Heviran, opinie i pytania

50 pytań o Heviran. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Ospa wietrzna i półpasiec, Refundacja, Jak dbać o skórę i zdrowie zimą, Jak skutecznie leczyć opryszczkę?, Szczepienie przeciwko półpaścowi, Produkty Polpharma, Opryszczka wargowa.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
maja (anonim, 188.146.224.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy lek Heviran można faktycznie przyjmować tylko jeśli w przeszłości miałam już opryszczkę?

Czy lek heviran można faktycznie przyjmować tylko jeśli w przeszłości miałam już opryszczkę? Zastanawiam się czy są jakieś konsekwencje jeśli zastosuję ten lek, a opryszczkę mam 1 raz w życiu?
Będę wdzięczna za odpowiedź.

kk (anonim, 83.28.215.)
około 25 dni temu, Warszawa

Czy można jednocześnie stosować Asamax i Heviran?

1,5 roku temu zdiagnozowano u mnie WZJG. Pół roku temu weszłam w remisję kliniczną - aktualnie przyjmuje 3g mesalazyny dobowo (Asamax 500 rano i wieczorem). Lekarz rodzinny zdiagnozował u mnie półpasiec i przepisał Heviran, jednak nie wiedział czy te leki wchodzą w interakcję. Będę wdzięczna za opinie. Pod względem jelitowym czuję się na tyle pewnie, aby zmniejszyć/zawiesić przyjmowanie mesalazyny na okres leczenia heviranem, jeżeli mogłoby to mieć potencjalnie szkodliwe skutki.

Pati (anonim, 194.166.251.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak nazywa się Austriacki odpowiednik Heviranu?

Mam wirusa herpes w oku 10 lat temu byłam leczona heviranem w Polsce. Czy jest jakiś zamiennik heviranu w Austrii? Dziękuje za pomoc

Tedi (anonim, 46.134.48.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy można stosować Heviran profilaktycznie, żeby nie zarazić się półpaśccem?

Mamy chorą mamę na półpasiec czy możemy zapobiegawczo przyjmować Heviran aby uniknąć zakażenia pozdrawiam serdecznie Tadeusz

Magda (anonim, 88.156.141.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego podczas stosowania Heviranu na półpaśca na ustach pojawiła się opryszczka?

Ten lek NIE DZIAŁA, nie hamuje choroby, on ją mam wrażenie wywołuje, stosuję go już 5 dzień w dawce 800 mg w leczeniu półpaśca i dziś na 5 dzień pojawiła mi się opryszczka na ustach. Przy dawce 800 ????
Co to k…a jest ?????
Placebo ?????? !!!!!

Jan 42 (anonim, 89.229.108.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy po kuracji lekiem Heviran i Apap może wystąpić nagły wzrost ciśnienia tętniczego?

Rozwijając poprzednie pytanie, na które otrzymałem już odpowiedź (bardzo dziękuje) - czy zakończenie 5 dniowej kuracji Heviranem Comfort połączonej z zażywaniem co kilka godzin tabletek Apap mogło spowodować nagły wzrost ciśnienia tętniczego? Nad ranem poczułem jakby zawroty głowy. Wielokrotny pomiar ciśnienia wykazał wartości 194/100. Dopiero po zażyciu kolejnej (drugiej) tabletki Prestarium (10 mg) ciśnienie wróciło po godzinie do normy. Później, co kilka godzin mierzyłem ciśnienie. które utrzymywało się w granicach normy, ale wieczorem (około 18:00) wzrosło ponownie do 180/93. Nie wiem czy mogę zażywać kolejne tabletki Prestarium. Boję się również zażywać jakichkolwiek tabletek przeciwbólowych. Konieczna będzie wizyta u lekarza.

Jan 42 (anonim, 89.229.98.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego objawy półpaścca minęły, a ból pozostał?

Dzień dobry,
Mam 78 lat. Po typowych objawach półpaśca (najpierw lekki ból pod lewym dolnym żebrem, a dwa dni później kilka bolesnych czerwonych i swędzących plamek) zacząłem zażywać tabletki Heviran Comfort 200 mg zgodnie z zaleceniami na ulotce leku: 5 razy co 4 godziny z nocną przerwą przez 5 dni. Do tego środki przeciwbólowe w zależności od natężenia bólu (biorę po jednej tabletce Apap, co kilka godzin). Dzisiaj jest piąty i ostatni dzień zażywania leku. Zmiany (8 plam różnej wielkości) na skórze z przodu poniżej lewego żebra i dwie malutkie z tyłu po tej samej lewej stronie na plecach, które powstały w 4 dniu choroby zrobiły się zupełnie płaskie (przedtem miały jakby zgrubienia). Zmieniły kolor z czerwonego na prawie granatowy (z wyjątkiem 3, które powstały dwa dni później i są większe). Problem jest natomiast z bólem, który nasila się, kiedy nie zażywam środków przeciwbólowych. Moje pytanie brzmi, jak długo będzie utrzymywał się ból w okolicach zaatakowanych przez wirus półpaśca? Czy powinienem skonsultować sprawę z lekarzem rodzinnym? Może dawki leku Heviran Comfort (200 mg) były zbyt niskie, ale tylko takie mogłem szybko kupić w aptece bez recepty. Chciałem jak najszybciej rozpocząć leczenie, a do mojej przychodni nie mogłem umówić szybko wizyty Pozdrawiam serdecznie.

Gosia 13 (anonim, 5.173.146.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy można łączyć Hascovir, Contix, Rutinacea Max D3 i probiotyk?

Czy zachodzi interakcja pomiędzy hascovir 200 mg a contix? Czy można przy leczeniu hascovir 200 mg brać contix, rutinacea max D3 i probiotyki?

AJolie (anonim, 37.47.33.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy można rozgnieść i zawiesić tabletkę leku Heviran w wodzie, a następnie podać miejscowo?

Czy można rozgnieść tabletkę heviranu 200, a następnie dodać do niego wody i taką emulsję nałożyć bezpośrednio na „zimno” na ustach?

Edyta (anonim, 185.157.12.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy Heviran to odpowiedni lek na kaszel i gorączkę?

Doktor przepisał mi heviran 800 mg, co 8 godzin.po jednej tabletce przy schorzeniu gorączka i kaszel. Czy uważa pan /pani ze to odpowiedni lek na gorzaczke i kaszel bo czytając ulotkę widzę ze jest to.lek na opryszczke a ja żadnej opryszczki nie mam

Anna (anonim, 83.23.234.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy złe dawkowanie leku Heviran może mieć wpływ na nawrót choroby?

Witam,
lekarz zalecił mi branie heviran 400 mg 3 razy dziennie przez 10 dni. Nie napisał jednak co ile godzin... Brałam co 4h, okazało się ze powinnam brać co 8 h. Jestem przy piątym dniu terapii a zauwazylam u siebie na ustach nową krostkę.
Czy złe dawkowanie mogło miec wpływ na działanie leku?

Anna (anonim, 83.23.234.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy złe dawkowanie leku Heviran, mogło mieć wpływ na pojawienie się nowej opryszczki?

Witam,
lekarz zalecił mi branie heviran 400 mg 3 razy dziennie przez 10 dni. Nie napisał jednak co ile godzin... Brałam co 4h, okazało się ze powinnam brać co 8 h. Jestem przy piątym dniu terapii a zauwazylam u siebie na ustach nową krostkę.
Czy złe dawkowanie mogło miec wpływ na działanie leku?

Dodatkowo dzisiaj zamiast przyjąć leku w godzinach 8-12-16 przyjęłam 8-16-20

M (anonim, 37.30.49.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę zastosować Heviran jeśli mam podejrzenie opryszczki narządów płciowych?

Zauważyłam dzisiaj pojawienie się kilku drobnych pęchęrzyków w okolicach pochwy. Mam obawy,że około 10 dni temu, mogłam zostać zarażona wirusem opryszczki. Zmiany nie są wyraźnie bolesne ani drażliwe na dotyk. Niestety, nie mam obecnie możliwości skonsultowania się z lekarzem i stąd pytanie- czy powinnam w tej sytuacji zastosować lek np.heviran,czy też czekać,aż sytuacja się wyklaruje. Jak mogłabym osobiście potwierdzić lub wykluczyć opryszczkę

Magda (anonim, 178.43.71.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Co podać 5-miesięcznemu dziecku pocałowanemu przez osobę mającą opryszczkę, aby się nie zaraziło?

Witam, moj 5 miesieczny syn zostal pocalowany przez osobę, która miała opryszczka na ustach. Co mogę mu podać aby się nie zaraził. Coś przeciw wirusowego?

kobieta, lat 30 (anonim, 91.63.110.)
około 6 miesięcy temu, Polska

Czy olejek konopny będzie sukteczny w leczeniu szczeliny odbytu i czy można go łączyć z Trittico?

Witam,
zwracam się do Państwa z być może niecodziennym pytaniem - chodzi mi o możliwość zastosowania oleju konopnego w moim przypadku. Otóż od 13 miesięcy bezskutecznie walczę z przykrą dolegliwością tj. bolesnym stanem zapalnym w kanale odbytu. Mimo pójścia do proktologa praktycznie od razu, podjęcia leczenia, dolegliwości tylko się nasilały, co doprowadziło do powstania dwóch szczelin odbytu. Miałam robioną kolonoskopię, oprócz usunięcia dwóch polipów (badanie hist. - brak zmian nowotworowych) - wszystko ok. Wiele badań krwi (pakiet dla każdego, pakiet intymny (HIV, chlamydia, kiła, WZWB, WZWC, opryszczka), pakiet jelitowy na choroby Leśn-Crohna i WZJG) - absolutnie wszystko ok, żadnych odstępstw od normy. Przez ostatnie 13 miesięcy farmakoterapia - różne czopki, maści robione, na podstawie wymazu z odbytu doustna antybiotykoterapia (w ciągu ośmiu tygodni brałam: lewofloksacyna, metronidazol, moksyfloksacyna, amyksycilina, cefixime a w końcu xifaxan) - po antybiotykoterapii chwilowa poprawa, jednak zawsze po kilku dniach nawrót dolegliwości. Teraz czopki robione z metronidazolem i xifaxan, chwilowa poprawa i znowu dolegliwości wróciły. Zaczynam wątpić, czy konwencjonalna medycyna i jakikolwiek lekarz mogą mi jeszcze pomóc, bo gdziekolwiek nie pójdę, zawsze ten sam rezultat. Przez to wszystko czuję, że rozwinęła się u mnie depresja, poprosiłam ostatnio panią proktolog o Trittico, które mam zamiar zacząć brać po skończeniu xifaxanu, czopków z metronidazolem oraz heviranu (cierpię na nawrotowe, ciężkie opryszczki wargowe - nigdy narządów płciowych). Ostatnio natknęłam się na artykuł o właściwościach oleju konopnego - ponoć ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz zmniejszające stany lękowe. Zastanawiam się, czy mogę go zacząć stosować? Czy nie wpłynie negatywnie na i tak już bardzo uszkodzoną florę jelitową? Czy można go łączyć z trittico czy lepiej jedno albo drugie? Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź

H (anonim, 37.30.57.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Jak można zapobiec pojawieniu się opryszczki?

Czy opryszczka na ustach partnera,może przeniesc sie na okolice intymne poprzez sels oralny?
Czy jest jakis sposob na zmniejszenie prawdopodobienstwa potencjalnego pojawienia sie opryszczki, jeszcze przed pojawieniem sie zmiany?

Nelka (anonim, 95.49.238.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy karmiąc piersią można zażywać Heviran?

Czy karmiąc piersią mogę zażywać heviran? Mam nawracającą opryszczke wargową właściwie od trzeciego dnia po porodzie (dziecko ma 6 tygodni) bardzo boję się o jego zdrowie. Lekarz rodzinny leczy mnie tylko maściami, które szczerze mówiąc tylko zalagadzają stan. Boję się o maluszka, ale od ponad miesiąca słyszę żeby w domu albo zaklejać opryszczke, albo chodzić w maseczce, dłużej tak nie dam rady, a karmie piersią więc dziecko mam przy sobie cały czas.

Patka (anonim, 188.117.159.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy podczas infekcji koronawirusowej mogę brać Heviran na opryszczkę?

Witam mam koronawirusa i do tego wyszła mi opryszczka więc moje pytanie polega na tym czy w trakcie tego wirusa można brać heviran 200 4x na dzień??

Aneta (anonim, 124.170.28.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Czy Neurovit, Heviran, Encorton i Kalipoz prolongatum pomogą mojemu tacie po cichym wylewie?

Mój tata miał cichy wylew ,tak lekarz powiedział.Ma pół twarzy wykszywione,usta oko.Czy ten lek pomoże przepisany przez lekarza?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 18 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor