Qlaira, opinie i pytania

183 pytania o Qlaira. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Ginekolog, Antykoncepcja, Antykoncepcja hormonalna, Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Kk (anonim, 37.47.20.)
około 3 dni temu, Warszawa

Czy mogłam zajść w ciążę współżyjąc w 7 i w 19 dniu cyklu przyjmując lek Qlaira?

Witam,zakończyłam pierwszy blister qlaria i nie dostałam miesiaczki dziś zażyłam pierwsza tabletkę z drugiego blistra kiedy mogę spodziewać się krwawienia ? Współżylam w 7 dniu cyklu i w 19 dniu cyklu pełny stosunek czy jest ryzyko ciąży czy to wachania hormonalne spowodowane stosowaniem tych tabletek ?

GG (anonim, 31.0.85.)
około 4 dni temu, Warszawa

Kiedy będę zabezpieczona, jeśli przyjmowanie Qlaira rozpoczęłam po przerwie w stosowaniu NuvaRing?

Do tej pory stosowałam system Nova ring ale z uwagi na wiek pow. 40 lat lekarz przepisał mi qlaira i powiedział bym wzięła pierwszą tabletkę w dniu gdybym zakładała nowy system czyli po przerwie z odstawienia. Od kiedy mogę czuć się zabezpieczona przed ciążą? Instrukcja nie przewiduje takiego terminu rozpoczęcia brania tabletek przy zmianie z systemu dopochwowego.

Ewa (anonim, 89.64.88.)
około 8 dni temu, Warszawa

Po 3 dniach wystąpiło plamienie?

Zapomniałam zażyć tabletkę, ale przyjęłam ja po 11h czyli zamieściłam się w limicie. Spowodowało to, ze zmieniłam przyjmowanie leków z wieczora na rano. Po 3 dniach wystąpiło plamienie?. W między czasie został odbyty stosunek bez zabezpieczenia.

Ola (anonim, 80.50.121.)
około 16 dni temu, Warszawa

Czy Duomox i Qlaira należy przyjmować w odstępach czasowych?

Dzień dobry. Chciałam zapytać czy sporadyczne zastosowanie antybiotyku duomox może obniżać antykoncepcje.. Biorę tabletki Qlaira.. Czy już ją jestem zmuszona zażywać antybiotyk to musi być w jakimś odstępie czasowym od tabletki Qlaira. Pozdrawiam

Ania (anonim, 89.64.13.)
około 17 dni temu, Warszawa

Czy powinnam zgłosić się do lekarza jeśli od 8 miesięcy podczas stosowania tabletek Qlaira wsytępuje ból brzucha i plamienie?

Dzień dobry, od ośmiu miesięcy zażywam lek qlaira. Występuje u mnie plamienie i lekki ból brzucha około 11-14 dnia cyklu. Czy powinnam zgłosić się z tym do lekarza? Czy może być to spowodowane rozpoczęciem brania leku w połowie cyklu - zaczynałam od 10 tabletki mniej więcej w 10 dniu cyklu.

Emi (anonim, 5.173.139.)
około 19 dni temu, Warszawa

Co się stanie, jeżeli zażyję 1. tabletkę leku Qlaira o 1 dzień szybciej niż w poprzednim cyklu?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie Qlaira. Wypadła mi gdzieś w torebce ostatnia tabletka placebo, więc po prostu jej nie wzięłam. Teoretycznie skończyłam opakowanie wczoraj i dziś powinnam wziąć nowe. Ale coś mi się nie zgadza bo zapamiętałam że zaczełam poprzednie opakowanie w sobotę a dziś mam piątek. Nie mam pewności czy opakowanie zaczynałam w piątek czy sobotę. Powinnam zatem rozpocząć obecne nowe opakowanie dziś albo jutro. Czy jeśli wezmę tabletkę Qlaira o jeden dzień wcześniej bo będę przekonana że jednak to był piątek, to wpłynie na ich skuteczność? Kolejne tabletki i opakowania już dalej będą normalnym trybem

Kasia (anonim, 37.225.57.)
około 27 dni temu, Warszawa

Czym jest spowodowane plamienie przy drugim opakowaniu Qlaira?

Witam , rozpoczęłam drugie opakowanie qlaira i w 15 dniu wystąpiło niespodziewane plamienie , czym to jest spowodowane i czy mam powód do zmartwień

Loja (anonim, 77.65.94.)
około 29 dni temu, Warszawa

Czy biorąc lek Qlaira zacznę tyć?

Mam 47 lat mam zmienione tabletki antykoncepcyjne na Qlaira ze względu na niedoczynność tarczycy . Jestem na diecie i udało mi się ładnie schudnąć i nie chciałabym aby waga poszła do góry . Czy biorąc Qlaire nie zacznę tyć.

Maria (anonim, 79.163.143.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy 2h spóźnienie w przyjęciu tabletki zaburzy skuteczność antykoncepcji?

Czy 2 - godzinne opóznienie w zażyciu tabletki w 5 dniu brania dzień po stosunku moze spowodować ciąże? Jesli tak czy mam przerwać branie leku czy poczekać az nie wystąpi krwawienie i wtedy zgłosić sie do ginekologa?

Maria (anonim, 172.56.22.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę pominąć ciemnoczerwone tabletki leku Qlaira, aby przesunąć krwawienie z odstawienia?

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Qlaira. Czy jeżeli bym chciała pominąć plamienie (które zazwyczaj pojawia się u mnie w drugiej ciemnoczerwonej tabletce, czyli tuż przed dwoma tabletkami placebo) to czy powinnam pominąć te dwie czerwone tabletki + dwie tabletki placebo i zacząć nowy blister? Z góry dziękuje

Asia (anonim, 62.21.11.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy powinnam się martwić, jeśli przestałam plamić po 6 miesiącach przyjmowania leku Qlaira?

Odkad bralam qlaira plamilam raz wiecej ,raz mniej przez 6 msc. W tym miesiącu brak takich plamie. Wzielam druga brazowa tabletke i nadal nir ma plamien. Współżyłam,czy mam sie martwic ?czy po takim czasie wkoncu sie unormowalo?

Kasia (anonim, 37.225.30.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy kiedy pojawił się okres powinnam wziąć na raz wszystkie pigułki placebo i rozpocząć nowe opakowanie?

Witam , czy jeśli okres pojawił się w 27 dniu przyjmowania tabletek( pierwszy dzień przyjęcia tabletki placebo ) należy przyjąć te dwie tabletki placebo i rozpocząć nowe opakowanie , czy je pominąć ?

Kash92 (anonim, 93.175.80.)
około miesiąca temu, Warszawa

KIedy powinnam zauważyć poprawę stanu włosów po zmianie z Qlaira na Harmonet?

Witam,
Przez dwa miesiące przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne Qlaira, niestety podejrzewam że właśnie po nich zaczęły mi strasznie wypadać włosy. Ginekolog zmienił mi tabletki na Harmonet. Jestem przy 4 tabletce, kiedy powinnam zobaczyć poprawę w kondycji włosów, a kiedy powinnam udać się już np. do trychologa

Kobra1919 (anonim, 89.64.102.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę brać Qlairę, jeśli będę miała zabieg pod narkozą?

Czy moge rozpoczac przyjmowanie Claire jezeli mam zaplanowany zabieg chirurgiczny, ktory bedzie przeprowadzony pod pełną narkiza?

Ewa (anonim, 89.64.88.)
około miesiąca temu, Warszawa

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej Qlaira a prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Pominęłam 23 tabletkę, przyjęłam dopiero 24. Nie miałam recepty na nowe opakowanie wiec kontynuowałam stara(chodzi o lek qlaira) pojawiło się plamienie. Dwa dni później współżyłam(pękała prezerwatywa) czy są wysokie szanse ma zajście w ciąże?

Sandra (anonim, 89.64.34.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak rozpocząć stosowanie Qlaira po 15-dniowej przerwie?

Dzień dobry,

ostatnio trafiłam z SORu do szpitala. Niestety musiałam zostać tam na pewien czas. W związku z tym nie przyjmowałam dotychczas stosowanych tabletek antykoncepcyjnych Qlaira (4 miesiąc stosowania).

Teraz chciałabym do nich wrócić. Na ulotce napisano by w przypadku pominięcia więcej tabletek skonsultować się z lekarzem. Z blistra wynika, że powinnam przyjąć dziś 17 tabletkę. Zaznaczę, że krwawienie z odstawienia się nie pojawiło do tej pory.

Do szpitala trafiłam po rozpoczęciu nowego opakowania - wzięłam z niego tylko 2 pierwsze tabletki.

Moje pytanie brzmi następująco: Czy kontynuować przyjmowanie tabletek od 17 dnia i wziąć także wczorajsza pominięta tabletkę + stosować dodatkowa antykoncepcję przez 7/9 kolejnych dni? Czy rozpocząć nowe opakowanie + dodatkowa antykoncepcję?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Monika (anonim, 93.175.80.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak prawidłowo zmienić Qlairę na Harmonet?

Dzień dobry,
Zmieniam tabletki antykoncepcyjne QLAIRA na HARMONET. Mój ginekolog powiedział mi że Harmonet mam zacząć brać po skończonym opakowaniu Qlaira. Natomiast w ulotce Harmonet jest napisane, że jeśli następuje zmiana tabletek antykoncepcyjnych, pierwszą tabletkę Harmonet należy wziąć po ostatniej aktywnej (czerwonej) tabletce w Qlaira. Dzisiaj przyjęłam ostatnia aktywna tabletkę z QLAIRY.
Czy powinnam przyjmować 2 tabletki placebo i dopiero po tym rozpocząć Harmonet?
Czy moze nie przyjmować tabletek placebo i od razu po ostatniej aktywnej tabletce (czyli w moim przypadku jutro) rozpocząć Harmonet?
Mam nadzieję, że dobrze wyjaśniłam o co mi chodzi
Pozdrawiam

Kitek90 (anonim, 77.115.63.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy to normalne, że 4 dnia przyjmowania leku Qlaira odczuwam duże osłabienie, bóle brzucha i mięśni, trudności w wypróżnianiu się oraz temperatura jest nieco wyższa niż zazwyczaj?

Witam,
Od 4 dni przyjmuje Qlaira ,to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Czy to normalne, że 4 dnia odczuwam duże osłabienie, bóle brzucha i mięśni, trudności w wypróżnianiu się oraz temperatura jest nieco wyższa niż zazwyczaj?

ja22 (anonim, 5.173.56.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można łączyć tabletki antykoncepcyjne Qlaira i Candivac?

Czy można łączyć tabletki antykoncepcyjne Qlaira i Candivac? Czy te leki mogę brać razem jeśli qlaire biorę o 7 rano a z candivaciem odczekam 3-4 godziny po niej?

Magda (anonim, 93.175.80.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy wypadanie włosów podczas przyjmowania Qlaira jest normalne?

Witam serdecznie,
Od stycznia biorę tabletki antykoncepcyjne Qlaira, wcześniej brałam Rigevidon. Jestem przy drugim opakowaniu Qlaira i zauważyłam, że zaczęły mi strasznie wypadać włosy. Czy powinnam udać się do ginekologa aby zmienił mi tabletki? czy przez pierwsze opakowania wypadanie włosów może być nasilone, a potem się unormuje, dodam że czytałam ulotkę i wypadanie włosów jest podany jako skutek uboczny.
Przy braniu Rigevidon nie miałam tego problemu.
Pozdrawiam

Shshs (anonim, 89.68.116.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy podczas stosowania leku Qlaira mogą wystąpić nieoczekiwane krwawienia?

Czy to normalne, że w 21 dniu brania tabletek wystąpiło u mnie delikatne plamienie?
Zrobiłam miesiąc przerwy od stosowania tabletek i to moje pierwsze opakowanie od tej przerwy.
Stresuje się, że to może być plamienie implantacyjne, mimo że stosuje tabletki regularnie o tej samej porze dnia (maksymalnie około godziny opóźnienia czasami)
Odbywałam stosunek przerywany z partnerem w dniu przyjęcia 12 tabletki z opakowania.
Wracając do pytania, czy to normalne, że plamienie występuje przed przyjęciem czerwonych tabletek?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 8 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 20 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator