Prezerwatywy dla mężczyzn, opinie i pytania

17 pytań o Prezerwatywy dla mężczyzn. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Antykoncepcja.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Kasia (anonim, 5.173.88.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy 15-minutowe narażenie prezerwatyw na temp. -2 stopni wpływa na ich skuteczność?

Wracałam ze sklepu przy tempreaturze -2. W siatce z zakupami miałam prezerwatywy. Czy zimno mogło je uszkodzić? Szłam 15 minut

Klaudiusz (anonim, 185.180.115.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy jest możliwość, że sperma w jakiś sposób przedostanie się przez ścianki prezerwatywy?

Witam. Czy istnieje możliwość zapłodnienia gdy prezerwatywa nie pękła, nie zsunęła się oraz została poprawnie założona? Czy jest możliwość ze sperma w jakiś sposób przedostanie się przez ścianki prezerwatywy? Czasami mam wrażenie ze nasienia nie ma na tyle dużo w prezerwatywie ile powinno być czy jest to może efekt perspektywy bądź rozprowadzenia nasienia w kondomie?

Wera30 (anonim, 83.8.76.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy przy tabletkach antykoncepcyjnych Slinda należy stosować prezerwatywy?

Mam pytanie czy przy tabletkach antykoncepcyjnych leku slinda trzeba używać dodatkowego zabezpieczenia?? W formie prezerwatyw? Jestem przy 4 opakowaniu. Biorę reguralnie tabletki nie pomijając ani jednej. Dziękuję za odpowiedź

Tyk (anonim, 37.47.54.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Czy obserwacja śluzu i prezerwatywa przy nieregularnych cyklach jest skuteczną metodą zapobiegania ciąży?

Witam mam nieregularne cykle uprawiam seks z chłopakiem z użyciem prezerwatywy w dni kiedy jestem przed spodziewaną miesiączką (mam śluz gęsty i mętny lub brak śluzu i odczuwam suchość co wskazuje na zbliżającą się miesiączkę )czy jeśli zdarzy nam się wypadek i prezerwatywa się zsunie (też czasami przerwatywa zakrywa 3/4 długości członka) czy istnieje duże ryzyko że może to prowadzić do ciąży. Nie chcę stosować antykoncepcji hormonalnej w obawie o późniejsze skutki uboczne dlatego pytam czy takie zabezpieczenie czy w ogóle zabezpieczenie prezerwatywą w te dni wystarczy by uzyskać ochronę przed ciążą?

Joanna (anonim, 85.166.182.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli kolejny krążek Ginoring założyłam po 13 dniach od wyjęcia poprzedniego?

Witam, stosuję krążki od dwuch lat. Ostatni wyjełam 11 kwietnia dostałam okres 15 kwietnia, niestety zapomniałam założyć nowy po tygodniu i założyłam go 24 kwietnia czyli przerwa w stosowaniu była 13 dni. I teraz nie wiem kiedy go wyjąć? Pozostawić go na 3 tygodnie od daty kiedy został włożony? Jakie konsekwencje mogą być przy przerwie w stosowaniu 13 dniowej?

Agnieszka (anonim, 77.252.60.)
około 12 miesięcy temu, Warszawa

Jak pokonać lęk przed zajściem w ciążę?

Tabletki Vines i prezerwatywy

Mam paniczny lęk przed zajściem w ciążę (jak dobrze pamiętam nazywa się to tokofobia) i wczoraj współżyłam z chłopakiem, a już zaczynam wmawiać sobie w głowie najdrobniejsze szczegóły. Biorę tabletki Vines od dwóch lat i mam chorą tarczycę (ta sama ginekolog przepisała mi leki) tylko w ostatnim czasie różnie je brałam (biorę je o 21, a brałam 22-24) i współżyliśmy w prezerwatywie, chłopakowi zsunęła się lecz jak pamiętam zmienił ją od razu tylko już dociekam w głowie "a może jednak.." gdzie doszedł dopiero w tej drugiej. Co mogę zaradzić na takie myśli skoro raczej nie zaszłam? Dostaje paranoi od tego wszystkiego. Chodzę na terapię i do psychiatry, ale w obecnej sytuacji nie mam jak się z nimi spotkać.. Chce się też trochę doedukować na temat seksu lecz nie wiem też skąd

G. Kkk (anonim, 5.173.41.)
około roku temu, Warszawa

Czy w trakcie stosowania leku Limetic oraz dodatkowo stosowania prezerwatywy możliwe jest zajście w ciążę?

Witam. Po porodzie, jeszcze przed pojawieniem się miesiączki zaczęłam stosować Limetic. Pojawiały się krwiawienia co równo dwa tygodnie. Po 3 miesiącach stosowania limetic i dodatkowej formy zabezpieczenia w formie prezerwatywy, okazało się że prezerwatywa się osunęła.. Dodam że w tym dniu spóźniłam się z tabletka o około 2h. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Tydzień po tym incydencie byłam u lekarza, który po przebadaniu powiedział że ciąży nie ma a krwawienie to było plamienie a nie miesiączka. I przepisał mi Vibin które od razu zaczęłam brać. Dodam że zapomniałam lekarzowi powiedzieć że taki przypadek mieliśmy tydzień wcześniej. Czy mógłby po takim czasie rozpoznać czy była ciąża? Czy jest to w ogóle możliwe że byłabym w ciąży? Po 17 dniach zrobiłam dwa testy ciążowe które wyszły negatywnie, a po kilku godzinach pokazały się ledwo widoczne kreseczki. Proszę o porade

Ola (anonim, 195.210.25.)
około roku temu, Warszawa

Czy jest ryzyko ciąży po stosunku w prezerwatywie?

Czy jest ryzyko ciąży, po stosunku w prezerwatywie, kiedy nasienie zostało w prezerwatywie i nic nie wskazywało by na to by pękła, bo nic nie przeciekało, a w drugim przypadku podczas stosunku w prezerwatywie nie doszło do wytrysku partnera?

Dawid (anonim, 31.60.64.)
około roku temu, Warszawa

W jakim wypadku istnieje ryzyko zajścia w ciążę?

Dzień dobry mam pewne pytanie czy jeśli stosując prezerwatywy podczas stosunku i cała sperma została w prezerwatywie to czy istnieje ryzyko ciąży? i mam drugie pytanie czy da się zaplodnic kobietę po dostanie sie spermy w okolice pochwy?

Prezerwatywy dla mężczyzn
Prezerwatywy dla mężczyzn, zwane inaczej kondomami, są osłoną wykonaną z różnych materiałów (np. lateksu czy poliuretanu), która jest zakładana na członka w trakcie wzwodu i w ten sposób mechanicznie zapobiega przedostaniu się nasienia do dróg rodnych kobiety.


Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 48 minut temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator
Barbara Mierzwinska
ekspert
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 45 minut temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 59 minut temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 15 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 15 godzin temu