Joana (anonim, 31.0.65.)
około roku temu, Warszawa

Czy po wypłynięciu nasienia wraz z moczem można zajść w ciążę?

Czy można zajść w ciążę po wysikaniu spermy?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Każdy stosunek bez zabezpieczenia związany jest z możliwością ciąży. Prawdopodobieństwo jest małe lub duże w zależności od szeregu czynników (ogólna płodność, wiek, faza cyklu). Stosunki seksualne przypadające w okresie okołoowulacyjnym (bezpośrednio przed owulacją i w jej trakcie) wiążą się z największym możliwym prawdopodobieństwem zaistnienia ciąży. Testy owulacyjne są pomocne przy nieregularnych cyklach. Jednak nie każdy stosunek, nawet w czasie największej płodności skutkuje ciążą. Trudno mi powiedzieć, jakie są szanse na uzyskania ciąży w Pani indywidualnym przypadku już w tym cyklu. Około jednej trzeciej zdrowych par udaje się począć dziecko w pierwszym miesiącu starań. Niekiedy może trwać to nawet do roku.

W przypadku wątpliwości dotyczących płodności należy kontaktować się z ginekologiem, podobnie jak w sprawie "uregulowania okresu".

Ze względu na przeżywalność plemników (nawet do 3-5 dni) w drogach rodnych kobiety istnieje możliwość zapłodnienia komórki jajowej, która została uwolniona z jajnika np. dzień po stosunku. Nie mogła być zatem Pani zapłodniona dzień przed owulacją, ale istnieje możliwość, że stosunek dzień przed owulacją doprowadzi do zapłodnienia.

Ania (anonim, 80.48.99.)
około 2 dni temu

Czy jedt mozliwe ze zostalam zaplodniona dzien przed owulacja?

Aga (anonim, 80.48.99.)
około 3 dni temu

To znaczy juz nie pamietam albo w czwartek albo w piatek zrobilam test owulacyjny i wyszedl pozytywny w piatek rano kochalam sie z chlopakiem tylko tak jak pisalam zaraz po tym poszlam do lazienki a staramy sie ogolnie o dziecko a okres mam nie regularny w styczniu i w lutym mialam normalnie wtedy kiedy powinnam miec . Albo czy jest jakis sposob zeby uregulowac okres? Bo mam tak ze jak przebywam u chlopaka i wroce do siebie to nie mam okresu a jak jestem u siebiento wszystko jest w normie. Zalezynam zeby jednak sie udalo z ta ciaza ale czy jest wogole opcja ciazy w tym wszystkim? Pierwszy raz zrobilismy to tak naprawde blisko dni plodnych

Do @AGA: Jeśli współżyła Pani w okresie płodnym bez żadnych zabezpieczeń to jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Oddanie moczu po stosunku w żaden sposób nie zabezpiecza przed zapłodnieniem.

Bogusia (anonim, 31.60.58.)
około 3 dni temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest duplikatem istniejącej treści.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

AGA (anonim, 80.48.99.)
około 3 dni temu

Witam. Kochalam sie z chlopakiem dzien przed owulacja i jakos tak wyszlo ze zaraz po stosunku poszlam sie wysikac i chcialam sie zapytac czy jezt mozliwosc zaplodnienia czy nie koniecznie? Nie uzywalismy zadnych zabezpieczeń.

Śluz jest naturalną metodą samooczyszczania i nawilżania się pochwy, dlatego może występować na różnych etapach cyklu, niezależnie od owulacji.

Owulacji nie muszą towarzyszyć objawy takie jak ból w podbrzuszu.

Każdy niezabezpieczony stosunek wiąże się z ryzykiem ciąży, jednak nie każdy się nią kończy. Największe ryzyko występuje w czasie dni płodnych.

Największe ryzyko na zajście w ciąże mogą mieć kobiety, u których występują nieregularne cykle.
Okres jajeczkowania zwykle ma miejsce w połowie cyklu. Należy jednak pamiętać, że sama owulacja to tylko moment uwolnienia komórki jajowej, ale dni płodne rozpoczynają się kilka dni wcześniej i mogą trwać jeszcze przez kilka dni po owulacji.

Jak wspomniałam wcześniej - dni płodne, jak i sama owulacja, mogą się jednak przesunąć. Należy mieć na uwadze, że owulacja zwykle pojawia się około 14 dnia cyklu, a dni płodne wcześniej. Biorąc pod uwagę, że żywotność plemników wynosi do 5 dni do zapłodnienia może dojść nawet na cyklu - kiedy owulacja przesunie się - jest szansa na ciążę.

Podczas stosunku z penisa partnera wydobywa się preejakulat, który zawiera mniejszą ilość plemników jak sperma, ale są one tak samo zdolne do zapłodnienia i należy się z tym liczyć decydując się na stosunek przerywany, który nie jest skuteczną metodą zapobiegania ciąży.

Odpowiadając już konkretnie na Pani pytanie - tak, jest szansa na ciążę.

Patrycja (anonim, 5.173.48.)
około 27 dni temu

Witam cykle mam 27-30 dni przed planowana owulacja bolały mnie jajniki było sucho, na drugi dzień też miałam sucho ale wspolzylam 2 razy partner nie kończył we mnie ale za 3 razem twierdzi że mógł coś puścić jaka szansa że jest ciąża? Czy śluz zawsze musi oznaczać dni płodne czy same objawy wystarczającza

Proszę zapoznać się z moją odpowiedzią na samym dole. Wyjaśniłam tam kwestie związane z "wysikaniem spermy".

Karolina (anonim, 83.23.231.)
około miesiąca temu

Dzisiaj kochałam się z mężem mam dni płodne 2 dni do owulacji i poszłam siusiu i zauważyłam że wypływa mi sperma podczas oddawania moczu. Czy to normalne, dodam że staramy się o dziecko. Czy mogło dojść do zapłodnienia?

Tak, rozumiem Panią, ale nadal nie zadała nam Pani pytania i nie wiem, w czym możemy pomóc.

Kasia (anonim, 5.173.154.)
około 5 miesięcy temu

Malam czerwone sutki i mnie swiedzialy

Rozumiem. A co chciała Pani zapytać?

Kasia (anonim, 37.225.25.)
około 5 miesięcy temu

Chcalam się, zapytac dziś mam dni płodne tylko dzis i bardzo mi swiedzi jednym sutki i mam teraz czerwone sutki

Gdzie jest sperma? Proszę napisać zrozumiale.

kasia (anonim, 5.173.137.)
około 5 miesięcy temu

Czy po stosunku wylatuje sperma jak po tym 10 minutach poszłam do łazienki i zrobiłam siku to coś spermy zostało się podmylam czy jest tam sperma posze odp

Tak, po stosunku nasienie może wypływać z pochwy.

Kasia (anonim, 5.173.137.)
około 5 miesięcy temu

Czy po stosunku wylatuje sperma jak po tym 10 minutach poszłam do łazienki i zrobiłam siku to coś spermy zostało się podmylam

U kobiet układ moczowy i płciowy są oddzielone.

Układ moczowy jest odpowiedzialny za wytwarzanie, gromadzenie oraz wydalanie moczu. Tworzą go nerki, moczowody, pęcherz moczowy i cewka moczowa.

Nerki znajdują się w tylnej części jamy brzusznej. Ich zadaniem jest produkcja moczu i oczyszczanie krwi ze zbędnych substancji. Wytworzony przez nerki mocz płynie w dół moczowodami do pęcherza moczowego, gdzie jest gromadzony, a następnie wydalany przez cewkę moczową na zewnątrz.

Żeński układ płciowy tworzą jajniki, jajowody, macica, pochwa i wargi sromowe.
Macica jest narządem, w którym uwolniona z jajników komórka jajowa może zostać zapłodniona nasieniem i wtedy rozwija się płód.
Pochwa to odcinek o długości 5 cm do nawet 14 cm, będący połączeniem między macicą a przedsionkiem pochwy.
Pochwa stanowi miejsce wprowadzenia nasienia (spermy).
Górny koniec pochwy obejmuje część pochwową szyjki macicy. Znajduje się tam tzw. sklepienie pochwy, które dzieli się na sklepienie przednie, tylne i sklepienia boczne prawe i lewe.
Sklepienie tylne, które jest najgłębsze, podczas stosunku płciowego pełni funkcję "zbiorniczka" nasienia. Z niego plemniki wędrują do macicy, a kolejno do jajowodów, gdzie dochodzi do ewentualnego zapłodnienia.

Podczas wspomnianego wyżej stosunku płciowego (seksualnego) mężczyzna wprowadza penis do pochwy kobiety, a następnie w wyników ruchów mężczyzny, dochodzi do mechanicznej stymulacji receptorów na prąciu, co prowadzi do osiągnięcia orgazmu i wytrysku nasienia.

Z przedstawionych wyżej informacji wynika, iż w związku z tym, że układ moczowy i płciowy kobiety nie mają ze sobą żadnego połączenia, nie mogło dojść do przedostania się nasienia ze sklepienia tylego pochwy do pęcherza moczowego (narządy te są osobne, nie mają wspólnego połączenia, każdy z nich ma swoją "ścianę") i wydalenie go wraz z moczem.
Nie ma możliwości, aby nasienie znalazło się w pęcherzu moczowym.

Najprawdopodobniej, podczas oddawania moczu, doszło u Pani do wycieku nasienia z pochwy, co mogło sprawić wrażenie wypłynięcia go wraz z oddawanym moczem, natomiast te dwa mechanizmy nie mają "wspólnej drogi". Nasienie wydobyło się z pochwy, mocz - z pęcherza moczowego przez cewkę.

Jeśli podczas stosunku płciowego nie stosowaliście Państwo żadnego zabezpieczenia (rozumiem, że skoro doszło do wytrysku nasienia w pochwie, partner nie używał prezerwatywy lub uległa ona uszkodzeniu), istnieje prawdopodobieństwo, że może zajść Pani w ciążę.
Wyciek nasienia z pochwy nie oznacza, że jego część nie pozostała w pochwie i nie przemieściła się do macicy, a następnie do jajowodów - miejsca zapłodnienia komórki jajowej.

Załączam także artykuły, które mogą Panią zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji