---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

karolina5749 (anonim, 45.11.60.) Warszawa 2 lata temu

Chciałabym zapytać o potwierdzenie wyniku testu ciążowego.

Dzień dobry, chciałabym zapytać o potwierdzenie wyniku testu ciążowego, jakiś czas temu w wyniku zatrucia alkoholowego wystąpiły u mnie wymioty po około 5-6 godzinach od przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej dwuskładnikowej. Wykonałam test ciążowy i chciałabym potwierdzić, czy wynik jest negatywny, ponieważ ze stresu brakuje mi obiektywizmu i doszukuję się drugiej kreski. Zawsze bardzo pilnuje tabletek, regularności, mam przypomnienia i unikam rzeczy, które mogłyby osłabić ich działania. Denerwuję się, ponieważ jestem przez miesiączką i występują u mnie typowe objawy PMS, jak ból brzucha i powiększone, bolesne piersi i stresuje się, czy nie są to objawy ciązowe. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

7 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Test ciążowy strumieniowy z dokładnością siegającą 99,9%:

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @karolina5749:
Tak, jeśli zaburzenia żołądkowo-jelitowe wystąpiły po czasie dłuższym niż 3-4 godziny od przyjęcia tabletki, kolejną tabletkę należy przyjąć tak jak zwykle - czyli następnego dnia o porze, gdy zwykle przyjmuje Pani tabletkę.

karolina5749 (anonim, 31.60.69.) 2 lata temu

Dziękuję za odpowiedź, czy dobrze zatem interpretuje ulotkę, że w przypadku kiedy zaburzenia żołądkowe wystąpiły po tym czasie to nic nie zmienia się w przyjmowaniu leku i powinno się po prostu przyjąć normalnie tabletkę następnego dnia o ustalonej porze?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @karolina5749:

W przypadku tabletek Asubtela jest tak, jak podała koleżanka w poście poniżej.

Załączam cytat z Karty Charakterystyki Produktu Leczniczego Asubtela:
"W przypadku ciężkich zaburzeń żołądkowo-jelitowych (np. wymioty lub ciężka biegunka), wchłanianie może być niepełne i należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne. Jeśli wymioty wystąpiły w ciągu 3-4 godzin po przyjęciu tabletki, należy jak najszybciej przyjąć nową tabletkę".

karolina5749 (anonim, 45.11.60.) 2 lata temu

Przyjmowane przeze mnie tabletki to Asubtela.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @karolina5749: Proszę sprawdzić informacje w ulotce swojego leku w zakresie postępowania po wymiotach lub podać nazwę leku. W znanych mi produktach antykoncepcyjnych producenci podają zakres 3-4 godzin od wystąpienia wymiotów jako krytyczny jeśli chodzi o osłabienie działania.

Ja na załączonych zdjęciach nie widzę drugiej kreski. Proszę natomiast wziąć pod uwagę, że nie stawiamy na forum diagnoz i nie rozpoznajemy ciąży u pacjentek.

karolina5749 (anonim, 45.11.60.) 2 lata temu

Dziękuję Pani bardzo za odpowiedź.

Zatem rozumiem, że w opisanym przypadku, biorąc pod uwagę czas po jakim wystąpiły wymioty, nie było konieczności wzięcia dodatkowej tabletki, lub stosowania dodatkowej metody antykoncepcji, a ich stosowanie nie było zaburzone? A super czuły test o czułości 10 mlU/ml jest w tym przypadku na fotografii jednoznacznie negatywny? Jeszcze raz dziękuję

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

W przypadku pozytywnego testu ciążowego powinny być widoczne dwie wyraźne kreski:

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/62897/czy-test-ciazowy-odczytany-po-dwoch-dniach-jest-wiarygodny

Działanie antykoncepcji doustnej zaburzają wymioty, które występują 3-4 godziny od zażycia tabletki. Po tym czasie jej składniki powinny już się wchłonąć, a zaburzenia gastryczne nie mają wpływu na działanie metody.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły