Klasterowy ból głowy - jak się nie poddać?, opinie i pytania

35 pytań o Klasterowy ból głowy - jak się nie poddać?. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Ból głowy i migrena.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Gościówa (anonim, 89.72.33.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

O czym świadczy brak skuteczności leków Nimesil i Opokan forte?

Dobry wieczór. Lekarz wypisał mi nimesil 100 mg w saszetkach. Dokuczają mi znaczne bóle głowy +migrena, napięciowy ból głowy) i kręgosłupa (nie tylko rwa kulszowa) nawet po dokupieniu materaca nawierzchniowego (mam pod spodem miękki). Leki typu Opokan forte czy wcześniej wspomniany nimesil nie pomaga mi. Mam zrobić badania, np na wskaźnik stanu zapalnego. Czy jest skuteczny lek na migrenę i bóle kręgosłupa? Czy to, że leki przeciwbólowe głównie na kręgosłup nie działają świadczy o tym, że mam stan zapalny? Pozdrawiam

Michael (anonim, 83.28.242.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy przy nawracających bólach głowy powinienem wykonać test w kierunku koronawirusa?

Chciałbym się zapytać, przez dłuższy czas występuje u mnie ból głowy zlokalizowany z przodu, po obu stronach skroni i czoła, ból jest uciskający, mam uczucie ciężkiej głowy, ból występuje zarówno w pozycji siedzącej jak i kiedy się pochylam do przodu. Lekarz rodzinny po wywiadzie i badaniu, postawił diagnozę, bóle migrenowe, i dostałem skierowanie do neurologa, neurolog zaś po wywiadzie i badaniu, postawił diagnozę, że przyczyną bólu głowy może być występujące podwyższone ciśnienie, po pomiarze w gabinecie miałem ciśnienie 120/85. Dostałem leki na obniżenie ciśnienia tętniczego. Ponadto Doktor zapytał się czy nie przechodziłem zakażenia koronawirusem, miałem robiony test na obecność koronawirusa w zakładzie pracy ale od tamtej pory, nie wykonywałem sobie żadnych badań. Chciałbym się zapytać bo już nie wiem, co mam zrobić, niepokoją mnie te nawracające bóle głowy, czy mam sobie zrobić test, aby wykluczyć,ze to jest przyczyną mojego bólu głowy?

X (anonim, 89.64.25.)
około 8 miesięcy temu, Fabryczna, Wrocław

Czy można stosować jednocześnie 200 mg ibuprofenu i 500 mg paracetamolu? Co jest bezpieczniejsze: 1000 mg paracetamolu czy 400 mg ibuprofenu?

Aby mi lek pomógł na ból głowy, pomaga dopiero 1g paracetamolu albo 0,4g ibuprofenu. Czy można zatem np 0,2g ibuprofenu i 0,5g paracetamolu łącznie? Co lepsze dla zdrowia?Bol występuje sporadycznie np po ciężkim dniu.

Jolanta (anonim, 31.182.202.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Czy można stosować marihuanę medyczną na migrenowe bóle głowy, jeśli inne metody leczenia są nieskuteczne i jaki surowiec z apteki będzie w tym przypadku najbardziej odpowiedni?

Na moje migreny próbowałam już wszystkiego. Mój lekarz sugeruje mi terapię marihuaną taką medyczną z apteki do wdychania - czy to dobry pomysł? Mam 45 lat, nie biorę leków, chyba, że przeciwbólowe, czy na migrenę, ale to nie pomaga - robiłam tomograf, wszystko dobrze z głową. Czy ta marihuana dla mnie to dobry pomysł i którą najlepiej brać i jakie dawki są polecane na migrenę?

Kacpr (anonim, 83.4.242.)
około 9 miesięcy temu, Fabryczna, Wrocław

Do czego służy linia podziału na tabletce leku Solpadeine?

Dzień dobry, po co jest kreska taka jakby kreska podziału na dwie połowy solpadeine musujących?
W ulotce nic nie ma o dzieleniu na pół.

Kadod (anonim, 83.4.224.)
około 10 miesięcy temu, Dolnośląskie

Jak to możliwe, że dodatek kodeiny znacząco zwiększa działanie przeciwbólowe leków?

Wiadomo że można mieć różną wrażliwość na leki przeciwbólowe bez recepty. Np jednemu pomaga ibuprofen, a paracetamol wcale, a innym paracetamol a ibuprofen nie. I na mnie paracetamol nie działa (przeciwbólowo, ale gorączkę znosi dobrze). A ibuprofen działa umiarkowanie przeciwbólowo na mnie( na gorączkę dobrze) ale ostatnio odkryłem solpadeine i antidol - i działają na ból u mnie znacznie lepiej niż wszystkie inne bez recepty. Jak to możliwe że zaledwie taki mały dodatek kodeiny powoduje tak ogromny wzrost działania p.bolowego. wspomnienia bóle to bóle głowy.

Halina (anonim, 46.134.89.)
około roku temu, Warszawa

Czy podczas stosowania preparatu Comboterol można przyjmować leki przeciwbólowe?

Biorę wziewy comboterol ma silny ból głowy w miejscu czubek głowy od 4 dni brał przeciwbólowe ale nie ma efektu .pytanie czy wziewy mozna laczyc ketonal lub z tab na migrena jeżeli to jest migrena?A lek. Przepisał mi Apo_Napo ale też nie pomaga też brałam Paracetamol Accard

Halina (anonim, 46.134.89.)
około roku temu, Warszawa

Czy podczas stosowania preparatu Comboterol można przyjmować leki przeciwbólowe?

Biorę wziewy comboterol ma silny ból głowy w miejscu czubek głowy od 4 dni brał przeciwbólowe ale nie ma efektu .pytanie czy wziewy mozna laczyc ketonal lub z tab na migrena jeżeli to jest migrena?A lek. Przepisał mi Apo_Napo ale też nie pomaga też brałam Paracetamol Accard

Magda (anonim, 77.112.22.)
około roku temu, Warszawa

Jakie leki wziąć na migrenę, jeśli po wypiciu dwóch piw na noc, na drugi dzień na ból nie pomaga mi paracetamol ani ibuprofen?

jakie tabletki na migrenę. Czasami tak mam że jak wypiję za późno na noc 2 piwa na drugi dzień strasznie mnie boli głowa oczodoły wrażliwość na światło i dzwięki. Paracetamol 100mg mi nie pomaga wcześciej brałam ibuprom 500 ale też średnio pomagał.Dziękuję.

Magda (anonim, 37.248.161.)
około roku temu, Warszawa

Czy w wieku 38 lat można mieć początki miażdżycy?

Czy w wieku 38 lat mając długi czas wysoki cholesterol 250 wcześniej 295. Mągę mieć początki zapchanych żył? Przytyłam mam byle głowy codziennie problemy żałądkiem-jelitówkę bóle stawów i mięśni czasami skoki cośnienia 140 szumy uszne. Może jakieś tabletki na oczyszczenie? Dziekuję.

Agach (anonim, 5.173.104.)
około roku temu, Śląskie

Dlaczego w większości aptek nadal nie ma leku Divascan?

Witam.
Divascan miał się pojawić już w aptekach tymczasem dalej w większości go nie ma a mi zostało tylko kilka tabletek. Kiedy powinien być dostępny w większości aptek?

Ola (anonim, 31.1.18.)
około roku temu, Warszawa

Po jakim czasie odczuwalne jest działanie leku Nootropil?

Dzień dobry, od ponad tygodnia słyszę dziwne szumy i świsty w uszach, bez żadnej infekcji ani nie wystąpił wcześniej żaden huk. Jest to bardzo uciążliwe bo nie mogę odpocząć ani zasnąć, często boli mnie przez to głowa. Byłam u lekarza i prawie bez żadnego wywiadu przepisał mi nootropil i kazał przyjść za miesiąc do kontroli. Po jakim czasie powinien pomóc? Czym to może być spowodowane? Jak sobie pomóc żeby lepiej spać i funkcjonować? Nie wytrzymam miesiąca z tymi dźwiękami a wcześniej na wizytę nie ma co liczyć...

Klasterowy ból głowy - jak się nie poddać?
Ból samobójców - nie bez powodu właśnie tak nazywany jest klasterowy ból głowy. Jak rozpoznać chorobę oraz co zrobić, by klasterowy ból głowy nie zamienił życia w koszmar? Przeczytaj o sposobach zapobiegania i leczenia oraz o tym co zrobić, gdy leki nie pomagają.


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 33 minut temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 53 minut temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 9 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 22 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator