Anna (anonim, 188.147.46.)
około roku temu, Warszawa

Czy szczepionka Gardasil dostępna jest w Niemczech?

Szczepionke zakupilam w Gorlitz w Niemczech cena 162 euro

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Krzys (anonim, 37.248.160.)
około miesiąca temu

Czy potrzebna jest recepta na zakup gardasil w aptece w Niemczech ?

około miesiąca temu

Do @ Szczepie_sie:

W celu realizacji polskiej recepty w niemieckiej aptece najlepiej poprosić lekarza o wystawienie tzw. recepty transgranicznej. Recepty transgraniczne mogą być realizowane na terenie całej Unii Europejskiej.
Przesyłam artykuł, w którym opisaliśmy na czym polega wystawienie recepty transgranicznej:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-zrealizowac-zagraniczna-recepte-w-polsce

W przypadku przewożenia szczepionki Gardasil proszę pamiętać, że szczepionka przez cały okres transportu musi być przechowywana w kontrolowanej temperaturze pomiędzy 2 a 8 stopni. Ponadto zachęcam, aby upewnić się w przychodni, że zakupiona szczepionka poza granicami kraju, zostanie Pani podana.

Szczepie_sie (anonim, 188.47.116.)
około miesiąca temu

Czyli można zamówić szczepionkę w dowolnej aptece w Niemczech, a te uznają polskie recepty? A szczepionkę należy przetransportować w lodówce turystycznej?

Jolka (anonim, 78.28.51.)
około miesiąca temu

Gardasil dawał skutki uboczne np. narkolepsję

Zuzia (anonim, 46.204.22.)
około 2 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: niezgodność z zasadami społeczności.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

A31 (anonim, 83.21.175.)
około 6 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

MSD Polska informuje, iż dostępne są dawki leku Gardasil 9 na "doszczepianie" pacjentów, którzy już rozpoczęli terapię lekiem.
Zapotrzebowania na szczepionkę należy zgłaszać do aptek, które złożą je w Państwa imieniu do działu handlowego firm MSD Polska drogą mailową. Po złożeniu zapotrzebowania pracownik MSD przekaże wszelkie informacje na temat dokumentacji, która jest niezbędna w celu finalizacji zamówienia.

kj (anonim, 188.164.146.)
około 11 miesięcy temu

globalne braki ????????????

prosze mi odpowiedzieć dlaczego niemcy maja dostepnosc do leku ????????

kupowalem rok temu. pol roku temu.
i miesiąc temu.
I NIE BYLO NAJMNIEJSZYCH PROBLEMOW !!!!!!!

w polsce notomiast problem ze szczepionka jest na okrągło!!!!!!

tyle w temacie

pzdr wszystkich z tym problemem
wkur...y maz i ojciec

kj (anonim, 188.164.146.)
około 11 miesięcy temu

wszedlem do pierwszej lepszej apteki w niemczech i szczepionka byla dostepna wiec ! PROSZĘ ! nie rozsiewac wiadomości o globalnych brakach.
jak zwykle w polsce sa niejasne problemy.
przygladajac sie temu dochodzimy do wniosku ze caly rzad(MZ) i nadzór aptekarski ma gdzieś zdrowie kobiet, skoro pozostawil je samym sobie i nie wspiera w powaznym temacie jakim jest zapobieganie nowotworom na skutek zakazen hpv.

ps.
prosze pamietac o warunkach chlodniczych po zakupie.
recepta polska uznawana.

pozdrawiam wszystkich

kj (anonim, 188.164.146.)
około 11 miesięcy temu

w niemczech jest dostepna caly czas, wiec producent chyba nie lubi naszego kraju.

problem polega na tym ze po zakupie trzeba trzymac w warunkach chlodniczych.

pozdrawiam wszystkich

Zdesperowana (anonim, 155.133.34.)
około roku temu

Jak zamówić szczepionkę Gardasil w Gorlitz.Czy w klinice czy w aptece.

Lena (anonim, 5.173.1.)
około roku temu

Zgadza się. Można zadzwonić i zamówić jak nie ma. Oddzwaniają.162 euro jedna dawka.

3 grudnia 2019 Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat w sprawie dostępności między innymi szczepionek Gardasil i Gardasil 9. Potwierdzono, iż przyczyną ograniczonej dostępności tych produktów na polskim rynku jest globalny wzrost zainteresowania szczepieniami przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego, a co za tym idzie coraz większa liczba narodowych programów szczepień, w których szczepieni są także chłopcy, co dodatkowo zwiększa zapotrzebowanie na szczepionki.

Obecna sytuacja została określona jako „przejściowa”. Jednocześnie zgodnie z treścią komunikatu „firma MSD jest zobligowana w pierwszej kolejności dostarczyć produkt na rynki, które mają rozpoczęte wcześniej narodowe programy powszechnych szczepień z zastosowaniem Gardasil 9”.

W Polsce szczepienia przeciwko HPV nie są powszechne, jest to szczepienie zalecane. W przypadku naszego kraju powrót pełnej dostępności Gardasilu 9 do Polski przewiduje się dopiero na przełomie 2021 i 2022 roku.

Dobra wiadomość dla pacjentów jest taka, że w pierwszym kwartale 2020 roku firma MSD ma dostarczyć na polski rynek taką ilość szczepionki Gardasil 9, aby umożliwić dokończenie cyklu szczepień „pacjentom, którzy w 2019 roku rozpoczęli szczepienie Gardasil 9 w ramach Programów Zdrowotnych realizowanych przez Jednostki Samorządu Terytorialnego”. Jeśli natomiast chodzi o te osoby, które indywidualnie rozpoczęły szczepienie Gardasil 9 w 2019 roku „planowane jest uruchomienie specjalnego programu umożliwiającego dostarczenie dawek koniecznych na dokończenie cyklu szczepienia”.

Komunikat nie zawiera szczegółów, gdzie i w jaki sposób mają zgłaszać się pacjenci indywidualni zainteresowani preparatem Gardasil 9 na odszczepienie. Te szczegóły prawdopodobnie zostaną podane w terminie późniejszym.

Z pełną treścią komunikatu można zapoznać się na stronie Ministerstwa Zdrowia:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-ws-dostepnosci-lekow-gabitril-sinemet-gardasil-bcg-medac

Zachęcam do zapoznania się z naszym najnowszym artykułem dotyczącym sytuacji z dostępnością szczepionki Gardasil 9:
https://www.gdziepolek.pl/blog/gardasil-9-informacja-o-nowych-dostawach

Dziękujemy za podzielenie się tą informacją. Czy nie było problemu ze znalezieniem apteki posiadającej szczepionkę na stanie i czy udało się bez problemu zrealizować polską receptę?