Tribiotic, opinie i pytania

34 pytania o Tribiotic. Odpowiadają farmaceuci: jak przyspieszyć gojenie rany na twarzy, co zastosować na ranę 5-latka, czy Tribiotic działa na ranę po kwasach, co kupić za granicą i in.

Tematy nadrzędne: Dermatolog, Choroby skóry, Domowa apteczka, Jak dbać o skórę i zdrowie zimą, Jak zapobiegać i leczyć odleżyny?, Jak opatrzyć ranę w 3 krokach?, Jak podać lek zwierzęciu - praktyczne wskazówki, Antybiotyki, Odleżyny.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Bezradna K. (anonim, 92.40.170.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy maść Tribiotic można stosować w leczeniu zmian skórnych na pośladkach?

Czy tribiotic moze pomoc na krosty I ich powiklania na posladkach? Robia mi sie duze czerwone bolesne krosty na posladkach I czasem udach, po 2-3 dniach znikaja, ale pozostawiaja po sobie ciemno fioletowe dosc spore plamy,ktore sa lekko wypukle. Nie wiem jak sobie z tym radzic.

AGA_AGA (anonim, 77.115.8.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Co robić w przypadku ugryzienia przez kota?

Ugryzł mnie mój kot, reakcja obronna na spacerze ,odciągałam od innego kota,tak mocno mnie ukąsił,że niecałe 24h po mam spuchniętą dłoń i nie zginam już palca wskazującego, sączy się ropa,jak naciskam leci więcej, ręka zaczerwieniona , rwie i czuje gorąco - jest weekend więc uzyskałam teleporadę medyczną, przemywać kwasem bornym,maść tribiotic i Dexac - ale ręka jest tak spuchnięta,że boję się by nie wdała się sepesa - kot mój,szczepiony,więc tu się nie martwię - ale martwi mnie to puchnięcie,skóra już się błyszczy,ropa leci i boli jak diabli...mam nadzieję,że to nic poważniejszego sie z tego nie urodzi !?

Kaja (anonim, 37.30.31.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Jakie skutki uboczne są przy stosowaniu Tribioticu i czy maść propolisowa pomaga na rany?

Chciałam zapytacdo czego może dojść gdyby się przedłużyło stosowanie tribiotyku tzn jakie skutki uboczne.czy stosowanie maści propolisowej jest bezpieczne na ranę

Niezdara (anonim, 79.185.226.)
około roku temu, Warszawa

Czy Tribiotic przyspiesza gojenie ran?

Zdarta skóra na zewnętrznej stronie dłoni. Tribiotic przyspieszy gojenie czy lepiej odwołać się do jakiegoś innego produktu? Bardzo zależy mi na szybkim zagojeniu rany.

Monika (anonim, 195.210.25.)
około roku temu, Warszawa

Czym smarować zniszczone i przesuszone dłonie?

Dzień dobry mogliby Państwo polecić cos na bardzo suche dłonie które w niektórych miejscach pękają i leci z nich krew jest to spowodowane stosowaniem w obecnych czasach środków antybakteryjnycb, jednak stosuje je może 3 razy w tygodniu wtedy kiedy wychodzę z domu a skóra nie poprawia się dalej jest zaczerwieniony, sucha, pękające lecz nie pojawia się świąd czy mogą Państwo polecić cos na ten problem a może jakieś domowe sposoby. Pozdrawiam

Aga (anonim, 37.30.49.)
około roku temu, Warszawa

Czy na drobną ranę z ropną wydzieliną można zastosować maść Triciotic?

Dzień dobry, rok temu wyjęłam kolczyk z pępka a dzisiaj zauważyłam, że z tej dziurki sączy się ropa, którą wycisnęłam razem z krwią. Przed wyciśnięciem nie było mocno zaczerwienione, teraz trochę boli ale tylko przy dotyku. Mam pytanie jakiej maści użyć mam Tribiotic oraz Unigel ?

Daniel (anonim, 77.111.247.)
około roku temu, Warszawa

Jaki preparat z apteki pomoże wyleczyć niewielką ranę na brodzie?

Dobry wieczór,
uległem drobnemu wypadkowi, w wyniku którego wytworzyła się u mnie rana zlokalizowana w obrębie górnej partii brody. Jest on płaska (długość do centymetra) i niezbyt głęboka. Zastosowałem na nią płyn Rywanol i niestety opadł już z niej strup. Obecnie rana w jest w fazie zasklepienia.

W związku z tym zastanawiam się nad kolejnymi krokami. Myślałem o obraniu leczenia w kierunku nawilżania (roztwór soli fizjologicznej do oczyszczania i następnie maść Alantan Plus). Czy to dobre rozwiązanie?

Proszę także o udzielenie innych cennych wskazówek w celu zaleczenia rany (wiem, że wszelkich preparatów przeznaczonych do smarowania typu Scagel można używać dopiero po całkowitym zamknięciu się rany).

Pozdrawiam

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około minuty temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator
Barbara Mierzwinska
ekspert
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 19 godzin temu
Monika Alaszkiewicz, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 20 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor