Dionelle, opinie i pytania

60 pytań o Dionelle. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Ginekolog.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Ola (anonim, 5.173.97.)
około dnia temu, Warszawa

Czy po zmianie Dionelle na Atywia muszę się dodatkowo zabezpieczać?

Przeszłam z tabletek Dionelle na Atywia po 7-dniowej przerwie na krwawienie z odstawienia. Czy muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwszych 7 dni brania nowego leku?

Alicja (anonim, 94.254.177.)
około 4 dni temu, Warszawa

Czy uprawiając seks w 6 dniu przerwy jestem narażona na zajście w ciążę, jeśli zmieniam Dionelle na Atywia?

Dzień dobry, zmieniłam tabletki Dionelle na Atywia, robiąc 7 dniową przerwę. Czy uprawiając seks w 6 dniu przerwy jestem narażona na zajście w ciążę, jeśli wcześniej regularnie brałam tabletki przed 21 dni, a Atywie zaczęłam przyjmować po 7 dniach o tej samej porze i nie pominęłam żadnej z tabletek?

Mellissa (anonim, 89.151.33.)
około 8 dni temu, Warszawa

Czy biorąc tabletki Dionelle jestem chroniona nawet podczas stosowania tabletek placebo?

Witam, otóż rozpoczęłam swoją pierwsza w życiu antykoncepcję hormonalną (tabletki Dionelle 21+7), stąd tez moje pytanie. Czytałam wiele artykułów, które mówią, ze jestem chroniona podczas 7 dniowej przerwy na krwawienie, tak samo jak podczas tych poprzednich 21 dni. Jednak moja obawa jest następująca, że skoro jest to moje pierwsze w życiu opakowanie, i dojdzie do wytrysku we mnie 2 dni przed 7dniową przerwą, to organizm "wykryje" to jako pominięcie tabletki. Biorę tabletki regularnie, codziennie o godzinie 15, ani minuty spóźnienia. Jednak mimo wszystko boję się niechcianej ciąży. Czy w przypadku moich tabletek, jestem chroniona podczas 7dniowej przerwy, jeśli rozpocznę 8dnia kolejne opakowanie?

Natalia (anonim, 46.204.21.)
około 10 dni temu, Warszawa

Zaczęłam przyjmować lek Dionelle w środę, wiec pierwszą wzięłam tabletkę opisaną na opakowaniu jako środa - czy jest to prawidłowe?

zaczęłam przyjmować lek Dionelle w środę, wiec wzielam tabletkę perwszej środy napisanej na opakowaniu, czy jest to prawidłowe? czy powinnam od początku opakowania czyli poniedziałek i iść po kolei wtedy?

Aga (anonim, 79.124.107.)
około miesiąca temu, Warszawa

Ile powinna wynosić przerwa między opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych?

Stosuje tabletki dionelle 21 dni 7dni przerwy. Jeśli
z pierwszego opakowania ostatnią tabletkę wzięłam we środę, to następną z nowego opakowania kiedy biorę?
Przez pełne 7dni mam mieć przerwę, czyli dla mnie to wynika że zaczynam nowe opakowanie we czwartek. Dobrze rozumiem?

VV (anonim, 89.64.52.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy przy prawidłowym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych mogę zajść w ciążę?

Przyjmuję tabletki dionelle regularnie od kilku miesięcy. Opóźnienia w przyjmowania tabletek wynoszą max. 3h. Uprawiam seks z partnerem, jednak nie dochodzi nigdy do wytrysku w pochwie. Czy są jakiekolwiek szanse na zajście w ciążę?

Kasia (anonim, 83.28.217.)
około 24 dni temu, Warszawa

Czy to możliwe, że po Dionelle mam cellulit?

Witam,
Odkąd stosuje tabletki Dionelle zauważyłam, że pojawia mi się cellulit na udach oraz pośladkach. Jestem szczupła, Staram się regularnie ćwiczyć, ograniczyć słodycze tłuszcze itp., a mimo to cellulit nadal jest, dlatego jestem pewna, ze to przez tabletki. Czy jeśli będę więcej się ruszać to może to ulec poprawie czy jest to nieukniony efekt uboczny antykoncepcji niezależnie od tego co robię i jak wyglada moja dieta? Czy jeśli odstawię tabletki to problem zniknie?

Natalia (anonim, 37.225.47.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę zażyć tabletkę po mimo regularnego przyjmowania antykoncepcji?

Witam,
Stosuje regularnie tabletki Dionelle, zawsze o tej samej godzinie. Dzisiaj doszło do sytuacji, ze podczas stosunku pękła prezerwatywa i mimo prawidłowego stosowania tabletek chciałabym zażyć tabletkę „dzień po”, ponieważ wiem, ze tabletki nie dają 100% pewności antykoncepcji. Wiem, ze nie jest to konieczne i pewnie nie ma większej możliwości zajścia w ciąże, ale mimo to jestem bardzo niespokojna. Czy mogę przyjąć tabletkę dzień po mimo prawidłowego przyjmowania tabletek dionelle? Jest to szkodliwe czy nie ma do tego żadnych przeciwwskazań? Z góry dziękuje za odpowiedź.

msdj (anonim, 83.26.242.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy paracetamol w dawce 1000 mg mógł osłabić działanie leku Dionelle i wywołać krwawienie?

Dzien dobry!
Stosuje tabletki antykoncepcyjne dionelle ponad 8 miesięcy,nigdy nie zdarzyło mi się pominąć tabletki.
Dziś zostały mi dwie tabletki do końca blistra po którym powinnam dostać krwawienie z odstawienia.
Przez ostatnie 2 dni stosowalam paracetamol w dawce 1000mg na dzień a od wczoraj mam brązowe plamienia.
Czy plamienie jest z innego powodu czy paracetamol wpłynął na działanie tabletek antykoncepcjnych?
Dziękuję za odpowiedź z góry I pozdrawiam

Wiola (anonim, 31.0.56.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli dostałam krwawienie po 3 dniach przerwy przy stosowaniu Dionelle?

Dzień dobry mam pytanie. Pierwszy raz zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Dionelle. Po zakończeniu listku powinnam poczekać 7 dni i wtedy powinno być krwawienie tak ale co jeśli dostałam krwawienia po 3 dniach? Do okresu mam jeszcze 4 dni a mam już? Czy mam dziś zacząć brać kolejne tabletki?

Olaaa (anonim, 159.205.156.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy lewetyracetam osłabia słukteczność antykoncepcji?

Czy lek vetira może osłabiać leki antykoceocyjne dionelle?
Czy można je przyjmować razem czy przyjmować w odstępie czasowym?
Czy możliwe jest zajście w ciążę?

Katie (anonim, 188.137.117.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli pomyliłam kolejność tabletek Dionelle?

Witam. Biorę Dionelle od paru miesięcy, jest to tabletka jednofazowa. Co zrobić w sytuacji pomylenia kolejności branych tabletek, bo zamiast poniedziałku przypadkowo zażyłam pierwszą z lewego brzegu czyli tą z niedzieli. Czy jutro powinnam zażyć pominiętą tabletkę z poniedziałku?

Hann (anonim, 95.160.159.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy można łączyć leki Dionelle i Avamina?

Czy mogę łączyć lek Avamina (2x1000 dziennie) z Dionelle? Ginekolog powiedział, że nie ma przeciwskazań lecz znalazłam informacje, że jeden ze składników dionelle może zmniejszać skuteczność metformina. Proszę o poradę

Catharine (anonim, 188.137.117.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli pomyliłam kolejność tabletek Dionelle?

Witam. Przyjmuje Dionelle. Co zrobić w sytuacji, gdy zażyłam nie tą tabletkę według kolejności której powinnam? Dziś zamiast poniedziałku z 2 rzędu zażyłam omyłkowo pierwszą z brzegu czyli tabletkę z niedzieli 2 rzędu. W jakiej kolejności powinnam przyjmować następujące tabletki? Czy ochrona zostanie zachowana?

Patkam (anonim, 31.0.35.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy jestem w ciąży, czy też mam skutki uboczne stosowania leku Dionelle?

Witam, brałam tabletki MYWY i zdarzyło mi się nie przyjąć dwa razy na czas i w połowie stosowania zauważyłam że pominęłam jedna tabletke calkowicie. ( Uprawiam seks regularnie) Miesiączka wystąpiła w sumie 1 dzień lekkie krwawienie a drugi już prawie nic nie było. Zaczęłam brać dionelle ( drugi pasek) i moje pytanie brzmi czy mogę być w ciąży czy po prostu występują u mnie skutki uboczne. Bóle piersi i sutków , nudności bóle żołądka ,bóle podbrzusza, senność, częste oddawanie moczu oraz zachcianki. Mam wrażenie że w szybkim tempie przybieram na wadze , gdzie zawsze miałam problem żeby przytyć choć pół kilo. Wizytę u lekarza mam za niecałe dwa tygodnie. Proszę o jakąś odpowiedź.

Mm (anonim, 185.199.252.)
około 2 miesięcy temu, Polska

Kiedy rozpocząć przyjmowanie tabletek Dionelle po wyjęciu implantu antykoncepcyjnego?

Jeśli kończy mi się implant antykoncepcyjny i chcę stosować po wyjęciu go tabletki to od kiedy zacząć przyjmowanie i jak długo trzeba uważać okres nieregularny albo plamienie trzy ponad miesiąc więc nie wstrzelę się w okres a antykoncepcja się skończy

Pati (anonim, 188.147.96.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy to możliwe, że jestem w ciąży?

Witam, stosuje Dionelle od 3 lat. Za każdym razem mialam krwawienie z odstawienia. Tym razem cykl mi sie wydłużyl o jeden dzień i zamiast krwawienia miałam trzydniowy zabarwiony krwią śluz. Stosuje tez metformax i miewam niekiedy biegunke. Tzn co pare dni raz, dwa razy dziennie. Czy jest możliwe, że jestem w Ciąży? Czy może to byc normalne przy dlugim przyjmowaniu tego leku? Pozdrawiam.

Insaniam (anonim, 87.105.35.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

W jakiej kolejności przyjmować tabletki Dionelle?

Dzień dobry,
mam pytanie w ulotce pisze, że powinno wziąć się 21 tabletek i rozpocząć ich branie w pierwszym dniu miesiączki i brać je w zaznaczonej kolejności, natomiast tabletki zaczynają się od poniedziałku. co jeżeli mam miesiączkę w środę i wezmę tabletkę z środy, co wtedy z tabletkami z poniedziałku i wtorku, które są na początku opakowania? mam je wziąć na koniec opakowania przed tą 7-dniową przerwą?

Karolina (anonim, 195.206.116.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

W jakiej kolejności przyjmować Dionelle?

Witam. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Dionelle. Ostatnio skończyłam opakowanie dzień wcześniej ponieważ przez przypadek przyjęłam dwie tabletki. Mam zacząć nowe opakowanie również dzień wcześniej więc będzie to niedziela (dzisiaj) a nie poniedziałek ( jutro) tak jak zwykle. Czy mam przyjmować tabletki tak jak pisze na opakowaniu czyli jak dziś mam zjeść tabletke to mam zjeść ta oznakowana niedzielą z pierwszego tygodnia czy nie ma to znaczenia który dzień tabletki zjem z którego tygodnia?

Karolina (anonim, 195.206.116.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić w przypadku pomyłkowego przyjęcia 2 tabletek antykoncepcyjnych jednego dnia?

Pilnie potrzebuje rady. Mianowicie w tamtym tygodniu w sobotę o godzinie 22 wzięłam tabletke anty sobotnią. O godzinie 4 nad ranem wystraszyłam się ze nie wzięłam sobotniej tabletki i z pośpiechu wzięłam kolejna niedzielna tabletke która miałam zażyc w niedzielę o 22 . Dostałam Info żeby w niedzielę o tej porze o której zwykle biorą tabletki zjeść kolejna tabletke z opakowania czyli tabletke poniedziałkową. Teraz mija tydzień jest niedziela a ja na dziś nie mam już tabletki co oznacza że opakowanie koncze dzień wcześniej . Co robić? Czy wziąć tabeltke z Nowego opakowania czy nie i zacząć nowe opakowanie po 7 dniowej przerwie dzień wcześniej? Proszę o pomoc!
Tabletki Dionelle

Karolina (anonim, 195.206.116.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić w przypadku pomyłkowego przyjęcia 2 tabletek antykoncepcyjnych jednego dnia?

Pilnie potrzebuje rady. Mianowicie w tamtym tygodniu w sobotę o godzinie 22 wzięłam tabletke anty sobotnią. O godzinie 4 nad ranem wystraszyłam się ze nie wzięłam sobotniej tabletki i z pośpiechu wzięłam kolejna niedzielna tabletke która miałam zażyc w niedzielę o 22 . Dostałam Info żeby w niedzielę o tej porze o której zwykle biorą tabletki zjeść kolejna tabletke z opakowania czyli tabletke poniedziałkową. Teraz mija tydzień jest niedziela a ja na dziś nie mam już tabletki co oznacza że opakowanie koncze dzień wcześniej . Co robić? Czy wziąć tabeltke z Nowego opakowania czy nie i zacząć nowe opakowanie po 7 dniowej przerwie dzień wcześniej? Proszę o pomoc!
Tabletki Dionelle

Ola (anonim, 83.26.217.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Jak biegunka wpływa na tabletki antykoncepcyjne?

Dzien dobry, pd 2 lat przyjmuje tabletki antykonceocyjne Dionelle i dzis dwa razy wystapila u mnie biegunka, pierwsza (lzejsza) jakies 2 godziny od przyjecia tabletki, kolejna za godzine tylko juz odrobine mocniejsza. Ogolni caly dzien bolal mnie brzuch i cos mi “jezdzilo” po jelitach. Jestem w trzecim tygodniu przyjmowania tabletek a wiec na koncu blistra, do konca zostalo mi dokladnie 3 tabletki. Nie wiedzial juz co zrobic, dlugi myslalam az w koncu wzielam dodatkowa tabletke z zapasowego blistra, tylko dopiero po 4 godzinach od ostatniej biegunki. Tabletke pierwsza wzielam o 16 a kolejna dodatkowa o 20. Czy jestem prawidlowo zabezpieczona? Czy moge zrobic normalnie przerwe i potem przyjmowac kolejne opakowanie bez dodatkowych zabezpieczen? Czy konieczne jest np polaczenie opakowac i nie robienie przerwy?Bardzo prosze o odpowiedz ;)

Agnes (anonim, 5.173.169.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego dostałam plamienia po przyjęciu dwóch opakowań leku Dionelle bez przerwy?

Witam od 2 i pół roku biorę dionelle, w październiku nie miałam możliwości wykupienia i nie wzięłam cały miesiąc, zaczęłam od listopada nie robiąc przerwy biorę do dzisiaj (18.12.20), dzisiaj pierwszy raz podczas brania tabletek (jestem na połowie listka) dostałam plemienia ciemno-brązowego nigdy wcześniej tak nie miałam, czy to jest normalne i czy mam dokończyć listek czy już nie brać? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Anke (anonim, 93.181.141.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy stosowanie zamiennika leku Dionelle wymaga konsultacji z lekarzem?

Mam 25lat,tabletki dionelle stosuje od 2 miesiecy.
Zostało mi do wykupienia 1 opakowanie dionelle (21 tabletek), niestety w aptece powiedziano mi że nie ma go ani na stanie ani w magazynach. Pani aptekarka nie może mi sprzedać potrójnego opakowania, dlatego też zaproponowała mi zamiennik. Czy stosowanie zamiennika wymaga konsultacji z ginekologiem? Czy po 1 opakowaniu zamiennika bez problemu można wrócić do dionelle? Czy ewentualnie lepiej poczekać aż dionelle 21 tabletek znowu się pojawi (mam jeszcze 1 opakowanie w zapasie).

AnnaS (anonim, 31.183.137.)
około 5 miesięcy temu, Łódź

Czy w Państwa aptekach zrealizuję receptę na 63 tabletki leku Dionelle?

Czy mogę u Państwa zrealizować receptę na lek Dionelle 3 blistry w jednym opakowaniu? I jaka jest aktualna cena leku?

Sara (anonim, 31.178.35.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy zmiana przez lekarza leku Dionelle na Yasmin to dobra decyzja? Czy istnieje szansa, że kończąc opakowanie Dionelle dostałabym krwawienia z odstawienia w terminie, choć nigdy tak nie było?

Zmiana tabletek Dionele na Yasmin.Przez 5miesiecy brałam tabletki Dionelle,za każdym razem dostawałam wcześniejszych krwawień i plamien.Ginekolog zadecydował by zmienić tabletki na Yasmin.Czy to dobra decyzja? Może teraz kończąc 5 opakowanie dostałabym normalnego krwawienia z odstawienia? Jak należy stosować tabletki Yasmin?konczac pakowanie Dionelle robiąc 7dniowa przerwę i następnie 8dnia zacząć Yasmin?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 22 minut temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 18 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 19 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 20 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor