Egzysta, opinie i pytania

177 pytań o Egzysta. Odpowiadają farmaceuci: jak zminimalizować skutki uboczne Egzysta, czy zawroty głowy to spodziewany skutek uboczny, czy Egzysta to lek uspokajający i inne.

Tematy nadrzędne: Padaczka (epilepsja), Zaburzenia lękowe (nerwica), Skuteczne sposoby na stres, Zespół niespokojnych nóg - jak sobie poradzić?.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Edyta (anonim, 176.221.122.)
około 6 dni temu, Warszawa

Czy mogę przyjmować ten sam lek od dwóch różnych producentów?

Czy mogę przyjmować równocześnie pregabalinę od dwóch różnych producentów np w jednej dawce tj 75mg Egzysta Adamed i 50mg Pregabalin Adamed. Czy lek powinien całkiem wyeliminować ból aby ten ból się nie utrwalił i nie stał się bólem przewlekłym. Lek przyjmuje na polineuropatię od 2 miesięcy. Bóle zaczęły się 3 miesiące temu i są nadal. Może powinnam zmienić lek?

Patryk (anonim, 185.239.42.)
około 7 dni temu, Warszawa

Który lek Efectin, Egzysta czy Absenor może powodować zaburzenia erekcji i co z tym zrobić?

Jestem mężczyzna 27lat. Stosuje efectin dwa razy na dobę 75, egzysta 3 razy na dobę 150mg i absenor 3 razy na dobę 500mg. Mam zaburzenia erekcji, który lek to może sprawił lub co z tym zrobić, czuję się rozkojarzony.

Joker (anonim, 5.184.220.)
około 10 dni temu, Warszawa

Czy mogę na jakiś czas odstawić leki na padaczkę?

Moje pytanie brzmi czy jesli od 5 lat bralem Depakine Hrono 500 i Egzyste i ataków padaczki alkocholowej nie mialem odkąd biore leki nie pije już wcale to czy mogę na jakiś czas odstawić leki

Zlękniona (anonim, 83.11.100.)
około 13 dni temu, Warszawa

Czy mogę prowadzić samochód jeśli stosuję Egzystę, Cital i Ketrel?

Wczoraj Lekarz psychiatra w zwiazku z długotrwałymi lękami - przepisał mi ketrel, citotal i EGZYSTE 75g przez 14 dni a potem 150g. Na wizycie nie rozmawialiśmy , że codziennie musze jeździć do pracy samochodem. W ulotce przeczytałam, że z powodu gorszej koncentracji nie powinno się jeździć autem. Nie mam możliwości jeździć innymi środkami transportu. Mam pytanie: czy skoro EGZYSTE bede brac tylko wieczorem to czy mogę ją brać bez ryzyka złego wpływu na prowadzenie auta rano.
Drugie pytanie : kiedy poczuję działanie EGZYSTY. W różnych informacjach jest 2 lub 4 nawet 6 tygodni. A lekarz powiedział tylko że niedługo. Lek ten i Ketrel biorę PIERWSZY raz w życiu.

Paulina (anonim, 31.182.129.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy zmęczenie i zaburzenia nastroju mogą być efektem zakończenia terapii lekiem Egzysta?

Dzień dobry,
Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę egzysta 75 mg, dzisiaj do południa czułam się dobrze, nie pojawiły się zaburzenia lęku ugogólnionego na, co brałam lek, jednak po południu pojawiło się uczucie zmęczenia, zaburzenia nastroju, czy to normalne przy odstawieniu i jak długo taki stan może potrwać?
Pozdrawiam serdecznie

Doti (anonim, 83.7.28.)
około 21 dni temu, Warszawa

Czy leki Aposerta oraz Egzysta mogą powodować bardzo złe samopoczucie?

Ogólne zmęczenie ,brak sily, bóle brzucha,ciężkie powieki i chec ciągłego spania czy to objawy oposaerty ? Stosuje aposerte (1,5 tabl 50mg) i egzyste 2x1 od ok 3 miesięcy i teraz czuje się FATALNIE czy to przez leki czy one powodują moj stan ?

Krzysztof (anonim, 85.198.221.)
około 27 dni temu, Warszawa

Czy Egzysta powoduje złe samopoczucie, zawroty głowy i wysokie ciśnienie?

Witam dziś 24.03.2021 wczoraj wieczorem zażyłej pierwsza tabletkę egzystują 75mg. Dziś rano wstałem z łóżka ale kręciło mi się w głowie do tego już pół dnia odczuwam ogromny niepokój, mam zimne ręce, dostałem tez ataku paniki około 11. Czuje jak krew krąży do głowy, rak i serca. te uczucie jest nie do zniesienia. Puls 110 i ciśnienie 142/99 dodam ze przyjmuje leki na zatoki jak ibuprom zatoki oraz lek na nadciśnienie triplaxam. Mam 31 lat i nie wiem co robić. Nie daje sobie rady ze sobą ciagle czuje jak w środku wszystko drży a jak wstaje to Man zawroty głowy. Idąc do lekarza słyszę ze jak się nie podoba to nie mam brać żadnych leków. Pomocy nie wiem jak sobie ze sobą poradzić. Czy powinienem leki zmienić. Nie daje sobie rady. Czy ktoś może mi pomoc. Zostawiam maila do kontaktu, może jest tu ktoś o dobrym sercu: k.klyta89@gmail.com

Malami (anonim, 83.6.29.)
około 28 dni temu, Warszawa

Jak stopniowo odstawiać pregabalinę, aby nie występowały objawy odstawienne?

Proszę o odpowiedź. Biorę pregabaline i wenlafaksyne. Najpierw brałam rano 150 razem z faxolet 112. Ostatnio pojawił mi się zjazd więc z zwiększyłam pregabaline na 300. Było, dobrze a tu nagle pojawiły się straszne leki, brak chęci do życia, bóle pleców. Więc rano wzięłam 375 a po 6 godzinach 225. Okropnie się czulam więc dołożyłam. Czy jak jutro zejdę na stara dawkę będzie juz objawy odstawienie? Zrobiłam to tylko dzis. Chcę to odstawiac czy mogę prosić o pomoc jak go zrobić?

Maciek (anonim, 89.64.15.)
około miesiąca temu, Warszawa

Ile mogą trwać skutki odstawienia leku Egzysta?

Ile mogą trwać skutki odstawienia leku Egzysta (jak np. bezsenność)? W ulotce jest tylko o możliwych skutkach odstawienia, ale nie ma określonego czasu ile one mogą trwać. Jakby ktoś znał odpowiedź na to pytanie to byłbym wdzięczny, pozdrawiam.

Irena (anonim, 91.192.88.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Egzysta ma działanie przeciwzapalne?

Czy egzysta ma działanie przeciwzapalne?Lekarz przypisał mi ją na rwę kulszową podobno będącą skutkiem zmian w kręgosłupie ale nie chodzi mi o zmniejszenie bólu, bo na to mam Poltram, tylko zlikwidowanie stanu zapalnego.

Zaniepokojona (anonim, 31.0.121.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Egzysta może zmniejszać odczucie bólu i czy może maskować ból związany z pęknięciem kolana?

Biore egzyste od roku przepisana dawka przez lekarza prowadzacego, mnie od 4 lat na depresję wynosiła 300 mg rano i wieczorem. Później zwiększyłam ranną dawkę do 600 mg na własną rękę ogólnie czuję się dodrze ale zastanawiam się czy ten lek może aż tak bardzo zmniejszyć odczuwanie bólu. Interesuje mnie to ponieważ w tamtym roku miałam złamane biodro i dopiero po 4 miesiącach lekarze to zauważyli, wcześniej leczyli mni na rwę pomimo że mówiłam o bólu biodra. Teraz niedawno znów się przewróciłam to razo odczuwam ból kolana. Który nie jest aż tak silny przy wykonywaniu codziennych czynności zastanawiam się czy to możliwe bym miała teraz pęknięte kolano, a egzysta powoduje mniejsze odczucie bolu

Milka1999 (anonim, 83.29.59.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy stosowanie leków Asentra, Egzysta, Afobam i Hydroxyzinum może prowadzić do wystąpienia licznych objawów niepożądanych?

Witam. Zaczęłam przyjmować lwk asentra od 50 mg . Stopniowo byla zwiększana, natomiast od jakiegoś czasu mam straszne leki jak by silniejsze, tydzień temu została mi podniesiona dawka o 50 mg czyli juz łącznie 200 mg.

Przyjmuję również egzyatw 300 mg ,w razie lenku afoban lub hydrokzyzne . Nic one nie pomagają
Dodam jeszcze że drżą mi ręce,nogi natomiast valy czas się ruszają gdy leżę czy siedzs,noga trze o noge , trzęsie się, ruszanie palcami . Nie kontroluje tego. Co ro może być. Proszę o pomoc

W (anonim, 31.0.121.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy to jest odpowiednie dawkowanie w leczeniu depresji?

Czy dawka egzysty 900 mg na dobę dulsevia 60 mg na dobę i amitriptylinum 40 mg na dobę, w leczeniu depresję lekowej to odpowiednie dawkowanie?

ada (anonim, 185.234.234.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Egzystę i Mydocalm można stosować razem?

Witam mam przepisane przez lekarza lek egzysta 75mg.raz dziennie przez 10 dni pozniej 2 razy dziennie, znów przez 10 dni,dodatkowo mydocalm 150mg 2 razy dziennie.Czy te leki mozna przyjmowac razem?????
Poinformowałam również lekarza
że dodatkowo przyjmuje letrox,vicebrol,nebilet,ipp przepisane przez innego lekarza.

Marcin Sz. (anonim, 31.60.84.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy jeśli na wieczór przyjmę lek Egzysta 75 mg, to rano będę mógł normalnie wsiąść za kierownicę?

Czy jeśli na wieczór przyjmę lek Egzysta 75 w postaci 1 tabletki to rano będę mógł normalnie wsiąść za kierownicę? Jak długo od zarzycia jednej tabletki leku trwają objawy niepożądane tj. zawroty głowy itp.

235 (anonim, 31.0.122.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można jednocześnie stosować escytalopram i pregabalinę?

Czy można brać rownoczesnie egzystę i aciprex. Egzysta nie działa,ale po odstawieniu nie czuję się dobrze.Czy mogę ja jeszcze wziąć co trzeci dzień, aż skutki uboczne odstawienne będą mniej odczuwalne. Dziękuję.

Magda (anonim, 37.47.44.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy pregabalina leczy też nerwy obwodowe, czy tylko zmniejsza ból?

Od dwóch tygodni biorę lek egzysta na ból neuropatyczny w dawce 2 razy po 75 mg. Ból trochę się zmniejszył. Proszę o informację czy te leki leczą również moje uszkodzone nerwy obwodowe. czy tylko zmniejszają ból ?

Xyzzu (anonim, 193.239.58.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy duszność oraz zaczerwienienie skóry jak po oparzeniu słonecznym mogą być efektem przyjmowania leku Egzysta?

Witam. Dzisiaj zażyłam czwartą tabletkę Egzysty (pregabalina). Lekarz zalecił branie 2x1 szt. 75mg dziennie. Do tego od trzech miesięcy zażywam 100mg sertraliny. Od 2017 leczę się metforminą (1500 mg Glucophage dziennie) na insulinooporność. Przed momentem zrobiło mi się bardzo gorąco, na kostkach rąk, plecach i dekolcie skóra zaczerwieniła się jak po oparzeniu słonecznym. Czy to efekt uboczny Egzysty? Jest niedziela, czy powinnam odstawić ten lek?

Egzysta (anonim, 31.0.123.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę zmienić godziny przyjmowania leku Egzysta z 10:00, 22:00 na 7:00, 19:00?

Witam. Czy można zmienić czas brania Egzysty? Zażywając Rano i wieczorem o 10.00 i 22.00, a zamienić na godzinę 7.00 - 19.00. Czy to może wpłynąć na działanie?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 8 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 9 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 13 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 13 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 17 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator