---OMNi-BiOTiC Stress Repair 9 - ZF

OlaJ (anonim, 89.65.232.) Warszawa 4 lata temu

Jakie leki przeciwbólowe mogę stosować na bóle głowy, brzucha i mięśni podczas terapii lekami Cital, Concor Cor, Gabapentin, Suvardio?

Dzień dobry.
Chciałabym się dowiedzieć, jakie leki przeciwbólowe (ból głowy, bóle brzucha, bóle mięśniowe) można bezpiecznie stosować przyjmując taki zestaw leków: Gabapentin, Cital, Suvardio i ConcorCor? Jestem na początku kuracji (2 tydzień), podejrzewam że bóle towarzyszą rozpoczęciu nowej terapii. Swoje stałe leki biorę na wyciszenie i zmniejszenie tachykardii (Cital, ConcorCor), bóle neuropatyczne (Cital, Gabapentin) i wysoki cholesterol (Suvardio).

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Metabolizm glukozy i lipidów

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Dolegliwości, które Pani opisuje, a szczególnie ból mięśni i dolegliwości żołądkowo-jelitowe, powinny skłonić Panią do rozmowy z lekarzem. W mojej ocenie, tak jak Pani sama wspomina, wynikają one z zaleconej terapii.

Należy pamiętać, że przyjmując lek przeciwbólowy usuwa Pani skutek, czyli ból, a nie usuwa przyczyny bólu (w tym wypadku leku) w związku z czym ból będzie nawracał. Dodatkowo leki przeciwbólowe nie są obojętne dla przewodu pokarmowego czy ciśnienia tętniczego, w związku z czym pogłębią się Pani dolegliwości w postaci bólu brzucha czy tachykardii.

Szczególną Pani uwagę powinien zwrócić ból mięśni i dolegliwości żołądkowo-jelitowe wynikające z terapii najprawdopodobniej lekiem Suvardio.

Ból mięśni to częste działanie niepożądane zgłaszane przez pacjentów stosujących statyny, do których należy rosuwastatyna - substancja czynna leku Suvardio. Ten skutek uboczny występuje częściej niż u 1 na 100, ale nie częściej niż u 1 na 10 pacjentów przyjmujących lek. Dolegliwości ujawniają się na ogół po kilku tygodniach stosowania leku.

Bóle mięśni i zapalenie mięśni w ciężkiej postaci mogą doprowadzić do gwałtownego niszczenia włókien mięśniowych - rabdomiolizy.

W takiej sytuacji należy zgłosić się do lekarza, który ustali odpowiedni sposób postępowania. Dokładniejszych informacji w tym temacie, udzieliłam tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/15787/atorvastatin-czy-skutkiem-ubocznym-leku-zahron-moga-byc-bole-miesni-co-zrobic

Jeśli jednak chciałaby Pani przyjąć lek przeciwbólowy, to najbezpieczniejszą opcją zarówno dla serca jak i dla układu pokarmowego, a także dla ogółu terapii, jest paracetamol, dostępny, między innymi, w preparatach: 1) Apap: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/5684/apap-tabletki-powlekane/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/5684/apap-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie

2) Panadol: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/59169/panadol-tabletki-powlekane/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/59169/panadol-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie

3) Efferalgan: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/26254/efferalgan-tabletki-musujace/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/26254/efferalgan-tabletki-musujace/apteki/w-warszawie

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać nie tylko lekarzowi, ale także indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat. O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Przesyłam także inne materiały, które mogą okazać się przydatne: - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/wysoki-cholesterol - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/problemy-z-sercem - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/choroby-neurologiczne - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły