---Diabolo - pytania ogólne

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Suplementacja wspierająca elastyczność i zdrowie stawów.

Dla osób starszych, w okresie menopauzy i podczas zwiększonego obciążenia stawów (nadwaga, sport).

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Można stosować na zmianę leki Dexak oraz Paracetamol, ale w odstępach co najmniej 6-8 godzinnych. Leków nie należy jednorazowo łączyć ze sobą.

Dexak zawiera deksketoprofen - niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym, stosowany w leczeniu umiarkowanego bólu.

Paracetamol to substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Nie ma działania przeciwzapalnego.

Proszę pamiętać, aby oba leki stosować maksymalnie 3-4 dni, a jeśli dolegliwości nie ustępują - zgłosić się do lekarza. Dexaku nie powinno łączyć się z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, jak np. kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, ketoprofen czy diklofenak.

Podczas terapii niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, proszę nie zapominać o stosowaniu "osłony żołądka" przed działaniami niepożądanymi, jakie substancje te wywołują ze strony przewodu pokarmowego. Do substancji takich należą, np. pantoprazol czy omeprazol. Są one dostępne bez recepty i stosujemy je najlepiej 30 minut przed śniadaniem, a w innym wypadku - 2 godziny po posiłku.
Załączam przykładowe preparaty: - Helicid Control: https://www.gdziepolek.pl/produkty/87996/helicid-control-kapsulki/apteki/w-warszawie

- Controloc Control: https://www.gdziepolek.pl/produkty/19739/controloc-control-tabletki/apteki/w-warszawie

ulotkę leku Dexak: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/92345/dexak-tabletki-powlekane/ulotka

link do śledzenia jego dostępności w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie Warszawy: https://www.gdziepolek.pl/produkty/92345/dexak-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie

oraz artykuły, które mogą okazać się przydatne: - https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba - https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac - https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-przeciwbolowe - https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-bez-recepty-ktore-latwo-naduzyc

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły