Aleksandra (anonim, 213.109.32.) Polska 5 lat temu

Dlaczego szczepionka Silgard jest niedostępna?

Gdzie dostanę Silgard? dziecko w styczniu dostało 1 dawkę szczepionki i teraz wypada druga szczepionka a nogdzie nie mogę jej kupic .

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Aleksandra Żywiec-Pelczar Farmaceuta

5 lat temu

Silgard i Gardasil to dwie nazwy tej samej, czterowalentnej szczepionki przeciwko HPV o takim samym składzie i tej samej charakterystyce produktu. Od września 2018 r. nazwa szczepionki przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) zmieniła się z Silgard na Gardasil.
W linku poniżej znajdzie Pani ulotkę szczepionki Gardasil:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/31907/gardasil-iniekcja/ulotka

Szczepionka Gardasil jest dokładnie tą samą szczepionka, a więc w celu podania kolejnej dawki, należ zastosować szczepionkę Gardasil.

Niestety dostępność produktu Gardasil w aptekach zintegrowanych z naszym systemem jest utrudniona. Poniżej podaję link z dostępnością szczepionki na terenie Polski: https://www.gdziepolek.pl/produkty/31907/gardasil-iniekcja/apteki/w-warszawie

Polecam lekturę artykułu dedykowanego szczepieniom przeciwko HPV: https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-zaszczepic-sie-przeciwko-hpv oraz materiał na temat chorób wenerycznych: https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-nie-zarazic-sie-choroba-weneryczna

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły