Nieznajoma04 (anonim, 37.47.84.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Kiedy pojawi się miesiączka podczas zażywania Vibin Mini?

Proszę o poradę. Pierwsza tabletkę z pakowania Vibin mini przyjęłam w 6 dniu miesiączki. Teraz została mi jedna tabletka czerwona A do okresu troszkę dni brakuje. Pytanie jest następujące czy mam kontynuować branie tabletek czyli kończę różowe i zaczynam od razu białe (placebo) nawet wtedy gdy ta miesiączka się nie pojawi? Czy jak to powinno prawidłowo wyglądać? Trochę się gubię a wszystkie tabletki brałam dzień po dniu :)

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie ma za co ;)

Nieznajoma04 (anonim, 37.47.84.)
około 8 miesięcy temu

Bardzo dziękuję za szybką i ko kradną odpowiedź pozdrawiam :)

Dziękuję za doprecyzowanie :) Kiedy skończy Pani wszystkie różowe pigułki czynne, proszę od razu przejść do białych - placebo. Krwawienie z odstawienia powinno pojawić się mniej więcej przy 2-3 pigułce białej. Jest ono wywołane brakiem hormonów które dotychczas przyjmowała Pani wraz z pigułką czynną.

Krwawienie powinno pojawiać się mniej więcej tak samo przy każdym blistrze - około 2-3 pigułki placebo. Kiedy ono wystąpi stosuje Pani dalej pigułki zgodnie z kolejnością - kończy białe i przechodzi do różowych z następnego opakowania, bez względu na to, czy krwawienie się zakończyło, czy nie. Mówiąc prościej - nie ma przerwy między kolejnymi opakowaniami Vibin Mini.

Podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych nie występuje tradycyjna miesiączka, lecz wspomniane krwawienie z odstawienia, więc nie ma sensu spodziewać się miesiączki w terminie jak kiedyś.

Przesyłam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji

Nieznajoma04 (anonim, 37.47.84.)
około 8 miesięcy temu

Jestem aktualnie w 3 rzędzie i została mi jedna tabletka. I faktycznie przepraszam mój błąd jest ona różowa ;)

Na samym wstępie proszę raz jeszcze sprawdzić, w którym punkcie blistra się Pani aktualnie znajduje, bowiem Vibin Mini nie zawiera czerwonych tabletek, dopiero wtedy będziemy mogli udzielić szczegółowej odpowiedzi.