Napato (anonim, 31.61.160.) Warszawa 2 lata temu

Czy kontynuowanie stosunku w prezerwatywie z nasieniem jest bezpieczne?

Bardzo ważne pytanie, czy jeżeli w prezerwatywie extra safe doszedłem i nie spuściłem się w środku natomiast od razu po tym włożyłem 2 razy jeszcze w tej samej prezerwatywie z nasieniem to można się czegoś obawiać? Dodam że sprawdziłem później czy nie pękła w żaden sposób, poprzez nalanie wody i nigdzie nic nie wyciekało

6 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Prezerwatywę należy zdjąć od razu po wytrysku. Nie należy próbować "przedłużać" stosunku po ejakulacji, ani ponownie rozpoczynać współżycia w tej samej prezerwatywie. Powoduje to, że ryzyko ciąży rośnie, nawet jeśli prezerwatywa nie pękła. Jednym z powodów jest zmniejszanie się rozmiarów członka bezpośrednio po wytrysku, co może skutkować wyciekiem spermy z prezerwatywy do pochwy. Ocena sytuacji, tego czy stosunek (2 pchnięcia) w wypełnionej prezerwatywie mógł spowodować powyższe należy do Pana.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 miesiące temu

Tutaj można porównać ceny prezerwatyw w aptekach internetowych i dokonać zamówienia z dostawą do domu lub odbiorem w aptece:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/25645/durex-classic-prezerwatywa/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/25650/durex-extra-safe-prezerwatywa/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/25651/durex-fetherlite-elite-prezerwatywa/apteki

W miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Łódź, Kraków, Katowice, Lublin, Poznań czy Białystok produkty można zamówić z dostawą błyskawiczną nawet w 1h dzięki usłudze Wolt Drive - sprawdź czy w Twojej lokalizacji usługa jest dostępna:
https://www.gdziepolek.pl/koszyk/szybka-dostawa?src=zf

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

6 miesięcy temu

Do @giuseppe:

Nie zaleca się ponownego użycia prezerwatywy, ponieważ może to zwiększyć ryzyko pęknięcia lub wycieku spermy. Użycie źle dopasowanej prezerwatywy (np. rozciagniętej) może zwiększać ryzyko infekcji i nieplanowanej ciąży. Plemniki żyją w drogach rodnych kobiety około 3 dni i jeśli w tym czasie ma miejsce owulacja (może około 10 dnia cyklu) zapłodnienie jest możliwe.

giuseppe (anonim, 80.180.195.) 6 miesięcy temu

Ale co, jeśli po odbyciu stosunku i ponownym użyciu tej samej prezerwatywy procent ryzyka jest tak wysoki, jeśli prezerwatywa nie została w żaden sposób przekłuta?

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @Napato: Nie jestem w stanie udzielać tego typu gwarancji czy zapewnień :) Jeśli uważa Pan, ze sperma nie miała możliwości wyciec z prezerwatywy, to prawdopodobnie nic się nie stało.

Napato (anonim, 83.28.220.) 2 lata temu

Rozumiem, czyli jak nic nie wyciekło mogę się czuć bezpiecznie? Zdążyłem wyjąc jak już się zmniejszał i jak zdejmowałem wszystko było ściśnięte

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację