Weronika (anonim, 87.101.35.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Czy infekcje oddechowe mogą obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej?

Witam. Czy infekcje drog oddechowych oslabiają skutecznosc antykoncepcji hormonalnej? Stosuję tabletki Vibin mini i ostatnio mialam takie objawy jak lekki ból/ uczucie drapania w okolocach tchawicy i oskrzeli ktorym towarzyszyl suchy kaszel, jednak nie czulam się oslabiona ani nie miałam gorączki, nie stosowalam zadnych lekow jedynie robilam inhalacje z soli kuchennej i pilam herbatę z cytryną, w miedzy czasie wspolzylam bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy takie infekcje osłabiją skutecznosc przyjmowanych przezemnie tabletek?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 11 miesięcy temu

Sama infekcja oddechowa nie powinna osłabić skuteczności stosowanych leków antykoncepcyjnych, pod warunkiem, że środki antykoncepcyjne zażywane są prawidłowo, w ściśle określonym czasie.

Skuteczność antykoncepcji mogłaby być obniżona w przypadku zastosowania niektórych leków, na opisaną infekcję. Przykłady leków, które mogą obniżyć skuteczność antykoncepcji, znajdzie Pani w poniższym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji

Opisane natomiast objawy mogą być działaniami niepożądanymi spowodowanymi przez lek. Warto jest obserwować organizm. Jeżeli zauważy Pani inne niepokojące objawy lub problem obecnie opisany nie ustąpi, warto skonsultować się lekarzem w celu omówienia dalszego leczenia.

Zamieszczam ulotkę leku Vibin mini:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/82281/vibin-mini-tabletki-powlekane/ulotka

Polecam również artykuły, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja-hormonalna
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/tematy/tabletki-antykoncepcyjne-dwuskladnikowe