elelo (anonim, 217.97.231.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Jakie jest ryzyko ciąży po przyjęciu 9 tabletki Vibin?

Witam, jakie są szanse na zajscie w ciążę po 9 tabletce vibin obranych od 1 dnia krwawienia?

Co z kończoncym się opakowaniem jeśli przy końcu nie ma okresu przerwać tabletki czy zacząć nowe opakowanie i czekać na miesiączki?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Tak, znikome.

eloelo (anonim, 217.97.231.)
około 6 miesięcy temu

Czyli nie wielkie ?

Czyli prawdopodobieństwo ciąży jest takie, jak wynika ze wskaźnika Pearla.

eloelo (anonim, 217.97.231.)
około 6 miesięcy temu

Bez zabezpieczeń, żadnego alkoholu palenia papierosów biorę tabletki regularnie O 6 rano ...

Nie mając żadnych dodatkowych informacji (np. czy stosowała Pani tabletki regularnie, stosowała dodatkowo prezerwatywę, zażywała jakieś leki obniżające skuteczność antykoncepcji, kiedy Pani wspołżyła) mogę powiedzieć, że szanse na zajście w ciążę po 9 tabletce są takie same, jak w przypadku każdej innej tabletki, jeśli lek przyjęła Pani w pierwszym dniu miesiączki i dalej stosowała go prawidłowo.

Wskaźnik Pearl’a w przypadku leku Vibin dla niepowodzenia metody wynosi 0,09, a całkowity wskaźnik Pearl’a (niepowodzenie metody + błąd pacjenta) to 0,57 i takie właśnie jest ryzyko ciąży.

Wskaźnik (indeks) Pearla przedstawia liczbę niepożądanych ciąż, do których doszło podczas regularnego pożycia seksualnego u 100 par stosujących daną metodę antykoncepcji przez rok. Im mniejszą wartość ma wskaźnik Pearla, tym bardziej skuteczna jest metoda antykoncepcji.

Tłumacząc bardziej szczegółowo - pierwszy podany przeze mnie wskaźnik "dla niepowodzenia metody" - pokazuje liczbę ciąż w przypadku, gdy dana metoda antykoncepcji nie jest obarczona żadnym błędem - zakładamy idealny metabolizm pacjentki, dobre zdrowie, regularne przyjmowanie pigułek, brak stosowania innych leków, co w praktyce, jak wiadomo, nie jest możliwe.
Z tego też względu opracowano drugi wskaźnik, który obejmuje niepowodzenie metody i błąd pacjenta, np. nieregularne przyjmowanie pigułek, zażywanie innych leków, które osłabiają skuteczność stosowanej antykoncepcji. Jest on więc bardziej praktyczny i ma większe odniesienie do codzienności pacjentki.

Chociaż pigułki nie są metodą skuteczna w 100%, prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo niskie i wiele par nie decyduje się na dodatkowe metody zapobiegania ciąży, jeśli partnerka przyjmuje antykoncepcję w sposób prawidłowy.

Jeśli w dniu przyjęcia ostatniej tabletki leku Vibin nie wystąpi krwawienie z odstawienia, należy wykonać test ciążowy:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Jeśli jego wynik będzie negatywny, może Pani przejść do pigułek z nowego opakowania.

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne:
https://youtu.be/7uF0925Pi-U

https://youtu.be/g2LhgyZi0jo