Ból głowy i migrena

Lek bez recepty

Apap tabletki powlekane

Apap to tabletki powlekane zawierające paracetamol przeznaczony do stosowania w bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, zębów, bóle menstruacyjne) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy (gorączka, bóle kostno-stawowe). Preparat odpowiedni dla wegan i wegetarian.

Lek bez recepty

Apap Extra tabletki powlekane

Apap Extra to tabletki powlekane zawierające paracetamol w zwiększonej dawce. Przeznaczony do stosowania w bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, zębów, bóle menstruacyjne) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy (gorączka, bóle kostno-stawowe).

Wyrób medyczny

Apap Ice Chłodzący Plaster Żelowy plaster

Apap Ice Chłodzący Plaster Żelowy stosowany jest w bólach - szczególnie migrenie, bólach głowy i zęba oraz po urazach. Zawiera mentol, który przyjemnie chłodzi i zmniejsza dyskomfort bólowy.

Lek bez recepty

Aspirin tabletki

Aspirin to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym do stosowania doustnego. W skład preparatu wchodzi kwas acetylosalicylowy. Wskazany do leczenia bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu oraz przeciwgorączkowo. Lek dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Aspirin Ultra Fast tabletki musujące

Aspirin Ultra Fast to tabletki musujące zawierające kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo. Stosowany w leczeniu bólu różnego pochodzenia o łagodnym i umiarkowanym nasileniu (bóle głowy, zębów, mięśni i stawów) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy. Lek dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Codipar tabletki

Lek przeciwbólowy zawierający paracetamol. Preparat stosuje się w bólach różnego pochodzenia, m.in. bólu głowy, zębów, kości, stawów, a także w bolesnym miesiączkowaniu.

Lek bez recepty

Efferalgan tabletki musujące

Efferalgan to tabletki musujące zawierające paracetamol. Przeznaczony do stosowania w bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, zębów, bóle menstruacyjne) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy (gorączka, bóle kostno-stawowe).

Lek bez recepty

Efferalgan Forte tabletki musujące

Efferalgan Forte to tabletki musujące zawierające paracetamol. Przeznaczony do stosowania w bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, zębów, bóle menstruacyjne) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy (gorączka, bóle kostno-stawowe). Lek dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Etopiryna tabletki

Etopiryna to tabletki o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Zawiera salicylany, które hamują rekcję zapalną i ból z nim związany. Dodatkowo kofeina nasila działanie substancji, dzięki czemu preparat działa szybciej i dłużej. Do stosowania w bólach o umiarkowanym nasileniu (bóle głowy i inne).

Lek bez recepty

Etopiryna Extra tabletki

Etopiryna Extra to tabletki o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Zawiera zwiększoną dawkę salicylanów, które hamują rekcję zapalną i ból z nim związany. Dodatkowo kofeina nasila działanie substancji, dzięki czemu preparat działa szybciej i dłużej. Do stosowania w bólach o umiarkowanym nasileniu (bóle głowy i inne).

Lek bez recepty

Excedrin Migrastop tabletki powlekane

Excedrin MigraStop to preparat złożony, zawierający kwas acetylosalicylowy, paracetamol oraz kofeinę. Preparat stosuje się w doraźnym leczeniu napadów migrenowego bólu głowy, także tych przebiegających z aurą.

Lek bez recepty

Gardan (Re-Algin) tabletki

Gardan (Re-Algin) to tabletki o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Zawiera metamizol - niesteroidowy lek przeciwzapalny, który dodatkowo rozluźnia mięśnie gładkie (w małym stopniu). Preparat stosowany w bólach różnego pochodzenia o dużym nasileniu (bóle głowy, zęba, pourazowe) oraz w gorączce.

Lek bez recepty

Ibum kapsułki

Ibum to miękkie kapsułki zawierające ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Przeznaczony do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia o lekkim i umiarkowanym nasileniu. Łagodzi bóle głowy, zębów, mięśni i stawów, menstruacyjne. Preparat OTC dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Ibum Forte kapsułki

Ibum Forte to miękkie kapsułki zawierające ibuprofen - substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Przeznaczony do stosowania w leczeniu bólu różnego pochodzenia o lekkim i umiarkowanym nasileniu. Łagodzi bóle głowy, zębów, mięśni i stawów, menstruacyjne. Preparat OTC dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Ibuprom tabletki powlekane

Ibuprom to tabletki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym do stosowania doustnego. W skład preparatu wchodzi ibuprofen. Wskazany do krótkotrwałego leczenia bólu i gorączki. Lek z grupy OTC - dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Ibuprom Max drażetki

Ibuprom Max to drażetki do stosowania doustnego zawierające ibuprofen o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Wskazany do krótkotrwałego leczenia bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, stawów, menstruacyjne) o łagodnym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączki w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek z grupy OTC - dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Ibuprom Max Sprint kapsułki

Ibuprom Max Sprint to kapsułki do stosowania doustnego zawierające ibuprofen o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Wskazany do krótkotrwałego leczenia bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, stawów, menstruacyjne) o łagodnym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączki w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek z grupy OTC - dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Ibuprom RR tabletki powlekane

Ibuprom RR to tabletki powlekane do stosowania doustnego zawierające ibuprofen o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Wskazany do krótkotrwałego leczenia bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, stawów, menstruacyjne) o łagodnym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączki w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek z grupy OTC - dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Ketonal Active kapsułki

Ketonal Active to dostępny bez recepty lek zawierający substancję czynną – ketoprofen – w dawce 50 mg. Substancja ta należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i znajduje zastosowanie w leczeniu dolegliwości bólowych różnego pochodzenia o umiarkowanym nasileniu.

Lek bez recepty

Lizymax tabletki powlekane

Lizymax Forte to tabletki powlekane zawierające ibuprofen w połączeniu z lizyną, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Stosowany w leczeniu bólu różnego pochodzenia o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Łagodzi bóle głowy, kostno-stawowe, menstruacyjne, zębów, pourazowe, a także gorączkę w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek OTC dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Metafen tabletki

W skład preparatu Metafen wchodzą: ibuprofen oraz paracetamol. Preparat wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe i można go stosować w bólach o różnym pochodzeniu, np. lędźwiowo-krzyżowych, migrenowych czy kostno-stawowych.

Lek bez recepty

Migea tabletki

Lek o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym do stosowania doustnego. W skład preparatu wchodzi kwas tolfenamowy. Wskazany do leczenia objawowego ostrych napadów migreny. Lek z grupy OTC - dostępny bez recepty.

Wyrób medyczny

Nexcare Coldhot Classic kompres

Nexcare Coldhot Classic to okład żelowy zimno-ciepły do wielokrotnego użytku. Stosowany na zimno łagodzi bóle głowy, zęba oraz obrzęki. Stosowany na ciepło łagodzi dolegliwości stawowe, relaksuje i zmniejsza sztywność mięśni oraz bóle krzyżowe.

Lek bez recepty

Nurofen tabletki powlekane

Nurofen to lek przeciwbólowy zawierający ibuprofen, zaliczany do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Lek stosuje się w leczeniu słabego/umiarkowanego bólu oraz gorączki różnego pochodzenia.

Lek bez recepty

Nurofen Express Forte kapsułki

Nurofen Express Forte to kapsułki miękkie zawierające ibuprofen, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Stosowany w leczeniu bólu różnego pochodzenia o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Łagodzi bóle głowy, kostno-stawowe, menstruacyjne, zębów, pourazowe, a także gorączkę w przebiegu przeziębienia lub grypy. Lek OTC dostępny bez recepty.

Lek bez recepty

Panadol tabletki powlekane

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, zawierający paracetamol. Preparat zaleca się w leczeniu bólu różnego pochodzenia, a także w stanach przeziębienia i grypy.

Lek bez recepty

Panadol Extra tabletki powlekane

Panadol Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, zawierający paracetamol w połączeniu z kofeiną, co zwiększa działanie. Preparat zaleca się w leczeniu bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, menstruacyjne, pourazowe), a także w stanach przeziębienia i grypy.

Lek bez recepty

Paracetamol Biofarm tabletki

Paracetamol Biofarm to tabletki zawierające paracetamol. Przeznaczony do stosowania w bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, zębów, bóle menstruacyjne) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy (gorączka, bóle kostno-stawowe). Lek dostępny bez recepty.

Wyrób medyczny

Prel Blue plaster

Prel Blue to plastry łagodzące urazy mięśni i kostno-stawowe. Zawiera chłodzący mentol, który przenika do skóry i zmniejsza ból oraz obrzęk. Do stosowania w stłuczeniach, skręceniach, nadwyrężeniach i naciągnięciach mięśni.

Lek bez recepty

Pyralgina tabletki

Pyralgina to tabletki zawierające metamizol - silnie działający lek przeciwbólowy. Preparat wskazany jest w leczeniu bólu o dużym nasileniu, gdy leczenie innymi środkami jest przeciwwskazane lub gdy inne leki nie przyniosły efektów.

Lek bez recepty

Saridon tabletki

Preparat złożony, zawierający kofeinę, propyfenazon oraz paracetamol. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe i można go stosować w leczeniu bólu różnego pochodzenia, np. głowy, stawów, także w bólu pooperacyjnym.

Lek bez recepty

Solpadeine kapsułki

Solpadeine to kapsułki o działaniu przeciwbólowym. Zawiera kofeinę, kodeinę oraz paracetamol, dzięki czemu lek działa silniej i dłużej. Stosowany w słabym/umiarkowanym bólu różnego pochodzenia, np. bólu głowy, zębów, stawów, menstruacyjnych.

Lek bez recepty

Solpadeine tabletki

Solpadeine to tabletki o działaniu przeciwbólowym. Zawiera kofeinę, kodeinę oraz paracetamol, dzięki czemu lek działa silniej i dłużej. Stosowany w słabym/umiarkowanym bólu różnego pochodzenia, np. bólu głowy, zębów, stawów, menstruacyjnych.

Lek bez recepty

Solpadeine tabletki musujące

Solpadeine to tabletki musujące o działaniu przeciwbólowym. Zawiera kofeinę, kodeinę oraz paracetamol, dzięki czemu lek działa silniej i dłużej. Stosowany w słabym/umiarkowanym bólu różnego pochodzenia, np. bólu głowy, zębów, stawów, menstruacyjnych.

Bóle głowy miewa prawie każdy - częściej lub rzadziej, mocniejsze lub słabsze, pulsujące, tępe, migrenowe. Mogą nas dopaść w najmniej spodziewanym momencie. Warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić oraz które preparaty dostępne w aptece bez recepty można zażyć.

Na bóle głowy można zastosować produkty w formie rozpuszczalnej, tabletek, kapsułek oraz pomocne mogą okazać się zimne okłady na czoło, skronie lub kark. Stosowane są m.in.: kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, paracetamol, paracetamol w połączeniach z kofeiną lub kodeiną, metamizol, ketoprofen.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 10.01.2019 20:18:30

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Najnowsze pytania

Jakie zamienniki posiada Pyralgina?
Mogę przyjmować w razie konieczności pyralginę. Czy są jakieś jej tańsze zamienniki?
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy Dicloberl Retard i Olfen Uno mogą być stosowane zamiennie?
Czy na to samo schorzenie po jakimś czasie zamiast dicloberl retard(150) można zastosować olfen uno(150) o zmodyfikowanym działaniu.
odpowiada Marcin Szczesio

Jaki odstęp czasowy zachować między zażyciem leków na katar i przeziębienie?
Witam dzisiaj z rana wzielam jedna tabletke sudafed czy teraz moge wziac theraflu zatoki badz metafen?
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy wysypka to działanie niepożądane leków na migrenę?
Dzień dobry jestem złamana ma częste bóle głowy jest to migrena od lipca zeszłego roku biorę tabletki nurofen lub ibuprom nie nazywam ich często tylko...
odpowiada Agnieszka Soroko

Czy jeżeli Palgotal nie pomaga na silny napięciowy ból głowy to Skudexa da radę?
Czy jeżeli Palgotal nie pomaga na silny napięciowy ból głowy to czy Skudexa da rade?
odpowiada Agnieszka Soroko

Czy Skudexa pomoże na silne napięciowe bóle głowy?
Czy Skudexa pomoże na silne napięciowe bóle głowy?
odpowiada Agnieszka Soroko

Na Twoje pytania w temacie ból głowy i migrena odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.