---

Olcia (anonim, 5.173.250.) Warszawa 2 lata temu

Czy wynik beta hcg poniżej 0,2 mlU/ml oznacza ciążę?

Dobry wieczor ! Moj ostatni okres 8 luty ,
Stosunek bez zabezpieczenia 23 luty ( dni płodne ),Escapelle wzięte po 29 godzinach od stosunku Plamienie zamiast okresu 8 marca , a okres miał być planowo 12 marca , mam wzdety brzuch i często oddaje mocz , okres spóźnia się ponad 3 tygodnie , robiłam 3 testy ciążowe wyszły negatywnie , Wizyte u ginekologa miałam 7 kwietnia i na USG nic doktor nie zauważył , a dzisiaj miałam robione beta hcg z krwi i wynik przyszedł Już! Mój Wynik : < 0,2 mIU/ml A na badaniu pisało że kobieta która nie jest w ciąży ma wynik : <= 1 3 tydzień : 5,8 - 71,2 , mam pytanie : czy Według mojego wyniku jestem w ciąży czy nie ?

49
246 odpowiedzi, 8 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

7 miesięcy temu

Wykonanie oznaczenia poziomu hormonu beta-hCG z krwi jest badaniem umożliwiającym wykrycie wczesnej ciąży. Zaleca się wykonanie oznaczenia nie wcześniej niż po upływie co najmniej 6 dni od terminu przewidywanego zapłodnienia.

Przyjmuje się, że dla kobiety ciężarnej w pierwszych tygodniach ciąży wynik oznaczenia poziomu hormonu beta-hCG powinien wynosić ponad 5 mIU/ml.

W prawidłowo rozwijającej się ciąży poziom beta-hCG podwaja się średnio co 48 godzin i rośnie aż do 9-12 tygodnia ciąży. W późniejszym etapie ciąży spada do 10-20 % wartości maksymalnej.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

4

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

8 dni temu

Do @Olaaaa:

Uzyskane wyniki nie wskazują na ciążę.

Olaaaa (anonim, 31.61.246.) 8 dni temu

Dzień dobry, czy skoro ostatni stosunek był równo 9 tyg temu i 3 bety wykazały <0.2 a zrobiona dzisiaj <2.3 oznacza ciąże? Co to może oznaczać bo już tutaj umieram

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

15 dni temu

Do @Ketty:

Wyniki badania beta-hCG wskazują, że nie była Pani w ciąży. Załączony na zdjęciu test ciążowy również nie wskazuje na wynik pozytywny - druga kreska powinna być wyraźna.

Ketty (anonim, 217.173.5.) 18 dni temu

Witam,

Zrobiłam test ciążowy i dwukrotnie wyszły dwie kreski z czego druga kreska była bladsza. Robiłam betę i wyszła 2,5. Okres powinnam dostać 5.11, dostałam krwawienie 10.11. W tym samym dniu miałam dość sporo różowo bezbarwnego śluzu. Czy to mogło być poronienie? O czym świadczy beta 2,5?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

19 dni temu

Do @Katri :
Obawiam się, iż na to pytanie może odpowiedzieć wyłącznie lekarz ginekolog, który ma dostęp do wyników Pani badań lub wykona Pani USG transwaginalne.

Katri (anonim, 176.122.214.) 22 dni temu

Witam. Mam pytanie byłam 2 tyg u lekarza i nic mi nie powiedział o torbielach ani o pecherzykach A dziś byłam u innego i wyszło że mam dwa torbiele po prawej str 4 cm A po lewej 2 cm ...I że teraz będę mieć dni płodne jak wychodzi mi 30 dzień cyklu, powinnam mieć okres A nie owulacjie, pozatym są torbiele i uniemożliwia ciaze A lekarz mówi że można starać się o dziecko ale jak jak nic nie mówił o innych pecherzykach tylko mówił że mam cysty ,czy jak bym dała zastrzyk ovitrelle to by piekły jeszcze torbiele? Czy coś? Proszę o odpowiedź bo już nie wiem co myśleć..I dokładnie dziś mam 30 dzień cyklu...

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

22 dni temu

Do @Igaa:

Wyniki testów po tak długim czasie są już wiarygodne i oznaczają, iż nie jest Pani w ciąży.
Miesiączka może ulec przesunięciu. Więcej tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/48070/limetic-kiedy-powinien-pojawic-sie-okres-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjn

Igaa (anonim, 31.61.240.) 23 dni temu

Dzień dobry, 3 tygodnie temu odstawiłam tabletki anty Belara po 4 msc stosowania- dostałam dzień po odstawieniu krwawienia z odstawienia i teoretycznie za 3 dni mam dostać już normalnej miesiączki. Ale nie wiem bo podobno cykl może długo dochodzić do siebie po tabsach. Od kilku dni jest mi niedobrze, mam wzięty brzuch i bóle menstruacyjne. Robiłam dwa badania betahcg z czego ostatnie 6 tyg po ostatnim stosunku <0.2. Zakładam ze badanie jest wiarygodne i można wykluczyć ciąże ? Czy są to normalne skutki odstawania tabletek czy już mogę mieć zwiększone bóle przed okresem?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

25 dni temu

Do @Ulas:

Tak, uzyskane przez Panią wyniki z pewnością wykluczają ciążę.

Ulas (anonim, 193.0.101.) 25 dni temu

Dzień dobry, ostatni raz współżyłam 21.09- 6 tyg temu. Robiłam betahcg z krwi 3 tyg po wynik <0.2- tak samo po 6 tyg- beta <0.2. W między czasie odstawiłam antykoncepcję Belara i dostałam mlekotoku- było konsultowane z lekarzem. W październiku miałam krwawienie z odstawienia i za 3 dni mam dostać miesiączki ( choć po odstawieniu może jej nie być podobno)- od 4 dni boli mnie brzuch na dole i jest mi niedobrze, mało jem. Czy wyniki betahcg 100% wykluczają możliwość ciąży?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

29 dni temu

Do @Paulaaa:

Wyniki wskazują, że nie jest Pani w ciąży. Przyjmuje się, że dla kobiety ciężarnej w pierwszych tygodniach ciąży wynik oznaczenia poziomu hormonu beta-hCG powinien wynosić ponad 5 mIU/ml.

Paulaaaa (anonim, 31.61.236.) 30 dni temu

Dzień dobry, taki wynik równo 3 tyg po stosunku. Czy to oznacza brak ciąży?

Paula (anonim, 89.64.114.) 42 dni temu

Witam co to oznacza

rodo (anonim, 193.25.7.) 49 dni temu

Wydaje mi się że administrator strony powinien usunąć dokument Pani Karoliny.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 miesiące temu

Do @Karolina:
Wynik oznacza brak ciąży. Niemniej jednak, jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, warto skonsultować się z ginekologiem.

Karolina (anonim, 37.225.21.) 2 miesiące temu

Dzień dobry mam prozbe z interpretacja ostatnia miesiączkę miałam 10 sierpnia trwała dni poczym 20 dostałam 3 dniowe plamienie lekkie do dnia dzisiejszego brak okresu pierwszy test dwie kreski dryga jaśniejsza wynik 0.100 mogę wykluczyć ciążę? Dziękuję za pomoc

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

2 miesiące temu

Do @Karolina:

Tak, są to takie same wyniki. Z takim problemem najlepiej udać się do specjalizującego się w leczeniu niepłodności ginekologa. Załączam pomocny artykuł: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/wspomaganie-plodnosci

Karolina (anonim, 89.69.165.) 2 miesiące temu

Czy wynik 0,51 U/I to jest to samo co 0,51 mlU/ml ?
Staram się zajść w ciąże już od bardzo dawna (około rok) i niestety z każdym miesiącem się nie udaje. Miałam robione badania razem z partnerem, mam teraz monitorowany cykl i tez niestety się nie udało, ponieważ wynik betahcg w 25 dniu pokazuje 0,51 U/I, nie wiem gdzie mogłabym się z taka sytuacja zgłosić

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

2 miesiące temu

Do @Alicja i @Karolina:

Wyniki wskazują, że nie są Panie w ciąży. Przyjmuje się, że dla kobiety ciężarnej w pierwszych tygodniach ciąży wynik oznaczenia poziomu hormonu beta-hCG powinien wynosić ponad 5 mIU/ml.

Do @Pola:

Uzyskany wynik wskazuje na ciążę. Zachęcam do konsultacji z lekarzem ginekologiem w celu jej potwierdzenia.

1

Pola (anonim, 188.147.76.) 2 miesiące temu

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc, test wykonany 2 dni przed spodziewaną miesiączką, czy oznacza ciążę?

Karolina (anonim, 89.69.165.) 2 miesiące temu

Dzień dobry
Wydaje mi się ze nie udało się zajść w ciąże ale chciałabym to potwierdzić zanim udam się do lekarza. Badanie robiłam w 25 dniu cyklu. Wynik 0,51 U/l Czy to wynik pozytywny (ciąża) czy negatywny (brak ciąży)

Alicja  (anonim, 91.246.66.) 2 miesiące temu

Dzień dobry, czy wynik <1,2 może wskazywać na wczesną ciąże? Czy powtórzyć test za kilka dni?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

2 miesiące temu

Do @Jadzia:

Testy beta-HCG również nie wskazują na ciążę.

2

Jadzia  (anonim, 5.184.79.) 2 miesiące temu

Hej. beta hcG z krwi . Tydzień temu <0.100 w tym tygodniu <0.21.
Współżycie było 10.08. 2 testy domowe wynik negatywny.. Co wynika z testu beta?

2

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

2 miesiące temu

Do @Asia:

Wynik testu nie wskazuje na ciążę.

Asia (anonim, 37.248.167.) 2 miesiące temu

Witam czy to jest ciaża bo już zglupialam raz robilam wynik było 16,1 za parę dni zrobiłam i wyszło 2mlu/ml

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

2 miesiące temu

Do @Olaa:

Total test HCG jest wiarygodny, a wyniki wskazują na brak ciąży.

W teście beta-HCG oznaczana jest wolna podjednostka beta oraz całkowita beta HCG, natomiast w tzw. Total test HCG oznaczana jest cała cząsteczka i wolna podjednostka beta HCG.

Olaa (anonim, 46.204.68.) 2 miesiące temu

Dzień dobry, wykonałam test na wykluczenie ciąży w luxmedzie po dwóch tygodniach od stosunku. I czy hcg ilościowo to dobry test i jest wiarygodny czy powinnam zrobić beta? Czym się różni?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

2 miesiące temu

Do @madziu@:

Tak, można wykluczyć ciążę.

@madziu@ (anonim, 5.184.79.) 2 miesiące temu

Witam beta wynosi <0.21 czy można wykluczyć ciążę miesiąc od stosunku można wykluczyć ciążę?

3

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

2 miesiące temu

Do @Asia:

Załączony wynik może wskazywać na ciążę. Warto dodatkowo powtórzyć badanie za kilka dni, aby potwierdzić przyrost beta-hCG.

Asia (anonim, 37.248.156.) 2 miesiące temu

Witam czy to jest ciaża

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 miesiące temu

Do @Aga:

Wynik może oznaczać ciążę. Należy powtórzyć badanie, jeśli poziom beta HCG wzrośnie - najprawdopodobniej oznaczać to będzie, iż jest Pani w ciąży. Należy skonsultować się z ginekologiem.

Aga (anonim, 195.117.30.) 2 miesiące temu

A czy beta 15.13 oznacza ciążę?

1

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 miesiące temu

Do @Mamtobe2:
Należy powtórzyć badanie stężenia beta HCG za 2-3 dni i wyniki skonsultować z lekarzem. Jeśli dolegliwości bólowe będą się utrzymywały lub nasilą się - należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

1

Mamtobe2 (anonim, 195.182.51.) 3 miesiące temu

Witam. Ostatni okres 28.07 beta robiona 27.08 wyszla 5.05 stosunek w dni plodne (robilam test na owulacje) cykle regularne co 29-30dni,od tygodni bol brzucha plecow I piersi ale dzis rozowe krwawienie. Czy to poronienie ?

1

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

3 miesiące temu

Do @Klaudia95:

Tak, taki wynik może wskazywać na 3-4 tydzień ciąży.

2

Klaudia95 (anonim, 89.151.47.) 3 miesiące temu

Beta 52.60mlU/ml czy to ciąża w 3tyg ?

1

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

3 miesiące temu

Do @ Sylwia:

Mogła być Pani we wczesnej ciąży, która uległa naturalnemu poronieniu.

W przypadku nieregularnych cykli, zachęcam do konsultacji z lekarzem ginekologiem w celu diagnostyki zaburzeń miesiączkowania.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

3 miesiące temu

Do @ B Pe:

Uzyskany wynik wskazuje na brak ciąży.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

3 miesiące temu

Do @ Maria:

Uzyskany wynik wskazuje na brak ciąży.

Tylko pierwsze krwawienie po zakończeniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych jest krwawieniem z odstawienia. W przypadku niestosowania innych metod antykoncepcji hormonalnej każde kolejne krwawienie jest już fizjologiczną miesiączką.

Sylwia (anonim, 89.64.42.) 3 miesiące temu

Beta 5.7 a na drugi dzień okres. O co chodzi? Miesiączki nieregularne.

B Pe (anonim, 109.95.143.) 3 miesiące temu

Beta 3.8 14 dni po stosunku w dni płodne? Czy to brak ciąży?

Maria (anonim, 37.8.230.) 3 miesiące temu

Mój wynik beta hcg wynosi <2 (Wynik z wczoraj)
Wcześniej brałam tabletki antykoncepcyjne (4 tygodnie temu), ale postanowiłam zrobić przerwę. Krwawienie po blistrze dostałam, ale 3 tygodnie temu był stosunek zabezpieczony, niestety nie było sprawdzenia prezerwatywy czy nie było mikrodziurki. Następne krwawienie dostałam ((z odstawienia)tydzień temu). Czy jestem w ciąży? Martwię się.

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

3 miesiące temu

Do @Anka:

Wynik badania wskazuje, że nie jest Pani w ciąży.

Anka (anonim, 79.191.247.) 3 miesiące temu

Czy jestem w ciąży

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

3 miesiące temu

Do @Gonia:

Po stosowaniu i odstawieniu antykoncepcji hormonalnej naturalna miesiączka powraca zwykle do 6 tygodni. W niektórych przypadkach mogą wystąpić zaburzenia miesiączkowania i naturalna miesiączka może wystąpić nawet po kilku miesiącach.

Załączam materiały, które mogą być pomocne:

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-zaburzenia-miesiaczkowania

Gonia (anonim, 31.61.188.) 3 miesiące temu

Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Czy to może być przyczyną braku miesiączki?

1

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 miesiące temu

Do @Gonia:
Wynik oznacza brak ciąży. Być może warto pogłębić diagnostykę w kierunku zaburzeń hormonalnych. O tym, co może powodować zaburzenia miesiączkowania przeczyta Pani tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-zaburzenia-miesiaczkowania

1

od 29,99 zł

1 tabletka

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.