Kasia (anonim, 83.26.250.)
około roku temu, Warszawa

Czy mogę kupić szczepionkę Gardasil 9 za granicą?

Czy mogę kupić szczepionkę GARDASIL9 za granicą?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jak informuje MSD Polska niewielka partia szczepionki Gardasil 9 trafiła do dwóch hurtowni farmaceutycznych w Polsce. Kolejna dostawa planowana jest na 16 stycznia 2021 r.
Dostępność będzie można śledzić tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88843/gardasil-9-iniekcja/apteki/w-polsce

Dyzio (anonim, 31.60.247.)
około miesiąca temu

Gdzie można dostać szczepionkę na hpv?

Zuza nna (anonim, 46.204.22.)
około 2 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: niezgodność z zasadami społeczności.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Ania (anonim, 77.252.47.)
około 2 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: niezgodność z zasadami społeczności.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

M (anonim, 31.186.218.)
około 2 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

M (anonim, 31.186.218.)
około 2 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: niezgodność z zasadami społeczności.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Karola (anonim, 37.47.44.)
około 4 miesięcy temu

Podajcie jakieś namiary na kliniki w Czechach gzie można zaszczepić się ( kupując tez szczepionkę) na hpv 🙏z góry dziękuje za namiary

Rzeczywiście, takie szczepienie najlepiej wykonać na miejscu - w kraju, w którym zakupiło się szczepionkę lub przed zakupem ustalić szczegóły dotycząc przebiegu szczepienia ze swoim lekarzem w Polsce.

Patryk (anonim, 85.221.150.)
około 5 miesięcy temu

Jak wygląda kwestia przyjęcia szczepionki kupionej za granicą (np. Niemczy, Czechy)? Spotkałem się z informacją, iż lekarz rodzinny w przychodni może odmówić podania ze względu na: a) serię szczepionki nie wyprodukowaną na rynek Polski, b) niewiadomy sposób transportowania i przechowywania szczepionki przez pacjenta.

Antypolak (anonim, 91.192.199.)
około 5 miesięcy temu

Polecam szczepienie w dowolnej przychodni w Czechach. 3800 koron za dawke. Profesjonalna obsluga , zero ideologii.

Szczepionkę Gardasil należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze 2°C - 8°C, zatem jeśli przez ten cały czas preparat był przechowywany w takich warunkach, można go bezpiecznie stosować i skuteczność zostaje zachowana.
Przed zastosowaniem leku, należy zwrócić uwagę na termin ważności produktu. Jak podaje producent: "Nie stosować szczepionki po upływie terminu ważności zamieszczonego na etykiecie fiolki i na zewnętrznym kartoniku [po Termin ważności (EXP)]. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca."

O tym, jak przechowywać leki piszemy również tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-przechowywac-leki

marzena (anonim, 104.129.206.)
około 7 miesięcy temu

*kupiłabym

marzena (anonim, 104.129.206.)
około 7 miesięcy temu

Witam, zaszczepiłam się pierwszą dawką gardasilu 9 i na początku września pojadę po kolejną. Czy ktoś wie, ile gardasil 9 może być przechowywany w lodówce? Kupiłam 2 opakowania od razu, ale boje się, że lek nie może być przechowywany kilka msc w lodówce

MSD Polska informuje, iż dostępne są dawki leku Gardasil 9 na "doszczepianie" pacjentów, którzy już rozpoczęli terapię lekiem.
Zapotrzebowania na szczepionkę należy zgłaszać do aptek, które złożą je w Państwa imieniu do działu handlowego firm MSD Polska drogą mailową. Po złożeniu zapotrzebowania pracownik MSD przekaże wszelkie informacje na temat dokumentacji, która jest niezbędna w celu finalizacji zamówienia.

Magdalena Düsseldorf (anonim, 62.159.87.)
około 11 miesięcy temu

to nie jest tak do konca jak pisze kj...moze akurat mial\ miala szczescie, ze w tej aptece lek byl na stanie...ja szukalam dla znajomych z Polski dwoch opakowan i na pytanie czy lek znajduje sie w hurtowni i mozna zamowic w kilku aptekach w Düsseldorf otrzymalam odpowiedz,ze aktualnie nie...mnie potrzebne byly dwa opakowania wiec panie aptekarki z apteki , ktora nalezy do sieci aptek ,sprowadzaly dla mnie z regionu.
Jesli chodzi o to czy mozna lek na polska recepte wykupic to tak.

Problem natomiast powstaje gdy lek musi byc przewieziony do Polski.Stwierdzenie,ze trzeba przechowywac w warunkach chlodniczych nie wystarczy poniewaz akurat ta szczepionka ma okreslone widelki temperatury 2-8 stopni. Kurierem nie mozna bo za dlugo i musza byc okreslone warunki chlodzenia.
Najlepiej jesli jedzie ktos z chlodziarka turysyczna do ktorej musza byc jeszcze dolozone zamrozone wklady turystyczne aby utrzymac temperature 2-8 stopni.
Przemyslec trzeba rowniez jak przechowywac w domu taki lek...jak zmierzylam temperature w lodowce i okazalo sie,ze mam 9 stopni czyli o stopnien za duzo.
Kosz takiej szczepionki w Niemczech to ok. 170 euro.
Mam nadzieje,ze moglam pomoc moimi informacjami.

Zostancie zdrowi i pozdrawiam!

kj (anonim, 188.164.146.)
około 11 miesięcy temu

wszedlem do pierwszej lepszej apteki w niemczech i szczepionka byla dostepna wiec ! PROSZĘ ! nie rozsiewac wiadomości o globalnych brakach.
jak zwykle w polsce sa niejasne problemy.
przygladajac sie temu dochodzimy do wniosku ze caly rzad(MZ) i nadzór aptekarski ma gdzieś zdrowie kobiet, skoro pozostawil je samym sobie i nie wspiera w powaznym temacie jakim jest zapobieganie nowotworom na skutek zakazen hpv.

ps.
prosze pamietac o warunkach chlodniczych po zakupie.
recepta polska uznawana.

pozdrawiam wszystkich

Mila (anonim, 37.47.124.)
około roku temu

Tak ..jest dostępna w Niemczech. Kupuje się ją z naszą polska recepta

Lena (anonim, 5.173.1.)
około roku temu

Receptą może być polska.

Nie mamy niestety dokładnych informacji na ten temat, ale zachęcam do śledzenia tego wątku - być może wypowiedzą się pacjenci, którym udało się zakupić lek w Niemczech.

Sylwia 30 (anonim, 178.235.12.)
około roku temu

Witam czy ktoś mógłby mi powiedzieć w jaki sposób można zamówić ta szczepionkę z Niemiec? Potrzebna recepta niemiecka? I czy osobiście należy ja odebrać?

Szczepionkę Gardasil 9 należy przechowywać w lodówce, co oznacza konieczność zapewnienia temperatury pomiędzy 2°C a 8°C. Nie należy zamrażać leku, ani dopuszczać do jego zamrożenia. Szczepionkę Gardasil należy podać jak najszybciej po wyjęciu z lodówki.

Badania stabilności wykazały, że składniki szczepionki zachowują stabilność przez 72 godziny, gdy są przechowywane poza tymi widełkami, jednak informacje te stanowią jedynie wskazówkę dla fachowego personelu medycznego. Przerwanie łańcucha chłodniczego jest niezalecane. Optymalne i pewne warunki transportu powinny zapewnić przewóz leku w kontrolowanych warunkach chłodnych. Szczepionka przechowywana poza lodówką po tym czasie (72 godzin) powinna zostać zużyta lub wyrzucona.

Z tego co widzę, to zarejestrowane wielkości opakowań to 1 lub 10 dawek, zarówno u nas, jak i w Niemczech. Nie mam wiedzy, czy niemieckie przepisy wprowadzają jakieś ograniczenia w ilości wydawanej na receptę.

Magda 25
około roku temu

Witam,
Chcialabym zapytac czy szczepionka jest sprzedawana odrazu w 3 dawkach? Wiem ze szczepionka musi byc przechowywana w lodowce, czy bedzie wszystko wporzadku jesli ją kupie w Berlinie i bede przewozic do Polski

3 grudnia 2019 Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat w sprawie dostępności między innymi szczepionek Gardasil i Gardasil 9. Potwierdzono, iż przyczyną ograniczonej dostępności tych produktów na polskim rynku jest globalny wzrost zainteresowania szczepieniami przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego, a co za tym idzie coraz większa liczba narodowych programów szczepień, w których szczepieni są także chłopcy, co dodatkowo zwiększa zapotrzebowanie na szczepionki.

Obecna sytuacja została określona jako „przejściowa”. Jednocześnie zgodnie z treścią komunikatu „firma MSD jest zobligowana w pierwszej kolejności dostarczyć produkt na rynki, które mają rozpoczęte wcześniej narodowe programy powszechnych szczepień z zastosowaniem Gardasil 9”.

W Polsce szczepienia przeciwko HPV nie są powszechne, jest to szczepienie zalecane. W przypadku naszego kraju powrót pełnej dostępności Gardasilu 9 do Polski przewiduje się dopiero na przełomie 2021 i 2022 roku.

Dobra wiadomość dla pacjentów jest taka, że w pierwszym kwartale 2020 roku firma MSD ma dostarczyć na polski rynek taką ilość szczepionki Gardasil 9, aby umożliwić dokończenie cyklu szczepień „pacjentom, którzy w 2019 roku rozpoczęli szczepienie Gardasil 9 w ramach Programów Zdrowotnych realizowanych przez Jednostki Samorządu Terytorialnego”. Jeśli natomiast chodzi o te osoby, które indywidualnie rozpoczęły szczepienie Gardasil 9 w 2019 roku „planowane jest uruchomienie specjalnego programu umożliwiającego dostarczenie dawek koniecznych na dokończenie cyklu szczepienia”.

Komunikat nie zawiera szczegółów, gdzie i w jaki sposób mają zgłaszać się pacjenci indywidualni zainteresowani preparatem Gardasil 9 na odszczepienie. Te szczegóły prawdopodobnie zostaną podane w terminie późniejszym.

Z pełną treścią komunikatu można zapoznać się na stronie Ministerstwa Zdrowia:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-ws-dostepnosci-lekow-gabitril-sinemet-gardasil-bcg-medac

Informację na temat możliwości zamówienia szczepionki zamieścił pacjent, nie mamy więc możliwości jej potwierdzenia. Wydaje się, że na ten moment jedyną możliwością jest bezpośredni kontakt z apteką.

Maz (anonim, 46.134.64.)
około roku temu

Jak zamówić szczepionka w Berlinie sprawa pilna

xxxx (anonim, 188.146.43.)
około roku temu

w jaki sposób można zamówić tą szczepionke w Berlinie, moge prosic link ?

Zachęcam do zapoznania się z naszym najnowszym artykułem dotyczącym sytuacji z dostępnością szczepionki Gardasil 9:
https://www.gdziepolek.pl/blog/gardasil-9-informacja-o-nowych-dostawach

Abc (anonim, 37.30.27.)
około roku temu

Można zakupić w aptece Engel-Apotheke
Berliner Straße 48
02826 Görlitz
Zamówiłam i osobiście odebrałam. W końcu córka jest zabezpieczona

Mtt (anonim, 78.10.207.)
około roku temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

IVI (anonim, 78.11.145.)
około roku temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: niezgodność z zasadami społeczności.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Jak można przeczytać we wcześniejszej odpowiedzi, według naszej wiedzy szczepionki Gardasil 9 brakuje globalnie. Nie mamy informacji, aby była ona dostępna w jakimkolwiek kraju. Jeśli jednak ma Pani informację, iż jest taka możliwość, aby zakupić ten lek za granicą, to można skorzystać z podpowiedzi, jakie zamieszczamy w naszym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-kupic-leki-za-granica

Aneta (anonim, 185.144.244.)
około roku temu

Jak sprowadzić lek Gardasil 9 do Polski?

Szczepionka Gardasil 9 z pewnością jest zarejestrowana do sprzedaży za granicą, jednak według doniesień medialnych, problem braku Gardasil 9 jest ogólnoświatowy. Tłumaczone jest to globalnym wzrostem zainteresowania szczepieniami przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego oraz zwiększeniem liczby narodowych programów szczepień, w tym zwiększonej wyszczepialności wśród chłopców.

GdziePoLek ma podgląd na stany w aptekach polskich oraz współpracujemy z jedną z aptek na terenie Niemiec. Apteka ta deklaruje, że ma na stanie jedynie szczepionkę Gardasil (ale nie Gardasil 9). Załączam jednak oba linki, gdyby chciała Pani je śledzić w przyszłości:
https://www.inderapotheke.de/produkte/44440/gardasil-fertigspritzen/apotheken/in-dusseldor
https://www.inderapotheke.de/produkte/91511/gardasil-9-fertigspritzen/apotheken/in-dusseldorf
Nie mamy możliwości, aby sprawdzić faktyczną dostępność preparatu w innych krajach, z wyjątkiem być może Szwecji (ewentualnie zamieścimy dodatkowy wpis w tym wątku).

Aktualnie żadna apteka w Polsce nie posiada szczepionki Gardasil 9:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88843/gardasil-9-iniekcja/apteki/w-polsce
Pewna pula szczepionki była dostępna dla osób, które rozpoczęły już cykl szczepień. Ci pacjenci powinni kontaktować się z firmą MSD indywidualnie:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/9494/gardasil-gdzie-w-polsce-mozna-kupic-szczepionke-gardasil-9

Załączam także odpowiedzi na pytania, które pomogą rozwiać inne wątpliwości:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/8773/gardasil-czy-mozna-szczepic-sie-zamiennie-szczepionka-gardasil-i-gardasil-9
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/8275/cervarix-czy-do-zakupienia-szczepionki-przeciwko-hpv-potrzebna-jest-recepta
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/8162/silgard-dlaczego-szczepionka-silgard-jest-niedostepna
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/7761/silgard-czy-szczepionka-przeciw-hpv-jest-skuteczna-rowniez-po-zakazeniu-wirusem
oraz opis produktu Gardasil 9 i linki do artykułów, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-brakuje-lekow-w-aptekach
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-zaszczepic-sie-przeciwko-hpv
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-nie-zarazic-sie-choroba-weneryczna
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88843/gardasil-9-iniekcja