteoporozy i inne leki nie są odpowiednie, lek Activelle można stosować w celu zapobiegania osteoporozie po menopauzie.

w 79% aptek | znajdź Activelle w aptekach

Estrofem estradiol
tabletki powlekane, produkt na receptę, G03CA

Lek Estrofem jest wskazany do stosowania u kobiet po menopauzie, w szczególności u kobiet, które mają usuniętą macicę (po zabiegu histerektomii) i dlatego nie wymagają stosowania złożonej terapii estrogenowo-progestagenowej.

Estrofem jest stosowany w celu: łagodzenia objawów pojawiających się po menopauzie W okresie menopauzy stężenie estrogenów produkowanych w organizmie kobiety zmniejsza się, co może powodować pojawienie się objawów takich jak uczucie gorąca na twarzy, szyi i klatce piersiowej (“uderzenia gorąca”).

w 78% aptek | znajdź Estrofem w aptekach

Cyclo-Progynova estradiol+norgestrel
tabletki powlekane, produkt na receptę, G03FB

U kobiet po menopauzie jajniki przestają produkować te hormony.

W jakim celu stosuje się lek Cyclo-Progynova Lek Cyclo-Progynova stosuje się w leczeniu objawów niedoboru estrogenów (takich jak: uderzenia gorąca, problemy z zasypianiem, zawroty głowy, suchość pochwy) w następstwie naturalnej menopauzy lub hipogonadyzmu, usunięcia narządu rodnego lub pierwotnej niedoczynności jajników u kobiet z zachowaną macicą.

w 77% aptek | znajdź Cyclo-Progynova w aptekach

Remifemin cimicifugae r/ex
tabletki, lek bez recepty, G02CX

w 75% aptek | znajdź Remifemin w aptekach

Femoston Conti dydrogesterone+estradiol (preparaty jednofazowe)
tabletki powlekane, produkt na receptę, G03FA

Femoston conti jest wskazany do stosowania u kobiet po menopauzie, u których od ostatniej miesiączki upłynęło co najmniej 12 miesięcy.

Femoston conti jest stosowany w następującym celu: Leczenie objawów występujących po menopauzie W czasie menopauzy zmniejsza się ilość estrogenów produkowanych w organizmie kobiety.

Femoston conti zmniejsza te objawy u kobiet po menopauzie.

Zapobieganie osteoporozie U niektórych kobiet po menopauzie może wystąpić kruchość kości (osteoporoza).

W przypadku zwiększonego ryzyka złamań z powodu osteoporozy oraz gdy pacjentka nie może przyjmować innych leków można zastosować Femoston conti w celu zapobiegania osteoporozie u kobiet po menopauzie.

w 72% aptek | znajdź Femoston w aptekach

Albothyl policresulen
globulki dopochwowe, lek bez recepty, G01AX

w 72% aptek | znajdź Albothyl w aptekach

Ossica ibandronic acid
tabletki powlekane, produkt na receptę, M05BA

Osteoporoza to choroba polegająca na zmniejszeniu gęstości i osłabieniu kości, co występuje często u kobiet po menopauzie.

Im wcześniej wystąpi menopauza u kobiety, tym większe jest u niej ryzyko wystąpienia złamań związanych z osteoporozą.

w 71% aptek | znajdź Ossica w aptekach

Cliovelle 1 mg/0,5 mg estradiol+norethisterone (preparaty jednofazowe)
tabletki, produkt na receptę, G03FA

Cliovelle jest stosowany w celu: Złagodzenia objawów pojawiających się po menopauzie W czasie menopauzy spada ilość estrogenu produkowanego w ciele kobiety.

Zapobieganie osteoporozie Po menopauzie u niektórych kobiet rozwija się kruchość kości (osteoporoza).

Jeśli pacjentka jest narażona na zwiększone ryzyko złamań z powodu osteoporozy i inne leki nie są odpowiednie, można stosować Cliovelle w celu zapobieżenia osteoporozie po menopauzie.

w 64% aptek | znajdź Cliovelle w aptekach

Estrofem Mite estradiol
tabletki powlekane, produkt na receptę, G03CA

Lek Estrofem mite jest wskazany do stosowania u kobiet po menopauzie, w szczególności u kobiet, które mają usuniętą macicę (po zabiegu histerektomii) i dlatego nie wymagają stosowania złożonej terapii estrogenowo-progestagenowej.

Estrofem mite jest stosowany w celu: łagodzenia objawów pojawiających się po menopauzie W okresie menopauzy stężenie estrogenów produkowanych w organizmie kobiety zmniejsza się, co może powodować pojawienie się objawów takich jak uczucie gorąca na twarzy, szyi i klatce piersiowej (“uderzenia gorąca”).

w 62% aptek | znajdź Estrofem w aptekach

Osagrand ibandronic acid
tabletki powlekane, produkt na receptę, M05BA

Lek Osagrand został przepisany w celu leczenia występującej po menopauzie osteoporozy ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia złamań.

Osteoporoza to choroba polegająca na zmniejszeniu gęstości i osłabieniu kości, co występuje często u kobiet po menopauzie.

Im wcześniej wystąpi menopauza u kobiety, tym większe jest u niej ryzyko wystąpienia złamań związanych z osteoporozą.

w 62% aptek | znajdź Osagrand w aptekach

Ostemax 70 Comfort alendronic acid
tabletki, produkt na receptę, M05BA

Wskazaniem do stosowania leku jest: Leczenie osteoporozy u kobiet po menopauzie, w celu zmniejszenia ryzyka złamań, w tym złamań kompresyjnych trzonów kręgów i szyjki kości udowej.

w 62% aptek | znajdź Ostemax w aptekach

Femoston dydrogesterone+estradiol (preparaty dwufazowe)
tabletki powlekane, produkt na receptę, G03FB

Femoston jest stosowany w następującym celu: Leczenie objawów występujących po menopauzie W czasie menopauzy zmniejsza się ilość estrogenów produkowanych w organizmie kobiety.

Femoston łagodzi objawy występujące u kobiet po menopauzie.

Zapobieganie osteoporozie U niektórych kobiet po menopauzie może wystąpić kruchość kości (osteoporoza).

W przypadku zwiększonego ryzyka złamań z powodu osteoporozy oraz gdy pacjentka nie może przyjmować innych leków można zastosować Femoston w celu zapobiegania osteoporozie u kobiet po menopauzie.

w 61% aptek | znajdź Femoston w aptekach

Ovestin estriol
globulki dopochwowe, produkt na receptę, G03CA

Ovestin stosowany jest u kobiet po menopauzie, co najmniej 12 miesięcy po ustaniu naturalnych miesiączek.

Lek Ovestin stosuje się: w celu złagodzenia objawów występujących po menopauzie Podczas menopauzy stopniowo zmniejsza się ilość estrogenów wytwarzanych w organizmie kobiety.

Jeśli przed menopauzą usunięte zostaną operacyjnie jajniki (zabieg zwany owariektomią), wytwarzanie estrogenów zmniejsza się bardzo szybko.

Ovestin łagodzi objawy występujące po menopauzie.

w 61% aptek | znajdź Ovestin w aptekach

Ostolek alendronic acid
tabletki powlekane, produkt na receptę, M05BA

Ostolek 10 mg stosowany jest w profilaktyce osteoporozy wywołanej przez stosowanie glikokortykosteroidów u kobiet w okresie po menopauzie, nieotrzymujących terapii estrogenami.

w 61% aptek | znajdź Ostolek w aptekach

Systen Conti estradiol+norethisterone (preparaty jednofazowe)
system transdermalny, produkt na receptę, G03FA

Substancjami czynnymi leku Systen Conti jest 17-β-estradiol, najsilniej działający estrogen syntetyzowany w jajnikach i noretysteronu octan, który jest progestagenem. 17-β-estradiol zastępuje wytwarzanie estrogenów u kobiet po menopauzie i łagodzi objawy menopauzy.

Estrogeny zapobiegają utracie masy kostnej po menopauzie lub po wycięciu jajników.

Niedobór estradiolu wiąże się z objawami menopauzy takimi jak chwiejność naczynioruchowa, zaburzenia snu, depresja, objawy zaniku tkanek układu płciowego i moczowego oraz zwiększona utrata masy kostnej.

U kobiet po menopauzie system transdermalny Systen Conti zwiększa stężenie estradiolu do wartości występujących we wczesnej fazie folikularnej, zmniejszając w rezultacie uderzenia gorąca, poprawiając wskaźnik objawów menopauzalnych Kuppermana oraz zmieniając korzystnie obraz cytologii pochwy.

Wskazania do stosowania leku Systen Conti: Hormonalna terapia zastępcza w leczeniu objawów niedoboru estrogenów związanych z menopauzą.

w 59% aptek | znajdź Systen w aptekach

Biosteron prasterone
tabletki, lek bez recepty, A14AA

w 59% aptek | znajdź Biosteron w aptekach

Femoston Mite dydrogesterone+estradiol (preparaty dwufazowe)
tabletki powlekane, produkt na receptę, G03FB

W jakim celu się go stosuje Lek Femoston mite jest wskazany do: Leczenia objawów występujących po menopauzie W czasie menopauzy zmniejsza się ilość estrogenów produkowanych w organizmie kobiety.

Femoston mite zmniejsza te objawy u kobiet po menopauzie.

Zapobiegania osteoporozie U niektórych kobiet po menopauzie może wystąpić kruchość kości (osteoporoza).

W przypadku zwiększonego ryzyka złamań z powodu osteoporozy oraz gdy pacjentka nie może przyjmować innych leków można zastosować Femoston mite w celu zapobiegania osteoporozie u kobiet po menopauzie.

w 57% aptek | znajdź Femoston w aptekach

Risendros 35 risedronic acid
tabletki powlekane, produkt na receptę, M05BA

Osteoporoza pomenopauzalna to stan występujący u kobiet po menopauzie, w wyniku którego kości są słabsze, bardziej kruche i stają się bardziej podatne na złamania na skutek upadku lub obciążenia.

W jakim celu stosuje się Risendros 35 W leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie, nawet jeśli osteoporoza ma ciężki przebieg.

w 57% aptek | znajdź Risendros w aptekach

Femoston Mini dydrogesterone+estradiol (preparaty jednofazowe)
tabletki powlekane, produkt na receptę, G03FA

Femoston mini jest stosowany u kobiet po menopauzie, to znaczy u kobiet, u których od ostatniej miesiączki upłynęło przynajmniej 12 miesięcy.

Femoston mini jest stosowany w celu Łagodzenia objawów występujących po menopauzie W czasie menopauzy stężenie estrogenów wytwarzanych przez organizm kobiety ulega zmniejszeniu.

Stosowanie leku Femoston mini zmniejsza te objawy po menopauzie.

w 55% aptek | znajdź Femoston w aptekach

Kliogest estradiol+norethisterone (preparaty jednofazowe)
tabletki powlekane, produkt na receptę, G03FA

Lek Kliogest jest stosowany u kobiet po menopauzie, u których upłynął co najmniej rok od wystąpienia ostatniej naturalnej miesiączki.

Lek Kliogest jest stosowany w celu: złagodzenia objawów pojawiających się po menopauzie W czasie menopauzy spada ilość estrogenów produkowanych w organizmie kobiety, co może powodować takie objawy jak uczucie gorąca na twarzy, szyi i klatce piersiowej („uderzenia gorąca”).

Kliogest łagodzi te objawy po menopauzie.

Lek Kliogest może zostać zalecony pacjentce tylko, gdy objawy znacznie utrudniają codzienne życie; zapobiegania osteoporozie Po menopauzie u niektórych kobiet rozwija się kruchość kości (osteoporoza).

Jeśli pacjentka jest narażona na zwiększone ryzyko złamań z powodu osteoporozy i inne leki nie są odpowiednie, lek Kliogest można stosować w celu zapobiegania osteoporozie po menopauzie.

w 50% aptek | znajdź Kliogest w aptekach

Angeliq drospirenone+estradiol
tabletki powlekane, produkt na receptę, G03FA

Angeliq jest stosowany u kobiet po menopauzie, u których od ostatniej miesiączki upłynął przynajmniej rok.

Angeliq jest stosowany w: Łagodzeniu objawów występujących po menopauzie Podczas menopauzy spada ilość estrogenu wytwarzanego przez organizm kobiety.

Angeliq łagodzi wymienione objawy występujące po menopauzie.

Zapobieganiu osteoporozie Po menopauzie, u niektórych kobiet może rozwijać się łamliwość kości (osteoporoza).

U kobiet obarczonych wysokim ryzykiem przyszłych złamań, u których nie można zastosować innych leków, można zastosować lek Angeliq w celu zapobiegania osteoporozie po menopauzie.

w 48% aptek | znajdź Angeliq w aptekach

Vagifem estradiol
tabletki dopochwowe, produkt na receptę, G03CA

Jest stosowany w celu łagodzenia objawów menopauzy występujących w pochwie, takich jak suchość lub podrażnienie.

Jest ono spowodowane zmniejszeniem stężenia estrogenów w organizmie i naturalnie występuje po menopauzie.

w 48% aptek | znajdź Vagifem w aptekach

Ibandronat Polpharma ibandronic acid
tabletki powlekane, produkt na receptę, M05BA

Osteoporoza to choroba polegająca na zmniejszeniu gęstości i osłabieniu kości, co występuje często u kobiet po menopauzie.

Im wcześniej wystąpi menopauza u kobiety, tym większe jest u niej ryzyko złamań związanych z osteoporozą.

w 45% aptek | znajdź Ibandronat w aptekach

Chcesz wyszukać wśród leków dowolnego terminu?

Przejdź do wyszukiwarki w ulotkach

1 Wszystkie ulotki w formacie PDF, które zawierają treść tekstową (nie obraz). Wyszukiwanie jest automatyczne, Gdzie po lek nie ponosi odpowiedzialności za treść w ulotkach.

Potrzebujesz recepty lub konsultacji lekarza?

umów wizytę Internista