← powrót do głównej strony opinii i pytań

Megi (anonim, 188.146.100.)
około 26 dni temu, Trójmiasto

Gdzie w Polsce można kupić szczepionke Gardasil 9?

Gdzie w Polsce można kupić szczepionke Gardasil 9?
Lub czy będzie i kiedy w ogole dostępna?
Córce zostala podana 1 dawka teraz potrzebujemy 2.

Być może w Pani przypadku możliwe byłoby odsunięcie szczepienia nieco w czasie z nadzieją, że szczepionka jednak pojawi się w aptekach. Na podobne pytanie odpowiadałam poniżej:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/8773/gardasil-czy-mozna-szczepic-sie-zamiennie-szczepionka-gardasil-i-gardasil-9

Wydaje mi się, że kontakt mailowy z firmą jest gorszym kanałem komunikacji niż bezpośredni telefon (namiary również podawałam w powyższym linku). Być może warto jeszcze raz naświetlić swoją sytuację?

Kasia j (anonim, 5.173.185.)
około 19 dni temu

Kontaktowałam się z firmą MSD i niestety nic nie udało się załatwić. Nie ma szans a potrzebuję ostatniej trzeciej dawki. Odpisali tylko że w związku z dużym zapotrzebowaniem są problemy z dostępnością do końca roku. I co ja teraz mam zrobić?

Aktualnie żadna apteka zintegrowana z GdziePoLek w Polsce nie posiada leku Gardasil 9:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88843/gardasil-9-iniekcja/apteki/w-polsce

Problem z dostępnością Gardasil 9 nie jest nowy i kontaktowaliśmy się już z podmiotem odpowiedzialnym w sprawie braków. Niestety nie ma żadnych konkretnych informacji czy i kiedy szczepionka będzie.

Jeśli chodzi o możliwość doszczepienia się, to konieczny będzie kontakt z podmiotem odpowiedzialnym za Gardasil 9. Wszelkie informacje znajdzie Pani w poniższym wątku:
- https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/8773/gardasil-czy-mozna-szczepic-sie-zamiennie-szczepionka-gardasil-i-gardasil-9

Przesyłam również link do artykułów, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-brakuje-lekow-w-aptekach
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-zaszczepic-sie-przeciwko-hpv