Joana (anonim, 31.0.65.) Warszawa 2 lata temu

Czy po wypłynięciu nasienia wraz z moczem można zajść w ciążę?

Czy można zajść w ciążę po wysikaniu spermy?

7
34 odpowiedzi, 6 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta, Redaktor

5 dni temu

W mojej ocenie, nie jest to pytanie do farmaceuty. Można zadać je ginekologowi, lekarzowi rodzinnemu bądź seksuologowi.

Jesteśmy w stanie pomóc w dziedzinie leków.

Qwerty (anonim, 46.175.236.) 6 dni temu

Mój partner chce zacząć bawić się w pissing, tzn sikanie do buzi, pochwy. Czy jest to bezpieczne?

Katarzyna Domagała Farmaceuta, Redaktor

28 dni temu

Poniżej napisała Pani: "jak biorę tabletki anty koncepcyjne i pękła gumką i wyleciało zemnie to mogę zajść w ciążę". Proszę zatem zdecydować, czy stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne, czy nie.

Ciąży (anonim, 5.173.22.) 28 dni temu

Nie nie biore tabletki

Angelika Talar-Śpionek Farmaceuta, Redaktor

29 dni temu

Do @Mamuśka:
Jeśli tabletki antykoncepcyjne stosuje Pani prawidłowo, ochrona antykoncepcyjna jest zapewniona - ryzyko ciąży jest znikome; nie ma również potrzeby stosowania dodatkowej antykoncepcji w postaci prezerwatywy.

Mamuśka (anonim, 37.131.164.) 30 dni temu

Witam czy jak biorę tabletki anty koncepcyjne i pękła gumką i wyleciało zemnie to mogę zajść w ciążę

Katarzyna Domagała Farmaceuta, Redaktor

4 miesiące temu

Nie, podczas oddania moczu do pochwy nie może dojść do zapłodnienia, gdyż mocz nie zawiera plemników.

2

Eopsin (anonim, 83.23.225.) 4 miesiące temu

Czy podczas pissingu do cipki może dojść do zapłodnienia?

Olga Sierpniowska Farmaceuta, Redaktor

4 miesiące temu

Do @Kasia: Jak Pani przeczyta poniżej, sperma - czy ewentualnie preejakulat, jeśli do wytrysku nie doszło - nie wypływa z cewki moczowej, ale jest deponowana (składana) do pochwy. Oddanie moczu (lub nie) po stosunku nie wpływa na możliwość zajścia w ciążę.

Oddanie moczu po stosunku może uchronić przed infekcjami cewki moczowej i z tego powodu bywa rekomendowane, podobnie jak podmywanie się. Natomiast nie ma żadnego wpływu na wypłukanie znajdujących się w pochwie plemników.

Jeśli uprawiała Pani tak zwany "stosunek przerywany", który jednak nie był zabezpieczony antykoncepcją, to ryzyko ciąży istnieje.

W każdym przypadku współżycia bez zabezpieczenia należy się liczyć z jakimś (małym lub dużym) ryzykiem ciąży. Stosunek przerywany nie jest uważany za skuteczną metodę antykoncepcji, ze względu na wydzielanie się preejakulatu jeszcze przed wytryskiem zawierającego plemniki zdolne do zapłodnienia. Ryzyko w porównaniu do stosunku z wytryskiem w pochwie jest jednak zmniejszone. Więcej na ten temat:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/35804/czy-jest-szansa-abym-byla-w-ciazy-jesli-uprawialam-seks-bez-zabezpieczenia

1

Kasia (anonim, 31.60.243.) 4 miesiące temu

Witam uprawialiśmy seks bez zabezpieczenia, chłopak się we mnie nie spuścił, ale nie wysikałam się po stosunku. Czy mogę być w ciąży?

3
Odpowiedź usunięta, ponieważ: jest spamem.
Odpowiedź usunięta, ponieważ: jest duplikatem istniejącej treści.
Odpowiedź usunięta, ponieważ: zawiera wulgaryzmy.

Katarzyna Domagała Farmaceuta, Redaktor

5 miesięcy temu

To zależy, jak się Państwo zabezpieczają.

1

Madzia  (anonim, 83.22.254.) 5 miesięcy temu

Hej mam tylko śluz po stosunku a tak to nie oczywiście się nie zabezpieczamy czy dojdzie do zapłodnienia?

6

Katarzyna Domagała Farmaceuta, Redaktor

6 miesięcy temu

Dziękujemy za podzielenie się z nami tą informacją.

Kola (anonim, 37.225.54.) 6 miesięcy temu

Dostałam okresu ale przed planowanym dniem było najpierw różne plamienie a potem obfity okres z barwą bordowa ale mam ciągle napady ciągotek czyli chęć wymiotowania ale nie mam jak na dodatek brak snu w nocy i brak jedzenia nadmierna chęć wypróżniania się

3

Katarzyna Domagała Farmaceuta, Redaktor

6 miesięcy temu

Oczywiście, jak najbardziej możliwe jest, że miesiączka może wystąpić 3 dni przed spodziewanym terminem i może mieć nieco inną barwę.

Ola (anonim, 37.225.24.) 6 miesięcy temu

Czy jest to możliwe że dostałam okres trzy dni przed planowanym dniem okresu ? Znaczy niby jest ten okres ale go nie ma kolor jest różowy bądź brązowy a zawsze był czerwony lub bordowy

2

Olga Sierpniowska Farmaceuta, Redaktor

7 miesięcy temu

Każdy stosunek bez zabezpieczenia związany jest z możliwością ciąży. Prawdopodobieństwo jest małe lub duże w zależności od szeregu czynników (ogólna płodność, wiek, faza cyklu). Stosunki seksualne przypadające w okresie okołoowulacyjnym (bezpośrednio przed owulacją i w jej trakcie) wiążą się z największym możliwym prawdopodobieństwem zaistnienia ciąży. Testy owulacyjne są pomocne przy nieregularnych cyklach. Jednak nie każdy stosunek, nawet w czasie największej płodności skutkuje ciążą. Trudno mi powiedzieć, jakie są szanse na uzyskania ciąży w Pani indywidualnym przypadku już w tym cyklu. Około jednej trzeciej zdrowych par udaje się począć dziecko w pierwszym miesiącu starań. Niekiedy może trwać to nawet do roku.

W przypadku wątpliwości dotyczących płodności należy kontaktować się z ginekologiem, podobnie jak w sprawie "uregulowania okresu".

Ze względu na przeżywalność plemników (nawet do 3-5 dni) w drogach rodnych kobiety istnieje możliwość zapłodnienia komórki jajowej, która została uwolniona z jajnika np. dzień po stosunku. Nie mogła być zatem Pani zapłodniona dzień przed owulacją, ale istnieje możliwość, że stosunek dzień przed owulacją doprowadzi do zapłodnienia.

Ania (anonim, 80.48.99.) 7 miesięcy temu

Czy jedt mozliwe ze zostalam zaplodniona dzien przed owulacja?

Aga (anonim, 80.48.99.) 7 miesięcy temu

To znaczy juz nie pamietam albo w czwartek albo w piatek zrobilam test owulacyjny i wyszedl pozytywny w piatek rano kochalam sie z chlopakiem tylko tak jak pisalam zaraz po tym poszlam do lazienki a staramy sie ogolnie o dziecko a okres mam nie regularny w styczniu i w lutym mialam normalnie wtedy kiedy powinnam miec . Albo czy jest jakis sposob zeby uregulowac okres? Bo mam tak ze jak przebywam u chlopaka i wroce do siebie to nie mam okresu a jak jestem u siebiento wszystko jest w normie. Zalezynam zeby jednak sie udalo z ta ciaza ale czy jest wogole opcja ciazy w tym wszystkim? Pierwszy raz zrobilismy to tak naprawde blisko dni plodnych

Olga Sierpniowska Farmaceuta, Redaktor

7 miesięcy temu

Do @AGA: Jeśli współżyła Pani w okresie płodnym bez żadnych zabezpieczeń to jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Oddanie moczu po stosunku w żaden sposób nie zabezpiecza przed zapłodnieniem.

1
Odpowiedź usunięta, ponieważ: jest duplikatem istniejącej treści.

AGA (anonim, 80.48.99.) 7 miesięcy temu

Witam. Kochalam sie z chlopakiem dzien przed owulacja i jakos tak wyszlo ze zaraz po stosunku poszlam sie wysikac i chcialam sie zapytac czy jezt mozliwosc zaplodnienia czy nie koniecznie? Nie uzywalismy zadnych zabezpieczeń.

1

Katarzyna Domagała Farmaceuta, Redaktor

7 miesięcy temu

Śluz jest naturalną metodą samooczyszczania i nawilżania się pochwy, dlatego może występować na różnych etapach cyklu, niezależnie od owulacji.

Owulacji nie muszą towarzyszyć objawy takie jak ból w podbrzuszu.

Każdy niezabezpieczony stosunek wiąże się z ryzykiem ciąży, jednak nie każdy się nią kończy. Największe ryzyko występuje w czasie dni płodnych.

Największe ryzyko na zajście w ciąże mogą mieć kobiety, u których występują nieregularne cykle.
Okres jajeczkowania zwykle ma miejsce w połowie cyklu. Należy jednak pamiętać, że sama owulacja to tylko moment uwolnienia komórki jajowej, ale dni płodne rozpoczynają się kilka dni wcześniej i mogą trwać jeszcze przez kilka dni po owulacji.

Jak wspomniałam wcześniej - dni płodne, jak i sama owulacja, mogą się jednak przesunąć. Należy mieć na uwadze, że owulacja zwykle pojawia się około 14 dnia cyklu, a dni płodne wcześniej. Biorąc pod uwagę, że żywotność plemników wynosi do 5 dni do zapłodnienia może dojść nawet na cyklu - kiedy owulacja przesunie się - jest szansa na ciążę.

Podczas stosunku z penisa partnera wydobywa się preejakulat, który zawiera mniejszą ilość plemników jak sperma, ale są one tak samo zdolne do zapłodnienia i należy się z tym liczyć decydując się na stosunek przerywany, który nie jest skuteczną metodą zapobiegania ciąży.

Odpowiadając już konkretnie na Pani pytanie - tak, jest szansa na ciążę.

Patrycja  (anonim, 5.173.48.) 7 miesięcy temu

Witam cykle mam 27-30 dni przed planowana owulacja bolały mnie jajniki było sucho, na drugi dzień też miałam sucho ale wspolzylam 2 razy partner nie kończył we mnie ale za 3 razem twierdzi że mógł coś puścić jaka szansa że jest ciąża? Czy śluz zawsze musi oznaczać dni płodne czy same objawy wystarczającza

1

Katarzyna Domagała Farmaceuta, Redaktor

8 miesięcy temu

Proszę zapoznać się z moją odpowiedzią na samym dole. Wyjaśniłam tam kwestie związane z "wysikaniem spermy".

3

Karolina  (anonim, 83.23.231.) 8 miesięcy temu

Dzisiaj kochałam się z mężem mam dni płodne 2 dni do owulacji i poszłam siusiu i zauważyłam że wypływa mi sperma podczas oddawania moczu. Czy to normalne, dodam że staramy się o dziecko. Czy mogło dojść do zapłodnienia?

5

Katarzyna Domagała Farmaceuta, Redaktor

12 miesięcy temu

Tak, rozumiem Panią, ale nadal nie zadała nam Pani pytania i nie wiem, w czym możemy pomóc.

Kasia (anonim, 5.173.154.) 12 miesięcy temu

Malam czerwone sutki i mnie swiedzialy

Katarzyna Domagała Farmaceuta, Redaktor

12 miesięcy temu

Rozumiem. A co chciała Pani zapytać?

Kasia (anonim, 37.225.25.) 12 miesięcy temu

Chcalam się, zapytac dziś mam dni płodne tylko dzis i bardzo mi swiedzi jednym sutki i mam teraz czerwone sutki

3

Katarzyna Domagała Farmaceuta, Redaktor

12 miesięcy temu

Gdzie jest sperma? Proszę napisać zrozumiale.

kasia (anonim, 5.173.137.) 12 miesięcy temu

Czy po stosunku wylatuje sperma jak po tym 10 minutach poszłam do łazienki i zrobiłam siku to coś spermy zostało się podmylam czy jest tam sperma posze odp

5

Katarzyna Domagała Farmaceuta, Redaktor

12 miesięcy temu

Tak, po stosunku nasienie może wypływać z pochwy.

Kasia (anonim, 5.173.137.) 12 miesięcy temu

Czy po stosunku wylatuje sperma jak po tym 10 minutach poszłam do łazienki i zrobiłam siku to coś spermy zostało się podmylam

1

Katarzyna Domagała Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

U kobiet układ moczowy i płciowy są oddzielone.

Układ moczowy jest odpowiedzialny za wytwarzanie, gromadzenie oraz wydalanie moczu. Tworzą go nerki, moczowody, pęcherz moczowy i cewka moczowa.

Nerki znajdują się w tylnej części jamy brzusznej. Ich zadaniem jest produkcja moczu i oczyszczanie krwi ze zbędnych substancji. Wytworzony przez nerki mocz płynie w dół moczowodami do pęcherza moczowego, gdzie jest gromadzony, a następnie wydalany przez cewkę moczową na zewnątrz.

Żeński układ płciowy tworzą jajniki, jajowody, macica, pochwa i wargi sromowe.
Macica jest narządem, w którym uwolniona z jajników komórka jajowa może zostać zapłodniona nasieniem i wtedy rozwija się płód. Pochwa to odcinek o długości 5 cm do nawet 14 cm, będący połączeniem między macicą a przedsionkiem pochwy. Pochwa stanowi miejsce wprowadzenia nasienia (spermy). Górny koniec pochwy obejmuje część pochwową szyjki macicy. Znajduje się tam tzw. sklepienie pochwy, które dzieli się na sklepienie przednie, tylne i sklepienia boczne prawe i lewe. Sklepienie tylne, które jest najgłębsze, podczas stosunku płciowego pełni funkcję "zbiorniczka" nasienia. Z niego plemniki wędrują do macicy, a kolejno do jajowodów, gdzie dochodzi do ewentualnego zapłodnienia.

Podczas wspomnianego wyżej stosunku płciowego (seksualnego) mężczyzna wprowadza penis do pochwy kobiety, a następnie w wyników ruchów mężczyzny, dochodzi do mechanicznej stymulacji receptorów na prąciu, co prowadzi do osiągnięcia orgazmu i wytrysku nasienia.

Z przedstawionych wyżej informacji wynika, iż w związku z tym, że układ moczowy i płciowy kobiety nie mają ze sobą żadnego połączenia, nie mogło dojść do przedostania się nasienia ze sklepienia tylego pochwy do pęcherza moczowego (narządy te są osobne, nie mają wspólnego połączenia, każdy z nich ma swoją "ścianę") i wydalenie go wraz z moczem. Nie ma możliwości, aby nasienie znalazło się w pęcherzu moczowym.

Najprawdopodobniej, podczas oddawania moczu, doszło u Pani do wycieku nasienia z pochwy, co mogło sprawić wrażenie wypłynięcia go wraz z oddawanym moczem, natomiast te dwa mechanizmy nie mają "wspólnej drogi". Nasienie wydobyło się z pochwy, mocz - z pęcherza moczowego przez cewkę.

Jeśli podczas stosunku płciowego nie stosowaliście Państwo żadnego zabezpieczenia (rozumiem, że skoro doszło do wytrysku nasienia w pochwie, partner nie używał prezerwatywy lub uległa ona uszkodzeniu), istnieje prawdopodobieństwo, że może zajść Pani w ciążę. Wyciek nasienia z pochwy nie oznacza, że jego część nie pozostała w pochwie i nie przemieściła się do macicy, a następnie do jajowodów - miejsca zapłodnienia komórki jajowej.

Załączam także artykuły, które mogą Panią zainteresować: https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji

5

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk (Google Analytics). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.