Fela (anonim, 37.47.247.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Czy tabletki Vibin Mini działają od 7 czy od 8 dnia?

Tabletki antykoncepcyjne działaja od 7 dnia od wzięcia tabletki czy od 8 dnia????

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie znajduję informacji w ulotce leku Vibin Mini, aby zastosowanie leku między 5. a 7. dniem cyklu wymagało zastosowania prezerwatywy. Takiej informacji nie spotkałam też w przypadku żadnego innego środka antykoncepcyjnego.

Cytuję ulotkę Vibin Mini:
"Można też rozpocząć przyjmowanie leku w dniach 2.-5. cyklu, ale wtedy trzeba stosować dodatkowe produkty antykoncepcyjne (na przykład prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni."

Jeśli rozpoczęła Pani stosowanie leku w 9. dniu cyklu wymagane jest stosowanie prezerwatywy do końca bieżącego blistra. Po tym czasie ochrona jest pełna.

Karoinnaa (anonim, 31.42.10.)
około 7 dni temu

Wzięłam tabletki vibin Mini w 9 dniu cyklu, punktualnie o 9 rano i dalej to kontynuuje. 14 dzien cyklu, mozliwe ze powinna być dzisiaj owulacja.
Czy pelna ochronę antykoncepcyjna bede miala dopiero przy nowym blistrze? Wedlug ulotki, gdyby to byl 5-7 dzień cyklu musialabym się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni. Jak w przypadku rozpoczęcia od 9 dnia w takim razie? Po tych 7 dniach jestem chroniona?

Tak, jak napisałam - wszystko zależy od tego, w którym dniu rozpoczęła Pani stosowanie pigułek. Nie odnajduję takiej informacji w Pani wpisach, w związku z czym, nie mogę odpowiedzieć na zadane pytanie.

Jeśli pierwsza pigułka była zażyta w pierwszym dniu miesiączki, to w 7 dniu jest Pani chroniona. Jeśli przyjęła Pani pigułkę miedzy 2 a 5 dniem cyklu, to w 7 dniu jeszcze nie jest Pani chroniona.

Fela (anonim, 37.47.247.)
około 7 miesięcy temu

Ale czy jak wzięłam dziś 7 tabletkę czy już jestem chroniona czy tabletki już działają?

Tabletki antykoncepcyjne chronią przed ciążą od razu, jeśli zostaną zażyte pierwszego dnia miesiączki.

Jeśli tabletka zostanie przyjęta między 2 a 5 dniem cyklu ochrona wykształca się dopiero po 7 dniach i do tego czasu należy stosować dodatkowe zabezpieczenie w formie prezerwatywy.

Tylko prawidłowe przyjmowanie tabletek sprawia, że ochrona przed ciążą jest właściwa. Mówiąc "prawidłowo" mam na myśli nie tylko regularne ich przyjmowanie, ale także niepomijanie.

Zachęcam do zapoznania się z poniższymi materiałami:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji

Fela (anonim, 37.47.247.)
około 7 miesięcy temu

Vibin mini

Proszę napisać, jakie tabletki.